Νέα

Σαμαράς-Ν.Δ... Τί να πείς;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 21K
  • Εμφανίσεις 387K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πόσα χρόνια θα μείνει αντιπολίτευση η ΝΔ του Σαμαρά;

  • 1-2

    Ψήφοι: 18 25,0%
  • 3-6

    Ψήφοι: 4 5,6%
  • 7-10

    Ψήφοι: 5 6,9%
  • 10+ όπως μετά το 93

    Ψήφοι: 45 62,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    72

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Αλλα χαλαρο τον ειδα για το νουμερο...ή ειναι πολυ χεσμενος και το παιζει χαλαρος  

Τόσο χαλαροί που θα χάσουν κ τους 3 μεγάλους δήμους κ πάλι θα πανηγυρίζουν.
Σουρεαλισμός!
Για αυτό λέω κ εγώ, πως είναι δυνατόν να μην λατρεύεις αυτόν τον τόπο!
Κάθε μέρα ζούμε μεγαλειώδεις στιγμές. Ποιος θα το φανταζοταν πριν μερικούς μήνες πως θα έριχνε άκυρο ο Βελόπουλος στον Σαμαρά πχ.
:2funny:
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
31
Like
393
Πόντοι
3.115
γενικα ακουγεται πολυ αυτο οτι υπαρχουν και αλλα βιντεο που θα πεσουν την στιγμη που χρειαζεται ...δεν πιστευω ομως να βοηθησουν πολυ , εκτος αν ειναι κανα βιντεο που γυριζει το κοσμο τουμπα ...αλλα αν υπηρχε τετοιο θα το εβγαζαν πρωτο , και οχι προς το τελος
Μην το λες...δεν τους εχω για χαζους να το ριξουν το καλο χαρτι πρωτο...!Ισως να μην ειναι τοσο καλο...τοσο ωστε να φερουν τουμπα τον κοσμο..αλλα αρκετα σοβαρο να τρανταξει τα πολιτικα σπιτια..!Δεν ειδες με τον μπαλτακο? Ολη μερα εκραζαν τον κασιδιαρη για τον τροπο που το απεσπασε και οχι για αυτα που λεει μεσα....αρα ετσουξε πολυ..!
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Και ολα αυτα με τις ευλογιες πιου???????????

ολονών μας

δεν ξέρω την ηλικία σου αλλά οι κρατικοποιημένες προβληματικές ήταν κόκκινη σημαία και δεν μπορούσε να ακουστεί ούτε ψέλισμα περί εκποιήσεως του ή κλεισίματος τους .. ακόμη και σήμερα ορισμένα από τα εναπομείναντα μπουρδέλα κάποιοι τα λένε ασημικά...

ποιός έλληνας δεν χαιρόταν με την προοπτική να βγεί σε σύνταξη στα 48 του και με καλή σύνταξη και να κάνει και μια μαύρη δουλίτσα να περνάει η ώρα του ??

για να μην μιλήσουμε για τους "καημένους" τους αγρότες.. επανάσταση κόντεψε να γίνει όταν ο Μητσοτάκης έκλεισε την ΚΥΔΕΠ...
 

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
και για να τελειώνω επειδή αυριο προβλέπεται δύσκολη μέρα

το μεγάλο χρέος δεν μπήκε μόνον από το δημόσιο...

τρία πραγματα φάγανε το πολύ χρήμα

(1) η διατήρηση εν ζωή προβληματικών εταιρειών (ολυμπιακή, οσε, πειραικη πατραική, ναυπηγεία, πυρκάλ κλπ) η οποία κόστισε με τους μετριώτερους υπολογισμούς σε σημερινές τιμές καμμιά 45 δις ευρώ
(2) η κάλυψη των χρεών των αγροτικών συνεταιρισμών (τρείς φορές) και των συνεταιριστικών εργοστασίων  καμμιά 20 δις
(3) η τριμερής χρηματοδότηση των ταμείων που έφερε αλόγιστες αυξήσεις στις συντάξεις και μείωση του εργασιακού βίου με αποτέλεσμα την συνταξιοδότηση της μισής ελλάδας σε ηλικίες 45-55 ετών καμμιά 40 δις

αμα βάλεις και την σπατάλη του δημόσιου τομέα (κανένα 60 δις συμπεριλαμβανομένων και των λαμογιών με διπλές-τριπλές συντάξεις,αναπήρους μαιμού κλπ) και κανένα 15 δις μίζες έβγαλες τον λογαριασμό...

:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

Ο Οικονομικος μεταναστης μας κανει μια ενδελεχη επεξηγηση της αποψης του περι της δημιουργιας του μεγαλου χρεους

Να του βγαλω εγω τωρα ποσα χρωστανε οι Νταβατζηδες που στηριζουν το κομμα που ψηφιζει ?
Ή μηπως να του εξηγησω ποσα ακριβως χρωσταει το κομμα που ψηφιζει ?
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Ε θα τους παρει το ΠΑΣΟΚ. Και?

Και τίποτα απολύτως.
Το ανύπαρκτο Πασοκ κατεβάζει υποψηφίους με μεγαλυτερη απήχηση στην κοινωνία από ότι η πρωθυπουργάρα του πρωτογενούς πλεονάσματος κ των αγορών.
Τόσο απλά.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
31
Like
393
Πόντοι
3.115
ολονών μας

δεν ξέρω την ηλικία σου αλλά οι κρατικοποιημένες προβληματικές ήταν κόκκινη σημαία και δεν μπορούσε να ακουστεί ούτε ψέλισμα περί εκποιήσεως του ή κλεισίματος τους .. ακόμη και σήμερα ορισμένα από τα εναπομείναντα μπουρδέλα κάποιοι τα λένε ασημικά...

ποιός έλληνας δεν χαιρόταν με την προοπτική να βγεί σε σύνταξη στα 48 του και με καλή σύνταξη και να κάνει και μια μαύρη δουλίτσα να περνάει η ώρα του ??

για να μην μιλήσουμε για τους "καημένους" τους αγρότες.. επανάσταση κόντεψε να γίνει όταν ο Μητσοτάκης έκλεισε την ΚΥΔΕΠ...
Δλδ παλι ο λαος φταιει?? Τι φοβηθηκαν τοτε που δεν το φοβουνται σημερα???? Ολα ειναι θεμα πολιτικαντιδων που κυβερνανε ειτε σαρεσει ειτε οχι...!Δεν πιστευω οτι ο τσιπρας θα κανει κατι διαφορετικο αλλα δεν θα κρινω εαν δεν το δω πρωτα..!
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
αχχαχα βγηκες απο το κλουβι σου? Καλως τον. Αυτη η σιγουρια σου ρε φιλε πως με συγκινει

Αθήνα = Καμίνης
Θεσσαλονίκη  Μπουτάρης
Πειραίας = Μιχαλολιάκος (δεν ξερω τι θα γίνει με το αρχίδι του Μαρινάκι εκεί)

Αττική Σγουρός
Θεσσαλονίκη - Τζιτζικώστας

όσο για ευρωεκλογές ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ ή ΣΥΡΙΖΑ-ΝΔ με διαφορά 0.8-2 % μεταξύ τους

ΠΟΤΑΜΙ-ΧΑ-ΠΑΣΟΚ-ΚΚΕ-ΑΝΕΛ και πιθανόν ΔΗΜΑΡ
 

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
Αθήνα = Καμίνης
Θεσσαλονίκη  Μπουτάρης
Πειραίας = Μιχαλολιάκος (δεν ξερω τι θα γίνει με το αρχίδι του Μαρινάκι εκεί)

Αττική Σγουρός
Θεσσαλονίκη - Τζιτζικώστας

όσο για ευρωεκλογές ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ ή ΣΥΡΙΖΑ-ΝΔ με διαφορά 0.8-2 % μεταξύ τους

ΠΟΤΑΜΙ-ΧΑ-ΠΑΣΟΚ-ΚΚΕ-ΑΝΕΛ και πιθανόν ΔΗΜΑΡ

Και απο που τα εμαθες αυτα Τραμου ? Απο το BBC News ?
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
31
Like
393
Πόντοι
3.115
Και τίποτα απολύτως.
Το ανύπαρκτο Πασοκ κατεβάζει υποψηφίους με μεγαλυτερη απήχηση στην κοινωνία από ότι η πρωθυπουργάρα του πρωτογενούς πλεονάσματος κ των αγορών.
Τόσο απλά.
Κατεβαζει??? Εδω στον δημο μου κανεναν δεν εχει...! Μονο η ΝΔ εχει δωσει χρισμα ο Συριζα και το ΚΚΕ. Το πασοκ δεν υπαρχει πουθενα στην Δυτικη Αττικη ουτε σαν Ελια
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.993
Like
74.258
Πόντοι
12.756
Μην το λες...δεν τους εχω για χαζους να το ριξουν το καλο χαρτι πρωτο...!Ισως να μην ειναι τοσο καλο...τοσο ωστε να φερουν τουμπα τον κοσμο..αλλα αρκετα σοβαρο να τρανταξει τα πολιτικα σπιτια..!Δεν ειδες με τον μπαλτακο? Ολη μερα εκραζαν τον κασιδιαρη για τον τροπο που το απεσπασε και οχι για αυτα που λεει μεσα....αρα ετσουξε πολυ..!

Και εγω δεν τους εχω για χαζους , αλλα δεν εχουν αποδειξει οτι ειναι και διάνοιες ...
Το θεμα ειναι αν τρανταξει να εχουν καποιο ωφελος , αλλιως θα τους γυρισει μπουμερανγκ , και τωρα ειναι αναγκασμενοι το καινουργιο βιντεο που θα βγαλουν να ειναι πιο δυνατο απο το προηγουμενο , αν υποθεσουμε οτι κρατανε το καλυτερο για το τελος ..
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
31
Like
393
Πόντοι
3.115
Και απο που τα εμαθες αυτα Τραμου ? Απο το BBC News ?
Τα ειπε η Τρεμη που τα ειπε ο Πρετεντερης που τα εμαθε απο τον καψη που τα ειπε ο τζιμας και ολοι αυτοι το εμαθαν απο τον Ευαγγελατο
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
31
Like
393
Πόντοι
3.115
Και εγω δεν τους εχω για χαζους , αλλα δεν εχουν αποδειξει οτι ειναι και διάνοιες ...
Το θεμα ειναι αν τρανταξει να εχουν καποιο ωφελος , αλλιως θα τους γυρισει μπουμερανγκ , και τωρα ειναι αναγκασμενοι το καινουργιο βιντεο που θα βγαλουν να ειναι πιο δυνατο απο το προηγουμενο , αν υποθεσουμε οτι κρατανε το καλυτερο για το τελος ..
Ειδωμεν..!Λειτουργουν με στρατιγικη....για να δουμε
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Δλδ παλι ο λαος φταιει?? Τι φοβηθηκαν τοτε που δεν το φοβουνται σημερα???? Ολα ειναι θεμα πολιτικαντιδων που κυβερνανε ειτε σαρεσει ειτε οχι...!Δεν πιστευω οτι ο τσιπρας θα κανει κατι διαφορετικο αλλα δεν θα κρινω εαν δεν το δω πρωτα..!

δεν είπα αυτό.. απλά τον χορό τον χορεψανε καλά και οι δύο και οι πολιτικοί και ο λαός...

και σε έναν κύκλο (φαύλο) δεν μπορείς ποτέ να ξεχωρίσεις αρχή και τέλος...

και σήμερα έφτασε ο κόμπος στο χτένι, δεν υπάρχει μία για να ικανοποιηθούν απαιτήσεις και το κυριώτερο δεν υπαρχει μία για να πληρωθούν οι απαιτήσεις οι οποίες κάποια στιγμή ικανοποιήθηκαν...

και ο λόγος που δεν υπάρχει μία είναι διότι ποτέ δεν υπήρξε μία... όλα ήταν μια φούσκα δανεικών...
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Κατεβαζει??? Εδω στον δημο μου κανεναν δεν εχει...! Μονο η ΝΔ εχει δωσει χρισμα ο Συριζα και το ΚΚΕ. Το πασοκ δεν υπαρχει πουθενα στην Δυτικη Αττικη ουτε σαν Ελια

Όπου τέλοσπάντων κ όπως. Άλλωστε για τους 3 μεγάλους δήμους λέγαμε.
Εξάλλου το έχω ξαναπεί παλαιότερα. Το πλέον ανατρεπτικό αυτών των δημοτικών εκλογών είναι ότι πλέον θα υπάρχουν αρκετά δημοτικά συμβούλια με Εθνικιστές μέσα.
Η αρχή έγινε από την Γαλλία ήδη.
 

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
Τα ειπε η Τρεμη που τα ειπε ο Πρετεντερης που τα εμαθε απο τον καψη που τα ειπε ο τζιμας και ολοι αυτοι το εμαθαν απο τον Ευαγγελατο

Aφου δεν τα εμαθε απο την Σπυρακη την εγκυρη ανταποκριτρια του ρεπορταζ της ΝΔ (στο μεταξυ αυτη ηταν ΠΑΣΟΚΑ) που εκανε τοσο καλα την δουλεια της γιαυτο και εξασφαλισε θεση στο ευρωψηφοδελτιο της ΝΔ παλι καλα... ο αλλος ο Ιωαννιδης λεει εγω ειμαι ΑΡΕΙΑΝΟΣ και ηθελα τον Ζαγορακη 2ο στο ψηφοδελτιο μου που ειναι ΠΑΟΚΤΣΗΣ να πιασουμε ολο το φασμα.


Πιασε τα αρχιδια σου υπαρχει κοσμος που τους ψηφιζει αυτους !!!
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Όπου τέλοσπάντων κ όπως. Άλλωστε για τους 3 μεγάλους δήμους λέγαμε.
Εξάλλου το έχω ξαναπεί παλαιότερα. Το πλέον ανατρεπτικό αυτών των δημοτικών εκλογών είναι ότι πλέον θα υπάρχουν αρκετά δημοτικά συμβούλια με Εθνικιστές μέσα.
Η αρχή έγινε από την Γαλλία ήδη.

έχει καμμία σχέση η Λεπέν με την ΧΑ ???
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
31
Like
393
Πόντοι
3.115
δεν είπα αυτό.. απλά τον χορό τον χορεψανε καλά και οι δύο και οι πολιτικοί και ο λαός...

και σε έναν κύκλο (φαύλο) δεν μπορείς ποτέ να ξεχωρίσεις αρχή και τέλος...

και σήμερα έφτασε ο κόμπος στο χτένι, δεν υπάρχει μία για να ικανοποιηθούν απαιτήσεις και το κυριώτερο δεν υπαρχει μία για να πληρωθούν οι απαιτήσεις οι οποίες κάποια στιγμή ικανοποιήθηκαν...

και ο λόγος που δεν υπάρχει μία είναι διότι ποτέ δεν υπήρξε μία... όλα ήταν μια φούσκα δανεικών...
Μια φουσκα που το κρατος δημιουργησε οπως το πρωτογενες πεονασμα...οι αγορες και ολα αυτα....!Ο κοσμος πιστευε και πιστευει αυτα που του λενε..!Ο Κωστακης το 2009 ελεγε για ηπιες μειωσεις κτλπ κ ο ΓΑΠ λεφτα υπαρχουν...και το αποτελεσμα το ξερουμε ολοι.Μην ξεχνας στο ΔΝΤ μπηκαμε γιατι αυξησαν το χρεος συμπεριλαμβανοντας και τα χρεη των Νοσοκομειων πραγμα που δεν ειναι σωστο...! Οσο για την ηλικια μου 31 ετων χωρις μελλον κ ελπιδα οτι θα αλλαξει η κατασταση...!Ευτυχως χωρις υποχρεωσεις....τις εκλεισα ολες το 2009 με οτι λεφτα ειχα....!Αμεσως μετα αφου μπηκαμε στο μνημονιο. Και λεω ευτυχως γιατι σημερα δεν θα τα ειχα για να τα δωσω
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom