Νέα

Ρωσία sex & vodka

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Καλημερα .. ΣΗμερα η επισημη τιμη θα ειναι απο 46,81 μεχρι 46,92 .

Βεβαιως να σας πω οτι σε ανταλακτηρια βρισκεται τιμες μεγαλυτερες .. Ενεικτικεσ τιμες μπορειτε να ειτε εδω ( για μοσχα )

Σημερα στη μοσχα εχουμε -14 . γενικα τισ τελευτες μερε εχουμε κρυο , αλλα φοβερες λιακαδες ...


Να φανταστείς εδώ στην Αφρική Φεβρουάριο μήνα έχει 18 C.
Αηδία σκέτη.

Να ‘ξερες πόσο σε ζηλεύω …


Οι προβλέψεις στη Μόσχα τι λένε ;
Σε ποια τιμή θα ισορροπήσει τελικά το ρούβλι ;
1€=60-70 ρούβλια είναι κάτι ρεαλιστικό ή το αποκλείεις ;
Αν συμβεί κάτι τέτοιο πόσο θα ανεβούνε οι τιμές ;
Πολύ, ή λιγότερο από την υποτίμηση ;
 

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
Αφρικη ? σε ποια χωρα ?

Πιστευω οτι καπου θα σταματησει .. δεν πιστευω να παει 100 ..
πιτευω το δολλαριο να παει 50 περιπου ..
Επισης μετα θα πεσει παλυ ..
ΕΚει θα ειναι το μεγαλο προβλημα . Γιατι ολα θα ακριβινουν . λογο του οτι ανεβενει το υναλλαγμα , και αμμα πεσει , οι τιμες δεν θα πευτουν . θα εινουν σε ψηλα επιπεδα ..
Η αληθεια ειναι οτι δεν προσεχω τιμες σε σουπερ μαρκετ κλπ . εν μπορω να καταλαβω αν ακριβηναν τα πραγματα ..
ΑΛλα  εστιατορεια καφετεριεσ , οι τιμες ειναι ιδιεσ .
 

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
ΔΗλαδη εγω ειμαι αφρικανος μεταναστης ?
 

aris63

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.585
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
616
Τη λεν Ελλάδα.
Η μοναδική Αφρικανική χώρα με λευκούς κατοίκους (το είπε ο Χάρυ Κλιν)

παντως μια μερα που μπηκα στο μετρο ειμασταν 2-3 λευκοι και καναμε μπαμ μεσα στην μαυριλα...
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Σε όλα τα σαλόν οι τιμές ανέβηκαν την τελευταία εβδομάδα.
Η μία ώρα ήταν 2000 ρούβλια, τώρα είναι 2500.
Οι δύο ώρες ήταν 3000 ρούβλια, τώρα είναι 4000.

Βεβαίως το ρούβλι συνεχίζει να πέφτει.
Νεαρχε θα διαφονισω μαζι σου.οι τιμες το αντιθετο πεσαν!στο Εμμανουελ πηγαν 1800 απο 2000 η ωρα.στα Domino VIP 2500 απο 3000 η ωρα.μονο στα Φωτομοντελι δεν παιφτουν.πολυ λιγος κοσμος πηγαινει πια με την οικονομικη κριση τα σαλον εχουν μεγαλες αναδουλειες!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
προς το παρον καταφεραν να σταματισουν την πτωση του ρουβλιου λαμβανοντας καποια μετρα.κατα 'ρχην ανεβασαν τα επητοκια απο 9-10% πηγαν στο 12,5-13% οποτε πολλοι επενδυτες πηραν ρουβλια.και στηριζουν το ρουβλι ριχνοντας συναλλαγμα στην αγορα.ειπαν οτι το $ θα εχει ανωτατη τιμη 36 ρουβλια (το Ευρω περιπου 46,5).πιστευω οτι αυτην την εισοτημια θα μπορεσουν να την κρατησουν το πολυ 3 μηνες(στην καλητερη περιπτωση)με ΤΙΜΕς ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ 40$ ΤΟ ΒΑΡΕΛΙ.το πετρελαιο που οπως λεγεται θα πεσει κι αλλο και θα παει στα 25 περιπου.αλλα εκτος αυτου η Ρωσσια εχει πρακτικα σταματισει να εξαγει Ξυλεια και Μεταλλα.γιατι δεν εχουν ζητηση.οποτε δεν ειναι δυνατον να σταθει οικονομικα....
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
...τα διαμερισματα φτηνηναν παρα πολυ σε σχεση με πρωτα.η εταιρια lek που παντα αγοραζα απο αυτους διαμερισματα σε σπιτια που χτιζονται.κανει την εξης προσφορα διαμερισμα 3ον δωματιων στην τιμη των 5 εκατομυριων ρουβλιων!(108.500 Ευρω περιπου με εισοτημια γυρω στο 1 προς 46).πριν την κριση η τιμη θα ηταν 2,5 φορες απανω περιπου σε Ευρω.και αυτο ειναι μονο η αρχη.παντος τα ειδη πρωτης αναγκης δεν προκειται να φτηνηνουν και παρα πολυ.παρα μονο αν παει το Ευρω 100-130 Ρουβλια για να μην συμφερει πια η Ρωσσια να εισαγει προ'ι'οντα αλλα να τα παραγει μονη της.
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Νεαρχε θα διαφονισω μαζι σου.οι τιμες το αντιθετο πεσαν!στο Εμμανουελ πηγαν 1800 απο 2000 η ωρα.στα Domino VIP 2500 απο 3000 η ωρα.μονο στα Φωτομοντελι δεν παιφτουν.πολυ λιγος κοσμος πηγαινει πια με την οικονομικη κριση τα σαλον εχουν μεγαλες αναδουλειες!

Ευχαριστώ πολύ για τη διόρθωση.
Η αλήθεια είναι ότι εγώ παρακολουθώ τις τιμές από τα Φωτομοντέλι, και σε αυτά πραγματικά υπάρχει μία αύξηση των τιμών.
Χαίρομαι πολύ που σε όλα τα υπόλοιπα οι τιμές πέρφτουν. Τα Φωτομοντέλι γιατί την είδαν έτσι ;;;
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
παρα μονο αν παει το Ευρω 100-130 Ρουβλια

Δεν είμαι ειδικός στα οικονομικά, αλλά μου φαίνεται πολύ απίθανο να φτάσει εκεί η ισοτιμία.
Θα σήμαινε ότι η Ρωσία είναι πραγματικά πολύ αδύναμη σα χώρα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
τα Φωτομοντελι εχουνε παρα πολυ διαφημηση οποιο ταξιτζη και να ρωτισεις εκει θα σε παει.εχουν δικο τους σα'ι'τ με Αληθηνες φωτογραφιες(αν και πολλες φορες εχουν πολυ Φωτοσοπ).για αυτο και εχουν πιο πολυ δουλεια.παντος και αυτοι εχουν πτωση.εγω τωρα οπως ειμαι δεν προλαβαινω της τσαμπα γκομενες που να προλαβω τα σαλον.μεχρι τη δευτερα πρεπει να συναντιθω με 6 γκομενες.που αν δεν βγω μαζι τους θα παρεξηγηθουνε!πολυ δουλεια μου επεσε!δεν ξερω πως θα της προλαβω?
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Δεν είμαι ειδικός στα οικονομικά, αλλά μου φαίνεται πολύ απίθανο να φτάσει εκεί η ισοτιμία.
Θα σήμαινε ότι η Ρωσία είναι πραγματικά πολύ αδύναμη σα χώρα.
οπως το ειπες ειναι Η ΡΩΣΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΑΔΥΝΑΜΗ ΣΑΝ ΧΩΡΑ!δεν παραγει τιποτα απο προ'ι'οντα.και η υποδομη της Σοβιετικη Ενωσης εχει πια καταστραφη.το 1991 παραγαν τα παντα.τωρα ουτε ασπιρινες δεν παραγουν.θυμαμαι το 1992 ολες οι τηλεωρασης τα στερεοφωνικα τα κομπιουτερ (σπεκτρουμ)τα ποδηλατα,τα φαγητα και οτι αλλο θες ηταν Ρωσσικα.τωρα τιποτα μεχρι και οι πατατες στα μαγαζια ειναι απο τη Βραζηλια.αν το ρουβλι παει σε αυτην την ισοτημια (μιλαμε για περιπου)θα μπορεσουν να παραγουν καποια προ'ι'οντα.αν σκεφτεις οτι το 76% του κρεατος ειναι εισαγωγης!το 90% των φαρμακων παλι εισαγωγης και οτι η Ρωσσια δεν παραγει καθολου ινσουλινη!σκεψου για τη χάλι μιλαμαι!θα πεσει παρα πολυ το βιοτικο επηπεδο του κοσμου τα ετη 2009-2010.το θεμα ειναι οτι το κρατος ειναι αδυναμο να επεμβει στην αγορα και η γραφειοκρατια ειναι τρομερη!......
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
...τιποτα απο αυτα που λενε δεν εφαρμοζονται στην πραξη.Π.Χ.ο Πουτην ειπε οτι οσοι πηραν δανειο και δεν μπορουνε να το πληρωσουνε για καποιο λογο οπως Π.Χ.εχασαν τη δουλεια τους.θα ανασταλει η πληρωμη του δανειου και των τοκων για 1 χρονο.στη πραξη:οχι μονο δεν εγινε αυτο αλλα η τραπεζα τους αυξησε και τα επιτοκια!στην Αμερικη οι τιμες ατα προ'ι'οντα πεφτουν εδω ανεβαινουν.η βενζινη στη χοντικη φτηνηνε κατα 50-60% στα πρατηρια φτηνηνε μονο κατα 1-2%.ο πλυθορισμος ΕΠΙΣΗΜΑ!ηταν τον Ιανουαριο 2,4%.ειπανε οτι θα ειναι το 2009 13%.ανεπησημα γαμησε τα 40-45%.παντος αν ξεκηνισουν επησοδια θα αρχισουν απο τη Ρωσσικη απω ανατολη εκει τα πραγματα ειναι πολυ χειροτερα.εδω εμεις δεν ημαστε και τοσο χαλια.
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Πολύ χρήσιμες όλες αυτές οι πληροφορίες.
Δίνε όσο πιο συχνή ανταπόκριση μπορείς.

Ελπίζω να γεμίσουν νέο αίμα τα σαλόν! Θα έρθω για κανένα μήνα το καλοκαίρι μου φαίνεται!

Και τώρα πάω για δουλειά. Καλημέρα !
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
εχω καποιο προβλημα και δεν μπορω ευκολα να μπω στο σα'ι'τ το κομπιουτερ μου ειναι μικρο και στην οθονη εμφανιζεται συνεχεια το κειμενο που λεει αν συμφονειται με τους κανονες και αν ειστε πανω απο 18.και δεν μπορω να το σβισω!!!!!οποτε δεν εμφανιζεται μπορω και μπαινω!
 

giorgos58

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2008
Μηνύματα
13.713
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
166
εχω καποιο προβλημα και δεν μπορω ευκολα να μπω στο σα'ι'τ το κομπιουτερ μου ειναι μικρο και στην οθονη εμφανιζεται συνεχεια το κειμενο που λεει αν συμφονειται με τους κανονες και αν ειστε πανω απο 18.και δεν μπορω να το σβισω!!!!!οποτε δεν εμφανιζεται μπορω και μπαινω!
Εγω εχω 15"οθονη και το ιδιο προβλημα με εσενα αλλα βρηκα το κολπο και μπαινω,με το ενα δαχτυλο το κατεβαζω και με το αλλο δαχτυλο του αλλου χεριου κανω κλικ  πολυ χαμηλα ειναι η ενδειξη ανω η κατω τον 18
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom