Νέα

Σχέσεις και Απιστία - Κέρατο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα loutsosathens
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 153
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Σας κεράτωσε γυναίκα?


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    105

GiorgosM145

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.107
Κριτικές
10
Like
1.500
Πόντοι
506
Βρε φιλαράκο τι λές τώρα? Ειναι δυνατόν να γίνει αυτό? Κάθε σοβαρή γυναίκα δεν θα το επέτρεπε στον εαυτό της να δώσει το οκ ,,,μην τρελαθούμε κιόλας .
Κανεις μεγα λαθος επειδη δεν τα εχεις ζησει η ακουσει απο ζευγαρια.Δεν εχουν ολοι το ιδιο σκεπτικο.Αλλο ζευγαρι δεν τα τολαμει αυτο κ αλλο ζευγαρι τα κανει.Κ το λεω και ατομικα αλλα και ως ζευγος.Ολα γινονται και δεν γινονται,μην αποκλειεις τιποτα.Θα εκπλαγεις.Και ξερεις τοι απρα πολαλ ζευγαρια πηγαν να χωρισουν επειδη εμαθε η συνεχισαν αφοτου εμαθε παρακαλω,καθε ζευγος εχει τις νοοτροπιες του μην το ψαχνεις.Εγω προσωπικα θα ηθελα ετσι γτ ετσι τα ειδα ετσι τα ακουσα ετσι τα εζησα και ηταν το καλυτερο εαν δεν θα ηθελα να χασω τη σχεση μου/γυναικα μου.Αν δε θα ηθελα η δεν θα το κανα η θα τις ελεγα τις αληθειες μου.Καλησπερα σου.
 

White Othellos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.185
Κριτικές
7
Like
4.497
Πόντοι
736
Κανεις μεγα λαθος επειδη δεν τα εχεις ζησει η ακουσει απο ζευγαρια.Δεν εχουν ολοι το ιδιο σκεπτικο.Αλλο ζευγαρι δεν τα τολαμει αυτο κ αλλο ζευγαρι τα κανει.Κ το λεω και ατομικα αλλα και ως ζευγος.Ολα γινονται και δεν γινονται,μην αποκλειεις τιποτα.Θα εκπλαγεις.Και ξερεις τοι απρα πολαλ ζευγαρια πηγαν να χωρισουν επειδη εμαθε η συνεχισαν αφοτου εμαθε παρακαλω,καθε ζευγος εχει τις νοοτροπιες του μην το ψαχνεις.Εγω προσωπικα θα ηθελα ετσι γτ ετσι τα ειδα ετσι τα ακουσα ετσι τα εζησα και ηταν το καλυτερο εαν δεν θα ηθελα να χασω τη σχεση μου/γυναικα μου.Αν δε θα ηθελα η δεν θα το κανα η θα τις ελεγα τις αληθειες μου.Καλησπερα σου.
Σεβαστή η άποψη σου αλλά όχι αποδεκτή. Δεν έχουμε όλοι το ίδιο σκεπτικό, εγώ ειδικά με 17 χρόνια γάμου και χωρισμού ήσυχου χωρίς παρατράγουδα.
 

White Othellos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.185
Κριτικές
7
Like
4.497
Πόντοι
736
Κανεις μεγα λαθος επειδη δεν τα εχεις ζησει η ακουσει απο ζευγαρια.Δεν εχουν ολοι το ιδιο σκεπτικο.Αλλο ζευγαρι δεν τα τολαμει αυτο κ αλλο ζευγαρι τα κανει.Κ το λεω και ατομικα αλλα και ως ζευγος.Ολα γινονται και δεν γινονται,μην αποκλειεις τιποτα.Θα εκπλαγεις.Και ξερεις τοι απρα πολαλ ζευγαρια πηγαν να χωρισουν επειδη εμαθε η συνεχισαν αφοτου εμαθε παρακαλω,καθε ζευγος εχει τις νοοτροπιες του μην το ψαχνεις.Εγω προσωπικα θα ηθελα ετσι γτ ετσι τα ειδα ετσι τα ακουσα ετσι τα εζησα και ηταν το καλυτερο εαν δεν θα ηθελα να χασω τη σχεση μου/γυναικα μου.Αν δε θα ηθελα η δεν θα το κανα η θα τις ελεγα τις αληθειες μου.Καλησπερα σου.
Να σε ρωτήσω κάτι? Αν σου πει η γυναίκα "ξέρεις σήμερα το βράδυ θα πάω με τον τάδε για σεξ γιατί θέλω να ξενοπηδηχτω " Θα δώσεις συγκατάθεση και όλα βαίνουν καλώς για την σχέση, γάμο?
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.379
Like
2.141
Πόντοι
456
Κανείς δεν ταιριάζει με κανέναν σε όλα .Με τι λογική αυτή πρέπει να κερατωνουμε;
Αυτό κατάλαβες να γράφω;
Εγώ λέω ότι το μεγάλο κέρατο πέφτει στα 40-50 και δεν είναι τυχαίο.
Είναι εκεί που καταλαβαίνεις αν έκανες μαλακία ή όχι που τον/την παντρεύτηκες.
Υπάρχουν και αυτοί που χωρίζουν, συνήθως όμως με πολλές επιπτώσεις στο οικονομικό κομμάτι.
 

Beautyfulgirl

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2022
Μηνύματα
76
Like
104
Πόντοι
0
Αυτό κατάλαβες να γράφω;
Εγώ λέω ότι το μεγάλο κέρατο πέφτει στα 40-50 και δεν είναι τυχαίο.
Είναι εκεί που καταλαβαίνεις αν έκανες μαλακία ή όχι που τον/την παντρεύτηκες.
Υπάρχουν και αυτοί που χωρίζουν, συνήθως όμως με πολλές επιπτώσεις στο οικονομικό κομμάτι.
Η απιστια είναι στο dna του κάθε ανθρώπου.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.460
Κριτικές
1
Like
6.137
Πόντοι
2.356
Κανείς δεν είναι κανενός που λέει ένα τραγούδι. Και ισως τότε ξεκολήσουμε όταν επιτέλους καταλάβουμε ότι εφόσον ο άνθρωπος είναι παμφάγο ον συνεπάγεται ότι είναι και πολυγαμικό και δεν μπορεί να την βγάζει μόνο με έναν σύντροφο γιατί αυτή η κοινωνική ευνουχιστική νόρμα πηγαίνει εναντια στη φυση του. Τι σημαίνει " ου μοιχεύσεις" ποιός το τηρεί πραγματικά και γιατί ορκίζεται σε κατι τετοιο αφου δεν το πιστευει και πηγαινει εναντια στα πραγματικα θελω του.
Είναι ένα από τα μυστήρια του ανθρώπινου είδους.

Ήθελα να 'ξερα πότε ξεκίνησε αυτή η ιστορία που λέγεται γάμος. :confused:

Ιστορικά εννοώ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: dCorso

geo197800

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
70
Κριτικές
1
Like
110
Πόντοι
0
Το κέρατο είναι χαρακτηριστικό ανώριμου ανθρώπου. Αν η σχέση σου είναι τοξική, φεύγεις. Αν δεν σε καλύπτει ερωτικά, φεύγεις. Αν δεν σε καλύπτει ψυχικά, φεύγεις. Αν εσύ έχεις θέματα, τα λύνεις με κάποιον ειδικό. Οι άνθρωποι κερατώνουν, είτε γιατί είναι ψυχικά αδύναμοι και ζητούν επιβεβαίωση, είτε από τραύμα που έχουν βιώσει με προηγούμενο σύντροφο ή στο οικογενειακό τους περιβάλλον, είτε γιατί βρίσκονται μέσα σε μια τοξική σχέση που αδυνατούν να λήξουν από φόβο πως δεν υπάρχει κάτι άλλο μετά. Ο σωστός άνδρας δεν κερατώνει. Η σωστή γυναίκα δεν κερατώνει. Υπάρχει μια απόλυτη ισορροπία και αυτή είναι που χτίζει μια ευτυχισμένη οικογένεια αργότερα. Ειδαλλως πατάς τα πενήντα και ξημεροβραδιάζεσαι εδώ σαν πελάτης, νταβάς, και πάει λέγοντας. Μια μέρα ξυπνάς και είσαι εξήντα, το πέος σου δεν λειτουργεί, οι "κατακτήσεις" σου έναντι αμοιβής σβήνουν και μένεις να κοιτάς σα χάνος το πώς κατασπατάλησες χρόνο και χρήμα στο τίποτα.

Το κέρατο πονάει τον εγωισμό μας, τίποτε παραπάνω. Μαθαίνουμε και προχωράμε. Ο σκοπός είναι η εύρεση σωστής συντρόφου, οι αποτυχίες είναι κομμάτι αυτού του δρόμου.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.460
Κριτικές
1
Like
6.137
Πόντοι
2.356
Το κέρατο είναι χαρακτηριστικό ανώριμου ανθρώπου. Αν η σχέση σου είναι τοξική, φεύγεις. Αν δεν σε καλύπτει ερωτικά, φεύγεις. Αν δεν σε καλύπτει ψυχικά, φεύγεις. Αν εσύ έχεις θέματα, τα λύνεις με κάποιον ειδικό.
Αυτά στη θεωρία, τύπε.

Στην πράξη κανείς δεν φεύγει, διότι ο γάμος συνδέεται με οικονομικά & περιουσιακά στοιχεία, ανατροφή τέκνων κλπ.

Απλά πράγματα.
 

geo197800

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
70
Κριτικές
1
Like
110
Πόντοι
0
Αυτά στη θεωρία, τύπε.

Στην πράξη κανείς δεν φεύγει, διότι ο γάμος συνδέεται με οικονομικά & περιουσιακά στοιχεία, ανατροφή τέκνων κλπ.

Απλά πράγματα.

Δεν μίλησα για παντρεμένα ζευγάρια. Εκεί την έχεις κάνει ήδη την μαλακία, προσαρμοζεσαι αναλόγως.
 

Carlo$$

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2024
Μηνύματα
69
Κριτικές
29
Like
690
Πόντοι
290
The horn is characteristic of an immature person. If your relationship is toxic, you leave. If he doesn't cover you romantically, you leave. If it doesn't cover you mentally, you leave. If you have issues, you solve them with an expert. People cuckold, either because they are mentally weak and seek reassurance, or because of a trauma they have experienced with a previous partner or in their family environment, or because they are in a toxic relationship that they are unable to end for fear that there is nothing else after. The right man doesn't cuckold. The right woman doesn't cuckold. There is a perfect balance and this is what builds a happy family later. Ideally, you're fifty and you're here early in the morning as a customer, dava, and so on. One day you wake up and you're sixty, your penis doesn't work, your paid "conquests" disappear and you're left staring at how you wasted time and money on nothing.

The horn hurts our ego, nothing more. We learn and move forward. The goal is to find the right partner, failures are part of that road.
Very well said. I see some wisdom over here. Very well, my friend, very well.
 

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
702
Κριτικές
26
Like
1.924
Πόντοι
1.196
Είναι ένα από τα μυστήρια του ανθρώπινου είδους.

Ήθελα να 'ξερα πότε ξεκίνησε αυτή η ιστορία που λέγεται γάμος. :confused:

Ιστορικά εννοώ.
Παίκτη, την είχα και εγώ την απορία και κάποια στιγμή το έψαξα λίγο.
O γάμος ανάμεσα σε ζευγάρια όπως τον ξέρουμε σήμερα ξεκίνησε γύρω στο 2.500 προ Χριστού στη Μεσοποταμία και μετά υιοθετήθηκε από διάφορους πολιτισμούς στην ανατολική μεσόγειο. Για το τι γινόταν πριν υπάρχει κάποια ασάφεια και διάφορες απόψεις, αλλά πολλοί ανθρωπολόγοι λένε ότι οι οικογένειες ήταν αγέλες με 20-30 ανθρώπους και χαλαρή οργάνωση. Οι αγέλες είχαν άνδρες, γυναίκες και παιδιά, ζούσαν όλοι μαζί (σαν τα λιοντάρια περίπου) και μοιράζονταν μεταξύ τους συντρόφους, με σύγχρονους όρους, υπήρχε πολύ swinging.
Ελπίζω να σε κάλυψα.
 

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
702
Κριτικές
26
Like
1.924
Πόντοι
1.196
Με κάλυψες, τύπε.

Μήπως ξέρεις από πότε υπάρχουν δικηγόροι; :confused:
Αυτό δεν το ξέρω. Αλλά θυμάμαι από το σχολείο ότι στην αρχαία Ελλάδα όταν είχες δικαστήριο ή έγραφες μόνος σου το λόγο σου ή πήγαινες σε κάτι τύπους που ήταν σαν δικηγόροι σου έγραφαν το λόγο επί πληρωμή και τον έλεγες ο ίδιος. Δε ξέρω πώς την έχω κρατήσει αυτή τη λεπτομέρεια, στα φιλολογικά ήμουν λίγο σκράπας.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom