Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

theioulis

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.182
Κριτικές
44
Like
1.755
Πόντοι
3.425
1. ρε είναι δυνατόν να βγαίνει ο ίδιος 20 χρόνια;
εδώ ο μητσοτάκης θα τρομάξει να ξαναγίνει πρωθ
Αν ξαναγίνει πρωθυπουργός αυτός ή κάποιος άλλος από το καντεμο-σκατόσογό του, θα τρομάξει όλο το σύμπαν.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.532
Κριτικές
1
Like
35.746
Πόντοι
6.256

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.532
Κριτικές
1
Like
35.746
Πόντοι
6.256
Αν ξαναγίνει πρωθυπουργός αυτός ή κάποιος άλλος από το καντεμο-σκατόσογό του, θα τρομάξει όλο το σύμπαν.
Το κογκρεσο και η πελοζι αλλα λενε για το μητσοτακης γιοκ
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.762
Like
11.793
Πόντοι
2.406

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.762
Like
11.793
Πόντοι
2.406

Ο Ουκρανικος εθνικισμος ξεκινησε απο τον Μπαντερα οταν η Γαλικια βρισκοταν υπο αυστρο-ουγγρικη Κατοχη.....

Ουκρανικο εθνος υπαρχει αλλα ισως να μην επεκτεινεται τοσο ανατολικα.
Υπάρχει ένα τόξο στα δυτικά που μιλαν τα σουρζικ από παλιά.. Κάνα 8,10 εκατ είναι. Ας πούμε Ουκρανοί... Λβιβ λουτσκ τερνοπιλ φρανκιφσκ ζιτομιρ κ ίσως βινιτσια. Αυτοί σίγουρα δεν είναι ρωσσοι... Αλλα από εκεί μέχρι να Μίλαν στο Κίεβο τα παπαροσουρζικ κ να δηλώνουν Ουκρανοί υπάρχει απόσταση...
Αν αυτοί έλεγαν θέλουμε αυτονομία δικιά μας γλώσσα κλπ θα ήμουν μαζί τους.. Αλλα το να επιβάλουν αυτά τα τερατώδη ψέματα σε όλη την χώρα με την βία, είναι κάτι αλλο
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.762
Like
11.793
Πόντοι
2.406
Επίσης είναι μουνόπανα γιατί τραμπουκιζουν άσχημα τις ουγγρικεε και σλιβακικες μειονότητες στο ουζκοροντ και μικατσεβο αντίστοιχα. Βέβαια ευτυχώς οι ΟΎΓΓΡΟΙ ΚΑΙ Σλοβάκοι, τα κράτη εννοώ, δεν είναι κουληδες κ τους έτριξαν τα δόντια ότι δεν θα δουν σεντς από ΕΕ θα τα μπλοκάρουν αυτοί,αν συνεχίσουν να καταδιώκουν τις δικές τους μειονότητες, και μαζεύτηκαν τα ανθρωποειδη. UA....
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.644
Κριτικές
57
Like
6.881
Πόντοι
6.030
Υπάρχει ένα τόξο στα δυτικά που μιλαν τα σουρζικ από παλιά.. Κάνα 8,10 εκατ είναι. Ας πούμε Ουκρανοί... Λβιβ λουτσκ τερνοπιλ φρανκιφσκ ζιτομιρ κ ίσως βινιτσια. Αυτοί σίγουρα δεν είναι ρωσσοι... Αλλα από εκεί μέχρι να Μίλαν στο Κίεβο τα παπαροσουρζικ κ να δηλώνουν Ουκρανοί υπάρχει απόσταση...
Αν αυτοί έλεγαν θέλουμε αυτονομία δικιά μας γλώσσα κλπ θα ήμουν μαζί τους.. Αλλα το να επιβάλουν αυτά τα τερατώδη ψέματα σε όλη την χώρα με την βία, είναι κάτι αλλο

Επίσης είναι μουνόπανα γιατί τραμπουκιζουν άσχημα τις ουγγρικεε και σλιβακικες μειονότητες στο ουζκοροντ και μικατσεβο αντίστοιχα. Βέβαια ευτυχώς οι ΟΎΓΓΡΟΙ ΚΑΙ Σλοβάκοι, τα κράτη εννοώ, δεν είναι κουληδες κ τους έτριξαν τα δόντια ότι δεν θα δουν σεντς από ΕΕ θα τα μπλοκάρουν αυτοί,αν συνεχίσουν να καταδιώκουν τις δικές τους μειονότητες, και μαζεύτηκαν τα ανθρωποειδη. UA....
:jerking::jerking::coffee::jerking::coffee::jerking:
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.056
Πόντοι
4.895
Πάλι τον Καύκον έπιας, πάλι τον Νουν απώλεσας. Ναι, οι Ουκρανοί επέλεξαν να αναλάβουν το ρόλο του πολεμιστή δι αντιπροσώπου και θα πληρώνουν αυτή την επιλογή τους για δεκαετίες. Δεν προκαλέσαμε εμείς την Ιταλία, η Ιταλία μας προκάλεσε. Το αντίθετο έγινε με την Ουκρανία, τραβάει το σκοινί εδώ και χρόνια
πούλα όση κουλτουροτρέλα θες.
Αυτά που γράφεις για την Ουκρανία όπως και κάποια ποστ μαζεμένα που είχες βάλει πριν από αρκετές ημέρες είναι απλά δικές σου υποθέσεις και ερμηνείες τις οποίες ο ίδιος ανάγεις σε βεβαιότητες και πάνω σε αυτές τις δήθεν βεβαιότητες βγάζεις τα συμπεράσματα που σε βολεύουν.
Η ουσία είναι μία, τόσο εσύ όσο και οι λοιποί ανόητοι εδώ μέσα επιμένετε πως η Ουκρανία φταίει που καταστρέφεται επειδή αντιστέκεται :uglystupid:
καλά που δε ζούσατε το 40

Αναμενόμενο. Κάνεις ότι μπορείς για να αποδείξεις την αφοσίωσή σου στα αφεντικά. Όποιος διαβάζει, κατανοεί ότι το εν λόγω γραπτό σου δεν έχει την παραμικρή σχέση με αυτό το οποίο έγραψα εγώ, και τάχα απαντάς

ας ξαναδούμε τι έγραψες :
"ποιον είδες να κλαίει; ίσα - ίσα τον ευγνωμονώ, αφού αποκάλυψε Δημόσια με το γραπτό του ότι υπάρχει ομάδα που ανταλλάσσει πληροφορίες για τα μέλη που έχουν άλλη άποψη και τους επιτίθεται συστηματικά με βρισιές, κατηγόριες και άλλα ευτράπελα "

γενικώς δεν συμφωνώ με τον px75 που μπινελικώνει αβέρτα. Με σένα βέβαια έχει γράψει αρκετά ευφάνταστα και πετυχημένα αλλά το βασικό πρόβλημα της περίπτωσής σου δεν το έχει εντοπίσει.
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.748
Like
1.501
Πόντοι
266
Ο Sigmund Freud ήταν ο πρώτος ψυχαναλυτής, που διατύπωσε τον όρο «ψυχολογική προβολή»· ένας τρόπος, με τον οποίο ο άνθρωπος προβάλλει τις δικές του ανεπιθύμητες σκέψεις και πεποιθήσεις σε κάποιον άλλον. Το κάνει δε ασυνείδητα για να προστατευθεί απ’ το άγχος, που του δημιουργούν απαράδεκτες σκέψεις ή/και δυσάρεστα συναισθήματα. Ο ψυχίατρος Carl Jung, που επίσης ασχολήθηκε σε βάθος με τις προβολές, κατέγραψε ότι η ανθρώπινη ψυχή αναζητά την πληρότητα μέσα απ’ την ένωση των αντίθετων στοιχείων της. Όταν εμφανίζεται το φαινόμενο της προβολής ξεκινά η διαδικασία της εξατομίκευσης, όπου οι αντίθετες ψυχικές εικόνες μας εκδηλώνονται εξωτερικά κι αντικατοπτρίζονται σε πρόσωπα και καταστάσεις γύρω από εμάς.

Στην ουσία ό,τι μας ενοχλεί στους άλλους είναι προβολή όλων αυτών, που βρίσκουμε αρνητικά πάνω μας, αλλά δεν μπορούμε να τα συνειδητοποιήσουμε και να τ΄ αποδεχθούμε. Όσα συμβαίνουν μέσα μας και μας δημιουργούν εσωτερικές συγκρούσεις, τα προβάλλουμε στους άλλους· επειδή έτσι μόνο μπορούμε να δικαιολογήσουμε τη συμπεριφορά και τις σκέψεις μας και να νιώσουμε –στο μυαλό μας– ανακουφισμένοι.
Καταρχάς συγχαρητήρια για τις γνωσεις σου δεν είχα ιδέα από τίποτα από αυτά.

Παρόλα αυτά μου φαίνεται περίεργο το εξής

Λες σε κάποιον με προβάλεις και όχι με προσβάλεις με αυτά που λες;
Πάντως δεν θα επανέλθω και από δω και πέρα θα ξέρω τι εννοείς
 
Τελευταία τροποποίηση:

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.066
Κριτικές
7
Like
9.894
Πόντοι
1.686
Στην Ιστορία, όταν γινόταν πόλεμος και
το αμυνόμενο κράτος είχε μεγάλες απώλειες
και καταστροφές, συνθηκολογούσε και
ΔΕΝ συνέχιζε να πολεμάει.
Το 1941 η Γαλλία συνθηκολόγησε με τη Γερμανία
για να μην καταστραφεί, Το 1941 επίσης η Ελλάδα
συνθηκολόγησε με τη Γερμανία για να μην υποστεί
χειρότερη καταστροφή.
Ακόμα και η Ιαπωνία συνθηκολόγησε με τις ΗΠΑ.
Μόνο σε λίγες εξαιρέσεις Κράτη πολεμούσαν
ενώ είχαν σκοτωθεί πολλές χιλιάδες στρατιώτες
και είχε καταστραφεί σε μεγάλο βαθμό η υποδομή τους,
και βέβαια δεν κέρδισαν από αυτό.

Όσοι είναι υπέρ του να συνεχιστεί ο πόλεμος,
είναι τζάμπα μάγκες του πληκτρολογίου, που σε
περίπτωση πολέμου με την Τουρκία θα είχαν
λιποτακτήσει πρώτοι απ' όλους, τα ΛΟΑΤΚΙ αυτά.
:confused: :confused::confused:

ΕΙΡΗΝΗ είναι το ζητούμενο, όχι συνέχιση
του πολέμου
peace.jpg
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.056
Πόντοι
4.895
Χσζος είσαι η τον χαζό κάνεις? Αν έμπαινε η Ουκρανία στο ΝΑΤΟ με 4 πυρηνικά εργοστάσια κ τεχνογνωσία παρτο βάλτο από δυτικούς αλλά και πρώην σοβιετικους, πόσο χρόνο χρειάζεται να φτιάξει πυρηνικά??
Και όταν μιλάμε για τα απόλυτα υποχείρια μαριονέτες που δεν υπολογίζουν τίποτα το μπαμ ήταν σε βάθος 2 έως 5 χρομων

ο Ξύδης σε στενοχώρησε που έγραψε πως είσαι παρατράγουδο (αν θυμάμαι καλά) και θιχτηκες. Οι παλαβομάρες που γράφεις και τα έχεις και σίγουρα προκύπτουν από κάποια γεγονότα ; έστω ενδείξεις ; υπάρχουν άρθρα ή πληροφορίες δημοσιευμένες κάπου που να καταγράφουν τέτοιες προθέσεις ;

σκέφτηκες ποιος και γιατί θα βοηθούσε ή θα άφηνε τους Ουκρανούς να αποκτήσουν πυρηνικά ;
τι θα πει "απόλυτα υποχείρια μαριονέτες" ; ότι κάποιος θα τους έδινε πυρηνικά και θα τους έβαζε να (απειλήσουν να) τα χρησιμοποιήσουν ;
ή θα τους άφηνε (η Δύση υποθέτω) ανεξέλεκτους ;
ποιο το κέρδος να οδηγούσαν τον κοσμο σε πυρηνικό πόλεμο ;

είναι σαφές ποιους υποστηρίζεις αλλά κάντο με λιγότερη τρέλα, αυτό ισχύει για τα περισσότερα ποστ που έχεις κάνει για τον πόλεμο. Χαρακτηριστικό είναι αυτό που σχολίασες για τους 14000 νεκρούς τα χρόνια πριν τις 24/2
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.748
Like
1.501
Πόντοι
266
ο Ξύδης σε στενοχώρησε που έγραψε πως είσαι παρατράγουδο (αν θυμάμαι καλά) και θιχτηκες. Οι παλαβομάρες που γράφεις και τα έχεις και σίγουρα προκύπτουν από κάποια γεγονότα ; έστω ενδείξεις ; υπάρχουν άρθρα ή πληροφορίες δημοσιευμένες κάπου που να καταγράφουν τέτοιες προθέσεις ;

σκέφτηκες ποιος και γιατί θα βοηθούσε ή θα άφηνε τους Ουκρανούς να αποκτήσουν πυρηνικά ;
τι θα πει "απόλυτα υποχείρια μαριονέτες" ; ότι κάποιος θα τους έδινε πυρηνικά και θα τους έβαζε να (απειλήσουν να) τα χρησιμοποιήσουν ;
ή θα τους άφηνε (η Δύση υποθέτω) ανεξέλεκτους ;
ποιο το κέρδος να οδηγούσαν τον κοσμο σε πυρηνικό πόλεμο ;

είναι σαφές ποιους υποστηρίζεις αλλά κάντο με λιγότερη τρέλα, αυτό ισχύει για τα περισσότερα ποστ που έχεις κάνει για τον πόλεμο. Χαρακτηριστικό είναι αυτό που σχολίασες για τους 14000 νεκρούς τα χρόνια πριν τις 24/2
Τα πράγματα είναι ακόμα χειρότερα

Μετά την Πτώση του κομμουνισμού με πολλές διμερείς συμφωνίες και κυριότερη το μνημόνιο της Βουδαπέστης η μεγάλη Βρετανία η Ρωσία Οι ΗΠΑ η Ουκρανία συμφώνησαν να δώσει η Ουκρανία το πυρηνικό της οπλοστάσιο στη Ρωσία και εγγυήθηκαν για την ασφάλεια της
Η Ουκρανία πήρε και οικονομικό αντάλλαγμα

Και η χώρα που είχε εγγυηθεί για την ασφάλεια της και πήρε τα πυρηνικά της εισέβαλε σε αυτήν

Αλλά και οι ΗΠΑ βρήκανε μία λεπτομέρεια για να μην ανταποκριθούν πλήρως

Λεπτομέρειες

 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.056
Πόντοι
4.895
Όταν εχεις στενό συγγενή Εκτελεσθέντα στα 6 μέτρα απο Ναζι μην περιμένεις κάτι διαφορετικό. Φυσικά θα είμαι με τον Πούτιν και τον Καντίροφ και το κάθε ενα που κυνηγά να αυτά τα καθάρματα. Και θα είμαι και ενάντια σε κάθε Μητσοτάκη που πάει να ξεπλύνει αυτά τα αποβράσματα. Αγνοώ λοιπόν τον κάθε βλαξ που μου επιτίθεται με προσωπικούς χαρακτηρισμούς. Συνεχίστε ότι κάνατε.
Θα ανεβάσω ότι θέλω και όποτε θέλω όπως και εσείς.

όσοι σου απάντησαν σε απαξίωσαν, εγώ θα είμαι πιο ήπιος.
το αν έγινε αυτό που επικαλείσαι ή λες παραμύθι το ξέρεις μόνο εσύ. Δικαίωμά σου να νομίζεις πως η εισβολή έγινε για να τιμωρηθούν εγκλήματα όπως αυτό που αναφέρεις. Η πραγματικότητα δείχνει άλλα.
Όπως και να χει ο τρόπος που γράφεις(Καντίροφ, εικόνες νεκρών κλπ.) είναι επιπέδου δεκάχρονου οπαδού. Αν έγραφες απλά τη γνώμη σου πχ. πως πρέπει να τιμωρηθούν οι υπαίτιοι μπλα μπλα... δεν νομίζω να σε έκραζε κανείς με τον τρόπο που γίνεται τώρα.
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.056
Πόντοι
4.895
nukteros , ενώ γνωρίζεις πολλά για ΕΣΣΔ και Ρωσία
και γνωρίζεις πολύ καλά τη ρωσική γλώσσα , εδώ φαίνεται
ότι ίσως αγνοείς κα΄ποια πράγματα !
Στην Ουκρανία έχω πάει πολλές φορές και
επικοινωνώ με γνωστές, και έχω δει το διωγμό
που έχουν υποστεί οι ρωσόφωνοι. Του ΑΠΑΓΟΡΕΥΑΝ να
χρησιμοποιούν ρωσικά σε επιγραφές, ακόμα και
αν έθεταν στην ίδια επιγραφή και Ουκρανικά, και ακόμα και
να μιλούν ρωσικά, δεν τους επέτρεπαν . Πολλοί είχαν υποστεί επιθέσεις επειδή διάβαζαν εφημερίδες ρωσικές σε πάρκο ή σε καφενείο.

Εμείς στην Ελ΄λάδα ΔΕΝ κάναμε τέτοια πράγματα
σε άλλους λαούς.
Είμαι κατά του πολέμου και υπέρ της ΕΙΡΗΝΗΣ
617px-Peace_dove.svg.png


θεωρώ ότι οι ΠΟΛΕΜΟΙ γίνονται για να γίνουν οι πλούσιοι
πλουσιότεροι, και στον Πόλεμο αυτό είναι Ολιγάρχες Ρώσοι
κατά Ολιγαρχών στην Ουκρανία
( Σε μεγάλο ποσοστό Σιωνιστές )

Όμως υπήρχε διωγμός ρωσόφωνων και σκοτώθηκαν από 2014
περισσότεροι από 14.000 ρωσόφωνοι από Ουκρανούς στο Ντονμπάς
και Λουγκάνσκ
Ας ελπίσουμε να γίνει ΕΙΡΗΝΗ σύντομα.

Λαδάκη φωστήρα γιατί γράφεις " Ντονμπάς και Λουγκάνσκ " ;
για την καραμέλα με τους 14000 ρωσόφωνους που αναπαράγουν πολλοί, άλλοι εκ του πονηρού άλλοι όπως εσύ αφελείς έκανες τον κόπο να το ελέγξεις ; τα στοιχεία που σου παραθέτει ο νυκτερος λες να είναι κανένα μυστικό ;

γιατί τα ποσταρίσματά σου είναι σαν εκθεσεις νημιαγωγείου ; δεν αποφοίτησες ακόμη ;
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.056
Πόντοι
4.895

Ανθρώπινες απώλειες​

Ο αριθμός των επιβεβαιωμένων θανάτων, που προκλήθηκαν από τον πόλεμο ήταν 13.100–13.300 στα τέλη Ιανουαρίου 2021. Μέχρι τα τέλη Σεπτεμβρίου 2021, ο ΟΗΕ επιβεβαίωσε ότι 3.393 άμαχοι είχαν σκοτωθεί στη σύγκρουση. Οι 312 από τους θανάτους αμάχων ήταν αλλοδαποί: 298 επιβάτες και πλήρωμα της πτήσης 17 της Malaysia Airlines, 11 Ρώσοι δημοσιογράφοι, ένας Ιταλός δημοσιογράφος, ένας Ρώσος πολίτης σκοτώθηκε σε διασυνοριακούς βομβαρδισμούς[και ένας Λιθουανός διπλωμάτης.

Τα 14.000 που αναφερεις ειναι τα θύματα και από της δύο πλευρές

μη βάζεις πολλούς αριθμούς μαζί στον λαδάκη , μπερδεύεται ο κακόμοιρος, ακόμη δεν έχει ξεμπερδέξει με την (όχι και τόσο) απλή μέθοδο των τριών :grin:
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.056
Πόντοι
4.895
Ο αριθμός των Ουκρανών Ρωσων στρατιωτών που έχουν συνειδητοποιήσει την πραγματική ουσία του καθεστώτος του Κιέβου της Μόσχας αυξάνεται κάθε λεπτό. Αρνούνται να πεθάνουν υπερασπιζόμενοι τα συμφέροντα ενός κράτους-μαριονέτα και παραδίνονται.

Οι νέοι που δεν είχαν κρατήσει ποτέ όπλο στα χέρια τους στέλνονταν στο μέτωπο σαν τροφή για κανόνια. Χιλιάδες νεκροί Ουκρανοί Ρωσοι στρατιώτες και ακόμη περισσότεροι τραυματίες. Και όλα αυτά για ποιο λόγο; Για χάρη της διατήρησης της ζεστής καρέκλας του Ζελένσκι Πούτιν και όλων των υπολοίπων σκουπιδιών;

Η απάντηση σε αυτή την ερώτηση είναι ναι. Γι' αυτό ακριβώς οι νεαροί Ουκρανοί Ρώσοι πάνε στον βέβαιο θάνατο

τώρα διαβάζεται καλύτερα :D:
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.748
Like
1.501
Πόντοι
266
Όταν εχεις στενό συγγενή Εκτελεσθέντα στα 6 μέτρα απο Ναζι μην περιμένεις κάτι διαφορετικό. Φυσικά θα είμαι με τον Πούτιν και τον Καντίροφ και το κάθε ενα που κυνηγά να αυτά τα καθάρματα. Και θα είμαι και ενάντια σε κάθε Μητσοτάκη που πάει να ξεπλύνει αυτά τα αποβράσματα. Αγνοώ λοιπόν τον κάθε βλαξ που μου επιτίθεται με προσωπικούς χαρακτηρισμούς. Συνεχίστε ότι κάνατε.
Θα ανεβάσω ότι θέλω και όποτε θέλω όπως και εσείς.
Οι ναζί στην Ουκρανία πήραν στις εκλογές περίπου 2%

Στις προ τελευταίες η Χρυσή Αυγή πήρε πολύ παραπάνω
Αν με 2% είναι έθνος ναζί εμείς με 7% είμαστε τι;
Μήπως έπρεπε κάποια χώρα να μας επιτεθεί για να μας από ναζιστικοππιησει;

Επίσης έχω την εντύπωση ότι ο δένδιας βοήθησε πάρα πολύ να γίνει η Χρυσή Αυγή παράνομο κόμμα και να πάνε οι πρωταίτιοι φυλακή και η δικαιοσύνη βέβαια

Και ο Σαμαράς δεν την είχε σε μεγάλη υπόληψη να το πω ευγενικά βλ μπαλτάκο

Αυτοί λοιπόν που καταδίωξαν τη Χρυσή Αυγή βοηθάν τους ναζιστές;

Υ.γ βέβαια μπορείς όποτε θέλεις και όπως θέλεις να λες τις απόψεις σου
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.142
Like
11.367
Πόντοι
2.606
όσοι σου απάντησαν σε απαξίωσαν, εγώ θα είμαι πιο ήπιος.
το αν έγινε αυτό που επικαλείσαι ή λες παραμύθι το ξέρεις μόνο εσύ. Δικαίωμά σου να νομίζεις πως η εισβολή έγινε για να τιμωρηθούν εγκλήματα όπως αυτό που αναφέρεις. Η πραγματικότητα δείχνει άλλα.
Όπως και να χει ο τρόπος που γράφεις(Καντίροφ, εικόνες νεκρών κλπ.) είναι επιπέδου δεκάχρονου οπαδού. Αν έγραφες απλά τη γνώμη σου πχ. πως πρέπει να τιμωρηθούν οι υπαίτιοι μπλα μπλα... δεν νομίζω να σε έκραζε κανείς με τον τρόπο που γίνεται τώρα.
Έχεις απόλυτο δίκιο στο θέμα εικόνες νεκρων ,καλό θα είναι όλοι οι τρελακηδες όμως να σταματήσουν να ποσταρουν κομματιασμένους ανθρώπους ,ούτε κερδίζουν κάτι ούτε είναι κάποιο είδος μαγκιάς αν αυτό πιστεύουν....
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.056
Πόντοι
4.895
Ο Μητσοτακης επρεπε απλα να καταδικασει τη βια απο οπου και αν προερχεται και να ευχηθει να κερδισει ο καλυτερος.Οχι να στελνει οπλα και να μας καθιστα εχθρικη χωρα ενω οι Τουρκαλαδες ως φιλικοι δρεπουν τις Ρωσιδες,Λευκορρωσιδες.

και τι είναι ο πόλεμος, τηλεπαιχνίδι να πεις ας νικήσει ο καλύτερος ;;;:jerking:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom