Νέα

Σε εμπόλεμη κατάσταση πάλι Ισραήλ-Παλαιστίνη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TOMCRUISE
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 216K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ποιος έχει δίκιο στη σύγκρουση Ισραήλ-Χαμάς;

  • Το Ισραήλ

    Ψήφοι: 64 47,4%
  • Η Χαμάς

    Ψήφοι: 31 23,0%
  • Κανένας

    Ψήφοι: 40 29,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    135

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.588
Κριτικές
2
Like
6.042
Πόντοι
2.356
Ήρωας είσαι. Χεζμπολάχ και Ιράν που είναι σιίτες, μισούν θανάσιμα το Χαλιφάτο και το έχουν πολεμήσει παντού, βοηθάνε αβερτα το Χαλιφάτο.
Τέτοιες μαλακίες διαβάζουμε εδώ μέσα και χαράς το κουράγιο σου που απαντάς.
Resp, έχω σε συγγενικό κύκλο ανθρώπους που ζουν με Σιιτες και Σουνίτες. Ξέρω τι γράφω. Μείνε εσύ στο Google. Καλή συνεχεια και πάλι
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.509
Like
9.842
Πόντοι
2.306
Μου κάνει τρομερή εντύπωση η αποτυχία της Mossad.

Υποτίθεται ότι είναι απολύτως οργανωμένοι και δικτυωμένοι παντού. :think:
Εμένα δε θα μου έκανε εντύπωση πράκτορες της Μοσαντ να το οργάνωσαν

Τώρα το Ισραήλ έχει όλο τον κόσμο με το μέρος του για να τους εξαφανίσει. Ήδη πολλά αραβικά κράτη τους έχουν αναγνωρίσει
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.812
Like
17.977
Πόντοι
3.656
θα συνεχισουμε να βλεπουμε στρινγκ στο τελ αβιβ....
Πας συχνά ; Στο Νόρμαν μένεις ; ή στο Ντρίσκο ;


Δεν παίρνεις κανέναν φουκαρά από το φόρουμ .... που τον παίζει με γκόμενες στη γουατεμάλα ... και θέλει να πάει ...
αλλά δεν έχει ούτε εισιτήριο να πάει στο αεροδρόμιο με λεωφορείο ;
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.726
Κριτικές
8
Like
33.341
Πόντοι
6.536
Τσακάλι άλλο Χαμάς άλλο Isis...
Το Isis συμφωνούμε ότι είναι μισθοφόροι τζιχαντομεμετια
και υπάνθρωποι σκουπίδια...
Η Χαμάς σε περίπτωση που δεν το ξέρεις πολεμάγε και μαζί με Χεζμπολαχ
Κούρδους και το YPG εναντίον των σαλαφιστων του Isis...
Αυτά για την ιστορία και μην βλεπετε μόνο ειδήσεις...
Φιλικά..
Η Χαμάς αδερφέ Κούτ έχει πλέον στις τάξεις της και τζιχαντιστές και πρώην ISIS....
Τα εγκλήματα που βλέπεις και η σύληση πτωμάτων είναι χαρακτηριστικό τους.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.301
Like
34.955
Πόντοι
9.931
Ισραηλ απο την μια, Ισλαμοφασίστες απο την αλλη. Πραγματικά πολυ δύσκολο να διαλέξω πλευρα.

Υ.Γ Ποσο ξεφτιλισμένοι και αναρχιδοι πρεπει να ειναι ωστε να παιρνουν γυναικόπαιδα για αιχμαλώτους.

 

The1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.461
Κριτικές
15
Like
4.632
Πόντοι
746
Μου κάνει εντύπωση πως τους έπιασαν στον ύπνο μπουκαρωντας από τα σύνορα...

Υποτίθεται ότι στα σύνορα έχεις standby δυνάμεις ταχείας επέμβασης αφού από εκεί τους περιμένεις...

Επεισης γιατί δεν είχαν δώσει όπλα στους πολίτες που βρίσκονται στα συνοριακό χωριά... τουλάχιστον θα προεβαλαν κάποια αντίσταση μέχρι να έρθει ο στρατός...

Οσον αφορα τα μουνακια του ισραηλινου στρατού ...
οι ισλαμοπιθηκοι τα βλέπουν σαν λουκουμάκια ...

Άδικα πήγαν τα κοριτσια ...
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.694
Like
6.395
Πόντοι
2.356
Resp, έχω σε συγγενικό κύκλο ανθρώπους που ζουν με Σιιτες και Σουνίτες. Ξέρω τι γράφω. Μείνε εσύ στο Google. Καλή συνεχεια και πάλι
Σύρε γαμήσου ρε βλήμα.
Πόσες φορές να στο πω;
Δεν έχω καμία διάθεση να μπω σε διάλογο με μαλακα σαν του λόγου σου.
Νισαφι ρε πανηλιθιε.
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.912
Like
4.237
Πόντοι
506
Μου κάνει εντύπωση πως τους έπιασαν στον ύπνο μπουκαρωντας από τα σύνορα...

Υποτίθεται ότι στα σύνορα έχεις standby δυνάμεις ταχείας επέμβασης αφού από εκεί τους περιμένεις...

Επεισης γιατί δεν είχαν δώσει όπλα στους πολίτες που βρίσκονται στα συνοριακό χωριά... τουλάχιστον θα προεβαλαν κάποια αντίσταση μέχρι να έρθει ο στρατός...

Οσον αφορα τα μουνακια του ισραηλινου στρατού ...
οι ισλαμοπιθηκοι τα βλέπουν σαν λουκουμάκια ...

Άδικα πήγαν τα κοριτσια ...
H Μοσαντ δεν ειναι αυτή που ήξερες το '60
Θα πέσουν κεφαλια
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.100
Like
11.323
Πόντοι
2.606
Εδώ είσαι λίγο λάθος. Στην Τεχεράνη όχι μονο πηγαίνουν Πανεπιστήμιο οι γυναικες, αλλά ήταν και συνειδητή επιλογή του καθεστώτος. Στη λογική ότι η μόρφωση θα δημιουργούσε ισλαμιστική συνείδηση σε στέρεες βάσεις. Και τελικά κατάφεραν το ακριβως αντίθετο. Πολύ υψηλό ποσοστό μορφωμένων γυναικών, που κλυδωνιζουν το καθεστώς εκ των έσω, με τις αντιδράσεις τους στην επίσημη πρακτική του καθεστώτος να τις περιορίζει. Οι μουλάδες πλέον δεν έχουν την αποδοχή που είχαν παλιά. Και τα ψωμιά τους δεν πρέπει να είναι πολλά.
μακαρι,καμποσοι φασστες λιγοτεροι...αλλα εχει πολυ δρομο ακομα
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.100
Like
11.323
Πόντοι
2.606
Εμένα δε θα μου έκανε εντύπωση πράκτορες της Μοσαντ να το οργάνωσαν

Τώρα το Ισραήλ έχει όλο τον κόσμο με το μέρος του για να τους εξαφανίσει. Ήδη πολλά αραβικά κράτη τους έχουν αναγνωρίσει
ειναι ενα απο τα δυο βασικα ενδεχομενα......βεβαιως καλυτερα να μην ισχυει γιατι με τη γαζα οικοπεδο-νεκροταφειο σιγουρα θα γινει μαδομουνι με ολα τα υπολοιπα αραβικα μπουρδελα....οι επιπτωσεις θα ειναι απροβλεπτες!
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.100
Like
11.323
Πόντοι
2.606
Λες να επιστρέψει το πετρέλαιο του ιραν στη bp ;
σιγουρα -δυστυχως...τουλαχιστον δεν θα χρηματοδοτει ομως τρελους με μουσια ,που προσπαθουν να εμπλουτισουν ουρανιο με καθε τροπο και παραλληλα δολοφονουν κοριτσια στο ξυλο γιατι δεν εβαλαν σωστα τη μαντιλα....
 
Τελευταία τροποποίηση:

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.726
Κριτικές
8
Like
33.341
Πόντοι
6.536
Μου κάνει εντύπωση πως τους έπιασαν στον ύπνο μπουκαρωντας από τα σύνορα...

Υποτίθεται ότι στα σύνορα έχεις standby δυνάμεις ταχείας επέμβασης αφού από εκεί τους περιμένεις...
Τους κοίμησαν.
Μην ξεχνάμε ότι οι Άραβες ειναι περίφημοι για την ευφυία τους αλλά και για τα ύπουλα χτυπήματα στην κατάλληλη στιγμή.
Γιόμ Κιπούρ είχαμε και πάλι.Σαν να λέμε εδώ Κυριακή του Πάσχα(δεν τους έγινε μάθημα το 1973)....

Το τελευταίο διάστημα έκαναν κάποιες επιθετικές επιχειρήσεις οι Ισραηλινοί εις βάρος αντίπαλων ομάδων της Χαμάς.

Η Χαμας δεν αντέδρασε καν και πιθανότατα αυτή έδωσε τις πληροφορίες στους Ισραηλινούς για να ξεκαθαρίσει το τοπίο χωρίς να έχει εσωτερικό κράξιμο.
Αυτό έπαιξε σίγουρα ρόλο.

Από αλλού το περίμεναν(βόρεια) και από αλλού ήρθε.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.371
Like
23.013
Πόντοι
5.506

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.100
Like
11.323
Πόντοι
2.606
H Μοσαντ δεν ειναι αυτή που ήξερες το '60
Θα πέσουν κεφαλια
η μοσαντ του 60 εψαχνε ναζι σε ολα τα μηκη και τα πλατη της γης για τους ταισει μολυβι...αυτοι οι μαλακες οι σημερινοι καταφεραν το απιθανο.....με καθε επιφυλαξη παντα το "απιθανο" να ηταν αυτο που ηθελαν!
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.726
Κριτικές
8
Like
33.341
Πόντοι
6.536
η μοσαντ του 60 εψαχνε ναζι σε ολα τα μηκη και τα πλατη της γης για τους ταισει μολυβι...αυτοι οι μαλακες οι σημερινοι καταφεραν το απιθανο.....με καθε επιφυλαξη παντα το "απιθανο" να ηταν αυτο που ηθελαν!
Αν είχαν αφήσει τους σοβιετικούς να καταλάβουν όλη την Γερμανία ο κόσμος θα ήταν καλύτερος σήμερα....
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.100
Like
11.323
Πόντοι
2.606
Τους κοίμησαν.
Μην ξεχνάμε ότι οι Άραβες ειναι περίφημοι για την ευφυία τους αλλά και για τα ύπουλα χτυπήματα στην κατάλληλη στιγμή.
Γιόμ Κιπούρ είχαμε και πάλι.Σαν να λέμε εδώ Κυριακή του Πάσχα(δεν τους έγινε μάθημα το 1973)....

Το τελευταίο διάστημα έκαναν κάποιες επιθετικές επιχειρήσεις οι Ισραηλινοί εις βάρος αντίπαλων ομάδων της Χαμάς.

Η Χαμας δεν αντέδρασε καν και πιθανότατα αυτή έδωσε τις πληροφορίες στους Ισραηλινούς για να ξεκαθαρίσει το τοπίο χωρίς να έχει εσωτερικό κράξιμο.
Αυτό έπαιξε σίγουρα ρόλο.

Από αλλού το περίμεναν(βόρεια) και από αλλού ήρθε.
αν τους κοιμησαν ειναι πολυ τσακαλια ,αλλα ειναι σχεδον αδυνατο...πως περνας χιλιαδες ρουκετες απο σφραγισμενα συνορα σε μια σπιθαμη γης....πως συγκεντρωνεις τοσο πολυ εξοπλισμο και κοσμο χωρις να σε μυριστουν...δεν μιλαμε για τυχαιους ,οι ισραηλινοι δεν ειναι τιποτα τυφλοποντικες...και στους τοιχους εχουν αυτια και ματια!
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.812
Like
17.977
Πόντοι
3.656
σιγουρα -δυστυχως...τουλαχιστον δεν θα χρηματοδοτει ομως τρελους με μουσια ,που προσπαθουν να εμπλουτισουν ουρανιο με καθε τροπο και παραλληλα δολοφονουν κοριτσια στο ξυλο γιατι δεν εβαλαν σωστα τη μαντιλα....
Μόνο που δεν έχει τώρα ινδούς στρατιώτες η αγγλία .... να πάνε να πολεμήσουν στο ιραν για τη .... bp ....
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.100
Like
11.323
Πόντοι
2.606
ρε τσακαλακια ομως μια απορια.......μια βδομαδα πριν οι αζεροι εξαφανισαν μια χωρα και τους κατοικους της απο το αρτσαχ.....δεν ειδα κανενα να γραφει κατι....δεν ειναι ισλαμοφασιστες εκει τα μουνοπανα ,δεν εχουν μπουργκες παντου ....οι σουηδοαραβες εχουν εξοντωσει στην υεμενη εκατανταδες χιλιαδες γυναικοπαιδα.....τους στειλαμε και πατριοτ...κανεις δεν γραφει τιποτα.....τελικα με ποιους πρεπει να ειμαστε ρε αλανια??
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.100
Like
11.323
Πόντοι
2.606
Μόνο που δεν έχει τώρα ινδούς στρατιώτες η αγγλία .... να πάνε να πολεμήσουν στο ιραν για τη .... bp ....
φουλ ινδους εχει η αγγλια να στειλει στο ιραν αν πρεπει να κανει τη δουλεια της....σιγα μην κολλησουν οι αγγλοι...προφανως και γνωριζεις τι σημαινει αγγλια...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom