Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.234
Κριτικές
27
Like
4.044
Πόντοι
4.895
τυπε κανονικα αδικεισαι απο το αποτελεσμα το μρ.μαλακας...επρεπε τουλαχιστον να εισαι στην τιμητικη 8δα......σε ποσα σεκοντ πιστευεις, αν παει το ιππικο ,οι υπολοιποι -ολοι εμεις- θα αρχισουμε να φωσφοριζουμε τα βραδια?εχεις ακουσει κατι για το πυρηνικο οπλαστασιο του μαλακα η πιστευεις οτι ειναι απλα μυθος?

καλα και συ πως κάνεις έτσι ; (το έχεις ξαναγράψει αυτό με το φωσφοριζέ)
δες και τη θετική πλευρά, θα πας τη νύχτα για κατούρημα χωρίς να ανάβεις το φώς :grin:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.436
Like
7.949
Πόντοι
2.356
Αργοστροφος; Μπορεί να διαφωνώ αλλά έχει άλλη κλάση
Έχει ένα αέρα λόρδου ....δες πως γράφει!! Λιτά δωρικά τεκμηριωμένα
Δες το παραπανω ποστ του billgor ο οποιος τα πιανει ολα φυσικα ...

Σοβαρα τωρα υπαρχει ανθρωπος που μπορει να διαβασει το προσφατο αρθρο που εβαλα και να μην διαπιστωσει οτι τα νουμερα δεν βγαινουν? ο γιωργαρος αυτο πιστευε :confused:

Οπως βολταιρακος - πιξουλης δεν κατανοουν οτι για να δοθει αυτοματη επιδοτηση στην αντλια του πετρελαιου θερμανσης σημαινει οτι ειναι πανακριβο γιατι αλλιως ο κοσμακης θα εκλαιγε με μαυρο δακρυ.
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
291
Like
37.848
Πόντοι
34.478
Δες το παραπανω ποστ του billgor ο οποιος τα πιανει ολα φυσικα ...

Σοβαρα τωρα υπαρχει ανθρωπος που μπορει να διαβασει το προσφατο αρθρο που εβαλα και να μην διαπιστωσει οτι τα νουμερα δεν βγαινουν? ο γιωργαρος αυτο πιστευε :confused:

Οπως βολταιρακος - πιξουλης δεν κατανοουν οτι για να δοθει αυτοματη επιδοτηση στην αντλια του πετρελαιου θερμανσης σημαινει οτι ειναι πανακριβο γιατι αλλιως ο κοσμακης θα εκλαιγε με μαυρο δακρυ.
You've been - thunderstruck
μαλλον
You've been - thundercats
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
291
Like
37.848
Πόντοι
34.478
Δες το παραπανω ποστ του billgor ο οποιος τα πιανει ολα φυσικα ...

Σοβαρα τωρα υπαρχει ανθρωπος που μπορει να διαβασει το προσφατο αρθρο που εβαλα και να μην διαπιστωσει οτι τα νουμερα δεν βγαινουν? ο γιωργαρος αυτο πιστευε :confused:

Οπως βολταιρακος - πιξουλης δεν κατανοουν οτι για να δοθει αυτοματη επιδοτηση στην αντλια του πετρελαιου θερμανσης σημαινει οτι ειναι πανακριβο γιατι αλλιως ο κοσμακης θα εκλαιγε με μαυρο δακρυ.
Αλλάξανε τα γούστα σου και μπέρδεψες τα μπούτια σου Και φέρεσαι αλλόκοτα και παρατάς τον Κόκοτα
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.032
Κριτικές
184
Like
44.658
Πόντοι
22.266
Προσοχή ...έχει ήχο ala skype κ είναι άκρως επικίνδυνα πράγματα του Αντισθένη για πσντοφλακηδες :confused:
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.242
Like
34.858
Πόντοι
9.931

Εν τω μεταξύ τα ρωσικά εξοπλιστικά προγράμματα εξελίσσονται ταχύτατα, τους πηρε μονο 7 χρονια για να αναβαθμίσουν ενα υποβρύχιο.
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
291
Like
37.848
Πόντοι
34.478
εγω το εχω ριξει στην ανωτατη φιλοσοφια
θα απαγγειλω

Όποτε είχα μια γυναίκα πάντοτε ήθελα άλλες δέκα
Από μικρός φαινόμουνα τι σόι μαλαπέρδας θα γινόμουνα.
Γιατί να τη βολεύω συνεχώς με δανεικά
 

rsotos7

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2022
Μηνύματα
2.331
Κριτικές
24
Like
6.679
Πόντοι
3.446

Εν τω μεταξύ τα ρωσικά εξοπλιστικά προγράμματα εξελίσσονται ταχύτατα, τους πηρε μονο 7 χρονια για να αναβαθμίσουν ενα υποβρύχιο.
Το αεροπλανοφορο τους ειναι το καλυτερο.Εχει καει δυο τρεις φορες,στη γεφυρα ειχε πεσει ενας γερανος 15 μετρων και οταν λειτουργει εχει μαζι 10 ρυμουλκα γιατι ολο βλαβες βγαζει.
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.234
Κριτικές
27
Like
4.044
Πόντοι
4.895
νομίζω κάπου στο δημοτικό ή τις πρώτες τάξεις του γυμνασίου μας είχαν μάθει να μην συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα πχ ένα μήλο και ένα πορτοκάλι. κάτι τέτοιο κάνεις και εσύ εδώ.

αλλά μιας που σου αρέσουν οι συγκρίσεις θα κάνω και εγώ μία για να καταλάβεις ότι ο συλλογισμός σου δεν έχει αρχή και τέλος, ο καθένας μπορεί να αποφασίζει να συγκρίνει ό,τι του κατέβει και να καταλήγει στα συμπεράσματα που θέλει.

ποιος ήταν καλύτερος ηγέτης; ο μιλόσεβιτς που συνθηκολόγησε άμεσα και παρέδωσε την ταπεινωμένη (αλλά όχι κατεστραμμένη) χώρα του ή ο μεταξάς που έβλεπε την καταστροφή και την υπεροπλία των ιταλών/γερμανών και αντί να παραδωθεί αντιστάθηκε με αποτέλεσμα να καταστραφεί η χώρα;

εννοείται δεν περιμένω απάντηση. φαίνεται ότι δεν αντιλαμβάνεσαι πέρα από τις υλικές ζημιές, τι κερδίζεται και τι χάνεται σε έναν πόλεμο, σε μια συνθηκολόγηση, σε μια παράδοση, σε μια αντίσταση σε πανίσχυρο εχθρό, σε ένα ηρωικό έπος κλπ.

αυτό ακριβώς έκανε και στο νήμα του κορωνοιού (του το είχα γράψει άλλωστε)
αν δεις πιο προσεκτικά τις ανοησίες που έγραψε στα 3-4 ποστ που έκανε στις προηγούμενες σελίδες θα καταλάβεις για τη περίπτωση μιλάμε.
βέβαια αυτά που έγραψε είναι μια ανακύκλωση ανοησιών που έχουν ξαναπλασαριστεί από άλλους ήδη πολύ καιρό πριν σε αυτό το νήμα.
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.234
Κριτικές
27
Like
4.044
Πόντοι
4.895
Δεν θυμάμαι ποιος το είχε πει αλλά θυμάμαι πως πήγαινε κάπως έτσι : "Αν θες να βρείς ποιος πραγματικά ευθύνεται για έναν πόλεμο, δες ποιος πραγματικά ωφελείται".
Όσο και να συζητάμε η πραγματικότητα είναι μία έτσι όπως έχουν εξελιχθεί τα πράγματα, χαμένοι είναι σίγουρα οι Ουκρανοί σαν κράτος/λαός ακόμα και να κερδίσουν ολοκληρωτικά, οι Ρώσσοι και να μείνουν όλα ως έχει στην καλύτερη των περιπτώσεων θα έχουν στα χέρια τους μία Πύρρεια νίκη με άπειρες μη αναστρέψιμες επιπτώσεις στις σχέσεις με τον Δυτικό κόσμο.

Εμείς (Ευρώπη) πληρώνουμε τα σπασμένα αγοράζοντας αέριο σε 7πλάσια τιμή ΜΕ ΚΑΡΑΒΙΑ από τους Αμερικάνους οι οποίοι κατάφεραν να 1)Ξεστοκάρουν όπλα και σαβούρα και να πουλάνε σαν τρελοί, 2)να πουλάνε ενέργεια στην άλλη άκρη του ατλαντικού, 3)να βρούν δικαιολογία να ξαναφτιάξουν υπερ-στρατό οι Γερμανοί ώστε να ξοδεύουν λιγότερα οι ίδιοι(καλά πήγε αυτό στο παρελθόν), 4)να βάλουν ακόμα περισσότερες συνορεύουσες χώρες με την Ρωσσία στο Νατο (τεράστια ήττα του Πουτινάρα αυτό) κλπ.κλπ.
Πού ήταν το USD πριν τον πόλεμο και οι προβλέψεις για την οικονομία τους και που είναι τώρα ...

Με λίγα λόγια εγώ βλέπω μία έμμεση μεταφορά πλούτου από Ευρώπη προς τα Δυτικά, με διάφορους ευκαιριακούς παίχτες τύπου Ερντογάν να προσπαθούν να φάνε κάνα ψίχουλο από το περίσευμα και όλους τους δικούς μας (με ελάχιστες εξαιρέσεις εντός ΕΕ ) να μας πουλάνε φούμαρα ενώ είναι προφανές, κάνω τόσο λάθος ?

Ειλικρινά λυπάμαι και τους Ουκρανούς και του Ρώσσους που σκοτώνονται για μαλακίες άλλων και φοβάμαι πολύ ότι με τους προδότες καριόληδες που έχουμε και εμείς εδώ και οι απέναντι στις κυβερνήσεις μας δεν θα ήταν αδιανόητο πλέον να συμβεί και σε εμάς αυτό αν αλλάξουν τα συμφέροντα και γιαυτό μου φαίνονται "χαζά" τα debate τύπου "ποιος φταίει" , "Ζελέσκι ή Πούτιν" κλπ.

μπουμπουκος μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τι οπλα ξεστοκάρουν οι αμερικανοί, ποια είναι σαβούρα και ποιοι είναι αυτοί που τα αγοράζουν σαν τρελοί ;
και τι ακριβώς υπερστρατό πιστεύεις πως θα φτιάξει η Γερμανία ;
και ποια πιστεύεις πως θα επρεπε να είναι η τιμή του αερίου που πουλάει η Αμερική ; μήπως τζάμπα θα ήταν καλύτερα;
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.058
Κριτικές
10
Like
13.074
Πόντοι
3.846
εγω το εχω ριξει στην ανωτατη φιλοσοφια
θα απαγγειλω

Όποτε είχα μια γυναίκα πάντοτε ήθελα άλλες δέκα
Από μικρός φαινόμουνα τι σόι μαλαπέρδας θα γινόμουνα.
Γιατί να τη βολεύω συνεχώς με δανεικά
Go go go κομπολόι του εργάτη το ρολόι έχετε κάνει κομπολόι
 

paparoupas

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.234
Κριτικές
10
Like
1.823
Πόντοι
4.180
Εισαι λαθος. Ακομα και δικιο να χες το χανεις. Οταν εγω μιλαω σ εσενα προσωπικα κι εσυ καθεσαι και προσβαλεις οικογενειες δειχνεις οτι δεν εχεις λογικη στη σκεψη σου. Και γι αυτο σε ρωτησα να μας πεις ποια σχολη εχεις τελειωσει. Εστω σε ποιο πανεπιστημιο.




Οσο για τον Ξυδη ,πλυνε πρωτα το στομα σου οταν αναφερεσαι στο Γιωργαρο. Μιλαμε για το διαμαντι του bou. Παντα αιτιολογημενη αποψη του και σοβαρος. Αποστομωνει τους παντες με το γαντι και σας ποναει.
Για το σκουπιδι που ξερογλυφεις δεν εχω να πω κατι, να ναι καλα να προσφερει γελιο με τις βλακειες που γραφει. Αλλα τι θα πεις για τον προστατη σου που ηρθε να κανει report, για θεμα που δεν τον αφορα, αλλα αφορα τον μονο που του κανει λαικ παντου? Σε θεωρει μαλλον περιορισμενης, γι αυτο εσπευσε. Αυτος, οχι εγω. Ενω ο ιδιος βριζει χυδαια και εκμεταλλευεται το γεγονος οτι κανεις δεν κανει αναφορα, ηρθε το σκουπιδαριο να τρεξει κλαιοντας για τον θαυμαστη του :jerking::zfuck: Βεβαια μου εκλασε δυο μαντρες, ενω ανακοινωσε και σε ολους με περισσιο θαυμασμα αυτο που νομιζε ως κατορθωμα του. Θραδυδειλο σκουπιδαριο του σαιτ, οπως ολοι τον ξερουμε, ετσι και το 2023 :badair:

Εσυ λοιπον, που βριζεις αδιακριτως αλλα θιγεσαι οταν σου λενε οτι εχεις κακη ανατροφη, λες σε εμενα οτι δεν εχω λογικη. Εσυ. Σε εμενα. Που παροτι τα ελλειινα βρισιδια σου, ουτε φυσικα αναφορα εκανα, ουτε σε εβρισα. Ουτε την οικογενεια σου εβρισα. Ειπα πουανα τη μανα σου? οχι. ΑΥΤΟ θα ηταν βρισιμο. Να αποκαλεις ηλιθιο και βλακα, και αποτυχημενο καποιον που δεν ξερεις, ειναι βρισιμο. Και μαλιστα το κανεις και ανωνυμα, βεβαιως βεβαιως, οπως ειπες κι εσυ. Σου ειπα οτι εχεις κακιστη ανατροφη απο την οικογενεια σου. Αυτο δεν ειναι βρισιμο, ειναι η αιτια της συμπεριφορας σου. Ζητησες καπου συγνωμη? οχι. Αντι αυτου τι κανεις? Με ρωτας, εσυ, εμενα, ποια σχολη εχω τελειωσει. Το οποιο τι θα σου προσφερει ως πληροφορια? Τιποτα. Γιατι αν εχεις συνηθισει να συμπεριφερεσαι με τετοιο τροπο στους ανθρωπους, να τους βριζεις χυδαια, να μη ζητας συγνωμη, και μετα να περιμενεις απο τον ξυδιαρη κασιδιαρη να σε ξελασπωσει, απο μενα δε θα παρεις τιποτα, ποσο μαλλον να σου προσφερω οποιαδηποτε πληροφορια για εμενα που δε μπορεις ετσι κι αλλιως να αξιολογησεις. Μεινε στο μαθημα που ελπιζω να ελαβες απο τη συντομη ''γνωριμια'' μας, αν και δε νομιζω να αλλαξεις ποτε.
 

paparoupas

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.234
Κριτικές
10
Like
1.823
Πόντοι
4.180
Ο Ξύδης 90% ποστάρει γεγονότα, όχι γνώμες και αναλύσεις.
Βέβαια για κάτι ψεκασμένα πουτινάκια σας εσένα που καταπίνουν αμάσητη ότι προπαγάνδα τους σερβίρουν το Μακελειό και ο Αυγερινόφ στο Όπεν λογικό είναι να σας χαλάει.
να το και το αλτερ εγκο του σκουπιδοφαγου, η πιξελιαρα απο το ναυτικο
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.643
Κριτικές
57
Like
6.874
Πόντοι
5.406
Για το σκουπιδι που ξερογλυφεις δεν εχω να πω κατι, να ναι καλα να προσφερει γελιο με τις βλακειες που γραφει. Αλλα τι θα πεις για τον προστατη σου που ηρθε να κανει report, για θεμα που δεν τον αφορα, αλλα αφορα τον μονο που του κανει λαικ παντου? Σε θεωρει μαλλον περιορισμενης, γι αυτο εσπευσε. Αυτος, οχι εγω. Ενω ο ιδιος βριζει χυδαια και εκμεταλλευεται το γεγονος οτι κανεις δεν κανει αναφορα, ηρθε το σκουπιδαριο να τρεξει κλαιοντας για τον θαυμαστη του :jerking::zfuck: Βεβαια μου εκλασε δυο μαντρες, ενω ανακοινωσε και σε ολους με περισσιο θαυμασμα αυτο που νομιζε ως κατορθωμα του. Θραδυδειλο σκουπιδαριο του σαιτ, οπως ολοι τον ξερουμε, ετσι και το 2023 :badair:

Εσυ λοιπον, που βριζεις αδιακριτως αλλα θιγεσαι οταν σου λενε οτι εχεις κακη ανατροφη, λες σε εμενα οτι δεν εχω λογικη. Εσυ. Σε εμενα. Που παροτι τα ελλειινα βρισιδια σου, ουτε φυσικα αναφορα εκανα, ουτε σε εβρισα. Ουτε την οικογενεια σου εβρισα. Ειπα πουανα τη μανα σου? οχι. ΑΥΤΟ θα ηταν βρισιμο. Να αποκαλεις ηλιθιο και βλακα, και αποτυχημενο καποιον που δεν ξερεις, ειναι βρισιμο. Και μαλιστα το κανεις και ανωνυμα, βεβαιως βεβαιως, οπως ειπες κι εσυ. Σου ειπα οτι εχεις κακιστη ανατροφη απο την οικογενεια σου. Αυτο δεν ειναι βρισιμο, ειναι η αιτια της συμπεριφορας σου. Ζητησες καπου συγνωμη? οχι. Αντι αυτου τι κανεις? Με ρωτας, εσυ, εμενα, ποια σχολη εχω τελειωσει. Το οποιο τι θα σου προσφερει ως πληροφορια? Τιποτα. Γιατι αν εχεις συνηθισει να συμπεριφερεσαι με τετοιο τροπο στους ανθρωπους, να τους βριζεις χυδαια, να μη ζητας συγνωμη, και μετα να περιμενεις απο τον ξυδιαρη κασιδιαρη να σε ξελασπωσει, απο μενα δε θα παρεις τιποτα, ποσο μαλλον να σου προσφερω οποιαδηποτε πληροφορια για εμενα που δε μπορεις ετσι κι αλλιως να αξιολογησεις. Μεινε στο μαθημα που ελπιζω να ελαβες απο τη συντομη ''γνωριμια'' μας, αν και δε νομιζω να αλλαξεις ποτε.
Εσυ θα κανεις μαθημα σ εμενα???
:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:
Οτι να ναι.
Οσο για γλυψιματα και αρλουμπες μονο εσυ τα βλεπεις. Τπν Ξυδη ουτε που τον ξερω,ομως με τον τροπο που γραφει παντα αιτιολογημενα αξιζει το σεβασμο ολων μας.
Τλσπ. Αρκετα ασχοληθηκα με την περιπτωση σου και τα διχως λογικη σεντονια σου. Το οτι δεν μας λες ,εστω την κατευθυνση, των σπουδων σου λεει παρα πολλα( γιατι εσυ το ξεκινησες με τα πανεπιστημια).
 

paparoupas

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.234
Κριτικές
10
Like
1.823
Πόντοι
4.180
Εσυ θα κανεις μαθημα σ εμενα???
:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:
Οτι να ναι.
Οσο για γλυψιματα και αρλουμπες μονο εσυ τα βλεπεις. Τπν Ξυδη ουτε που τον ξερω,ομως με τον τροπο που γραφει παντα αιτιολογημενα αξιζει το σεβασμο ολων μας.
Τλσπ. Αρκετα ασχοληθηκα με την περιπτωση σου και τα διχως λογικη σεντονια σου. Το οτι δεν μας λες ,εστω την κατευθυνση, των σπουδων σου λεει παρα πολλα( γιατι εσυ το ξεκινησες με τα πανεπιστημια).
Το μονο στο οποιο δε μπορω να σου κανω μαθημα ειναι να σου διδαξω να λες ''ηλιθιος'' πανω απο 5 φορες σε μια προταση. Εισαι αξεπεραστος. Κατα τα αλλα η γνωμη μου παραμενει η ιδια, αμφιβαλλω αν καταλαβες και τιποτα απο οσα ειπα. Αν τα θεωρεις αυτα σεντονια, καταλαβαινω οτι δεν εχεις γραψει ποτε εργασια σε προ ή μεταπτυχιακο επιπεδο.

Υ.Γ: τελικα ειναι γυναικα ο ξυδης? λες ΤΗΝ ξυδη. Ξερεις κατι που δεν ξερουμε? :rockon::cheesy:
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.643
Κριτικές
57
Like
6.874
Πόντοι
5.406
Το μονο στο οποιο δε μπορω να σου κανω μαθημα ειναι να σου διδαξω να λες ''ηλιθιος'' πανω απο 5 φορες σε μια προταση. Εισαι αξεπεραστος. Κατα τα αλλα η γνωμη μου παραμενει η ιδια, αμφιβαλλω αν καταλαβες και τιποτα απο οσα ειπα. Αν τα θεωρεις αυτα σεντονια, καταλαβαινω οτι δεν εχεις γραψει ποτε εργασια σε προ ή μεταπτυχιακο επιπεδο.

Υ.Γ: τελικα ειναι γυναικα ο ξυδης? λες ΤΗΝ ξυδη. Ξερεις κατι που δεν ξερουμε? :rockon::cheesy:
Τυπογραφικο λαθος για τον σεβαστο Ξυδη. Απο εκει κι επειτα ενω ξεκινησες εσυ με τα πανεπιστημια αποφευγεις να μας απαντησεις εστω την κατευθυνση των σπουδων σου. Ντρεπεσαι για τη σχολή σου ή φοβασαι;
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.242
Like
34.858
Πόντοι
9.931

Ο τυπος Πουτιν μεταφέρει τα στρατηγικά βομβαρδιστικά του στην άλλη ακρη της Ρωσίας γιατι φοβάται μην του καταστρέψουν κανενα οι Ουκρανοί και γίνει μεγαλύτερη ρομπα απο οτι ειναι τωρα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom