Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

JOHN-PLAYER-SPECIAL

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.799
Κριτικές
23
Like
8.904
Πόντοι
3.446
Ξυδια γράψε καμία κρητική για τσόντα και άσε το νήμα αυτό γιατί γελοιοποίησε κάθε μερα και πιο πολυ…. Η μάλλον μείνε να μας χαρίζεις γέλιο
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.144
Κριτικές
491
Like
37.517
Πόντοι
41.447
επειδή βρίσκεσαι σε μια μικρή σύγχυση εγώ δεν έβαλα κανένα βίντεο που να δείχνει κάποιο χτύπημα, αυτά τα έβαλε ο px.
Στα λινκ μια γκομενα είναι που βγαίνει στο μπαλκόνι να δει τα πυροτεχνήματα και ένα himars με γιορτινά στολίδια, τώρα τι βλέπεις εσύ

αλλά θα μου πεις ακόμη δεν έχεις καταλάβει τι σημαίνει reddit/ combat footage ή πόσο χαζός είναι ο Λαδάκης τα άλλα σε μάραναν....
Οπότε συνιστώ να ξεκινήσεις από το βασικο βοήθημα, Google translate
άμα λύσεις το πρόβλημα της μετάφρασης ίσως καταλάβεις και γιατί κάποιοι όπως κι 'εγώ βλέπουμε το συγκεκριμένο subforum και όχι άλλα.

και φυσικά όλες οι παλιές επιθέσεις που αναφέρεις υπήρχαν στo reddit/ combat footage
"όχι εγώ κύριε ο τάδε το έκανε...."
κατά την ταπεινή μου άποψη ειναι μερικές φορές πιο τίμιο να ανεβάζεις αυτά που ανεβάζει ο κάθε px πάρα να παριστάνεις τον iintellectual σοφιστικέ αναλυτη-παρατηρητη.

δεν με ενδιαφέρει το τι είναι ο Λαδακης ούτε θα μπω στον κόπο να ψάξω και να αναλύσω τα λεγόμενα του καθενός. δεν έχω χρόνο και δεν με ενδιαφέρει.
ασχολουμε μόνο με αυτούς οι οποίοι μου κινούν το ενδιαφέρον για διαφορετικούς λόγους ο καθένας

ούτε με ενδιαφέρει να κάνω σπουδή στο ρεντιτ ...
με καλύπτει που κάνεις εσύ
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.144
Κριτικές
491
Like
37.517
Πόντοι
41.447
Γιατί η Ρωσία είναι δέκα φορές πιο αυταρχική, φιλοναζιστική, και διεφθαρμένη από την Ουκρανία.
τα ίδια είναι πάνω κάτω . η Ουκρανία κατ εικόνα της Ρωσίας αν και ανεξάρτητη σχεδόν 30 χρόνια.
έχεις κάποιο σχετικό λινκ που να αποδεικνύει αυτά που λες?

στη διαφθορά μια θέση διάφορα έχουν

 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.436
Like
7.949
Πόντοι
2.356
παιδιά μπήκε νέο έτος και ακόμη ψάχνετε απαντήσεις σε αυτά που ρώτησε ο Βολταίρος ;
Μονος του γραφει οτι ειναι τα κορυφαια και συμπληρωνω τα ακριβοτερα ,τι να απαντησουμε?
σχεδον ολοι οι πλουσιοι του κοσμου εκει στελνουν τα παιδια τους ακομη και οι κινεζοι ...
Το χρημα που ρεει σε αυτα ειναι ασυλληπτο και για αυτο το επιπεδο ειναι τρομερο σε καθηγητες εγκαταστασεις κτλ , ειδικα στα αμερικανικα υπαρχουν αιθουσες γεματες πλακετες απο τις δωρεες των δισεκατομμυριουχων που συναγωνιζονται ο ενας τον αλλον ποιος θα κανει την μεγαλυτερη :grin:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.436
Like
7.949
Πόντοι
2.356
τα ίδια είναι πάνω κάτω . η Ουκρανία κατ εικόνα της Ρωσίας αν και ανεξάρτητη σχεδόν 30 χρόνια.
έχεις κάποιο σχετικό λινκ που να αποδεικνύει αυτά που λες?

στη διαφθορά μια θέση διάφορα έχουν

Δεν χρειαζεται , εχει προσωπικη εμπειρια απο τις δυο χωρες ... :confused:
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.032
Κριτικές
184
Like
44.658
Πόντοι
22.266
"όχι εγώ κύριε ο τάδε το έκανε...."
κατά την ταπεινή μου άποψη ειναι μερικές φορές πιο τίμιο να ανεβάζεις αυτά που ανεβάζει ο κάθε px πάρα να παριστάνεις τον iintellectual σοφιστικέ αναλυτη-παρατηρητη.

δεν με ενδιαφέρει το τι είναι ο Λαδακης ούτε θα μπω στον κόπο να ψάξω και να αναλύσω τα λεγόμενα του καθενός. δεν έχω χρόνο και δεν με ενδιαφέρει.
ασχολουμε μόνο με αυτούς οι οποίοι μου κινούν το ενδιαφέρον για διαφορετικούς λόγους ο καθένας

ούτε με ενδιαφέρει να κάνω σπουδή στο ρεντιτ ...
με καλύπτει που κάνεις εσύ
Κάτσε ρε καρντασι αντί να του ευχηθείς συγχαρητήρια που κατάφερε να αποτινάξει τα δεσμά κ να μάς τιμήσει απόγευμα κάθεσαι κ τού τα χώνεις ;;:confused:
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.242
Like
34.857
Πόντοι
9.931

 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.032
Κριτικές
184
Like
44.658
Πόντοι
22.266
Ξέρει κανείς τι γίνεται με τις ουκρανικές τράπεζες;; Αν δλδ σε οψεος λογαριασμό επιτρέπουν ανάληψεις;;;:think:
 

JOHN-PLAYER-SPECIAL

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.799
Κριτικές
23
Like
8.904
Πόντοι
3.446

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.234
Κριτικές
27
Like
4.044
Πόντοι
4.895
Κάτσε ρε καρντασι αντί να του ευχηθείς συγχαρητήρια που κατάφερε να αποτινάξει τα δεσμά κ να μάς τιμήσει απόγευμα κάθεσαι κ τού τα χώνεις ;;:confused:

desma.jpg
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Κάτσε ρε καρντασι αντί να του ευχηθείς συγχαρητήρια που κατάφερε να αποτινάξει τα δεσμά κ να μάς τιμήσει απόγευμα κάθεσαι κ τού τα χώνεις ;;:confused:
Μεγάλη η χάρη σας που κάθε μέρα τον έχετε εδω :hi:
Πέρσι τέτοια εποχή με λοκταουν και πιστοποιητικά εμβολιασμού τον ρωτούσαμε κάτι και μας έδινε το πνεύμα του 5-6 μέρες μετά…
Από πέρσι μέχρι φέτος βέβαια έχουν έρθει τα πάνω κάτω και με άτομα που βριζόμασταν πλέον έχουν εκλογικευτεί και τα λέμε χαλαρά, αλλά αυτός είναι από τις ανίατες περιπτώσεις που σε όλα πάει με τη λάθος πλευρά …:confused:
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.032
Κριτικές
184
Like
44.658
Πόντοι
22.266
Μεγάλη η χάρη σας που κάθε μέρα τον έχετε εδω :hi:
Πέρσι τέτοια εποχή με λοκταουν και πιστοποιητικά εμβολιασμού τον ρωτούσαμε κάτι και μας έδινε το πνεύμα του 5-6 μέρες μετά…
Από πέρσι μέχρι φέτος βέβαια έχουν έρθει τα πάνω κάτω και με άτομα που βριζόμασταν πλέον έχουν εκλογικευτεί και τα λέμε χαλαρά, αλλά αυτός είναι από τις ανίατες περιπτώσεις που σε όλα πάει με τη λάθος πλευρά …:confused:
Ποιος τύπε;;:think::think:με έχεις μπερδέψει...δεν θυμάμαι τον billaro να ήταν στο νήμα με τον κοβιντ
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Ποιος τύπε;;:think::think:με έχεις μπερδέψει...δεν θυμάμαι τον billaro να ήταν στο νήμα με τον κοβιντ
εννοείται ήταν:headbang2: είχε κάνει τα νεύρα του κλο σμπαράλια:2funny:
Εμένα μου την έμπαινε για τη σουηδία γιατί η αλήθεια του χαλούσε το υπέροχο παραμύθι.
Πάντα τον είχα στη δεύτερη κατηγορία καραντινόκαυλων που υπερασπιζόταν με τον ίδιο σοφιστικέ τρόπο την κορωνοκατάσταση όπως κάνει τώρα με την ουκρανία! Κάποιο συμφέρον έχει από όλα αυτά. Η δουλειά του έχει να κάνει με την προώθηση της κυβερνητικής ατζέντας!
Δεν εξηγείται διαφορετικά πως αλλιώς βγήκε ανάποδο σε όλα αυτό το παιδί :think:
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.643
Κριτικές
57
Like
6.874
Πόντοι
5.406
Οταν μιλας σε ατομα που δεν γνωριζεις με χαρακτηρισμους ''ηλιθιε'' , ''βλαμενε'', ''αποτυχημενε'' κλπ, καθενας μετα απο αυτο εχει δικαιωμα να πει οσα θελει για σενα. Μην ξεχνας οτι ΕΣΥ ξεκινησες να μιλας ετσι, κανενας δε σου μιλησε με αυτο τον τροπο εξαρχης.
Εισαι λαθος. Ακομα και δικιο να χες το χανεις. Οταν εγω μιλαω σ εσενα προσωπικα κι εσυ καθεσαι και προσβαλεις οικογενειες δειχνεις οτι δεν εχεις λογικη στη σκεψη σου. Και γι αυτο σε ρωτησα να μας πεις ποια σχολη εχεις τελειωσει. Εστω σε ποιο πανεπιστημιο.



Ποια? Θα μιλησεις εσυ τελειωμενο ρεντικολο του σαιτ, για ΄΄σκουπιδια''? αντε μαζεψου βρε καραγκιοζακο που σ εχουμε για να γελαμε
Οσο για τον Ξυδη ,πλυνε πρωτα το στομα σου οταν αναφερεσαι στο Γιωργαρο. Μιλαμε για το διαμαντι του bou. Παντα αιτιολογημενη αποψη του και σοβαρος. Αποστομωνει τους παντες με το γαντι και σας ποναει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: px75

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.032
Κριτικές
184
Like
44.658
Πόντοι
22.266
Εισαι λαθος. Ακομα και δικιο να χες το χανεις. Οταν εγω μιλαω σ εσενα προσωπικα κι εσυ καθεσαι και προσβαλεις οικογενειες δειχνεις οτι δεν εχεις λογικη στη σκεψη σου. Και γι αυτο σε ρωτησα να μας πεις ποια σχολη εχεις τελειωσει. Εστω σε ποιο πανεπιστημιο.




Οσο για τον Ξυδη ,πλυνε πρωτα το στομα σου οταν αναφερεσαι στο Γιωργαρο. Μιλαμε για το διαμαντι του bou. Παντα αιτιολογημενη αποψη του και σοβαρος. Αποστομωνει τους παντες με το γαντι και σας ποναει.
Ο γιωργαρος είναι ένας δούκας !!!
Ισκεντερ71 και γιωργαρος είναι άλλο επίπεδο ..............από τον τρόπο που απαντάνε δείχνει αριστοκρατικό στυλ,.....
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.436
Like
7.949
Πόντοι
2.356
Ο γιωργαρος είναι ένας δούκας !!!
Ισκεντερ71 και γιωργαρος είναι άλλο επίπεδο ..............από τον τρόπο που απαντάνε δείχνει αριστοκρατικό στυλ,.....
Καμια σχεση με τον Αλεξ που εχει χιουμορ και αυτοσαρκαζεται οπως οι γηνησιοι αριστοκρατες ...
αυτος ειναι εμμονικος και θα τολμουσα να πω λιγακι αργοστροφος :confused:
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.234
Κριτικές
27
Like
4.044
Πόντοι
4.895
επειδή δεν βγάζω άκρη με τα φιλορωσικά ΜΜΕ, ας μου πει κάποιος αν υπάρχει αντιστοιχία τίτλου και κειμένου
διαβάζουμε στον τίτλο:
Οι Ρώσοι σκότωσαν 150 Ουκρανούς και 170 της Λεγεώνας των Ξένων
δηλαδή σύνολο 320.

στο κείμενο του άρθρου διαβάζουμε:
Οι ρωσικές Ένοπλες Δυνάμεις σκότωσαν έως και 30 Ουκρανούς στρατιώτες σε επιδρομές κατά της 103ης και 105ης ταξιαρχίας εδαφικής άμυνας της Ουκρανίας.

Οι Ρωσικές Ένοπλες Δυνάμεις έπληξαν τα προσωρινά σημεία ανάπτυξης της Λεγεώνας των Ξένων στην Ουκρανία στη Λαϊκή Δημοκρατία του Donetsk (DPR) και στην περιοχή του Kharkiv, σκοτώνοντας περισσότερους από 70 ξένους μισθοφόρους και τραυματίζοντας περισσότερους από 100, ανέφερε το ρωσικό υπουργείο Άμυνας

Τα ρωσικά στρατεύματα κατέλαβαν στρατηγικές θέσεις ενώ πραγματοποιούν επιθετικές επιχειρήσεις στο Donetsk.
Οι Ουκρανοί υπέστησαν μεγάλες απώλειες αφού έχασαν έως και 70 στρατιώτες, τέσσερα οχήματα μάχης πεζικού και πέντε αυτοκίνητα ως αποτέλεσμα της ρωσικής επίθεσης.


αν κάνουμε την πρόσθεση για να δούμε το σύνολο των θυμάτων από τα τρία διαφορετικά περιστατικά που αναφέρει το άρθρο, ο αριθμός είναι 170...

διαβάστε λοιπόν ξανά τον τίτλο, μετά το κείμενο του άρθρου και ελπίζω να καταλαβαίνετε γιατί όλοι αυτοί που ενημερώνονται από τέτοια δημοσιογραφία, έχουν χάσει κάθε ικανότητα αξιολόγησης και κατανόησης βασικών πληροφοριών ενός κειμένου. με λίγα λόγια, δεν καταλαβαίνουν τι διαβάζουν, δεν τους νοιάζει καν. το θέμα τους είναι να βρίσκουν αφηγήματα έναντι στις στρατιωτικές επιτυχίες της ουκρανίας και στα 'ψεύδη της δύσης' ακόμα και αν τα αφηγήματα αυτά είναι από άθλια άρθρα, ανώνυμα tweets γεμάτα εξόφθαλμα ψέματα, προπαγάνδα, λάθη κλπ



αυτονόητα αυτά για όποιον ρίξει έστω και μια ματιά στο άρθρο, όπως βέβαια και σε όλα τα προηγούμενα που έχουν βάλει από το baking news. Την πιο σωστή κουβέντα για το εν λόγω σάιτ την έγραψε τις προάλλες ένας διάττοντας αστέρας του νήματος όταν το χαρακτήρισε "ελληνόφωνο" και όχι ελληνικό :wink:

διαφωνώ πάντως με το συμπέρασμα σου πως δεν καταλαβαίνουν τι διαβάζουν. Προσωπικά θεωρώ πλέον πολύ πιο πιθανό πως ο τασος3 καταλαβαίνει μια χαρά τι γράφουν τα άρθρα του baking news, όπως και ο zero μια χαρά εν γνωσει του ήταν τα fake που ανέβαζε τόσο καιρό.

τώρα για τον τροβαδούρο (TNT) που σου την λέει μάλλον σε τρολλάρει, αν δεις σε άλλα ποστ συμφωνεί μαζί σου
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.032
Κριτικές
184
Like
44.658
Πόντοι
22.266
Καμια σχεση με τον Αλεξ που εχει χιουμορ και αυτοσαρκαζεται οπως οι γηνησιοι αριστοκρατες ...
αυτος ειναι εμμονικος και θα τολμουσα να πω λιγακι αργοστροφος :confused:
Αργοστροφος; Μπορεί να διαφωνώ αλλά έχει άλλη κλάση
Έχει ένα αέρα λόρδου ....δες πως γράφει!! Λιτά δωρικά τεκμηριωμένα
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
291
Like
37.848
Πόντοι
34.478
Καμια σχεση με τον Αλεξ που εχει χιουμορ και αυτοσαρκαζεται οπως οι γηνησιοι αριστοκρατες ...
αυτος ειναι εμμονικος και θα τολμουσα να πω λιγακι αργοστροφος :confused:
You ain't nothin' but a hound dog Cryin' all the time
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.234
Κριτικές
27
Like
4.044
Πόντοι
4.895
Ο κοντός λογικά θα ξαναχτυπήσει στις 7 Γενναρη!
Τα Χριστούγεννα της Ουκρανίας!

Αλλά Pearl Harbor Φάση!


λες να εμφανιστεί τελικά η ρωσική αεροπορία που είναι άφαντη τόσο καιρό ;
να τους έχουν μείνει τίποτα Β-25 από τον ΒΠΠ να κάνουν καμιά επιδρομή αλά Ντουλιτλ ; :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom