Νέα

Ράδιο-αρβύλα !

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Gamaomanoules
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 496
  • Εμφανίσεις 31K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Στα μέσα προς τέλη του '90 Κανάκης και Καλυβάτσης είχαν ένα "ροκάδικο" κοντά στην Αγία Σοφία και μετά άνοιξαν ένα μαγαζί των αυτών προδοαγραφών στα Λαδαδικα...

Μωρέ καλά κάνω εγώ και δεν πηγαίνω στα Λαδάδικα.
 

xaotikos

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2007
Μηνύματα
306
Like
1
Πόντοι
1
Το μαγαζί στα λαδάδικα λεγόταν Bullshit και ήταν από τα καλύτερα ροκάδικα πανελλαδικά κατ'εμέ. Κρίμα που το έκλεισαν αν και πάει καιρός.... :headbang:
 

jimmyee

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
385
Like
0
Πόντοι
1
Στα μέσα προς τέλη του '90 Κανάκης και Καλυβάτσης είχαν ένα "ροκάδικο" κοντά στην Αγία Σοφία και μετά άνοιξαν ένα μαγαζί των αυτών προδοαγραφών στα Λαδαδικα...
Όποιος μου θυμίσει τό όνομα των μαγαζιών αυτών είθε να τον ερωτευτεί η στριπτιτζού της επιλογής του...

Τα μαγαζιά θα μπορούσε να τα πει κανείς συμπαθητικά όπου μπορούσες να ακούσεις μερικές κλασσικές ροκιές σε σχετικά καθαρό περιβάλλον χωρίς τη λίγδα και τη μπίχλα που έχουν συνήθως τέτοιοι χώροι...


Μετά δεν ξέρω τί μαγαζιά άνοιξαν...Όταν ανέβαινα θεσσαλονίκη μετά το πανεπιστήμιο, είχα σοβαρότερα πράγματα να κάνω από το να μιζεροκιάσω...
Bullshit αν δεν κανω λαθος . ωραιο μαγαζι οντως για την εποχη.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Μωρέ καλά κάνω εγώ και δεν πηγαίνω στα Λαδάδικα.

Πράγματι...
Αν εξαιρέσεις μερικά εστιατόρια, τα μαγαζιά- μπαρ- κλαμπ των λαδάδικων ως επί το πλείστον είναι μόνο για πρωτοετείς φοιτητές στον α' εξάμηνο...

Το μαγαζί στα λαδάδικα λεγόταν Bullshit και ήταν από τα καλύτερα ροκάδικα πανελλαδικά κατ'εμέ. Κρίμα που το έκλεισαν αν και πάει καιρός.... :headbang:

Το μαγαζί τους στα λαδάδικα δεν μου πολυάρεσε...Μάλλον φταίει ότι ήταν στα Λλλαδάδικα και άνοιξε όταν ήμουν 3-4 έτος!  :grin:
Το άλλο στην Αγία Σοφία ήταν πολύ καλύτερο κατ' εμε...Μήπως το έλεγαν libido ;
Γαμώτο...Θα πάρω κανά σαλονικιό φίλο μου τηελέφωνο, αν θυμάται και αυτός...
Θεσσαλίκη, πόλη των φαντασμάτων!  :2funny:
 

zaxoss

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2007
Μηνύματα
346
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Το πολύ fake ήταν η εκπομπή μετά τη δολοφονία του Αλέξη (υπάρχουν τα σχετικά video σε προηγούμενη σελίδα) που και καλά δεν ήθελαν να βγουν στο αέρα και το έκαναν με το ζόρι. Ο Κανάκης έχοντας και την παραγωγή και την αρχισυνταξία της εκπομπής δικά του (βγάζοντας δηλαδή τρελά φράγκα) έκανε ΣΑΝ ΠΟΥΣΤΗΣ να βγει η εκπομπή του....

Επίσης όλο αυτό το δήθεν ότι στους ίδιους δεν αρέσουν οι διαφημίσεις γιατί είναι ιδεολόγοι αλλά και καλά είναι επιβεβλημένες. Του κώλου τα ενιάμερα.....

Παιδί του λαού και καλά ο Κανάκης, με αρχισυνταξία και παραγωγή δική του σε καθημερινή εκπομπή ενός από τους πιο μεγάλους και εμπορικούς τηλεοπτικούς σταθμούς - τροφοδότες του "συστήματος" στην Ελλάδα; Δεν δένει ρε παιδιά...

Πέρα από αυτό, ο Κανάκης στη συγκεκριμένη εκπομπή τα σπάει - και αρκετά καλός σε "θέσεις" είναι και ο μουσατο-γυαλάκιας αριστερά....
το οτι ο τυπας ειναι πολυ ικανος σε αυτο που κανει και μπορει και βγαζει οποια φραγκα βγαζει δεν αναιρει την ιδεολογια του για την κατασταση που επικρατει στην ελλαδαρα μας! δεν βρισκω κατι fake σε αυτο..τουλαχιστον δεν ειναι αλλος ενας βολεμενος φραγατος νεοελληνας που προσκυναει το συστημα ε?
οσο για τις διαφημισεις ουτε εγω τις γουσταρω ως τηλεθεατης αλλα παραδεχομαι οτι ειναι αναγκαιο κακο για να ειναι βιωσιμα τα καναλια  ε δεν γινεται αλλιως!
και αν δεν κανω λαθος ο τηλεοπτικος σταθμος στον οποιο δουλευει εχει επανειλλημενως στο παρελθον χτηπησει και ξεμπροστιασει το συστημα και τα στραβα του....
 

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
το οτι ο τυπας ειναι πολυ ικανος σε αυτο που κανει και μπορει και βγαζει οποια φραγκα βγαζει δεν αναιρει την ιδεολογια του για την κατασταση που επικρατει στην ελλαδαρα μας! δεν βρισκω κατι fake σε αυτο..τουλαχιστον δεν ειναι αλλος ενας βολεμενος φραγατος νεοελληνας που προσκυναει το συστημα ε?
οσο για τις διαφημισεις ουτε εγω τις γουσταρω ως τηλεθεατης αλλα παραδεχομαι οτι ειναι αναγκαιο κακο για να ειναι βιωσιμα τα καναλια  ε δεν γινεται αλλιως!
και αν δεν κανω λαθος ο τηλεοπτικος σταθμος στον οποιο δουλευει εχει επανειλλημενως στο παρελθον χτηπησει και ξεμπροστιασει το συστημα και τα στραβα του....

Φίλε στον Αντ1 δουλεύεις;
 

zaxoss

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2007
Μηνύματα
346
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
οχι ρε φιλε δεν εχω καμια σχεση με την tv και ουτε με ενδιαφερει νομιζω οτι λεω αυτονοητα πραγματα..
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
οχι ρε φιλε δεν εχω καμια σχεση με την tv και ουτε με ενδιαφερει νομιζω οτι λεω αυτονοητα πραγματα..
Με συγχωρείς αλλά το οτι ο ΑΝΤ1 πολεμάει το σύστημα, δεν είναι και πολύ αυτονόητο
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Άκου Bullshit.

ΕΛΕΟΣ.
Το όνομα τα λέει όλα.

Πρώτη φορά ακούω μπαρ με τέτοιο όνομα.
Πολύ μαγκιά να'ουμ.

 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
Άκου Bullshit.

ΕΛΕΟΣ.
Το όνομα τα λέει όλα.

Πρώτη φορά ακούω μπαρ με τέτοιο όνομα.
Πολύ μαγκιά να'ουμ.
Ήταν ωραίο μαγαζί, ανεξαρτήτως της γμώμης που έχουμε για τους ιδιοκτήτες
 

zaxoss

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2007
Μηνύματα
346
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Με συγχωρείς αλλά το οτι ο ΑΝΤ1 πολεμάει το σύστημα, δεν είναι και πολύ αυτονόητο
οι εκπομπες του ευαγγελατου πχ κανουν καθε φορα τους πολιτικους να αισθανονται μια αμηχανια ..να το πω κομψα
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Ήταν ωραίο μαγαζί, ανεξαρτήτως της γμώμης που έχουμε για τους ιδιοκτήτες

Δεν πειράζει. Να λείπει το βύσσινο.

Ευτυχώς που υπήρξαν ο "Δον Κιχώτης", η "Σελήνη", το "Φλου", το "Μπερλίν", το "Σαντέ".
Οι μνήμες τoυς μας είναι αρκετές.
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
Δεν πειράζει. Να λείπει το βύσσινο.

Ευτυχώς που υπήρξαν ο "Δον Κιχώτης", η "Σελήνη", το "Φλου", το "Μπερλίν", το "Σαντέ".
Οι μνήμες τoυς μας είναι αρκετές.
Όλα εκτός από τη Σελήνη υπάρχουν ακόμα. Το Φλου είναι στέκι μου εδώ και 15 χρόνια
 

Gamaomanoules2

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
142
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Σχολιαζοντας το βιντεο της Αλεξανδρατου..


Ναι!
Υπηρξαν και βλαμμενοι που θιχτηκαν και διαμαρτυρηθηκαν για το σχολιασμο και την
σατυρικη θεση της εκπομπης!
Ασχετως με τις οποιες συνεπειες (που ηξεραν απο πριν) που θα υποστουν,
το Ραδιο αρβυλα ειναι σταθερη αξια πλεον και κορυφη στη σατυρα!

:rockon:
 

SSGT-i

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2007
Μηνύματα
10.646
Like
68
Πόντοι
166
δε γαμιουνται και αυτοι
 

Gamaomanoules2

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
142
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Ραδιο-αρβυλα Player.

Τον πολυαναμενόμενο player του Ράδιο Αρβύλα με όλες τις διάσημες, πλέον, ατάκες μπορείτε πλέον να το κάνετε δικό σας.
Για να τον κατεβάσετε και να απολαύστε στον υπολογιστή σας τις αγαπημένες σας ατάκες αντιγράψτε τον παρακάτω σύνδεσμο.

και επικολλήστε τον σε νέο παράθυρο.
ή μπείτε στην ιστοσελίδα του Ράδιο Αρβύλα
και πατήστε τον αντίστοιχο σύνδεσμο.


ΕΣΡ εγκαλεί Ράδιο Αρβύλα λόγω «κόκκινης Τζούλιας»

Τους υπεύθυνους του τηλεοπτικού σταθμού ΑΝΤ-1 καλεί το Εθνικό Συμβούλιο Ραδιοτηλεόρασης να δώσουν εξηγήσεις για το χθεσινοβραδινό «Ράδιο Άρβυλα». Οι Αντώνης Κανάκης, Γιάννης Σερβετάς, Στάθης Παναγιωτόπουλος και Χρήστος Κιούσης μετέδωσαν λίγο μετά τα μεσάνυχτα στην εκπομπή τους αποσπάσματα από dvd με τις σεξουαλικές περιπτύξεις της Τζούλιας Αλέξανδράτου, που κυκλοφορεί στα περίπτερα.

Υποτίθεται ότι ήταν ο σχολιασμός τους για τα μέτρα που πήρε η κυβέρνηση, καθώς τα αποσπάσματα μεταδίδονταν ενδιάμεσα στις δηλώσεις του κυβερνητικού εκπροσώπου Γιώργου Πεταλωτή. Στις σκηνές είχαν καλυφθεί τα ... επίμαχα σημεία με το γνωστό τηλεοπτικό "μωσαϊκο" αλλά το πρόσωπο της Τζούλιας Αλεξανδράτου ήταν εμφανές. Γι αυτό και το ΕΣΡ καλεί τον ΑΝΤ-1 για προσβολή ανθρώπινης αξιοπρέπειας, γυναικείας υπόστασης αλλά και για υποβάθμιση ποιότητας προγράμματος.

 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.499
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
Ραδιο-αρβυλα Player.

Τον πολυαναμενόμενο player του Ράδιο Αρβύλα με όλες τις διάσημες, πλέον, ατάκες μπορείτε πλέον να το κάνετε δικό σας.
Για να τον κατεβάσετε και να απολαύστε στον υπολογιστή σας τις αγαπημένες σας ατάκες αντιγράψτε τον παρακάτω σύνδεσμο.

και επικολλήστε τον σε νέο παράθυρο.
ή μπείτε στην ιστοσελίδα του Ράδιο Αρβύλα
και πατήστε τον αντίστοιχο σύνδεσμο.


ΕΣΡ εγκαλεί Ράδιο Αρβύλα λόγω «κόκκινης Τζούλιας»

Τους υπεύθυνους του τηλεοπτικού σταθμού ΑΝΤ-1 καλεί το Εθνικό Συμβούλιο Ραδιοτηλεόρασης να δώσουν εξηγήσεις για το χθεσινοβραδινό «Ράδιο Άρβυλα». Οι Αντώνης Κανάκης, Γιάννης Σερβετάς, Στάθης Παναγιωτόπουλος και Χρήστος Κιούσης μετέδωσαν λίγο μετά τα μεσάνυχτα στην εκπομπή τους αποσπάσματα από dvd με τις σεξουαλικές περιπτύξεις της Τζούλιας Αλέξανδράτου, που κυκλοφορεί στα περίπτερα.

Υποτίθεται ότι ήταν ο σχολιασμός τους για τα μέτρα που πήρε η κυβέρνηση, καθώς τα αποσπάσματα μεταδίδονταν ενδιάμεσα στις δηλώσεις του κυβερνητικού εκπροσώπου Γιώργου Πεταλωτή. Στις σκηνές είχαν καλυφθεί τα ... επίμαχα σημεία με το γνωστό τηλεοπτικό "μωσαϊκο" αλλά το πρόσωπο της Τζούλιας Αλεξανδράτου ήταν εμφανές. Γι αυτό και το ΕΣΡ καλεί τον ΑΝΤ-1 για προσβολή ανθρώπινης αξιοπρέπειας, γυναικείας υπόστασης αλλά και για υποβάθμιση ποιότητας προγράμματος.



Γαμιέται το ΕΣΡ!
:rockon: :rockon: :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom