Νέα

Προσωπική άποψη για ταινίες/δυνατές σκηνές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα in_between
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 13K
  • Εμφανίσεις 643K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

nikos6

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2006
Μηνύματα
569
Like
16
Πόντοι
6
Ο Δανίκας τουλάχιστον στο βαθμό που μπορεί να ξεφύγει από τις πολιτικές εμμονές του έχει τουλάχιστον άποψη, αλλά Κουτσογιαννόπουλος παλικάρι μου γιατί, τι σου έχω κάνει; ʼσε που το γούστο μας στις γυναίκες είναι η μέρα με τη νύχτα. Τιμή και δόξα στον καλύτερο της γενιάς του Μπάμπη Ακτσόγλου.  Να 'ναι καλά εκεί που είναι.
δεν ξερω γραφει ακομα στο οπισθοφυλλο των νεων?οι αποψεις του ειναι ωραιες και σεβαστες ενιοτε δε προκαλουν και γελιο.rip
 

MATURELOVERR

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2005
Μηνύματα
321
Like
3
Πόντοι
1
πολυ καλο!!Pan's Labyrinth (El Laberinto del Fauno).στις καλυτερες ταινιες που ειδα την τελευταια 5ετια.
 

Επισκέπτης
Για το Apocalypto το οποίο είδα χθες στο cinema θα συμφωνήσω με το moutso13. Απλά να προσθέσω ότι για να το δεις χρειάζεται γερό στομάχι σε κάποιες σκηνές. Όσο για το Chaos που αναφέρθηκε ότι θα κλαις τα λεφτά σου αν πας cinema, θα σημφωνήσω, αλλά το έργο κυκλοφορεί ήδη σε dvd. Παίζουν καλοί και γνωστοί ηθοποιοί, έχει δράση άρα για το 1,5? αξίζει
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
μια πολυ ωραια που ειδα τις προαλλες στην τηλεοραση ηταν το "σκοτεινο ποταμι"!καταπληκτικη...
 

mpotofilos

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.478
Κριτικές
13
Like
200
Πόντοι
6.055
sugartown οι γαμπροι, εκπληκτικη ταινια ντοκιμαντερ με αστειους χαρακτηρες και ρωσιδες,το στοιχειο μας δηλαδη,μπουρδελιαριδες σπευσατε ολοταχως!
 

fotovg

Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2006
Μηνύματα
217
Like
3
Πόντοι
1
Aπο κωμωδιες μου ειπαν για το μια μελισα τον Αυγουστο εχει γελιο λενε.
 

dem

Ανώτερος
Εγγρ.
23 Νοε 2005
Μηνύματα
3.731
Κριτικές
15
Like
6.459
Πόντοι
8.345
Aπο κωμωδιες μου ειπαν για το μια μελισα τον Αυγουστο εχει γελιο λενε.
προτιμω να δω τον δοκτωρ ζιβεγγο με τον ΘΟΥΒΟΥ (που εχει και ο προλαλληας στο αβαταρ του) ξανα
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.860
Like
13
Πόντοι
366
Ειδα χτες το C.R.A.Z.Y. και  μου αρεσε........αλλα εσεις ειστε και αγορακια και μπορει να μη σας αρεσει τι να πω......οποτε μαλλον με καποια επιφυλαξη την προτεινω :grin:
 

Burtoniac

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
49
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
0
Ωραία όλα αυτά, αλλά η σεζόν είναι πολύ πεσμένη (μέχρι στιγμής) κατά την ταπεινή μου άποψη. Εκτός απο τα SHORTBUS, PAN'S LABYRINTH και FOUNTAIN δεν είδαμε καμιά άλλη μεγάλη ταινία... Εντάξει, πολύ καλός και ο SUPERMAN, και ο φίλος μας ο BORAT και το LITTLE MISS SUNSHINE αλλά απο 'κει και πέρα...

Οσο για APOCALYPTO που... θαυμάσατε μερικοί ένα έχω να πω: αν δεν ήταν οι ΔΙΔΥΜΟΙ ΠΥΡΓΟΙ του χάριζα ευχαρίστως το Βραβείο Χαρτοσακούλας της Χρονιάς...

Πάντως, όσοι παίξετε στοίχημα στα Οσκαρ, προτείνω ενα σίγουρο σημείο με πολύ καλή απόδοση. Το Ξενόγλωσσο Οσκαρ. Φαβορί θεωρείται ο ΠΑΝΑΣ, αλλά όσοι φύλακες έχουν γνώση ξέρουν πως θα το πάρει η Γερμανία με τις ΖΩΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ. Σε κάποια sites που κοίταξα δίνει απόδοση 6.00. Μεγάλες κατηγορίες δεν προτείνω να παίξετε, γιατί εκεί τα φαβορί καιροφυλακτούν. Αν πετύχετε πουθενά μικρότερες κατηγορίες (μουσική, φωτογραφία, ήχος, κλπ) αξίζει να σπρώξετε πολλά γιατί σίγουρα θα υπάρξουν εκπλήξεις.

ΠΑΝΟS
 

Amale

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
342
Like
11
Πόντοι
1
Παίδες το The Illusionist είναι πολύ δυνατή ταινία.Την πέτυχα πρόσφατα σε προσωπική προβολή και μου έκανε πολύ εντύπωση πως πέρασε τόσο αθόρυβα απο τα σινεμά μας...
 

Burtoniac

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
49
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
0
Εεεεε... το ILLUSIONIST βγήκε σήμερα στις αίθουσες...

ΠΑΝΟS
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.641
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.040
Πόντοι
17.085
Το "Για μια χούφτα τούβλα" είναι καλό. Λίγο δύσκολο, αλλά καλό.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.860
Like
13
Πόντοι
366
Διδυμοι πυργοι εννοεις την ταινια με τους πυροσβεστες? με τον Cage? μια πατατα αμερικανια?

το litle miss sunshine  μου αρεσε και μενα......οπως και το οι ζωες των αλλων (ελπιζω να το τσακωσει το οσκαρακι)
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
26
Πόντοι
16
This Film Is Not Yet Rated

εαν σας ενδιαφερουν τα εξυπνα ντοκυμαντερ σχετικα με την αμερικανικη βιομηχανια ταινιων και οχι μονο.8/10 και λιγο ειναι..
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Ωραία όλα αυτά, αλλά η σεζόν είναι πολύ πεσμένη (μέχρι στιγμής) κατά την ταπεινή μου άποψη. Εκτός απο τα SHORTBUS, PAN'S LABYRINTH και FOUNTAIN δεν είδαμε καμιά άλλη μεγάλη ταινία... Εντάξει, πολύ καλός και ο SUPERMAN, και ο φίλος μας ο BORAT και το LITTLE MISS SUNSHINE αλλά απο 'κει και πέρα...

Οσο για APOCALYPTO που... θαυμάσατε μερικοί ένα έχω να πω: αν δεν ήταν οι ΔΙΔΥΜΟΙ ΠΥΡΓΟΙ του χάριζα ευχαρίστως το Βραβείο Χαρτοσακούλας της Χρονιάς...

Πάντως, όσοι παίξετε στοίχημα στα Οσκαρ, προτείνω ενα σίγουρο σημείο με πολύ καλή απόδοση. Το Ξενόγλωσσο Οσκαρ. Φαβορί θεωρείται ο ΠΑΝΑΣ, αλλά όσοι φύλακες έχουν γνώση ξέρουν πως θα το πάρει η Γερμανία με τις ΖΩΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ. Σε κάποια sites που κοίταξα δίνει απόδοση 6.00. Μεγάλες κατηγορίες δεν προτείνω να παίξετε, γιατί εκεί τα φαβορί καιροφυλακτούν. Αν πετύχετε πουθενά μικρότερες κατηγορίες (μουσική, φωτογραφία, ήχος, κλπ) αξίζει να σπρώξετε πολλά γιατί σίγουρα θα υπάρξουν εκπλήξεις.

ΠΑΝΟS

για το apocalypto θα διαφωνησω φιλε μου...η ταινια εχει καποια νοηματα βαθυτερα απο αυτο που ειδες δηλ..την φρικαλεοτητα...αντανακλα αμεσα και στην δικη μας ζωη....
 

trixotos kavliaris

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
1.129
Like
2
Πόντοι
16
Προσωπικά, το apocalypto ήταν μια μετριότητα. Επίσης το Blood diamond μετριότητα.

Καλές ταινίες θεωρώ το " Οι ζωές των άλλων ", shortbus.

Δεν έχω δεί και θέλω να δώ είναι το Pan's Labyrinth.
Πιστεύω να αξίζει το κόπο.

Πάντως πολύ καλή ταινία έχω να δώ απο τη περίοδο του " Σε βλέπω 3"
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom