Νέα

Πυρκαγιές 2009 - Αττική αλλα και αλλου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Enforcer
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 605
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

prowler7

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.630
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
2.007
Όχι φίλε μου, δεν θα βάλω εγώ σε κίνδυνο την ζωή μου να αφήσω 2 παιδία πίσω για να κάνω τον ήρωα. Στα 20μου έσβηνα φωτιές στους Αγίους θεοδώρους και στο στρατό 2 χρόνια τρέχαμε μεσα στις φλόγες. Σαν τα αρνία στην σφαγή. Για αυτό πληρώνουμε φόρους, αλλίως να αναλάβουμε μόνοι μας την προστασία μας. Όσο και αν ακούγεται ωχαδερφική η άποψή μου, η φωτία δεν θέλει παλικαρισμούς. Αν αποφασίσουμε ότι είναι ανίκανοι (που είναι) να πάμε να εκπαιδευτούμε και μετά οι παλικαρισμοί.
σωστοτατος!!!!!τα χουμε περασει...να συμπληρωσω επισης οτι δεν θα παω να γλιτωσω εγω τα ''φτωχικα σπιτακια'' καποιων γνωστων και μη εξαιρετεων σε πεντελη δροσια,διονυσο και σια μες το δασος και τα καταπατημενα-καμενα απο προηγουμενες φορες..κι οι οποιοι δεν καθαριζουν καν τους γυρω χωρους τους απο τα ξεροχορτα!!!!νεο ελληνες νεοπλουτοι!!! :huh: :huh: :huh:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Όχι φίλε μου, δεν θα βάλω εγώ σε κίνδυνο την ζωή μου να αφήσω 2 παιδία πίσω για να κάνω τον ήρωα. Στα 20μου έσβηνα φωτιές στους Αγίους θεοδώρους και στο στρατό 2 χρόνια τρέχαμε μεσα στις φλόγες. Σαν τα αρνία στην σφαγή. Για αυτό πληρώνουμε φόρους, αλλίως να αναλάβουμε μόνοι μας την προστασία μας. Όσο και αν ακούγεται ωχαδερφική η άποψή μου, η φωτία δεν θέλει παλικαρισμούς. Αν αποφασίσουμε ότι είναι ανίκανοι (που είναι) να πάμε να εκπαιδευτούμε και μετά οι παλικαρισμοί.

έλα ρε τώρα που απαντάς σοβαρά.....

μέχρι και στους Ολυμπιακούς του 2004 που φαγώθηκαν δις ευρώ από χαραμοφάγια μου έκαναν εκστρατεία υπέρ εθελοντισμού για να προστατεύσουμε το ολυμπιακό ιδεώδες...
:birdman: :jerking:
 

black crow

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Σεπ 2006
Μηνύματα
4.257
Κριτικές
256
Like
11.606
Πόντοι
19.505
ερώτηση.
πώς θα έρχονται από την Αυστραλία τα καναντέρια που είναι 24 ώρες πτήση με ερ μπας;
θα τα διακτινίζει ο καρατζαφέρης;
το τι μαλακία ακούς δεν περιγράφεται.....

τα φορτώνει ο Καρατζαφέρης σε ειδικά φορτηγά ρε χαζό
και έρχονται οδικώς σιγά σιγά
γι αυτό τα παραγγέλνεις από τώρα για το επόμενο καλοκαίρι
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
τα φορτώνει ο Καρατζαφέρης σε ειδικά φορτηγά ρε χαζό
και έρχονται οδικώς σιγά σιγά
γι αυτό τα παραγγέλνεις από τώρα για το επόμενο καλοκαίρι

τι μαλάκας είμαι.
θενκς για την επισήμανση. Αναγνωρίζω το λάθος μου.
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
εσυ τωρα απο ποιο μετωπο τα γραφεις αυτα?



Ενταξει δεν ειναι κακο αυτο που λεει, αλλα και ολη η αθηνα να παει εκει, το πολυ πολυ να καει κανενας να μπλοκαρουν οι δρομοι κλπ.

Το ζητημα ειναι τι κανουν αυτοι που ειναι η αρμοδιοτητα τους να κανουν.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ενταξει δεν ειναι κακο αυτο που λεει, αλλα και ολη η αθηνα να παει εκει, το πολυ πολυ να καει κανενας να μπλοκαρουν οι δρομοι κλπ.

Το ζητημα ειναι τι κανουν αυτοι που ειναι η αρμοδιοτητα τους να κανουν.

είναι πλήρως λάθος και κακό.
σε ένα κράτος που δε σέβεται τον πολίτη, που του πίνει το αίμα, που τον κοροιδεύει που δεν σέβεται το βιός του, τα κεκτημένα του κλπ, ο εθελοντισμός και η προεραιτική βοήθεια στους ολιγάρχες απλά αποθρασύνει περισσότερο τους κοινούς εγκληματίες κυβερνήτες.
Αλλο εθελοντισμός για βοήθεια σε ένα γερμανικό κράτος και άλλο δωρεάν εργασία σκλάβου στην ήδη υποδουλωμένη και υποθηκευμένη ζωή του απλού έλληνα.
 

prowler7

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.630
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
2.007
να θυμηθω και τη γνωστη αφισα του 2004
οταν διπλα σου χορευουνε τα δις
ειανι μαλακια να εισαι εθελοντης!!!!!
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
τα φορτώνει ο Καρατζαφέρης σε ειδικά φορτηγά ρε χαζό
και έρχονται οδικώς σιγά σιγά
γι αυτό τα παραγγέλνεις από τώρα για το επόμενο καλοκαίρι




Αυτο το λαμογιο πως τα καταφερε με τα ψεματα και ειναι στο προσκηνιο ενας θεος ξερει.

 

PILOTENIOS

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
233
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
έλα ρε τώρα που απαντάς σοβαρά.....

μέχρι και στους Ολυμπιακούς του 2004 που φαγώθηκαν δις ευρώ από χαραμοφάγια μου έκαναν εκστρατεία υπέρ εθελοντισμού για να προστατεύσουμε το ολυμπιακό ιδεώδες...
:birdman: :jerking:

Λυπάμαι  που έχουν καταφέρει να κάνουν μια ολόκληρη γενιά να νιώθει ενοχές για τις μαλακίες αυτών που κάθε μήνα πάνε στην τράπεζα και εισπράττουν τον μισθό τους χωρίς την παραμικρή ενοχή.

Ντρέπομαι που φωνάζουν τα παιδιά μας να κάνουν την δουλεία για την οποία τους πληρώνουμε.
Και εξοργίζομαι που μετά στα κανάλια έχουν το θράσος να μας λένε και ευχαριστώ.

Ίσως κάποιοι δεν καταλαβενουν το δούλεμα του να λέει ένας "υπεύθυνος" ευχαριστώ επειδή αυτός δεν έκανε σωστά την δουλειά του αλλά παρ όλα αυτά θα πληρωθεί.

 

blackbird

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
369
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Ρε σεις, αντί να κριτικάρετε εκ του μακρόθεν, γιατί δεν πάτε να βοηθήσετε με καμιά μάνικα; Αυτή είναι η οικολογική συνείδηση που έχετε; Κριτική από τον καναπέ και κατ' ουσία χαβαλές και αδιαφορία.

Τι έχει κάνει ο καθένας από εσάς - από εμάς - για να σταματήσει αυτό που συμβαίνει κάθε καλοκαίρι;

Καλά τα έγραψε το παλικάρι στο άλλο θρεντ...
καναμε ρε φιλε...λογω οικολογικης μοδας ψηφισαμε οικολογους πρασινους και πηραν 3,4 % ποσοστο στις ευρωεκλογες...τι παραπανω θες...καναμε τα παντα...... :2funny:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Βεβαιως ειναι κακο αυτο που λεει!
Οι ανεκπεδευτοι πολιτες δεν ειναι βοηθεια, προβληματα δημιουργουνε! Ασε που θετουνε τους εαυτους τους σε κινδυνο και πρεπει να εχουνε οι αρμοδιοι το νου τους και σε αυτους!

στ άρματα στ άρματα εμπρός στον αγώνα για την μονάκριβη την ζιμενσιά.
 

blackbird

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
369
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
που ειναι ολοι οι τρεντυ οικολογοι της μοδατης και in οικολογιας τωρα...? :jerking:
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
Ναι ρε, αυτο ειπα και γω. Σαν σκεπτικό αλληλεγγύης καλο ειναι, αλλα πρακτικά περισσότερα προβλήματα δημιουργεί παρά λύνει.

 

blackbird

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
369
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Βεβαιως ειναι κακο αυτο που λεει!
Οι ανεκπεδευτοι πολιτες δεν ειναι βοηθεια, προβληματα δημιουργουνε! Ασε που θετουνε τους εαυτους τους σε κινδυνο και πρεπει να εχουνε οι αρμοδιοι το νου τους και σε αυτους!
γιατι ποιοι ειναι εκπαιδευμενοι στην Ελλαδα για τετοιες περιπτωσεις? :2funny: :2funny:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Λυπάμαι  που έχουν καταφέρει να κάνουν μια ολόκληρη γενιά να νιώθει ενοχές για τις μαλακίες αυτών που κάθε μήνα πάνε στην τράπεζα και εισπράττουν τον μισθό τους χωρίς την παραμικρή ενοχή.

Ντρέπομαι που φωνάζουν τα παιδιά μας να κάνουν την δουλεία για την οποία τους πληρώνουμε.
Και εξοργίζομαι που μετά στα κανάλια έχουν το θράσος να μας λένε και ευχαριστώ.

Ίσως κάποιοι δεν καταλαβενουν το δούλεμα του να λέει ένας "υπεύθυνος" ευχαριστώ επειδή αυτός δεν έκανε σωστά την δουλειά του αλλά παρ όλα αυτά θα πληρωθεί.


να καούν όλα, να διαλυθούν όλα, να τους λυντσάρουν να γίνει μπουρδέλο να τα φτιάξουμε όλα ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΔΕΝ.
ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΥΝΗΣΩ ΟΥΤΕ ΒΛΕΦΑΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΝΤΗΡΗΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΡΚΙΝΩΜΑ.
ΚΟΨΙΜΟ ΤΟΥ ΟΓΚΟΥ ΤΩΡΑ. Με ασπιρίνες έχω πει δεν καταπολεμάται ο καρκίνος.
 

PILOTENIOS

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
233
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Επίσης εξοργίζομαι όταν ακούω για τα κλιμάκια που θα πάνε να κάνουν αποτίμηση της ζημιάς,
και τις δηλώσεις για το τι έγινε.

Άμα πάω εγώ στο ΔΣ της εταιρίας και κάνω αποτίμηση της ζημιάς, θα με στείλουν στην γροιλανδία να βάφω τον πάγο
 

prowler7

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.630
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
2.007
που ειναι ολοι οι τρεντυ οικολογοι της μοδατης και in οικολογιας τωρα...? :jerking:
α δεν εχεις δικιο..βγηκε οικονομεας και καμπουρακης στο ''μετωπο'' φωναζοντας ως παλιατζηδες!!!ελυσαν ολα τα προβληματα..κι αλλοι μαθητευομενοι δημοσιογραφαρες!!!αληθεια ο καμπουρακης πηγε για αργεντινικες μπριζολες κατα καλεντζι μερια???? :2funny: :2funny: :2funny:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ναι ρε, αυτο ειπα και γω. Σαν σκεπτικό αλληλεγγύης καλο ειναι, αλλα πρακτικά περισσότερα προβλήματα δημιουργεί παρά λύνει.

και όχι μόνο... σε ένα ασύδοτο κράτος με χαραμοφάηδες δημοσίους και διαλυμένες υπηρεσίες ΣΥΝΤΗΡΕΙΤΑΙ ΔΙΑΡΚΩΣ Η ΑΝΤΙΛΗΨΗ.
Ελα μωρέ, θα βρει ο μαλάκας την άκρη μόνος του. Εμείς απλά θα πλερωνόμαστε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom