Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 14 άτομα (1 μέλη και 13 επισκέπτες)

lavios

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2012
Μηνύματα
2.567
Κριτικές
31
Like
554
Πόντοι
1.226
ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΤΟ ΟΦΣΑΙΝΤ Ο ΜΠΟΥΜΣΟΝΓΚ ΕΙΧΕ ΚΑΥΛΕΣ :bigdick:
 

Συνημμένα

  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    280 KB · Εμφανίσεις: 48

kolomagoulos

Μέλος
Εγγρ.
29 Οκτ 2012
Μηνύματα
428
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
ΑΕΚΑΡΑ ΕΝΩΣΗΣ ΟΡΙΤΖΙΝΑΛ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣ ΔΙΚΕΦΑΛΕ ΜΟΥ ΑΕΤΕ
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
το 2ο...ειναι ο μπουμσονγκ...εγω φταιω;;τι να κανω;;κερδισες με οφσαιτ γκολ και εμνα δεν μου εδωσαν πεναλτυ πανω...φταιω και γιαυτο;;αυτες ειναι αληθειες...
δεν ειπα οτι ειναιο παραρτημα σου...ειπα οτι η λασπη λεει οτι ειναι δικο μου παραρτημα δηλαδη με μενα καθεται και χανει...
αυτο θα πει λασπη...και αν μου εδινε τετοια ασιστ εμενα ο γιαννουλης θα μου ειχες ζαλισει τα αρχιδια...
μιας και ετσι και αλλοιως η μονη χαρα που νοιωθετε στα αθλητικα προερχεται απο το φαραμακι που ριχνετε στο θρυλο...
τι δεν εχει καταλαβει;;
εσυ κερδισες με γκολ οφσαιτ και η αεκ χτες με γκολ φαουλ και πηρε ισοπαλια με γκολ οφσαιτ απο τον αρη...
ακριβως πες μου τι δεν καταλαβαινεις;;
θες να αλλαξω τους κανονισμους για να εισαι ευχαριστημενος ;;
Βρε χρηστιδη δες την φαση προσεκτικα δεν ειναι οφσαιντ.Στην ιδια ευθεια ειναι.Για το γκολ το δικο μας  που λες οτι ειναι φαουλ εχεις δει καποιον αλλον να το υποστηριξει;
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
Βρε χρηστιδη δες την φαση προσεκτικα δεν ειναι οφσαιντ.Στην ιδια ευθεια ειναι.Για το γκολ το δικο μας  που λες οτι ειναι φαουλ εχεις δει καποιον αλλον να το υποστηριξει;

είναι όντως οφσάιντ. Το παπούτσι του βέβαια, αλλά έστω αυτό το λίγο φτάνει για να χαρακτηριστεί οφσάιντ. Το 2ο γκολ της ΑΕΚ δεν είναι φάουλ, αλλά κάποιος πολύ "ευαίσθητος" διαιτητής θα μπορούσε να το σφυρίξει. Είναι στην κρίση του να αποφασίσει αν ο τέρμας έχει κατοχή της μπάλας ή όχι. Πριν μερικές εβδομάδες σε αγώνα για την πρεμιερ Αγγλίας Σουόνσι - Νόριτς ο διαιτητής ακύρωσε ένα τέτοιο γκολ, για διεκδίκηση με το κεφάλι κι όχι με το πόδι, κι εγώ έχασα εξαιτίας του το στοίχημα. Και μάλιστα ο διαιτητής ήταν ο Γουέμπ, που θεωρείται από τους κορυφαίους στον κόσμο. Αν οι κορυφαίοι διαιτητές του κόσμου κάνουν τέτοιες μαλακίες, άνετα μπορούν να τις κάνουν οι μαλάκες οι Έλληνες. Ευτυχώς ο χτεσινός την απέφυγε
 

lavios

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2012
Μηνύματα
2.567
Κριτικές
31
Like
554
Πόντοι
1.226
είναι όντως οφσάιντ. Το παπούτσι του βέβαια, αλλά έστω αυτό το λίγο φτάνει για να χαρακτηριστεί οφσάιντ. Το 2ο γκολ της ΑΕΚ δεν είναι φάουλ, αλλά κάποιος πολύ "ευαίσθητος" διαιτητής θα μπορούσε να το σφυρίξει. Είναι στην κρίση του να αποφασίσει αν ο τέρμας έχει κατοχή της μπάλας ή όχι. Πριν μερικές εβδομάδες σε αγώνα για την πρεμιερ Αγγλίας Σουόνσι - Νόριτς ο διαιτητής ακύρωσε ένα τέτοιο γκολ, για διεκδίκηση με το κεφάλι κι όχι με το πόδι, κι εγώ έχασα εξαιτίας του το στοίχημα. Και μάλιστα ο διαιτητής ήταν ο Γουέμπ, που θεωρείται από τους κορυφαίους στον κόσμο. Αν οι κορυφαίοι διαιτητές του κόσμου κάνουν τέτοιες μαλακίες, άνετα μπορούν να τις κάνουν οι μαλάκες οι Έλληνες. Ευτυχώς ο χτεσινός την απέφυγε
Φίλε αυτά είναι τα οφσάιντ της τηλεόρασης. Αν περιμένεις ο βοηθός να το πιάσει αυτό... ΓΙ αυτό κι άλλαξε ο κανόνας και η αμφιβολία είναι υπέρ του επιτιθέμενου, αν δεν είναι αυτό αμφιβολία τότε τι είναι. Άσε που κανείς δε διαμαρτύρεται ποτέ για τέτοιες φάσεις εκτός από τους συνήθεις υπόπτους.
 

kolomagoulos

Μέλος
Εγγρ.
29 Οκτ 2012
Μηνύματα
428
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Παμε μωρη αεκαρα γερα !!!! ολοι με νιονιο μεσα αδερφια να μην  λειψει κανεις χτες πηραν μεγαλη βοηθεια οι παικταραδες μας απο τις φωνες του κοσμου ολοι μεσα να βοηθαμε τις ψυχαρες μας τα ελληνοπουλα που τοσα χρονια λεγαμε οτι εχουμε μπουχτισει με τους ξενους , να η ευκαιρια μας να δουμε πιτσιρικια και αεκτζηδες να περνουν την ομαδα μας στις πλατες τους και να μας απογειωνουν ολοι κοντα τους αδερφια αεκτζηδες ολοι για μια ΑΕΚ ΖΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
Φίλε αυτά είναι τα οφσάιντ της τηλεόρασης. Αν περιμένεις ο βοηθός να το πιάσει αυτό... ΓΙ αυτό κι άλλαξε ο κανόνας και η αμφιβολία είναι υπέρ του επιτιθέμενου, αν δεν είναι αυτό αμφιβολία τότε τι είναι. Άσε που κανείς δε διαμαρτύρεται ποτέ για τέτοιες φάσεις εκτός από τους συνήθεις υπόπτους.

ok, εγώ δεν έριξα ευθύνη στο βοηθό. Απλώς διαφώνησα με όποιον πιστεύει ότι δεν είναι οφσάιντ
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
ok, εγώ δεν έριξα ευθύνη στο βοηθό. Απλώς διαφώνησα με όποιον πιστεύει ότι δεν είναι οφσάιντ
Κανεις λαθος κοιτα τον αγκωνα του αμυνομενου ειναι πιο μπροστα απο το παπουτσι του μπουμσονγκ.Εκτος και αν δεν θεωρεις τον αγκωνα προεκταση του σωματος οποτε παω πασο.
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
Κανεις λαθος κοιτα τον αγκωνα του αμυνομενου ειναι πιο μπροστα απο το παπουτσι του μπουμσονγκ.Εκτος και αν δεν θεωρεις τον αγκωνα προεκταση του σωματος οποτε παω πασο.

το θέμα δεν είναι τι θεωρώ εγώ, αλλά τι λέει ο κανονισμός. Ο κανονισμός λοιπόν λέει ότι τα χέρια (άρα και οι αγκώνες) δεν υπολογίζονται στο οφσάιντ. Γι' αυτό βλέπεις και βάζουν τη γραμμή είτε εκεί που πατά το πόδι, είτε εκεί που βρίσκεται το κεφάλι αν ο παίχτης έχει γείρει προς το τέρμα του
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
το θέμα δεν είναι τι θεωρώ εγώ, αλλά τι λέει ο κανονισμός. Ο κανονισμός λοιπόν λέει ότι τα χέρια (άρα και οι αγκώνες) δεν υπολογίζονται στο οφσάιντ. Γι' αυτό βλέπεις και βάζουν τη γραμμή είτε εκεί που πατά το πόδι, είτε εκεί που βρίσκεται το κεφάλι αν ο παίχτης έχει γείρει προς το τέρμα του
μα με την λογικη αυτη ουτε το ποδι πρεπει να υπολογιζεται.Δεν στεκει αυτο που λες.Δεν το εχω διαβασει καπου αλλα αν υπαρχει σαν κανονισμος ειναι βλακεια.Το χερι ειναι μερος του σωματος.
 

kolomagoulos

Μέλος
Εγγρ.
29 Οκτ 2012
Μηνύματα
428
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Αν μη τι άλλο η ομάδα έχει ΨΥΧΗ!Και πιστεύω ότι με 3-4 προσεγμένες  κινήσεις άνετα επιστρέφει στις θέσεις που έπαιρνε τα προηγούμενα χρόνια με το σημερινό επίπεδο της μπουρδελολίγκ!Μάλλον όμως με άλλον προπονητή όσο συμπαθής κι αν μου είναι ο Γερμανός!Κορδέρο κορυφαίος και επιλογή Βασίλη με ελάχιστα χρήματα για να μην ξεχνιόμαστε...αν υπήρχε τσιαρτοτεχνείο θα μας πιπιλούσε τα αυτιά από το πρωί μέχρι το βράδυ όπως γίνεται σε άλλες περιπτώσεις...
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Αν μη τι άλλο η ομάδα έχει ΨΥΧΗ!Και πιστεύω ότι με 3-4 προσεγμένες  κινήσεις άνετα επιστρέφει στις θέσεις που έπαιρνε τα προηγούμενα χρόνια με το σημερινό επίπεδο της μπουρδελολίγκ!Μάλλον όμως με άλλον προπονητή όσο συμπαθής κι αν μου είναι ο Γερμανός!Κορδέρο κορυφαίος και επιλογή Βασίλη με ελάχιστα χρήματα για να μην ξεχνιόμαστε...αν υπήρχε τσιαρτοτεχνείο θα μας πιπιλούσε τα αυτιά από το πρωί μέχρι το βράδυ όπως γίνεται σε άλλες περιπτώσεις...
Τον τσαρτα δεν τον παω αλλα εχει ποδοσφαιρικο ματι.αν τον ειχαν αφησει να φερει τους παιχτες που ηθελε και δεν ειχαμε στηριχτει στις ηλιθιοτητες Βλαχου θα ειχαμε παει πολυ καλυτερα.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Τον τσαρτα δεν τον παω αλλα εχει ποδοσφαιρικο ματι.αν τον ειχαν αφησει να φερει τους παιχτες που ηθελε και δεν ειχαμε στηριχτει στις ηλιθιοτητες Βλαχου θα ειχαμε παει πολυ καλυτερα.
Ο Βλάχος δεν έχει τόσο μεγάλη  ευθύνη για τις μεταγραφές...το καλοκαίρι ήταν λίγο ιδιαίτερη η κατάσταση!
 

lavios

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2012
Μηνύματα
2.567
Κριτικές
31
Like
554
Πόντοι
1.226
μα με την λογικη αυτη ουτε το ποδι πρεπει να υπολογιζεται.Δεν στεκει αυτο που λες.Δεν το εχω διαβασει καπου αλλα αν υπαρχει σαν κανονισμος ειναι βλακεια.Το χερι ειναι μερος του σωματος.
Ρε αδερφέ μη λες τέτοια και φαίνεσαι άσχετος. Το χέρι δεν υπολογίζεται γιατί δε μπορεί ο παίκτης να ακουμπήσει τη μπάλα  μ' αυτό. Υπολογίζονται μόνο τα μέρη του σώματος με τα οποία μπορεί ν' ακουμπήσει νόμιμα τη μπάλα. Ο κανονισμός είναι πολύ σωστός.
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Ρε αδερφέ μη λες τέτοια και φαίνεσαι άσχετος. Το χέρι δεν υπολογίζεται γιατί δε μπορεί ο παίκτης να ακουμπήσει τη μπάλα  μ' αυτό. Υπολογίζονται μόνο τα μέρη του σώματος με τα οποία μπορεί ν' ακουμπήσει νόμιμα τη μπάλα. Ο κανονισμός είναι πολύ σωστός.

Το "φαίνεσαι" μ' άρεσε. Ο μάστερ δεν ξέρει ποδόσφαιρο και το 'χει αποδείξει πολλάκις, μάνι μάνι θυμάμαι που έλεγε για κόκκινη από χέρι στο... κέντρο του γηπέδου.
Αν τον ρωτήσεις με τι έχουν βάλει τις άσπρες γραμμές στο χορτάρι θα σου πει με άχνη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom