Νέα

Ράδιο-αρβύλα !

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Gamaomanoules
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 496
  • Εμφανίσεις 31K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
+1

Πάντως μου κάνει εντύπωση ότι υπάρχουν ενήλικοι που θαυμάζουν τύπους σαν τον Κανάκη...
Εντάξει, και εγώ στα 16 μου ψιλοπήγαινα τον Κωστόπουλο λόγω ΚΛΙΚ, αλλά άνδρες 25 χρονών να μαγνητίζονται από το οργίλο ύφος και τις εξυπνάδες ενός "κουκλεντέ" (δικός του όρος) γεροντοέφηβου που πουλάει επαναστατιλίκι της κακιάς ώρας και - ελλείψει Καλίβάτση που ήταν πραγματικό ταλέντο- να προσπαθεί απεγνωσμένα να κάνει χιούμορ χωρίς αποτέλεσμα, είναι beyond my comprehension...

Φίλε μου διαφωνώ. Ο Καλιβάτσης με κάνει μεν και ξεραίνομαι στα γέλια (πιστεύω ότι είναι φοβερός κωμικός) αλλά μόνο όταν ερμηνεύει έξυπνα σενάρια. Δεν το "έχει" χωρίς τα κατάλληλα σενάρια. Και τα έξυπνα σενάρια που του έδιναν αβάντα τα είχε χάρη στους ΑΜΑΝ. Και επειδή ο Καλιβάτσης είναι καλός κωμικός αλλά όχι μυαλό (όπως ο ψιλο-αντιπαθητικός για μένα Κανάκης) σε μία ανάλογη εκπομπή σα το ράδιο - Αρβύλα πιστεύω ότι δεν θα μπορούσε να βγάλει κιχ. Ο Κανάκης απλά τα σπάει...

Βέβαια με την αρχισυνταξία και παραγωγή της εκπομπής να είναι δικές του ο Κανάκης τα οικονομάει χοντρά. Ίσως τα έσπαγε λοιπόν πολύς κόσμος αν έπαιρνε τόσα φράγκα...

Και κάτι που δεν θα συγχωρέσω ποτέ στον Κανάκη είναι ότι μαμούσε αυτό το θεόνουνο την ψυχολόγα Σάντι Κουτσο κάτι...
Γιατί ρε φιλαράκι ασχημομούρη Αντώνη να μαμάς τέτοιο νουνί; Eπειδή έχεις τα φράγκα και τη δόξα αγόρι μου;  

 

talladmirer

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.777
Like
19
Πόντοι
16
:rolleyes: :uglystupid: :boobies: :headbang: :booty: :dancing: :tickedoff: :tickedoff: :think: :jerking: :rockon: :S :S
προσωπικά μόνο και μόνο για τον Σερβετά το παρακολουθώ...
 

Συνημμένα

  • n536100263_782587_1309.jpg
    n536100263_782587_1309.jpg
    49,1 KB · Εμφανίσεις: 24
  • n537094270_808961_6826.jpg
    n537094270_808961_6826.jpg
    53,2 KB · Εμφανίσεις: 27
  • n536100263_782799_524.jpg
    n536100263_782799_524.jpg
    39,6 KB · Εμφανίσεις: 21
  • n536100263_782905_1550.jpg
    n536100263_782905_1550.jpg
    26 KB · Εμφανίσεις: 21
  • 070401_kilic_best_cev.jpg
    070401_kilic_best_cev.jpg
    90,9 KB · Εμφανίσεις: 49

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Ααααααα, καλά κάνω και δεν βλέπω τηλεόραση και δεν τον ξέρω τον Κύριο Κανάκη.

Σημειολογία: μπλουζάκι με τον Iggy Pop. Ο άλλος με μπλουζάκι Deep Purple.

Τα laptop τι τα θέλουν;;; Για να ενημερώνονται real-time ή για να ανατρέχουν στα σημαντικά ντοκουμέντα που έχουν αποθηκευμένα;;

Και αυτό barcode στο σήμα πολύ "προχωρημένο".

Μπα δεν θα πάρω.
Προτιμώ να βάλω να ακούσω ακόμη μία φορά το "The passenger" από τις αμπελοφιλοφίες του οποιοδήποτε Κανάκη.
Μα ποιος ειπε οτι τους βλεπει για το βαθυτερο νοημα απο τα μπλουζακια, το βαθυτερο νοημα του σηματος ή τα γαματα λαπτοπ τους... Τον σκυλο δεν το σχολιασες, ουτε τα ρολογια τους... Και τελικα κολλας και μια ταμπελα "αμπελοφιλοσοφιες" κι εφυγες... :jerking:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Άντρας άνω των 30 που φοράει t-shirt με τον Iggy Pop στην δουλειά του τι παριστάνει;;

Τον ροκά; Τον μη συμβιβασμένο; Τον επαναστάτη;

Και εγώ έχω μπλουζάκια από συναυλίες που είδα όταν ο Κανάκης ήταν ακόμη στα @@ του πατέρα του και δεν τα φοράω παρά μόνον για να πάω για ύπνο.
Και άμα τρυπήσουν τα κάνω και πατσαβούρες.

Ρε ουστ από εδώ με το κάθε σούργελο.
Άκου t-shirt με τον Iggy Pop........... ο πολιτικός σχολιαστής.

Και ναι, αυτά που λέει είναι αμπελοφιλοσοφίες.

Μην το ξέχάσω, κράτα τους χαρακτηρισμούς για τον εαυτό σου και μόνον. Και εφάρμοσε αυτά που λέει η υπογραφή σου.
 

arcans2

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2009
Μηνύματα
69
Like
2
Πόντοι
0
ας βαλει κανενα μπλουζακι με καμια καναβουρια τοτε.
 

zaxoss

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2007
Μηνύματα
346
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Ααααααα, καλά κάνω και δεν βλέπω τηλεόραση και δεν τον ξέρω τον Κύριο Κανάκη.

Σημειολογία: μπλουζάκι με τον Iggy Pop. Ο άλλος με μπλουζάκι Deep Purple.

Τα laptop τι τα θέλουν;;; Για να ενημερώνονται real-time ή για να ανατρέχουν στα σημαντικά ντοκουμέντα που έχουν αποθηκευμένα;;

Και αυτό barcode στο σήμα πολύ "προχωρημένο".

Μπα δεν θα πάρω.
Προτιμώ να βάλω να ακούσω ακόμη μία φορά το "The passenger" από τις αμπελοφιλοφίες του οποιοδήποτε Κανάκη.
αφου δεν τους βλεπεις πως γνωριζεις τετοιες λεπτομερειες για αυτους?
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
αφου δεν τους βλεπεις πως γνωριζεις τετοιες λεπτομερειες για αυτους?

Με δουλεύεις;;;

Για πήγαινε λίγο παραπάνω. Κάποια βίντεο από το Youtube τα βλέπεις;

Πάτησα 1 (αριθμός ένα) από αυτά.

Ήταν αρκετό.
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Άντρας άνω των 30 που φοράει t-shirt με τον Iggy Pop στην δουλειά του τι παριστάνει;;

Τον ροκά; Τον μη συμβιβασμένο; Τον επαναστάτη;

Και εγώ έχω μπλουζάκια από συναυλίες που είδα όταν ο Κανάκης ήταν ακόμη στα @@ του πατέρα του και δεν τα φοράω παρά μόνον για να πάω για ύπνο.
Και άμα τρυπήσουν τα κάνω και πατσαβούρες.

Ρε ουστ από εδώ με το κάθε σούργελο.
Άκου t-shirt με τον Iggy Pop........... ο πολιτικός σχολιαστής.

Και ναι, αυτά που λέει είναι αμπελοφιλοσοφίες.

Μην το ξέχάσω, κράτα τους χαρακτηρισμούς για τον εαυτό σου και μόνον. Και εφάρμοσε αυτά που λέει η υπογραφή σου.
Αχααα, οποτε αν φοραγε κουστουμι οπως εχεις συνηθισει να φορανε οι μαλακες που τρωμε στη μαπα τοσα χρονια θα ηταν εγκριτος ε? Στη μοδα το γυρισαμε... It's all about style...

Και η αληθεια ειναι οτι ποτε δεν επιθυμησα να γινω σεβαστος... Τωρα που τη βλεπω την υπογραφη μου, δε μαρεσει, την αλλαζω...
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.131
Like
196
Πόντοι
16
Αχααα, οποτε αν φοραγε κουστουμι οπως εχεις συνηθισει να φορανε οι μαλακες που τρωμε στη μαπα τοσα χρονια θα ηταν εγκριτος ε? Στη μοδα το γυρισαμε... It's all about style...

Και η αληθεια ειναι οτι ποτε δεν επιθυμησα να γινω σεβαστος... Τωρα που τη βλεπω την υπογραφη μου, δε μαρεσει, την αλλαζω...
Οχι ρε συ απλα οποιος δεν φοραει κουστουμι δεν μπορει να κρινει αυτα τα κουστουματα λαμογια που μας κυβερνουν και μας κοροϊδευουν τοσα χρονια κατατρωγοντας το δημοσιο χρημα της χωρας μας... [size=20pt]ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΣ?!!![/size]  :idiot: :uglystupid:
 

zaxoss

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2007
Μηνύματα
346
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
σημερα δωσανε ρεστα πολυ γελιο!!
 

psolaras78

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.795
Κριτικές
74
Like
1.834
Πόντοι
9.295
εκπομπη της κακιας ωρας κακεκτυπο τηλε-ευαγγελιο απο αριστερους του κωλου που πουλανε ψευτοχαιλικι και μουρη.Ο μαιμους θα επρεπε να φυγει απο την τιβι και να πινει χαλλλλλλλλαρα τα φραπεδακια του αναλυοντας ολο αυτο το καγκουριλικι που ο ιδιος εκφραζει απο καμια καφφφετερρρρρρια στην Σαλονικα
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.131
Like
196
Πόντοι
16
Ο καθενας εχει τις αποψεις του. Σεβαστες!!!!
Αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι ορισμενοι ή και αρκετοι μαλλον, εχουν την ταση ΟΛΑ να τα πολιτικοποιουν??? και να χωριζουν τις αντιληψεις τους σε ΑΡΙΣΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΞΙΕΣ??? :think: μηπως οτι κι αυτος ειναι ενας λογος που εχουμε χασει την ουσια και παμε κατα διαολου??? (λεω μηπως)  :think:

Προσωπικα θεωρω οτι εχουν πολυ σωστες αποψεις σε ορισμενα θεματα.
Και συν τις αλλης με κανουν και γελαω



Υ.Γ δεν υποστριζω καμια πολιτικη παραταξη ή αντιληψη...ολοι ειναι ΓΤΠ και μονο το συμφερον της στενοτερης φατριας τους εξυπηρετουν αδικοντας και κοροιδευοντας τους πολλους...[size=40pt]ΞΥΠΝΑΤΕ[/size]
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
   Οι Κονφουζιοι ανηκουν σε αλλη διαμαχη και οχι στην ΝΔ-ΠΑΣΟΚ.

   καποιες επιλογες που εκαναν (ισως τυχια ισως από ιδεολογια) τους εχουν δωσει ενα μεγαλο κοινό που τους ακολουθει ολα αυτα τα χρονια και ειδικα οταν ειναι εκτος τηλεορασης  :S

   Τεσπα τα ειπε καποιος και στην αρχη οτι η εκπομπη ειναι συνεχεια της ραδιοφωνικης εκπομπης (ειναι λιγο παλαβοι παντως γιατι ο Κανακης κατηγορουσε οτι το ιντερνετ στην Ελλαδα ειναι χαλια και επεσε διαφημιση Κοννεξ :2funny:)

    Λενε και σωστα λενε και λαθος λενε και βλακειες οταν κανουν πλακα . Σιγουρα δεν μπουρδολογουν παντως και δειχνουν να εχουν άποψη (ουτε εγω συμφωνω παντα μαζι τους αλλα ΔΕΝ γινεται ΠΑΝΤΑ να συμφωνεις)!!

  Ασχετο αλλα εχει Μητσικωστα τωρα , μακαρι να εγραφε κειμενα στον Μητσι ο Κοσκωτας  :2funny:  εδιτ Σερβετας πς τον και ετσι

 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
εκπομπη της κακιας ωρας κακεκτυπο τηλε-ευαγγελιο απο αριστερους του κωλου που πουλανε ψευτοχαιλικι και μουρη.Ο μαιμους θα επρεπε να φυγει απο την τιβι και να πινει χαλλλλλλλλαρα τα φραπεδακια του αναλυοντας ολο αυτο το καγκουριλικι που ο ιδιος εκφραζει απο καμια καφφφετερρρρρρια στην Σαλονικα
Γεμισε μας επιχειρηματα αγορι μου... Μ΄ αρεσουν οι ανθρωποι που δεν χαρακτηριζουν τους αλλους με επιθετα και ταμπελες σαν αγανακτισμενα 15χρονα και μιλανε με βαση τη λογικη... :rolleyes:
 

psolaras78

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.795
Κριτικές
74
Like
1.834
Πόντοι
9.295
Γεμισε μας επιχειρηματα αγορι μου... Μ΄ αρεσουν οι ανθρωποι που δεν χαρακτηριζουν τους αλλους με επιθετα και ταμπελες σαν αγανακτισμενα 15χρονα και μιλανε με βαση τη λογικη... :rolleyes:
δεν εχω ορεξη τωρα.Αν εισαι πιτσιρικας και ενθουσιαζεσαι με οσα fake ακους συνεχισε μεχρι να καταλαβεις.
Τα βιντεο αξιζουν αλλα αυτο ειναι δουλεια συνεργατων της εκπομπης και οχι του καγκουρα
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
δεν εχω ορεξη τωρα.Αν εισαι πιτσιρικας και ενθουσιαζεσαι με οσα fake ακους συνεχισε μεχρι να καταλαβεις.
Τα βιντεο αξιζουν αλλα αυτο ειναι δουλεια συνεργατων της εκπομπης και οχι του καγκουρα
Τι ακριβως εννοεις "fake"... Τι fake ειπαν για παραδειγμα?
 

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Το πολύ fake ήταν η εκπομπή μετά τη δολοφονία του Αλέξη (υπάρχουν τα σχετικά video σε προηγούμενη σελίδα) που και καλά δεν ήθελαν να βγουν στο αέρα και το έκαναν με το ζόρι. Ο Κανάκης έχοντας και την παραγωγή και την αρχισυνταξία της εκπομπής δικά του (βγάζοντας δηλαδή τρελά φράγκα) έκανε ΣΑΝ ΠΟΥΣΤΗΣ να βγει η εκπομπή του....

Επίσης όλο αυτό το δήθεν ότι στους ίδιους δεν αρέσουν οι διαφημίσεις γιατί είναι ιδεολόγοι αλλά και καλά είναι επιβεβλημένες. Του κώλου τα ενιάμερα.....

Παιδί του λαού και καλά ο Κανάκης, με αρχισυνταξία και παραγωγή δική του σε καθημερινή εκπομπή ενός από τους πιο μεγάλους και εμπορικούς τηλεοπτικούς σταθμούς - τροφοδότες του "συστήματος" στην Ελλάδα; Δεν δένει ρε παιδιά...

Πέρα από αυτό, ο Κανάκης στη συγκεκριμένη εκπομπή τα σπάει - και αρκετά καλός σε "θέσεις" είναι και ο μουσατο-γυαλάκιας αριστερά....
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
  Για την εκπομπη με τον ξεχασμενο πια Αλέξη θα ηταν ενδιαφερον να ξεραμε τι λεγανε ακριβως ΠΡΙΝ στην εκπομπη τους στο ραδιοφωνο!!!

Το μονο που τους προσαπτω ειναι οτι συντηρουν λιγακι την κοντρα Αθηνας Θεσσαλονίκης (ισως επειδη μεσα απο αυτην την κοντρα αναδειχθηκαν καθως η αρνηση τους να κατεβουν για εκπομπη στην Αθηνα μπορει να τους εκανε και τοπικους ήρωες- εχω δει ΑΜΑΝ σε καραβι με Σαλονικιους, ουτε ο ΠΑΟΚ να επαιζε.  Επισης εχω την εντυπωση οτι καποτε δραστηριοποιηθηκαν στην Χαλκιδικη με μπαρ κλαμπ κλπ

  Μαγκια του του Κανακη που καταφερε να κανει τηλεοραση σε παννελαδικα μμμε παραμένοντας στην Θεσσαλονικη!! Ισως αν το κονφουζιο κατεβαινε τοτε  στην Αθηνα να ειχαν καταντησει καραγκιοζηδες οπως καταντησαν τον Αρναουτογλου.

  Τεσπα ειναι η μοναδικη ΝΕΑΝΙΚΗ ( :2funny:  απο τα 28 εως τα 55 παιδι εισαι) ΠΟΛΙΤΙΚΗ εκμπομπη και πραγματικα συμφωνω με πολλα απο οσα λέγονται αλλα το να ακους αυτα που σκεφτεσαι απλα σε κανει να μην νιωθεις σαν μαλακας , δεν αλλαζει κατι στην ζωη σου !!!

  Εν κατακλειδι ολοι συμβιβασμενοι εινα για αυτο και βγαινουν στην Τιβι και αυτα που λένε τους αφηνουν κι τα λένε γιατι οταν πχ ο Μητσικώστας εκανε πλακα που πήγαινε στο Αλτερ ο Χατζηνικολαου πήρε τα παπουτσια στο χέρι και μετα απο χρονια του εδωσε αλλο καναλι σατυρικη ΑΘΛΗΤΙΚΗ εκπομπη!!! (δλδ η Ελληνοφρενεια δεν εξυπηρετει σκοπους του Αλαφούζου???)

  ΥΓ Η απόψη μου σχετικα με τα 2 προτζεκτ παντως ειναι οτι το να βγαινουν οι ιδιοι 4 ανθρωποι μεχρι τις 6 σε ραδιο+τηλεοραση καπου θα κανει τον κόσμο να τους βαρεθει !! Εγω πχ τους ακουω μεσω ιντερνετ επειδη δεν τους βλέπω!!!
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Το πολύ fake ήταν η εκπομπή μετά τη δολοφονία του Αλέξη (υπάρχουν τα σχετικά video σε προηγούμενη σελίδα) που και καλά δεν ήθελαν να βγουν στο αέρα και το έκαναν με το ζόρι. Ο Κανάκης έχοντας και την παραγωγή και την αρχισυνταξία της εκπομπής δικά του (βγάζοντας δηλαδή τρελά φράγκα) έκανε ΣΑΝ ΠΟΥΣΤΗΣ να βγει η εκπομπή του....

Επίσης όλο αυτό το δήθεν ότι στους ίδιους δεν αρέσουν οι διαφημίσεις γιατί είναι ιδεολόγοι αλλά και καλά είναι επιβεβλημένες. Του κώλου τα ενιάμερα.....

Παιδί του λαού και καλά ο Κανάκης, με αρχισυνταξία και παραγωγή δική του σε καθημερινή εκπομπή ενός από τους πιο μεγάλους και εμπορικούς τηλεοπτικούς σταθμούς - τροφοδότες του "συστήματος" στην Ελλάδα; Δεν δένει ρε παιδιά...

Πέρα από αυτό, ο Κανάκης στη συγκεκριμένη εκπομπή τα σπάει - και αρκετά καλός σε "θέσεις" είναι και ο μουσατο-γυαλάκιας αριστερά....
Οκ... Στα 20 καλα ειπαν και μια μαλακια... Καλυτερα απο αλλους που στις 20 μαλακιες λενε και κατι που ειναι πραγματικα να καψεις την τηλεοραση...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
     Επισης εχω την εντυπωση οτι καποτε δραστηριοποιηθηκαν στην Χαλκιδικη με μπαρ κλαμπ κλπ

Στα μέσα προς τέλη του '90 Κανάκης και Καλυβάτσης είχαν ένα "ροκάδικο" κοντά στην Αγία Σοφία και μετά άνοιξαν ένα μαγαζί των αυτών προδοαγραφών στα Λαδαδικα...
Όποιος μου θυμίσει τό όνομα των μαγαζιών αυτών είθε να τον ερωτευτεί η στριπτιτζού της επιλογής του...

Τα μαγαζιά θα μπορούσε να τα πει κανείς συμπαθητικά όπου μπορούσες να ακούσεις μερικές κλασσικές ροκιές σε σχετικά καθαρό περιβάλλον χωρίς τη λίγδα και τη μπίχλα που έχουν συνήθως τέτοιοι χώροι...


Μετά δεν ξέρω τί μαγαζιά άνοιξαν...Όταν ανέβαινα θεσσαλονίκη μετά το πανεπιστήμιο, είχα σοβαρότερα πράγματα να κάνω από το να μιζεροκιάσω...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom