Νέα

Σαμαράς-Ν.Δ... Τί να πείς;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 21K
  • Εμφανίσεις 386K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Πόσα χρόνια θα μείνει αντιπολίτευση η ΝΔ του Σαμαρά;

  • 1-2

    Ψήφοι: 18 25,0%
  • 3-6

    Ψήφοι: 4 5,6%
  • 7-10

    Ψήφοι: 5 6,9%
  • 10+ όπως μετά το 93

    Ψήφοι: 45 62,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    72

madoka

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.154
Like
0
Πόντοι
16
O alex πάντως αν δεν τα παίρνει από την ΝΔ έχει σοβαρό θέμα εμμονής(κάνει ζημιά η ΔΑΠ στην νεαρή ηλικία)...όπως ο θείος μου ο ΠΑΣΟΚΟΣ που είναι Παπανδρεϊκός. :grin:

 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Μια χαρά το περιγράφεις...τέλεια...πες και την ταρίφα που το κοστολογείς όλο αυτό και θα είσαι ευχαριστημένος εσύ προσωπικά από το γεγονός πως θα αποζημιωθείς έχοντας περάσει όλο αυτό...

Κοίταξε, εάν δεν με ξαναπροσλάβει ο εργοδότης μου και χάσω επαφή με την εξέλιξη του επαγγέλματος και την αγορά και μετά δεν ξαναβρω ποτέ ίδια δουλειά και βολοδέρνω σε δουλειές του ποδαριού...

Ξέρω κι εγώ; Κανένα 150άρι αφορολόγητο ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ...

Και όσο καθυστερεί την απόδοση των χρημάτων θα πέφτει το ποσό της τελευταίας μου δήλωσης... Κάπως έτσι

ΥΓ: Χάνει και το κράτος από εμένα φυσικά έτσι; Δεν πληρώνω φόρο εισοδήματος, δεν καταναλώνω (ΦΠΑ, φόρος εισοδήματος των καταστημάτων που θα κατανάλωνα)
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
σε αδικες φυλακισεις?
ελα ρε?  :o γινονται τετοια πραγματα στο τελειο ελληνικο δικαστικο συστημα? εσυ σε λιγο θα μας πεις πως χειραγωγειται και το ΣτΕ και αυτοαναιρει τις δικες του αποφασεις  :o
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
FYI η ανεξαρτητη δικαιοσυνη του απειγγειλε ξεχωριστες διωξεις για την ιδια υποθεση για να βρει πατημα να τον κρατα επ αοριστω προφυλακισμενο.

αντε ξεστραβωσου και μαθε κανα νομο,εχεις παρει στο λαιμο σου τοσα μελη που σου ζητανε και συμβουλες με πιμι  :jerking:
Πού διαφωνούμε?
 

madoka

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.154
Like
0
Πόντοι
16
Δεν ξεφευγω από τιποτα, το θεμα συζητησης είναι ενδιαφερον και σας απαντω με ειλικρινεια. Η προφυλακιση δεν μπαζει από το αν προφυλακίζονται αθώοι ή ενοχοι. Λαθος το εντοπίζεις. Εντοπίζεται στο αν ΟΡΘΑ προφυλακίζονται οι ενοχοι σε τοσες πολλες περιπτώσεις. Θα μπορούσαμε βεβαια να εχουμε ένα συστημα που απαγορευει γενικως την προφυλακιση, αλλά θα το ηθελε αυτό ο κοσμος?
Αν δηλαδή καναμε ένα δημοψήφισμα, αν ο κοσμος θελει αυστηροποιηση ή όχι των προϋποθέσεων προφυλάκισης, τι θα εβγαινε?
Αλέκο να σου θύμισω πόσες φορές έχεις ταχθεί κατά των δημοψηφισμάτων και της λαϊκής επιθυμίας στο παρελθόν; :2funny: :2funny:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.277
Πόντοι
8.645
O alex πάντως αν δεν τα παίρνει από την ΝΔ έχει σοβαρό θέμα εμμονής(κάνει ζημιά η ΔΑΠ στην νεαρή ηλικία)...όπως ο θείος μου ο ΠΑΣΟΚΟΣ που είναι Παπανδρεϊκός. :grin:

Ε ένα χαρτζιλικάκι θα το παίρνει
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
ελα ρε?  :o γινονται τετοια πραγματα στο τελειο ελληνικο δικαστικο συστημα? εσυ σε λιγο θα μας πεις πως χειραγωγειται και το ΣτΕ και αυτοαναιρει τις δικες του αποφασεις  :o
Για να μπεις φυλακη στην Ελλαδα, πρεπει να κοπιασεις πολύ. Να γινουν όλα τα λαθη του κοσμου ενώ εισαι αθωος, να μην εχεις δικαιωμα αναστολης, μετατροπης, τιποτα, και να μπεις μεσα. Ουτε ξερω τι πιθανοτητα υπαρχει να μπει μεσα αθωος στο ελληνικο συστημα.
 

madoka

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.154
Like
0
Πόντοι
16
Κοίταξε, εάν δεν με ξαναπροσλάβει ο εργοδότης μου και χάσω επαφή με την εξέλιξη του επαγγέλματος και την αγορά και μετά δεν ξαναβρω ποτέ ίδια δουλειά και βολοδέρνω σε δουλειές του ποδαριού...

Ξέρω κι εγώ; Κανένα 150άρι αφορολόγητο ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ...

Και όσο καθυστερεί την απόδοση των χρημάτων θα πέφτει το ποσό της τελευταίας μου δήλωσης... Κάπως έτσι

ΥΓ: Χάνει και το κράτος από εμένα φυσικά έτσι; Δεν πληρώνω φόρο εισοδήματος, δεν καταναλώνω (ΦΠΑ, φόρος εισοδήματος των καταστημάτων που θα κατανάλωνα)
Καλά,αν εσύ κοστολογείς 18 μήνες από την ζωή σου...

Δεν μου λες αν σε τυφλώναμε δεν θα είχες θέμα αρκεί να σου δίναμε και αποζημίωση μετά;
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166

Ναι διότι δεν είναι φυγόπονος και ευθυνόφοβος και θέλει να προσφέρει σε ώρα δύσκολη.

Εσύ άραγε θα αναλάμβανες υπουργείο τώρα; Να τα βάλεις με τα θηρία και να προσφέρεις στον τόπο;

Πήγαινε να γίνεις Υπουργος Εργασίας, Υγείας, Οικονομίας, Εθνικής Παιδείας πχ...

Παράτα το επάγγελμά σου και πήγαινε να σε δούμε
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
οτι παρανομα οι δικαστες του ασκησαν πολλαπλες διωξεις για την ιδια υποθεση  :jerking: γιατι ειχαν πολιτικη εντολη να τον κρατησουν μεσα οσο πιο πολυ μπορουν  :birdman: Θες μηπως τωρα να μιλησουμε και για αλλες εξωθεν παρεμβασεις στο τελειο δικαστικο μας συστημα τις οποιες εχει παραδεχθει μεχρι η ιδια η προεδρος των δικαστων?  :2on1:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Αλέκο να σου θύμισω πόσες φορές έχεις ταχθεί κατά των δημοψηφισμάτων και της λαϊκής επιθυμίας στο παρελθόν; :2funny: :2funny:
Ναι, είμαι κατά των δημοψηφισμάτων, γιατι μετα θα αρχισουν καποιοι την ανοησια "πριν δεκα χρονια που το καναμε, σημερα εχει αλλαξει αποψη ο κοσμος" και θα γυρισουμε από εκει που ξεκινήσαμε.
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
Ναι διότι δεν είναι φυγόπονος και ευθυνόφοβος και θέλει να προσφέρει σε ώρα δύσκολη.

Εσύ άραγε θα αναλάμβανες υπουργείο τώρα; Να τα βάλεις με τα θηρία και να προσφέρεις στον τόπο;

Πήγαινε να γίνεις Υπουργος Εργασίας, Υγείας, Οικονομίας, Εθνικής Παιδείας πχ...

Παράτα το επάγγελμά σου και πήγαινε να σε δούμε
εγω να παω, θα με βαλουνε μεσα ομως τωρα? δεν ειμαι και του κομματος βλεπεις....
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
οτι παρανομα οι δικαστες του ασκησαν πολλαπλες διωξεις για την ιδια υποθεση  :jerking: γιατι ειχαν πολιτικη εντολη να τον κρατησουν μεσα οσο πιο πολυ μπορουν  :birdman: Θες μηπως τωρα να μιλησουμε και για αλλες εξωθεν παρεμβασεις στο τελειο δικαστικο μας συστημα τις οποιες εχει παραδεχθει μεχρι η ιδια η προεδρος των δικαστων?  :2on1:
Τι εχει παραδεχθεί ακριβως η προεδρος των δικαστων? Την παρακολουθώ και σου λεω ότι λες ανακρίβειες.
 

madoka

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.154
Like
0
Πόντοι
16
Ε ένα χαρτζιλικάκι θα το παίρνει
400e παίρνω εγώ που αρθογράφω σε τέσσερα sites/blogs,τον άλεξ πόσο τον κοστολογείς; :grin:

Εγώ πάντως πιστεύω πελατολόγιο θα του δίνει το κόμμα σε αντάλλαγμα για την υποστήριξη(αν του δίνει κάτι). :grin:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
400e παίρνω εγώ που αρθογράφω σε τέσσερα sites/blogs,τον άλεξ πόσο τον κοστολογείς; :grin:

Εγώ πάντως πιστεύω πελατολόγιο θα του δίνει το κόμμα σε αντάλλαγμα για την υποστήριξη(αν του δίνει κάτι). :grin:
Χωρις πλακα παντως, αν καποια μερα γινω υπουργος δικαιοσυνης, όλα οσα εχουμε πει εδώ μεσα, θα τα θυμαμαι. Τοση τριβη με τον κοσμο και τις αγωνίες του, θα μου φανουν χρήσιμα.
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
Για να μπεις φυλακη στην Ελλαδα, πρεπει να κοπιασεις πολύ. Να γινουν όλα τα λαθη του κοσμου ενώ εισαι αθωος, να μην εχεις δικαιωμα αναστολης, μετατροπης, τιποτα, και να μπεις μεσα. Ουτε ξερω τι πιθανοτητα υπαρχει να μπει μεσα αθωος στο ελληνικο συστημα.
για την μπηχτη για την αυτοαναιρεση του ΣτΕ αβαβα ετσι? Για πες η πενταμελης συνθεση δεν ηξερε τους νομους και το συνταγμα και γιαυτο βαλανε την εφταμελη να αναιρεσει την αποφαση της πενταμελους εκδιδοντας αντιδιαμετρικα αντιθετη αποφαση?  :jerking:
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Καλά,αν εσύ κοστολογείς 18 μήνες από την ζωή σου...

Δεν μου λες αν σε τυφλώναμε δεν θα είχες θέμα αρκεί να σου δίναμε και αποζημίωση μετά;

Όχι θα είχα. Αλλά έχει κόστος το να με τυφλώσεις, πώς να το κάνουμε; Τσάμπα θα είναι;

Εκτός από ποινική κύρωση πρέπει να αποζημιώσεις για την τυχόν επαγγελματική ανικανότητα που προξένησες στον άλλον...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
για την μπηχτη για την αυτοαναιρεση του ΣτΕ αβαβα ετσι? Για πες η πενταμελης συνθεση δεν ηξερε τους νομους και το συνταγμα και γιαυτο βαλανε την εφταμελη να αναιρεσει την αποφαση της πενταμελους εκδιδοντας αντιδιαμετρικα αντιθετη αποφαση?  :jerking:
Λαθος τα λες. Γνωρίζεις πώς λειτουργει το ΣτΕ με πενταμελείς και επταμελείς συνθεσεις? Παραπομπή εγινε απλως.
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.277
Πόντοι
8.645
400e παίρνω εγώ που αρθογράφω σε τέσσερα sites/blogs,τον άλεξ πόσο τον κοστολογείς; :grin:

Εγώ πάντως πιστεύω πελατολόγιο θα του δίνει το κόμμα σε αντάλλαγμα για την υποστήριξη(αν του δίνει κάτι). :grin:

Όχι ρε, ίσα ίσα ένα χαρτζιλικάκι για να βγάζει για καφέ την ρόζυ (όχι για φαί! )
 

madoka

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.154
Like
0
Πόντοι
16
Ναι, είμαι κατά των δημοψηφισμάτων, γιατι μετα θα αρχισουν καποιοι την ανοησια "πριν δεκα χρονια που το καναμε, σημερα εχει αλλαξει αποψη ο κοσμος" και θα γυρισουμε από εκει που ξεκινήσαμε.
Τότε γιατί το επικαλείσαι ως επιχείρημα; Γενικά κάνεις κυβιστήσεις και κοπτοραπτική κατά όπως σε βολεύει...
Δεν ξεφευγω από τιποτα, το θεμα συζητησης είναι ενδιαφερον και σας απαντω με ειλικρινεια. Η προφυλακιση δεν μπαζει από το αν προφυλακίζονται αθώοι ή ενοχοι. Λαθος το εντοπίζεις. Εντοπίζεται στο αν ΟΡΘΑ προφυλακίζονται οι ενοχοι σε τοσες πολλες περιπτώσεις. Θα μπορούσαμε βεβαια να εχουμε ένα συστημα που απαγορευει γενικως την προφυλακιση, αλλά θα το ηθελε αυτό ο κοσμος?
[size=14pt]Αν δηλαδή καναμε ένα δημοψήφισμα, αν ο κοσμος θελει αυστηροποιηση ή όχι των προϋποθέσεων προφυλάκισης, τι θα εβγαινε?[/size]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom