Νέα

Πρόθεση ψήφου 07/03/2023 - Version 08 - Μυστική ψηφοφορία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα npnp
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 669
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τί θα ψηφίζατε αν είχαμε σήμερα εκλογές;

  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 124 29,0%
  • ΣΥ.ΡΙΖ.Α

    Ψήφοι: 75 17,5%
  • ΠΑΣΟΚ - ΚΙΝΑΛ

    Ψήφοι: 17 4,0%
  • Εθνική Δημιουργία

    Ψήφοι: 33 7,7%
  • ΠΑΤΡΙ.Δ.Α.

    Ψήφοι: 6 1,4%
  • Εθνικό κόμμα Έλληνες

    Ψήφοι: 61 14,3%
  • Ελληνική Λύση

    Ψήφοι: 12 2,8%
  • ΜΕΡΑ 25

    Ψήφοι: 22 5,1%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 27 6,3%
  • Μ-Λ Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 2 0,5%
  • ΟΑΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Πνοή Δημοκρατίας - Κούβελας

    Ψήφοι: 1 0,2%
  • Μέτωπο Νίκης - Ραχήλ Μακρή

    Ψήφοι: 2 0,5%
  • Πλεύση Ελευθερίας

    Ψήφοι: 3 0,7%
  • ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.

    Ψήφοι: 5 1,2%
  • Ένωση Κεντρώων

    Ψήφοι: 5 1,2%
  • ΕΠΑΜ - Καζάκης

    Ψήφοι: 9 2,1%
  • Ελεύθεροι Ξανά

    Ψήφοι: 4 0,9%
  • ΕΝΩΝΩ

    Ψήφοι: 1 0,2%
  • Πατριωτικη Ενωση - Προδρομος Εμφιετζογλου

    Ψήφοι: 2 0,5%
  • Ελεύθεροι Άνθρωποι

    Ψήφοι: 4 0,9%
  • ΔΗ.ΠΑ.Κ

    Ψήφοι: 2 0,5%
  • Δημοκρατική Αναγέννηση

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 11 2,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    428
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

dem

Ανώτερος
Εγγρ.
23 Νοε 2005
Μηνύματα
3.731
Κριτικές
15
Like
6.459
Πόντοι
8.345
Aμφισβητείς τον Παπαδιαμάντη?Διάβασε το πάντα επίκαιρο εκλογικό του διήγημα οι Χαλασσοχώρηδες και θα διαπιστώσεις πόσο έχουμε αλλάξει....

Δεν είναι κάνενας νόμος της φυσικής για να μην το αμφισβητουμε. ο Παπαδιαμάντης το έγραψε για τότε, δεν είναι δόγμα να ισχύει εσαει

Άλλη εποχή τοτε
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.526
Like
3.853
Πόντοι
456
Τυπε, θα σου καταστρέψω λίγο την θεωρία που έχεις στο μυαλό σου.
Αν τα καλοσκεφτείς όμως θα δεις ότι είναι σωστά.
Αυτές οι κοπέλες κατά 90% "προέρχονται" από κάποιους μαστροπους αλλοδαπούς, οι οποίοι μόνο καλά παιδιά δεν είναι.
Εσύ, και ο κάθε εσύ πατριώτης, τι κάνετε τώρα, τους ακουμπάτε λεφτά, εννοείται για την απόλαυση σας, αλλά μαντεψε αυτά τα λεφτά που πανε.
Στην απόλαυση αυτών των μαστροπων, οι οποίοι διψασμένοι για χρήμα (διότι κανείς δεν χόρτασε με χρήμα) , αυτά τα λεφτά επενδύονται και για άλλες κομπίνες, οι οποίες κομπίνες μόνο καθαρές δουλειές δεν είναι, και εννοείται μέσω αυτών των κομπινων μπορεί να σου έρθει και σένα καμια σφαίρα στον δρόμο από τα πιστολίδια αυτών των μαστροπων.
Το πήγα πολύ βαθειά τώρα, αλλά αν το καλοσκεφθεις έτσι πάει το πράγμα, εγώ ένα παράδειγμα έδωσα, αλλά σκέψου ποσα τέτοια παρόμοια υπάρχουν.
Και εσένα τώρα σε πειράζει ο κάθε πακιστανούλης που άνοιξε το ψιλικατζίδικο του και πουλάει ντομάτες και καπότες.

Πακιστανουλης?
Το επομενο ειναι τους γυφτους να τους αποκαλεις γυφτουλινι.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.260
Like
34.940
Πόντοι
9.931
Το Βολτ γιατί δεν υπάρχει στην ψηφοφορία;;:grin:


 
Τελευταία τροποποίηση:

dem

Ανώτερος
Εγγρ.
23 Νοε 2005
Μηνύματα
3.731
Κριτικές
15
Like
6.459
Πόντοι
8.345
Το Βολτ γιατί δεν υπάρχει στην ψηφοφορία;;:grin:



Με έχασαν εκεί που είπαν όχι στους υδρογονανθρακες (αν έχουμε και αξίζουν)
 

asmodar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
1.214
Like
1.955
Πόντοι
216
Δεν είναι κάνενας νόμος της φυσικής για να μην το αμφισβητουμε. ο Παπαδιαμάντης το έγραψε για τότε, δεν είναι δόγμα να ισχύει εσαει

Άλλη εποχή τοτε
Ας διαβάσουν όλοι τους Χαλασσοχώρηδες και ας βγάλουν τα συμπεράσματά τους....
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.791
Κριτικές
6
Like
11.265
Πόντοι
3.936
Δηλαδη οποιος ειναι εξυπνος και υπευθυνος απεναντι στα παιδια του, πρεπει να ψηφισει ΚΚΕ, Βαρουφακη, Βελοπουλο, Μπογδάνο και ΑΝΤΑΡΣΥΑ? Ε οχι ρε φιλε, ΟΧΙ.
Ε πες μας ρε τύπε κι εσυ, ποια ειναι η σωτηρια να την ψηφισουμε
Οχι, να ψηφισουμε περιεργους ασπεργκερικούς τυπους. Με χρεοκοπημενα κομματα. Που βγαινουν αγκαλιτσα με Λιγναδηδες. Κουμπαριες με σκονεμπορες -πλυντηριων 5καθαριδης. Εμμονικοι με τα τσιμπηματα και εξοδοχαρτα αλα βερμαχτ. Σεισμοι, λιμοι, καταποντισμοι . Οχι αλλο καρβουνο με τον γκαντεμουλη. Παμε γι αλλα.. :sunglasses:
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.082
Πόντοι
3.556
Οχι, να ψηφισουμε περιεργους ασπεργκερικούς τυπους. Με χρεοκοπημενα κομματα. Που βγαινουν αγκαλιτσα με Λιγναδηδες. Κουμπαριες με σκονεμπορες -πλυντηριων 5καθαριδης. Εμμονικοι με τα τσιμπηματα και εξοδοχαρτα αλα βερμαχτ. Σεισμοι, λιμοι, καταποντισμοι . Οχι αλλο καρβουνο με τον γκαντεμουλη. Παμε γι αλλα.. :sunglasses:
Screenshot_20230224-192340_Facebook.jpg
αρχείο λήψης.jpeg-19.jpg
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.960
Κριτικές
67
Like
29.247
Πόντοι
10.336
ρε μαλακες θα παρει μερος το κομμα του κασιδιαρη τελικα; αυτος ειναι μεσα ή βγηκε; μπορει να πολιτευτει (του επιτρεπεται);;;;
Παντου σπαμμαρουν ολα τα κατακαθια, σε ολα τα σοσιαλ, και αναρωτιεμαι, ειναι τρολιά τρελων και χαζων ή οντως θα λαβει μερος στις εκλογες το κομμα του;
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.082
Πόντοι
3.556
ρε μαλακες θα παρει μερος το κομμα του κασιδιαρη τελικα; αυτος ειναι μεσα ή βγηκε; μπορει να πολιτευτει (του επιτρεπεται);;;;
Παντου σπαμμαρουν ολα τα κατακαθια, σε ολα τα σοσιαλ, και αναρωτιεμαι, ειναι τρολιά τρελων και χαζων ή οντως θα λαβει μερος στις εκλογες το κομμα του;
Έχει στήσει ολόκληρο μηχανισμό πυροβολημένων πρώην νεοδημοκρατων, οι οποίοι πίστευαν ότι θα πάρει πίσω την Μακεδονία ο Μητσοτάκης ( αλήθεια, ποια Μακεδονία αυτή που πούλησε ο πατέρας του πριν 30 χρόνια ή αυτη που πούλησε ο Καραμανλής της ΕΡΕ; ) ή οτι θα διώξει τους Αφροασιάτες .

Πολλοί απ'αυτους το βλέπουν ρομαντικά κιόλας, είναι ο μπατριωτης ήρωας που βρίσκεται άδικα στη φυλακή, και τον στηρίζουν.

Τώρα στην ερώτηση σου για το αν θα κατέβει, θα αποφασίσει ο Άρειος Παγος αν έχω καταλάβει σωστά.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.960
Κριτικές
67
Like
29.247
Πόντοι
10.336
Τώρα στην ερώτηση σου για το αν θα κατέβει, θα αποφασίσει ο Άρειος Παγος αν έχω καταλάβει σωστά.
ποτε; σε λιγες βδομαδες εχουμε εκλογες. Και ξαναρωταω, ειναι μεσα δεν ειναι; Εχω χασει καποιο επεισοδιο;
Πως πολιτευεται ο φυλακισμενος; θα παιρνει αδεια και θα πηγαινει στα εδρανα της βουλης να ριχνει μπινελικια και μετα θα γυρναει πισω στο κελι του; :confused:
Το συνταγμα της ελλαδος δεν περιοριζει καποιον καταδικασμενο να πολιτευτει; Νομιζω τον περιοριζει να ειναι αρχηγος κομματος, αλλα και αυτο μπορει να εχει αλλαξει.....

Απλα μου κανει εντυπωση πως υπαρχει ενα τοσο μεγαλο κινημα υπερ του (γιατι ας μην γελιομαστε, πιστευω οτι εστω και το ελαχιστο 3% μπορει να το παρει, απο αυτα που διαβαζω καθημερινα), ενω ειναι στον αερα η δυνατοτητα εκλογης του...
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.082
Πόντοι
3.556
ποτε; σε λιγες βδομαδες εχουμε εκλογες.
Δεν, λογω των Τεμπών ακυρώθηκε.
Πάει για Μάιο, κι αν οι δημοσκοπήσεις δεν το επιτρέπουν, θα πάει για Ιούλιο, ωστε η νεολαια να ειναι στις παραλίες και οι γέροι πρώτη μούρη απο τα ξημερώματα εξω απο τα εκλογικά κέντρα.
Πως πολιτευεται ο φυλακισμενος; θα παιρνει αδεια και θα πηγαινει στα εδρανα της βουλης να ριχνει μπινελικια και μετα θα γυρναει πισω στο κελι του; :confused:
Ιδέα δεν έχω, καπου ειχα διαβάσει οτι αν παρει πανω απο 3% θα μπει κανονικά στη Βουλή, εχει το δικαίωμα.
Το συνταγμα της ελλαδος δεν περιοριζει καποιον καταδικασμενο να πολιτευτει; Νομιζω τον περιοριζει να ειναι αρχηγος κομματος, αλλα και αυτο μπορει να εχει αλλαξει.....
Πραγματικά δε ξέρω πως το έχουν κάνει...
Απλα μου κανει εντυπωση πως υπαρχει ενα τοσο μεγαλο κινημα υπερ του (γιατι ας μην γελιομαστε, πιστευω οτι εστω και το ελαχιστο 3% μπορει να το παρει, απο αυτα που διαβαζω καθημερινα), ενω ειναι στον αερα η δυνατοτητα εκλογης του...
Θα το πάρει αν καταφέρει και κατέβει.
Λέει αυτά που θέλουν να ακούν οι ψεκασμένοι, περί μασονων, περί αντίχριστου, περί αλλοίωσης του DNA από τα εμβολια, περί απ ευθείας απογόνων του Μεγα Αλεξάνδρου, απέλαση όλων των ξένων.
Ολα αυτα κάνουν γκελ σε οσους ειναι συνωμοσιολόγοι και πιστεύουν σε θεωρίες επίπεδης Γης.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.939
Like
18.254
Πόντοι
3.656
Tony xx , ο ΣΥΡΙΖΑ εκτός από το ....

ΡΟΜΑ LIVES MATTERS ....

Έχει κυρήξει και πόλεμο στην ... ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ;;;;;;;
Έχει στα σχέδια να την καταργήσει ;

Υ.Γ. Ο Πόλεμος στο ξύρισμα , από παλιά , φαίνεται ότι συνεχίζεται.

e8879561-e41a-4464-83f9-9222a202fdde.jpg
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.082
Πόντοι
3.556
Tony xx , ο ΣΥΡΙΖΑ εκτός από το ....

ΡΟΜΑ LIVES MATTERS ....

Έχει κυρήξει και πόλεμο στην ... ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ;;;;;;;
Έχει στα σχέδια να την καταργήσει ;

Υ.Γ. Ο Πόλεμος στο ξύρισμα , από παλιά , φαίνεται ότι συνεχίζεται.

e8879561-e41a-4464-83f9-9222a202fdde.jpg
Πουτσα μου για τον ΣΥΡΙΖΑ, το ότι το ψηφίζω είναι μόνο και μόνο για να πάρει πούλο ο Μητσοτάκης.
Ο,τι άλλο και να μου πεις, μου είναι δευτερεύων.
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.082
Πόντοι
3.556

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.318
Like
1.833
Πόντοι
216
Εγω παντως θα το ριξω ΠΑΣΟΚ.Εκατσα και ειδα αρκετες ομιλιες του Ανδρουλακη και απο εκει που τον ειχα για εναν ανευρο,αγευστο μαλακοπιτουρα πολιτικαντη μου αρεσαν οι αποψεις του στα περισσοτερα ζητηματα πλην του λαθρομεταναστευτικου που χαιδευει αυτακια για τους γνωστους αγνωστους νεοταξικους λογους.Σοβαρος,οι τοποθετησεις του ολες εμπεριστατωμενες,χωρις να λαικιζει.
Η Ελλαδα χρειαζεται σοβαρο σοδιαλοδημοκρατικο,κοινωνικα φιλελευθερο κομμα με σταση υπερ της ευρωπαικης ενωσης και της δυσης.Δεν υπαρχει αλλη λυση.Οι κατσαπλιαδες του Συριζα ειναι ακραιοι.Δεν μπορεις να ψηφισεις εναν γελοιο τυπακο που θελει ο Κουφοντινας να κυκλοφορει ελευθερος η θελει οι γυφτοι να σκοτωνουν να κλεβουν και να μην τιμωρουνται.Η ΝΔ απο την αλλη στην οικονομια τα πηγε τραγικα.Δεν ψηφιζεις κουλη αν δεν εισαι ελιτ η τιποτα μεγαλο δικηγορος/μεγαλο γιατρος.Ο τυπος εχει καταστρεψει το εισοδημα του 70%-80% του ελληνικου λαου και πεταει κατι επιδοματα του κωλου.Δεν εχουν κανενα σοβαρο πλανο σε οτι αφορα την οικονομια.Μπορω ομως να πω οτι τα πηγε πολυ καλα στο θεμα της εξωτερικης πολιτικης.Εκει παιρνει 9 με 10 αν και η σταση του στο Ουκρανικο ηταν υπερβολικη.Μερα25,ΚΚΕ κλπ ειναι κομματα που θελουν η Ελλαδα να γινει Κουβα,Βενεζουελα,Κολομβια κλπ μονο ψυχικα ανισορροποι θα μπορουσαν να ψηφιζουν Μαρξιστικη αριστερα.Βελοπουλος λαικη καραμανλικη δεξια.Οι αποψεις του στο θεμα του λαθρομεταναστευτικου ειναι αρκετα καλες και τα λεει σωστα,αλλα σε οτι εχει σχεση με εξωτερικη πολιτικη λεει μπουρδες.Αυτος και ο Κασιδιαρης αν βγαινανε κυβερνηση την επομενη μερα θα πηγαιναμε για πολεμο με Τουρκια.Νομιζουν οτι η εξωτερικη πολιτικη ειναι παιξε γελασε.Μακρια απο ψηφους σε τετοια κομματα γιατι ειναι ακρως επικινδυνοι.Ο μονος λογικος ειναι ο Ανδρουλακης θα κανει χοντρη μαλακια αμα κανει συγκυβρνηση με τους κατσαπλιαδες του Συριζα.Ο Συριζα ιδεολογικα εχει ακομα τα καταλοιπα της αριστερας,του αναρχικου χωρου και ακομα και σημερα εχει κατσαπλιαδες μεσα στο κομμα του.
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.082
Πόντοι
3.556
Μεγάλο κεφάλαιο ο Ρομαντισμός !
Χωρίς αυτόν , θα ήμασταν γουρούνια!!!!!!


Άσε φιλαράκι, από ρομαντισμούς έχουμε φάει το κεφάλι μας ουκ ολίγες φορές.
Πόσες φορές είχα πάει στη δικιά μου τα ξημερώματα σπίτι της επειδή δήθεν δεν ένιωθε καλά, και καταληγαμε να τσακωνόμαστε σαν τα σκυλιά επειδή ήθελε να μου κάνει σκηνές ζήλιας.
Αει στο διαολο από 'κει....

Γι αυτό σου λεω, την ημέρα των εκλογών σε θέλω συγκεντρωμένο, μη γίνεις σαν και μένα ρομαντικός, να ψηφίσεις ΣΎΡΙΖΑ όσο και να σου την σπαει, να πάρει πούλο ο γιος του βρυκόλακα γκαντεμη.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.939
Like
18.254
Πόντοι
3.656
Πόσες φορές είχα πάει στη δικιά μου τα ξημερώματα σπίτι της επειδή δήθεν δεν ένιωθε καλά, και καταληγαμε να τσακωνόμαστε σαν τα σκυλιά επειδή ήθελε να μου κάνει σκηνές ζήλιας.
Θες φροντιστήρια εσύ. Δεν τσακώνεσαι με γυναίκες. Όταν σου κάνουν ζήλειες .... ομολογείς ... και παραδέχεσαι την αδυναμία σου .....
και το πόσο χαμηλά έπεσες και γάμησες κάποια υποδεέστερη , ως αδύναμος άνδρας .... επειδή η γυναίκα της ζωής σου,
δεν ήταν .... διαθέσιμη εκείνη τη στιγμή ....

Είναι σαν τα αμερικάνικα δικαστήρια. Αν δηλώσεις .... guilty , φρικάρουν και αρχίζουν τις συμφωνίες. Με κέρδη για σένα. Κια ελλαφρυντικά.
Αν πεις non guilty πας για ηλεκτρική καρέκλα ........ και θα ταλαιπωρηθείς και χρόνια μέχρι την εκτέλεση ....
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.082
Πόντοι
3.556
Θες φροντιστήρια εσύ. Δεν τσακώνεσαι με γυναίκες. Όταν σου κάνουν ζήλειες .... ομολογείς ... και παραδέχεσαι την αδυναμία σου .....
Μπα, δεν, είμαι ξεροκέφαλος...
Αν νιωθω οτι αδικούμαι δεν χαρίζω κάστανο.

δεν ήταν .... διαθέσιμη εκείνη τη στιγμή ....

Είναι σαν τα αμερικάνικα δικαστήρια. Αν δηλώσεις .... guilty , φρικάρουν και αρχίζουν τις συμφωνίες. Με κέρδη για σένα. Κια ελλαφρυντικά.
Αν πεις non guilty πας για ηλεκτρική καρέκλα ........ και θα ταλαιπωρηθείς και χρόνια μέχρι την εκτέλεση ....
Πραγματικά, δεν θέλω να με θυμάται καμία γυναίκα στη ζωή της ως τον τύπο που ήταν γατάκι, προτιμώ να με θυμούνται ως τον καριόλη που δεν συμβιβάστηκε με τα θέλω τους, για να μην πληγώσω τα δικά μου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom