Νέα

Προταση γαμου...πως γινεται;

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
27 Νοε 2021
Μηνύματα
27
Like
86
Πόντοι
0
Όλα αυτά σε περίπτωση που επαρκούν τα οικονομικά γιατί αλλιώς ξεκινάνε οικογενειακά δράματα....
Ε, είπε ο άνθρωπας: "Σπίτι υπάρχει κι ο καθένας έχει τη δουλειά του". Τι άλλο να ζητήσει;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.291
Κριτικές
62
Like
44.940
Πόντοι
9.297
Ε, είπε ο άνθρωπας: "Σπίτι υπάρχει κι ο καθένας έχει τη δουλειά του". Τι άλλο να ζητήσει;
Να ζητήσει να μην μείνουν από δουλειά εκτός βέβαια αν ήδη είναι μόνιμοι στο Δημόσιο οπότε αυτό έχει ήδη επιτευχθεί.
Καλή η δουλειά αλλά αν δεν κρατηθεί προκύπτει φτώχεια και όπου φτώχεια εκεί και η γκρίνια....
 
Εγγρ.
11 Απρ 2021
Μηνύματα
105
Κριτικές
2
Like
192
Πόντοι
1
Συμφωνω στα περισσοτερα εκτος του σημειου που τα τσουβαλιαζετε ολα,οχι εσυ προσωπικα.Εννοειτε οτι υπαρχουν Ελλεεινιδες αλλα δεν ειναι το 99% του γυναικειου πληθυσμου.Υπαρχουν κοπελες που ειναι απιστευτα καλες για οικογενεια,κελεπουρια που λεμε και δεν ειναι σαν να κυνηγας μονοκερο,υπαρχουν πολλες.Εχω περιπτωση κολλητου που παντρευτηκε ισως την χειροτερη γυναικα που μπορει να τυχει σε εναν αντρα.Τον εχει ευνουχησει και σωματικα και ψυχολογικα,ρακος ο τυπος και ειναι 35 χρονων με 2 παιδια.Την συγκεκριμενη,δεν την χωνευει ουτε ενας απο το σοι,τους γνωστους,τους φιλους,κανενας,ουτε ενας μιλαμε.Δυστυχως ο τυπος επεσε στην περιπτωση.Φαντασου οτι τα ειχαν απο 20 χρονων και ενω συγκατοικουσαν για χρονια,η τυπισα το επαιζε αγια.Με το που παντρευτηκαν,εδειξε ποια ειναι.Σαν τον Κοκοβικο την πατησε ο φιλος μου.Το γραφω αυτο για να δεις οτι τα 2 χρονια δεν σε σωζουν απο τιποτα,εχουν υπομονη αυτες.

Απο την αλλη ξερω παρα πολλες περιπτωσεις κολλητων που οι κοπελες που παντρευτηκαν ειναι θησαυρος πραγματικα.Ουτε ζητανε πραγματα πχ ταξιδια και τετοια,ουτε σπαταλες γενικα,ουτε γκρινια.Ειναι τι θα σου τυχει.
Έλα ρε Κώστα κι εσύ εδώ?Για τη καριολα λες .Aυτή είναι που χαλάει τη πιάτσα ,καριολα με πτυχίο.
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
27 Νοε 2021
Μηνύματα
27
Like
86
Πόντοι
0
Να ζητήσει να μην μείνουν από δουλειά εκτός βέβαια αν ήδη είναι μόνιμοι στο Δημόσιο οπότε αυτό έχει ήδη επιτευχθεί.
Καλή η δουλειά αλλά αν δεν κρατηθεί προκύπτει φτώχεια και όπου φτώχεια εκεί και η γκρίνια....
Αν ήταν έτσι τα πράγματα, θα παντρευόντουσαν μόνο οι δημόσιοι υπάλληλοι.
 
Εγγρ.
11 Απρ 2021
Μηνύματα
105
Κριτικές
2
Like
192
Πόντοι
1
Πάντως το θέμα ξέφυγε όπως πάντα.Φιλος ένα ωραίο είναι να σχεδιάσεις διαδρομη με τη μηχανή, με τη λέξη παντρέψουμε και μετά να της δείξεις την εφαρμογή της διαδρομής.
 
Τελευταία τροποποίηση:

poutsolis

Μέγας
Εγγρ.
25 Ιουν 2008
Μηνύματα
466
Κριτικές
22
Like
1.107
Πόντοι
4.360
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Να ζητήσει να μην μείνουν από δουλειά εκτός βέβαια αν ήδη είναι μόνιμοι στο Δημόσιο οπότε αυτό έχει ήδη επιτευχθεί.
Καλή η δουλειά αλλά αν δεν κρατηθεί προκύπτει φτώχεια και όπου φτώχεια εκεί και η γκρίνια....
Τυπε,εργαζομαι απο μικρος,πριν τελειωσω το σχολειο και ξαφνικα εμεινα απο δουλεια,λογω μουνοπανά ΓΑΠ και με αποτελειωσε ο Σαμαρας.Μιλαω για 2012.

Εκτοτε πηγα Γερμανια,εμαθα την γλωσσα σε απταιστο επιπεδο ορολογιας για τη δουλεια μ,ολο αυτο το διαστημα ιεραρχησα τα θελω μου αυστηρα,επεστρεψα Ελλαδα και προχωραμε με την κοπελα.

Οποτε εχω αποδειξει οτι μπορω να επιβιωσω και ξερω πως τιποτα δεν ειναι μονιμο,κατι που ποτε δεν αποζητησα στη ζωη μου,ουτε καν με την κοπελα εχω στο μυαλο μ οτι μπορει να γερασουμε μαζι!
 

poutsolis

Μέγας
Εγγρ.
25 Ιουν 2008
Μηνύματα
466
Κριτικές
22
Like
1.107
Πόντοι
4.360
Τυπε,εργαζομαι απο μικρος,πριν τελειωσω το σχολειο και ξαφνικα εμεινα απο δουλεια,λογω μουνοπανά ΓΑΠ και με αποτελειωσε ο Σαμαρας.Μιλαω για 2012.

Εκτοτε πηγα Γερμανια,εμαθα την γλωσσα σε απταιστο επιπεδο ορολογιας για τη δουλεια μ,ολο αυτο το διαστημα ιεραρχησα τα θελω μου αυστηρα,επεστρεψα Ελλαδα και προχωραμε με την κοπελα.

Οποτε εχω αποδειξει οτι μπορω να επιβιωσω και ξερω πως τιποτα δεν ειναι μονιμο,κατι που ποτε δεν αποζητησα στη ζωη μου,ουτε καν με την κοπελα εχω στο μυαλο μ οτι μπορει να γερασουμε μαζι!
Σωστός. Η ζωή είναι ποτάμι, τραβάς κουπί και προχωράς. Δεν ξέρεις πού θα σε βγάλει αλλά το κουπί είναι στα χέρια σου. Προχώρα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.291
Κριτικές
62
Like
44.940
Πόντοι
9.297
Αν ήταν έτσι τα πράγματα, θα παντρευόντουσαν μόνο οι δημόσιοι υπάλληλοι.
Αν παντρευοντουσαν μόνο οι Δημόσιοι Υπάλληλοι δεν θα υπήρχαν τα δράματα που ζουν όσοι είναι σε άλλες δουλειές...
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.291
Κριτικές
62
Like
44.940
Πόντοι
9.297
Τυπε,εργαζομαι απο μικρος,πριν τελειωσω το σχολειο και ξαφνικα εμεινα απο δουλεια,λογω μουνοπανά ΓΑΠ και με αποτελειωσε ο Σαμαρας.Μιλαω για 2012.

Εκτοτε πηγα Γερμανια,εμαθα την γλωσσα σε απταιστο επιπεδο ορολογιας για τη δουλεια μ,ολο αυτο το διαστημα ιεραρχησα τα θελω μου αυστηρα,επεστρεψα Ελλαδα και προχωραμε με την κοπελα.

Οποτε εχω αποδειξει οτι μπορω να επιβιωσω και ξερω πως τιποτα δεν ειναι μονιμο,κατι που ποτε δεν αποζητησα στη ζωη μου,ουτε καν με την κοπελα εχω στο μυαλο μ οτι μπορει να γερασουμε μαζι!
Καλά ξηγιεσαι...μόνο που οι πιο πολλές γυναίκες δεν νομίζω να σκέφτονται έτσι και μόνο σε περίπτωση στραβης αρχίζουν να σκέφτονται ότι θα πρέπει να αρχίζουν να προγραμματίζουν την ζωή τους ξανά από την αρχή.
Μπράβο σου επίσης που πήγες και γύρισες γιατί ελάχιστοι είναι αυτοί που το κάνουν πριν την σύνταξη τουλάχιστον.
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Καλά ξηγιεσαι...μόνο που οι πιο πολλές γυναίκες δεν νομίζω να σκέφτονται έτσι και μόνο σε περίπτωση στραβης αρχίζουν να σκέφτονται ότι θα πρέπει να αρχίζουν να προγραμματίζουν την ζωή τους ξανά από την αρχή.
Μπράβο σου επίσης που πήγες και γύρισες γιατί ελάχιστοι είναι αυτοί που το κάνουν πριν την σύνταξη τουλάχιστον.
Ναι,οι γυναίκες λειτουργούν όπως και τα θυληκα στο ζωικό βασίλειο... Μπορούν να ξεσκίσουν το αρσενικό προκειμένου να διαφυλάξουν το παιδί τους.

Και στους ανθρώπους πιστεύω ομοιότητες υπάρχουν
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.179
Like
1.688
Πόντοι
216
Φιλε,ειμαι στην ιδια φαση με σενα,οχι ακριβως αλλα περιπου.Βεβαια ειμαι αρκετα μικροτερος,35 αλλα με οσα διαβαζω εδω μεσα και απο αυτα που βλεπω και απο 1-2 κολλητους,το να παντρευτει ενας αντρας ειναι ισως η μεγαλυτερη μαλακια που μπορει να κανει.Απο την αλλη ομως μεχρι ποτε να εισαι μονος?Διαφωνω με την λογικη του οτι επειδη ο ταδε παντρευτηκε και του πηγαν σκατα,μην κανεις το ιδιο λαθος.Πιστευω οτι σαν ανθρωποι πρεπει να τα ζουμε ολα,ακομα και τα δυσκολα.Εγω λεω προχωρα το και μην το σκεφτεσαι και πολυ.
Τύπε έχεις δίκιο, ένας γνωστός μου που βάραγε φλέβες είχε πει ακριβώς το ίδιο :confused:
Τελικά πέθανε :confused:
 

Kostas(3)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
843
Like
1.966
Πόντοι
206
Τύπε έχεις δίκιο, ένας γνωστός μου που βάραγε φλέβες είχε πει ακριβώς το ίδιο :confused:
Τελικά πέθανε :confused:

Γι αυτο προτεινω να κοψεις και εσυ οτι ληγμενο παιρνεις γιατι θα εχεις την ιδια τυχη με τον φιλο σου.
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.179
Like
1.688
Πόντοι
216
Εγγρ.
27 Νοε 2021
Μηνύματα
27
Like
86
Πόντοι
0
Αν παντρευοντουσαν μόνο οι Δημόσιοι Υπάλληλοι δεν θα υπήρχαν τα δράματα που ζουν όσοι είναι σε άλλες δουλειές...
Ναι, αλλά το πιθανότερο είναι ότι δε θα υπήρχες εσύ κι εγώ φιλαράκο.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.291
Κριτικές
62
Like
44.940
Πόντοι
9.297
Ναι, αλλά το πιθανότερο είναι ότι δε θα υπήρχες εσύ κι εγώ φιλαράκο.
Εγώ θα υπήρχα...
Πάντως παλιότερα υπήρχαν εποχές που στον ιδ.τομεα τα λεφτά ήταν κατά πολύ περισσότερα.Το ίδιο ισχύει και τώρα στις πιο πολλές σοβαρές χώρες του κόσμου ( Δ.Ευρωπη και Αμερική).
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Σημερα τελικα πηρα την δαχτυλιδα να της την φορεσω την επομενη βδομαδα...

Πηρα και κατι αλλα δαχτυλιδια για μενα επι της ευκαιρειας ... :confused:

3675C043-761D-4E57-84CF-E7E939188184.jpeg
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom