Νέα

Ψηφοφορία από την Guardian για την επιτροφή των μαρμάρων...Ψηφίστε

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα meredi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 168
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
δεν σου ειπα οτι βρηκαν τα παντα οι αρχαιοι ελληνες
οσον αφορα τις θετικες επιστημες δεν χρειαζεται να ποσταρω κατι , σε ολα τα πανεπιστημια του κοσμου διδασκονται

επιδή τυγχάνει να είμαι και των θετικών επιστημών, θα ήθελα να το..συγκεκριμενοποιήσουμε...
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Ειναι σαν να μου λεs.....σκιουρε.....πωs στα καλα καθουμενα να αμφισβητησω το γεγονοs πωs πρωτοι οι Αμερικανοι τα καταφεραν και περπατησαν στο moon  .........Οσο κι αν αμφισβητω εγω τοσο πιο ηλιθιοs θα φαινομαι
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
εννοώ τύπε ότι κάθε εποχή έχει τη δυναμική της

τόσο την επιστημονική, όσο και την καλλιτεχνική, την φιλοσοφική, την τεχνολογική, κ.ο.κ.

και κάποια στιγμή, όταν το πουλάκι ωριμάσει, θα σπάσει το αυγό και θα βγει

Έτσι γίνεται και στην Ιστορία. Επιστημονικές θεωρίες, φιλοσοφικά πονήματα, καλλιτεχνικά ρεύματα, τεχνολογικές και ιατρικές ανακαλύψεις, κλπ τις περισσότερες φορές, γίναν επειδή ήρθε η ώρα τους και όχι επειδή αποτέλεσαν απίστευτη σύλλυψη μίας διάνοιας...

Για να μην το πλατιάσω, μιας και πιστεύω έχεις καταλάβει τι εννοώ, θα συνοψίσω στο εξής:

ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ, ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ

ΤΟΥΣ ΕΚΑΤΣΑΝ, ΛΟΓΩ ΕΠΟΧΗΣ

ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΛΟΓΩ ΤΡΕΛΗΣ ΔΙΑΝΟΙΑΣ ΚΑΠΟΙΟΥ, ΑΠΟΚΑΛΥΦΘΗΚΑΝ

ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΑΝ ΑΥΤΟΙ, ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ

και εκτός αυτού, αν οι Αρχαίοι Έλληνες έχουν 1.000 πράγματα να περηφανεύονται,

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ 2.000 ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ, ΟΠΩΣ Η ΣΚΛΑΒΙΑ, Η ΥΠΟΤΕΛΕΙΑ ΤΩΝ ΓΥΡΩ ΠΕΡΙΟΧΩΝ, Η ΑΡΓΙΑ, κ.α. πολλά

και τέλος για να μην το πλατιάσω:

ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Ο ΝΕΟΕΛΛΗΝΑΣ ΕΧΕΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ, ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΕΝΑΝ ΛΑΟ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕΡΗ 2.500 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ,

ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ, ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ...

ομολογώ πως δεν σε πιάνω...
υπερ-απλουστεύεις το τι έγινε στο παρελθόν, για να μην παρεξηγηθώ δεν θεωρώ πως οι αρχαίοι έλληνες είχαν κάποια φυλετική ανωτερώτητα και έκαναν ότι έκαναν αλλά δεν ήταν και απλά μια σύμπτωση...
άσε που στο τέλος τους post σου νομίζω πως θέλεις να προκαλέσεις...
 

Επισκέπτης
έρχεσαι στα λόγια μου...

μήπως είναι λίγο μαλακία ν ασχολούμαστε με...χλαμύδες

την ώρα που γίνοται αυτά τριγύρω μας;

Οι αρχαίοι Έλληνες, καλά περάσαν, ανακαλύψαν, ζήσαν, γαμήσαν, ήπιαν, δοξαστήκαν, κατακτήσαν, πλουτίσαν, κλπ, κλπ, κλπ

πλέον έχουν περάσει στον καιάδα της αιωνιότητας...

μήπως πρέπει να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε εμείς, για μας, από δω και πέρα;

Να πάρουμε την θέση που μας ανήκει στην Ιστορία ή να ασχολούμαστε άλλα 50 χρόνια με μνημόνια και με το πόσο γαμάτοι ήταν οι αρχαίοι;;; :think: :think: :think:
δεν ειπε κανεις να μην κοιταμε το παρον και το μελλον μας
απλα δεν πρεπει να ξεχναμε αυτο το ενδοξο παρελθον και ειναι κριμα να μας το θυμιζουν ξενοι  :S
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Και εν κατακλειδι.......ναι μεν ειχαμε ωραια ιστορια......Στα τωρινα χρονια τα σκατωσαμε συμφωνοι
Στο χερι μαs ειναι να τα διορθωσουμε
 

Επισκέπτης
επιδή τυγχάνει να είμαι και των θετικών επιστημών, θα ήθελα να το..συγκεκριμενοποιήσουμε...
αφου εισαι των θετικων επιστημων ξερεις οτι ενα μεγαλο ποσοστο της παγκοσμιας γεωμετριας πατα πανω σε ευκλειδη και πυθαγορα
δεν χρειαζεται να πουμε για ορολογια σε βιολογια και γενικοτερα σε ιατρικη
πιστευω οτι εγραψες καποια πραγματα απλα και μονο για να προκαλεσεις...
 

Επισκέπτης
Ειναι σαν να μου λεs.....σκιουρε.....πωs στα καλα καθουμενα να αμφισβητησω το γεγονοs πωs πρωτοι οι Αμερικανοι τα καταφεραν και περπατησαν στο moon  .........Οσο κι αν αμφισβητω εγω τοσο πιο ηλιθιοs θα φαινομαι

Όχι δεν κατάλαβες: Αυτό που θέλω να πω είναι ότι και οι Αμερικανοί (ειδικά οι σκατιάρες νεόπλουτες Νεουορκέζες μπαζόλοκόρες, που διαβάζουν το βράδυ τα ζώδια) δεν  χρειάζεται να είναι και ιδιαίτερα περήφανοι που στείλαν πρώτοι άνθρωπο στο φεγγάρι, διότι ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ, ΑΡΓΑ Η ΓΡΗΓΟΡΑ, ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ (ΡΩΣΟΙ, ΚΙΝΕΖΟΙ, ΕΣΑ, ΙΝΔΟΙ, ΚΛΠ) ΚΑΘΟΤΙ Η ΩΡΑ ΤΩΝ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΩΝ ΤΑΞΙΔΙΩΝ ΕΧΕΙ ΕΠΕΛΘΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ TIMIG ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΙΑΝΟΙΑΣ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΩΤΟΣ ΤΙ...
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
αφου εισαι των θετικων επιστημων ξερεις οτι ενα μεγαλο ποσοστο της παγκοσμιας γεωμετριας πατα πανω σε ευκλειδη και πυθαγορα
δεν χρειαζεται να πουμε για ορολογια σε βιολογια και γενικοτερα σε ιατρικη
πιστευω οτι εγραψες καποια πραγματα απλα και μονο για να προκαλεσεις...

Και η πολιτικη....Εκτοs κι ο οροs "δημοκρατια"  ειναι αμερικανικοs και το μαθαινω τωρα
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Όχι δεν κατάλαβες: Αυτό που θέλω να πω είναι ότι και οι Αμερικανοί (ειδικά οι σκατιάρες νεόπλουτες Νεουορκέζες μπαζόλοκόρες, που διαβάζουν το βράδυ τα ζώδια) δεν  χρειάζεται να είναι και ιδιαίτερα περήφανοι που στείλαν πρώτοι άνθρωπο στο φεγγάρι, διότι ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ, ΑΡΓΑ Η ΓΡΗΓΟΡΑ, ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ (ΡΩΣΟΙ, ΚΙΝΕΖΟΙ, ΕΣΑ, ΙΝΔΟΙ, ΚΛΠ) ΚΑΘΟΤΙ Η ΩΡΑ ΤΩΝ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΩΝ ΤΑΞΙΔΙΩΝ ΕΧΕΙ ΕΠΕΛΘΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ TIMIG ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΙΑΝΟΙΑΣ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΩΤΟΣ ΤΙ...

Αν ηταν Πακιστανοs ....που δεν ειναι.....θα μακαριζα το Πακισταν
Γι αυτο το λενε ιστορια..........Οτι εγινε παλια , οτι εγινε πρωτη φορα
Το αυθεντικο......οχι το ιμιτασιον
 

Επισκέπτης
ομολογώ πως δεν σε πιάνω...
υπερ-απλουστεύεις το τι έγινε στο παρελθόν, για να μην παρεξηγηθώ δεν θεωρώ πως οι αρχαίοι έλληνες είχαν κάποια φυλετική ανωτερώτητα και έκαναν ότι έκαναν αλλά δεν ήταν και απλά μια σύμπτωση...
άσε που στο τέλος τους post σου νομίζω πως θέλεις να προκαλέσεις...

Θέλω να προκαλέσω την αφύπνιση από τον ΤΑΦΟ της υποτιθέμενης αρχαίας ανωτερότητας, στον οποίο έχουν θάψει τον Νεοέλληνα, ΟΛΑ ΤΑ ΗΛΙΘΙΑ ΚΑΝΑΛΙΑ, ΟΙ ΔΗΘΕΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΙ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΑΜΗΜΕΝΟΙ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΝΕΚΡΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ (όχι όλοι), ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΑΡΧΑΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΩΣ ΚΟΡΩΝΙΔΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΔΙΑΝΟΗΣΗΣ!!!

ΟΤΑΝ ΤΡΙΓΥΡΩ ΧΤΙΖΟΝΤΑΙ ΠΥΡΗΝΙΚΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑ, ΟΥΡΑΝΟΞΥΣΤΕΣ, ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΟΛΟΙΑ, TABLET, GOOGLE GLASSES, ΙΠΤΑΜΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ, κλπ
 

Επισκέπτης
Και η πολιτικη....Εκτοs κι ο οροs "δημοκρατια"  ειναι αμερικανικοs και το μαθαινω τωρα
life97 ειναι παρα πολλα τα θεματα γυρω απο αρχαια Ελλαδα
πιστευω οτι ο σκιουρος τα γραφει αυτα επειδη θελει να προκαλει
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
Όχι δεν κατάλαβες: Αυτό που θέλω να πω είναι ότι και οι Αμερικανοί (ειδικά οι σκατιάρες νεόπλουτες Νεουορκέζες μπαζόλοκόρες, που διαβάζουν το βράδυ τα ζώδια) δεν  χρειάζεται να είναι και ιδιαίτερα περήφανοι που στείλαν πρώτοι άνθρωπο στο φεγγάρι, διότι ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ, ΑΡΓΑ Η ΓΡΗΓΟΡΑ, ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ (ΡΩΣΟΙ, ΚΙΝΕΖΟΙ, ΕΣΑ, ΙΝΔΟΙ, ΚΛΠ) ΚΑΘΟΤΙ Η ΩΡΑ ΤΩΝ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΩΝ ΤΑΞΙΔΙΩΝ ΕΧΕΙ ΕΠΕΛΘΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ TIMIG ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΙΑΝΟΙΑΣ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΩΤΟΣ ΤΙ...

ναι αλλά το ότι πήγανε πρώτοι αυτοί, πιθανόν να τους κάνει υπερήφανους...
 

Επισκέπτης
Θέλω να προκαλέσω την αφύπνιση από τον ΤΑΦΟ της υποτιθέμενης αρχαίας ανωτερότητας, στον οποίο έχουν θάψει τον Νεοέλληνα, ΟΛΑ ΤΑ ΗΛΙΘΙΑ ΚΑΝΑΛΙΑ, ΟΙ ΔΗΘΕΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΙ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΑΜΗΜΕΝΟΙ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΝΕΚΡΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ (όχι όλοι), ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΑΡΧΑΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΩΣ ΚΟΡΩΝΙΔΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΔΙΑΝΟΗΣΗΣ!!!

ΟΤΑΝ ΤΡΙΓΥΡΩ ΧΤΙΖΟΝΤΑΙ ΠΥΡΗΝΙΚΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑ, ΟΥΡΑΝΟΞΥΣΤΕΣ, ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΟΛΟΙΑ, TABLET, GOOGLE GLASSES, ΙΠΤΑΜΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ, κλπ
δεν φταιει ο αρχαιος ελληνικος πολιτισμος που ηταν η κορωνιδα της ανθρωπινης διανοησης εαν εμεις τωρα εχουμε αποτυχει παταγωδως
 

Επισκέπτης
αφου εισαι των θετικων επιστημων ξερεις οτι ενα μεγαλο ποσοστο της παγκοσμιας γεωμετριας πατα πανω σε ευκλειδη και πυθαγορα
δεν χρειαζεται να πουμε για ορολογια σε βιολογια και γενικοτερα σε ιατρικη
πιστευω οτι εγραψες καποια πραγματα απλα και μονο για να προκαλεσεις...

εγώ  ένα θα σου πω:

Στη σχολη Θετικών Επιστημών που σπούδασα, αυτό που θυμα΄μαι χαρακτηριστικά είναι τα ονόματα των επιστημόνων που συνόδευαν μία ανακάλυψη, ένα φαινόμενο, μία εξίσωση, έναν τύπο, κλπ, κλπ, κλπ

ΣΤΗ ΝΕΩΤΕΡΗ ΦΥΣΙΚΗ (από το 1600 και μετά)

ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΟΝΟΜΑ

μεταξύ των:

Einstein, Newton, Maxwell, Gaus, Euler, Bernoulli, κλπ, κλπ, κλπ
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Θέλω να προκαλέσω την αφύπνιση από τον ΤΑΦΟ της υποτιθέμενης αρχαίας ανωτερότητας, στον οποίο έχουν θάψει τον Νεοέλληνα, ΟΛΑ ΤΑ ΗΛΙΘΙΑ ΚΑΝΑΛΙΑ, ΟΙ ΔΗΘΕΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΙ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΑΜΗΜΕΝΟΙ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΝΕΚΡΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ (όχι όλοι), ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΑΡΧΑΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΩΣ ΚΟΡΩΝΙΔΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΔΙΑΝΟΗΣΗΣ!!!

ΟΤΑΝ ΤΡΙΓΥΡΩ ΧΤΙΖΟΝΤΑΙ ΠΥΡΗΝΙΚΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑ, ΟΥΡΑΝΟΞΥΣΤΕΣ, ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΟΛΟΙΑ, TABLET, GOOGLE GLASSES, ΙΠΤΑΜΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ, κλπ
Γιατι τα μπερδευειs μεσα στο μυαλο σου???
Αφορουν δυο ξεχωριστεs περιοδουs
Την περιοδο τηs ακμηs.......που γιναμε σπουδαιοι και τρανοι και που δεν θελουμε να μαs την κλεψει αλλοs.....................και την τωρινη που ειναι ετσι οπωs ειναι και που ΝΑΙ θελουμε ν αλλαξει.........Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
Θέλω να προκαλέσω την αφύπνιση από τον ΤΑΦΟ της υποτιθέμενης αρχαίας ανωτερότητας, στον οποίο έχουν θάψει τον Νεοέλληνα, ΟΛΑ ΤΑ ΗΛΙΘΙΑ ΚΑΝΑΛΙΑ, ΟΙ ΔΗΘΕΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΙ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΑΜΗΜΕΝΟΙ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΝΕΚΡΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ (όχι όλοι), ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΑΡΧΑΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΩΣ ΚΟΡΩΝΙΔΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΔΙΑΝΟΗΣΗΣ!!!

ΟΤΑΝ ΤΡΙΓΥΡΩ ΧΤΙΖΟΝΤΑΙ ΠΥΡΗΝΙΚΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑ, ΟΥΡΑΝΟΞΥΣΤΕΣ, ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΟΛΟΙΑ, TABLET, GOOGLE GLASSES, ΙΠΤΑΜΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ, κλπ

τα τελευταία τα γράφεις για να τονίσεις το επιχείρημά σου;
τα εχεις λίγο μπλεγμένα νομίζω...
 

Επισκέπτης
εγώ  ένα θα σου πω:

Στη σχολη Θετικών Επιστημών που σπούδασα, αυτό που θυμα΄μαι χαρακτηριστικά είναι τα ονόματα των επιστημόνων που συνόδευαν μία ανακάλυψη, ένα φαινόμενο, μία εξίσωση, έναν τύπο, κλπ, κλπ, κλπ

ΣΤΗ ΝΕΩΤΕΡΗ ΦΥΣΙΚΗ (από το 1600 και μετά)

ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΟΝΟΜΑ

μεταξύ των:

Einstein, Newton, Maxwell, Gaus, Euler, Bernoulli, κλπ, κλπ, κλπ
και ?
αυτο δεν αναιρει κατι απο το μεγαλειο των αρχαιων
και ξερεις πολυ καλα οτι πολυ απο αυτους μελετησαν αρχαιους Ελληνες
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Μ εσκασεs αποψε σκιουρε.........Και τελειωσε και το τσιπουρο
Να φανταστω οτι αυριο δεν θ ανεμισειs την σημαια στην παρελαση ε??
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
εγώ  ένα θα σου πω:

Στη σχολη Θετικών Επιστημών που σπούδασα, αυτό που θυμα΄μαι χαρακτηριστικά είναι τα ονόματα των επιστημόνων που συνόδευαν μία ανακάλυψη, ένα φαινόμενο, μία εξίσωση, έναν τύπο, κλπ, κλπ, κλπ

ΣΤΗ ΝΕΩΤΕΡΗ ΦΥΣΙΚΗ (από το 1600 και μετά)

ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΟΝΟΜΑ

μεταξύ των:

Einstein, Newton, Maxwell, Gaus, Euler, Bernoulli, κλπ, κλπ, κλπ

θυμασαι τι γινόταν τότε στον ελλαδικό χώρο;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom