Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 5 άτομα (1 μέλη και 4 επισκέπτες)

goustarwnaxunw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
984
Like
3.133
Πόντοι
446
Για το παιχνίδι απλά θα πω 2 πράγματα για τον ΠΑΟΚ.

Μου άρεσε πάρα πολύ ο πιτσιρικάς ο Κωνσταντέλιας. ΑΝ δεν τον κάψει ο Ρουμάνος το παλικάρη έχει μεγάλες δυνατότητες. Δεν τον έμαθα χθες (μου είχε πει γι αυτον φίλος ΠΑΟΚτζής πριν 2-3 χρόνια). Αλλά είναι η πρώτη φορά που τον είδα να παίζει από την αρχή. Για μένα μετά τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ (που επίσης μου άρεσε) ήταν από τους κορυφαίους του ΠΑΟΚ. Βασικά ήταν οι μόνοι 2 που έδωσαν "παρόν" από τον ΠΑΟΚ στο χθεσινό ματς.
Ο ΠΑΟΚ έχει αποφασίσει να πάει σε ένα "χτίσιμο" που δεν νομίζω να έχει ξαναγίνει στην Ελλάδα τα τελευταία 20-25 χρόνια. Πάει δηλαδή να πάρει παιδιά που ήταν στις (πρωταθληματικές) ακαδημίες του και να τους βάλει στην πρώτη ομάδα και να γίνουν ο κορμός της ομάδας για τα επόμενα 7-8-10 χρόνια. Πρότζεκτ που σε μια χώρα όπως πχ η Αγγλία ή η Ισπάνια θα δινόταν χρόνος στον προπονητή για να γίνει. ΟΜΩΣ δεν ξέρω αν ο οργανισμός ΠΑΟΚ είναι έτοιμος να δεχτεί ότι η ομάδα για τα επόμενα 3-4 χρόνια (όσο δηλαδή τα παιδιά αυτά γίνονται συλλέκτες εμπειριών) θα είναι μακριά από οποιαδήποτε διεκδίκηση τίτλου ή και εξόδου στην Ευρώπη. Και δεν ξέρω κατά πόσο ο προπονητής Λουτσέσκου μπορεί να φέρει σε πέρας ένα τέτοιο πρότζεκτ.
Όσο αφορά τον προπονητή. ΈΝΑΣ από τους λόγους που κάποιοι λένε τον ΠΑΟΚ "γαύρο του Βορρά" είναι αυτό που έκανε χθες ο προπονητής του ΠΑΟΚ που είναι ΚΑΡΜΠΟΝ με αυτό που είχε κάνει πριν από κάποια χρόνια ο προπονητής του ΟΣΦΠ (δεν θυμάμαι ποιος ήταν) στη Λεωφόρο όταν και πήγε μπροστά στη θύρα 13 με συνέπεια να δυναμιτίσει επικινδυνα το κλίμα. ΕΥΤΥΧΩΣ οι άνθρωποι της ομάδας πρόλαβαν τον Ρουμάνο πριν πλησιάσει την θύρα των φανατικών οπαδών της ΑΕΚ και τον πήγαν (σχεδόν σηκωτό) πίσω στη φισούνα (όπου και τον περίμενε ο Μελισσάν και του είπε δυο κουνέντες όταν πήγε ο Ρουμάνος να του δώσει το χέρι)

Η έξοδός της ΑΕΚ την επόμενη αγωνιστική είναι κρίσιμη ΚΑΙ επικίνδυνή.

Το ίδιο πήγε να γίνει με τα μωρα του δώνη, και είδαμε που κατέληξε το project
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Το ίδιο πήγε να γίνει με τα μωρα του δώνη, και είδαμε που κατέληξε το project
Αν εννοείς τότε που είχαμε Χατεμάι, Τοζέρ , Παπασταθόπουλο, Κονέ, Πλιάτσικα, Παυλή, Γκέντζογλου κτλπ 1ον ΔΕΝ ήταν τα "μωρά" του Δώνη αλλά του Φερέρ και 2ο όπως έγραψα πήγε άπατο (αν και τη πρώτη χρονιά η ΑΕΚ είχε βγει 2η λόγω της γνωστής υπόθεσης) γιατί η Ελλάδα δεν έχει τη ποδοσφαιρική παιδεία του να δώσει χρόνο σε ένα πρότζεκτ. Γι αυτό και τα περισσότερα (ίσως η μόνη εξαίρεση ήταν αυτή του ΠΑΟ με του Καραγκουνομπασινάδες) πάνε άπατα.
 

goustarwnaxunw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
984
Like
3.133
Πόντοι
446
Αν εννοείς τότε που είχαμε Χατεμάι, Τοζέρ , Παπασταθόπουλο, Κονέ, Πλιάτσικα, Παυλή, Γκέντζογλου κτλπ 1ον ΔΕΝ ήταν τα "μωρά" του Δώνη αλλά του Φερέρ και 2ο όπως έγραψα πήγε άπατο (αν και τη πρώτη χρονιά η ΑΕΚ είχε βγει 2η λόγω της γνωστής υπόθεσης) γιατί η Ελλάδα δεν έχει τη ποδοσφαιρική παιδεία του να δώσει χρόνο σε ένα πρότζεκτ. Γι αυτό και τα περισσότερα (ίσως η μόνη εξαίρεση ήταν αυτή του ΠΑΟ με του Καραγκουνομπασινάδες) πάνε άπατα.

Όχι, εννοω για πριν 3 χρόνια που ο Παναθηναικος είχε Δώνη προπονητή, και είχε στην 11αδα 8-9 πιτσιρικάδες, μπουζουκη, χατζιγιοβαννη, καμπετση κλπ....πηγε ακλαφτό το προτζεκτ, έφαγαν κράξιμο απο τους οπαδους, και τα λεγόμενα μωρα του δώνη κατέλληξαν σε ομαδες β εθνικής, ή τουρκιας στην καλύτερη

Στην Ελλάδα, τέτοια προτζεκτ δεν έχουν μέλλον, γιατι κανείς δεν έχει υπομονή. Με την πρώτη στραβή όλοι σε κράζουν. Σιγά μην κάτσει ο μέσος οπαδός του παοκ να περιμένει 3-4 χρονια να δει που θα καταλλήξει το όλο εγχείρημα
 

Periergopaidi

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2021
Μηνύματα
139
Like
264
Πόντοι
21
Όχι, εννοω για πριν 3 χρόνια που ο Παναθηναικος είχε Δώνη προπονητή, και είχε στην 11αδα 8-9 πιτσιρικάδες, μπουζουκη, χατζιγιοβαννη, καμπετση κλπ....πηγε ακλαφτό το προτζεκτ, έφαγαν κράξιμο απο τους οπαδους, και τα λεγόμενα μωρα του δώνη κατέλληξαν σε ομαδες β εθνικής, ή τουρκιας στην καλύτερη

Στην Ελλάδα, τέτοια προτζεκτ δεν έχουν μέλλον, γιατι κανείς δεν έχει υπομονή. Με την πρώτη στραβή όλοι σε κράζουν. Σιγά μην κάτσει ο μέσος οπαδός του παοκ να περιμένει 3-4 χρονια να δει που θα καταλλήξει το όλο εγχείρημα
Δεν εχουν μελλον γιατι γινονται ξαφνικα και λογω οικονομικης αναγκης.Ετσι προωθουνται πιτσιρικαδες Ελληνες που κατα γενικη ομολογια ειναι ψιλοαμπαλοι και φορτωνονται και το βαρος της μεγαλης ομαδας.Ε αυτος ο συνδυασμος απειριας αμπαλοσυνης βιασυνης και πιεσης ειναι καταδικασμενος να αποτυχει
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.974
Like
30.411
Πόντοι
5.006
Παραδοσιακά ο αστέρας μας δυσκολεύει πολύ στην έδρα του, έτσι έγινε και σήμερα.
Μετά απο το σημερινό αποτέλεσμα σε συνδυασμό και με το αποτέλεσμα στο ντέρμπι, θεωρώ απίθανο να χάσει το πρωτάθλημα ο παο.
Ενός κακού μύρια έπονται.......<<Αλμέιδα: Εχει κάταγμα ο Ελίασον! :sad2:Τον τραυμάτισε ο παίκτης του Αστέρα χωρίς να τιμωρηθεί!>>
Τέλος πάντων συνεχίζουμε ......
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.780
Like
73.772
Πόντοι
12.756
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

gipedo-aek-egkainia-ert3.jpg
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.780
Like
73.772
Πόντοι
12.756
Δεν μου είπες τον αριθμό της σουίτας που διαθέτεις στην Αγία Σοφία να με κεράσεις καφέ.
οσονουπω μπρο
εχω κατι οικονομικές εκκρεμότητες
θα τις τακτοποιησω και θα πιεις Lavazza εσπρεσακι
 

Yatoputso

Ανώτερος
Εγγρ.
9 Αυγ 2019
Μηνύματα
515
Κριτικές
37
Like
3.684
Πόντοι
5.396
Ρίχνεις τυράκι...
Πάντως ξενέρα σήμερα, ήταν ευκαιρία και βάση απόδοσης να πλησιάσουμε πάο.
ο γαύρος ανεβαίνει πάντως.
θα πέσουν κορμιά σε μια βδομάδα.
προσπερνώ όφη επειδή είναι κακή ομάδα, δε πιστεύω να μας δυσκολέψει.
οσονουπω μπρο
εχω κατι οικονομικές εκκρεμότητες
θα τις τακτοποιησω και θα πιεις Lavazza εσπρεσακι

κι εγώ πλιζ!
θα βάλω τα καλά μου...
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.974
Like
30.411
Πόντοι
5.006
οσονουπω μπρο
εχω κατι οικονομικές εκκρεμότητες
θα τις τακτοποιησω και θα πιεις Lavazza εσπρεσακι
Αν περιμένω να τακτοποιήσεις τις οικονομικές σου εκκρεμότητες πιο πιθανό είναι να μην τον πιω τον εσπρέσσο...θα έχω πεθάνει, βλέπεις έχω και κάποια ηλικία. :grin:
 

kosk97

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Οκτ 2022
Μηνύματα
38
Κριτικές
3
Like
160
Πόντοι
280
Παραδοσιακά ο αστέρας μας δυσκολεύει πολύ στην έδρα του, έτσι έγινε και σήμερα.
Μετά απο το σημερινό αποτέλεσμα σε συνδυασμό και με το αποτέλεσμα στο ντέρμπι, θεωρώ απίθανο να χάσει το πρωτάθλημα ο παο.
Ενός κακού μύρια έπονται.......<<Αλμέιδα: Εχει κάταγμα ο Ελίασον! :sad2:Τον τραυμάτισε ο παίκτης του Αστέρα χωρίς να τιμωρηθεί!>>
Τέλος πάντων συνεχίζουμε ......
μπλοκο σημερα... και ειδικα με τον τραυματισμο του ελιασον. προχωραμε ομως το πρωταθλημα γυρναει!
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
46.119
Like
29.538
Πόντοι
5.006
Εγγρ.
6 Ιουν 2022
Μηνύματα
436
Like
789
Πόντοι
81
βλακα τζαβελλα για αλλη μια φορα τα εκανες σκατα ...ολα στο ποντο παιζονται πλεον εχουμε μεγαλο δρομο μπροστα μας παμε γερα ΜΟΝΟ ΑΕΚ
 
Τελευταία τροποποίηση:

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
46.119
Like
29.538
Πόντοι
5.006

Yatoputso

Ανώτερος
Εγγρ.
9 Αυγ 2019
Μηνύματα
515
Κριτικές
37
Like
3.684
Πόντοι
5.396
τι λέτε μάγκες θα τον νικήσουμε το γαύρο την Κυριακή;

η προϊστορία δείχνει 16 ματς χωρίς νίκη.:confused:
απλά ξεφτίλα.
μακάρι να κερδίσουμε, όπως σπάσαμε το αρνητικό σερί 13 ματς χωρίς νίκη με πάοκ, αλλά προέχει ο όφη.
 

Iso14

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2012
Μηνύματα
4.641
Κριτικές
8
Like
3.421
Πόντοι
456

Συνημμένα

  • !AEKFLAG.gif
    !AEKFLAG.gif
    12,8 KB · Εμφανίσεις: 33

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom