Νέα

Σαμαράς-Ν.Δ... Τί να πείς;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 21K
  • Εμφανίσεις 386K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Πόσα χρόνια θα μείνει αντιπολίτευση η ΝΔ του Σαμαρά;

  • 1-2

    Ψήφοι: 18 25,0%
  • 3-6

    Ψήφοι: 4 5,6%
  • 7-10

    Ψήφοι: 5 6,9%
  • 10+ όπως μετά το 93

    Ψήφοι: 45 62,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    72

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
Τι εχει παραδεχθεί ακριβως η προεδρος των δικαστων? Την παρακολουθώ και σου λεω ότι λες ανακρίβειες.
η προεδρος των δικαστων λεει ανακριβειες, οι δικοιγορικοι συλλογοι δεν ξερουν τους νομους, οι συνταγματολογοι δεν ξερουν το συνταγμα... τι τσακ νορις και μαλακιες, αλεξ τυποι μου  :jerking: :jerking:
 

madoka

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.154
Like
0
Πόντοι
16
Όχι θα είχα. Αλλά έχει κόστος το να με τυφλώσεις, πώς να το κάνουμε; Τσάμπα θα είναι;

Εκτός από ποινική κύρωση πρέπει να αποζημιώσεις για την τυχόν επαγγελματική ανικανότητα που προξένησες στον άλλον...
Η φυλακή δεν έχει κόστος ε;
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
Λαθος τα λες. Γνωρίζεις πώς λειτουργει το ΣτΕ με πενταμελείς και επταμελείς συνθεσεις? Παραπομπή εγινε απλως.
οι πεντε δικαστες ηξεραν ή δεν ηξεραν τους νομους και το συνταγμα? αν ναι πως εβγαλαν λαθος αποφαση συμφωνα με την μετεπειτα αντιθετη αποφαση των επτα?  οχι δεν ειναι ιντριγκα ουτε κρατικη παρεμβαση....ειναι θεμα τυχης  :jerking: :jerking:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
η προεδρος των δικαστων λεει ανακριβειες, οι δικοιγορικοι συλλογοι δεν ξερουν τους νομους, οι συνταγματολογοι δεν ξερουν το συνταγμα... τι τσακ νορις και μαλακιες, αλεξ τυποι μου  :jerking: :jerking:
Ειπα εγω ότι η προεδρος των δικαστων λεει ανακρίβειες? Ειπα ότι εσυ λες ανακρίβειες.
Είπα εγω ότι οι δικηγορικοι συλλογοι δεν ξερουν τους νομους? Μου ειχες βαλει μια ανακοινωση του Δικηγορικου Συλλογου Αιγιου που ελεγε κατι συντεχνιακες σαχλαμάρες και τις κατεκρινα.
Οι Συνταγματολόγοι που αναφέρεις είναι οι Κατρουγκαλος, Χρυσογονος και Σια, στελεχη και βουλευτες του Συριζα και πρεπει να ντρεπεσαι που τους επικαλείσαι.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
οι πεντε δικαστες ηξεραν ή δεν ηξεραν τους νομους και το συνταγμα? αν ναι πως εβγαλαν λαθος αποφαση συμφωνα με την μετεπειτα αντιθετη αποφαση των επτα?  οχι δεν ειναι ιντριγκα ουτε κρατικη παρεμβαση....ειναι θεμα τυχης  :jerking: :jerking:
Λες ανακρίβειες.
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Η φυλακή δεν έχει κόστος ε;

Έχει αλλά σου κάνω πρόχειρους υπολογισμούς με απτά στοιχεία και ΑΜΕΣΑ υπολογίσιμα.

Τα λεφτά που βγάζω και θα έβγαζα εάν δεν είχα προφυλακιστεί ΑΔΙΚΩΣ και τα λεφτά που ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΛΩ μετά την προφυλάκιση διότι θα βολοδέρνω από δουλειά σε δουλειά και τυχόν τόκοι δανείων που σήκωσε κάποιος για να θρέψει την οικογένειά μου κτλ κτλ.

Τα λοιπά δεν τα βάζω μέσα διότι δεν ξέρω πώς υπολογίζονται.

Ικανοποιημένος;
 

madoka

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.154
Like
0
Πόντοι
16
Επικαλούμαι δικα σας επιχειρηματα.
Είπα εγώ να ρωτήσουμε τον λαό για τις προφυλακίσεις;

Το σκεπτικό σου είναι το εξής: ''ο λαός θα έκρινε πιο συντηρητικά αλλά είμαστε καλά'',αυτό θες να πεις εμμέσως...αλλού όμως υποστηρίζεις πως η δικαιοσύνη και το κράτος πρέπει να δρα χωρίς να λογαριάζει την λαϊκή βούληση...Εεεε αποφάσισε!!!!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Είπα εγώ να ρωτήσουμε τον λαό για τις προφυλακίσεις;

Το σκεπτικό σου είναι το εξής: ''ο λαός θα έκρινε πιο συντηρητικά αλλά είμαστε καλά'',αυτό θες να πεις εμμέσως...αλλού όμως υποστηρίζεις πως η δικαιοσύνη και το κράτος πρέπει να δρα χωρίς να λογαριάζει την λαϊκή βούληση...Εεεε αποφάσισε!!!!
Πού ειπα εγω να μην λογαριάζεται η λαϊκή βουληση? Εσεις θελετε να μην λογαριάζεται, απαξιώνοντας την κυβερνηση που ψηφισε ο λαος.
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
Ειπα εγω ότι η προεδρος των δικαστων λεει ανακρίβειες? Ειπα ότι εσυ λες ανακρίβειες.
Είπα εγω ότι οι δικηγορικοι συλλογοι δεν ξερουν τους νομους? Μου ειχες βαλει μια ανακοινωση του Δικηγορικου Συλλογου Αιγιου που ελεγε κατι συντεχνιακες σαχλαμάρες και τις κατεκρινα.
Οι Συνταγματολόγοι που αναφέρεις είναι οι Κατρουγκαλος, Χρυσογονος και Σια, στελεχη και βουλευτες του Συριζα και πρεπει να ντρεπεσαι που τους επικαλείσαι.
ποια ειναι η ανακριβεια? δεν εχει βγει δημοσια και εχει δηλωσει μεχρι και για την τροίκα πως τους πιεζει?

ειπες ναι

εχω πει και τον Νικολοπουλο που δεν ειναι συριζα και τον κασιματη που ειναι πρωην πασοκος

σε εχω καραξεφτιλισει, παρτο χαμπαρι κομματικες προπαγανδες στο μπου δεν περνανε  :2on1:
 

madoka

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.154
Like
0
Πόντοι
16
Έχει αλλά σου κάνω πρόχειρους υπολογισμούς με απτά στοιχεία και ΑΜΕΣΑ υπολογίσιμα.

Τα λεφτά που βγάζω και θα έβγαζα εάν δεν είχα προφυλακιστεί ΑΔΙΚΩΣ και τα λεφτά που ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΛΩ μετά την προφυλάκιση διότι θα βολοδέρνω από δουλειά σε δουλειά και τυχόν τόκοι δανείων που σήκωσε κάποιος για να θρέψει την οικογένειά μου κτλ κτλ.

Τα λοιπά δεν τα βάζω μέσα διότι δεν ξέρω πώς υπολογίζονται.

Ικανοποιημένος;
Ικανοποιημένος...αποδεικνύεις περίτρανα πόσο ξεροκέφαλοι είστε οι γραφειοκράτες με ίχνος μυρωδιάς από την κοινωνία και τι χρειάζονται οι άνθρωποι.

Κοίτα που μου έβγαλε ταμείο για την ζωή και κοστολόγιο... :headbang: :headbang: :headbang:

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Ικανοποιημένος...αποδεικνύεις περίτρανα πόσο ξεροκέφαλοι είστε οι γραφειοκράτες με ίχνος μυρωδιάς από την κοινωνία και τι χρειάζονται οι άνθρωποι.

Κοίτα που μου έβγαλε ταμείο για την ζωή και κοστολόγιο... :headbang: :headbang: :headbang:
Ε ωραια, και τι θελεις?
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Χωρις πλακα παντως, αν καποια μερα γινω υπουργος δικαιοσυνης, όλα οσα εχουμε πει εδώ μεσα, θα τα θυμαμαι. Τοση τριβη με τον κοσμο και τις αγωνίες του, θα μου φανουν χρήσιμα.
Eιμαι σιγουρος...! Με τον νεο αντιρατσιστικο νομο ολα αυτα που λεμε θα κοπουν....μην αγχωνεσαι φροντισατε κ για αυτο
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
ποια ειναι η ανακριβεια? δεν εχει βγει δημοσια και εχει δηλωσει μεχρι και για την τροίκα πως τους πιεζει?

ειπες ναι

εχω πει και τον Νικολοπουλο που δεν ειναι συριζα και τον κασιματη που ειναι πρωην πασοκος

σε εχω καραξεφτιλισει, παρτο χαμπαρι κομματικες προπαγανδες στο μπου δεν περνανε  :2on1:
Ααααααααα μαλιστα. Το "η προεδρος των δικαστων παραδεχεται ότι γινονται παρεμβασεις από την κυβερνηση" εγινε "μας πιεζει η τρόικα". Πολύ σχετικο, δεν λεω.
Φυσικα δεν περνανε κομματικες προπαγάνδες, δυστυχως για σενα που προσπαθεις.
 

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.760
Like
6.233
Πόντοι
1.406
Αααααααα γεια σου, τωρα αρχιζουμε και ψηλαφίζουμε τη σωστη διασταση.
Όχι, τα 18μηνα δεν είναι πολλά. Είναι υπερμετρα πολλές όμως οι αρχικες προφυλακίσεις. Που σπανια ξεπερνανε όμως τους 8-10 μηνες. Τα δικαστηρια γινονται αρκετα γρηγορα πλεον.
Και μιλαμε παντα για μη απαραιτητες προφυλακίσεις ΕΝΟΧΩΝ.
Απορια ειλικρηνης,εφοσον η προφυλακιση γινεται πριν την δικη και την αποφαση του δικαστηριου,πως γινεται να γνωριζουμε αν ο κατηγορουμενος ειναι ενοχος η αθωος?
 

madoka

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.154
Like
0
Πόντοι
16
Πού ειπα εγω να μην λογαριάζεται η λαϊκή βουληση? Εσεις θελετε να μην λογαριάζεται, απαξιώνοντας την κυβερνηση που ψηφισε ο λαος.
Όταν λες: ''αν ρωτούσαμε τον λαό για τις προφυλακίσεις αν θα ήθελε αυστηροποίηση;'',τί υπονοείς; Πώς τα πράγματα είναι καλά στις προφυλακίσεις επειδή ο λαός θα αποφάσιζε προς το αυστηρότερο ενδεχομένως.

Και γιατί δεν θα αποφάσιζε σε δίκη εντός 1 μηνός ας πούμε;
 

madoka

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.154
Like
0
Πόντοι
16
Ε ωραια, και τι θελεις?
Απλώς επανέρχομαι στο επιχείρημα μου περί του λάθους της προφυλάκισης και γενικώς της δικαιοσύνης στην Ελλάδα χωρίς να με έχετε αναιρέσει επί της ουσίας.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom