Νέα

Προσωπική άποψη για ταινίες/δυνατές σκηνές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα in_between
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 13K
  • Εμφανίσεις 643K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bluevertigo

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
393
Like
4
Πόντοι
1
Ανερχόμενος ηθοποιός ο οποίος θα αφήσει εποχή κατά την γνώμη μου είναι ο Clive Owen(πρωταγωνιστής ως Βασιλιάς Αρθούρος στο ομώνυμο έργο) κ έπαιξε στο ''Inside man''  στο ''Closer''.
Και στο I'll Sleep When I'm Dead και Children of Men. Δυστυχώς και τα δύο πέρασαν σχετικά απαρατήρητα και ειδικά το δεύτερο άξιζε πολύ καλύτερη υποδοχή από το κοινό.
 

MaximusChris

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2006
Μηνύματα
151
Κριτικές
13
Like
517
Πόντοι
31
ειδα σημερα τον Πανα....οποιος ειναι αριστερος ειναι καλο να τν δει...
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
ειδα χθες το"ο ανδρας της χρονιας" με τον ρομπιν ουιλιαμς.Κωμωδια αμερικανικη που θελει να βγαλει ως μυνημα την ανυπαρξια της σημερινης ειδικοτερα κυβερνησης που στην δευτερη τετραετια της ειναι χειροτερη απο την πρωτη...επισης θελει να στηλιτευσει τον γενικοτερο πολιτικο ξυλινο λογο των ηγετων και πραγματικα ο ρομπιν ειναι πολυ καλος,σχεδον απιστευτος στον ρολο του...οι ατακες του ειναι το κατι αλλο...απο σκηνοθετικη σκοπια δεν νομιζω οτι με αγγιξε καθολου...φυσικα το εργο το ειδα επειδη δεν ειχε θεσεις για τον "λαβυρινθο του πανα¨και "μαυρη λιστα"-"illusionist" :dancing: :dancing:
 

Bluevertigo

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
393
Like
4
Πόντοι
1
ειδα χθες το"ο ανδρας της χρονιας" με τον ρομπιν ουιλιαμς.Κωμωδια αμερικανικη που θελει να βγαλει ως μυνημα την ανυπαρξια της σημερινης ειδικοτερα κυβερνησης που στην δευτερη τετραετια της ειναι χειροτερη απο την πρωτη...επισης θελει να στηλιτευσει τον γενικοτερο πολιτικο ξυλινο λογο των ηγετων και πραγματικα ο ρομπιν ειναι πολυ καλος,σχεδον απιστευτος στον ρολο του...οι ατακες του ειναι το κατι αλλο...απο σκηνοθετικη σκοπια δεν νομιζω οτι με αγγιξε καθολου...φυσικα το εργο το ειδα επειδη δεν ειχε θεσεις για τον "λαβυρινθο του πανα¨και "μαυρη λιστα"-"illusionist" :dancing: :dancing:
Είδα και εγώ σήμερα τον Πανα, 2-2 με τον ΟΦΗ τα ρετάλια, έβαλα οριστικά στη μαύρη λίστα Γκαλίνοβιτς και Νίλσον και από illusions άφθονες για άλλη μια χρονιά την τελευταία δεκαετία. Φίλε vasos δεν το περίμενα να σου αρέσει τόσο αυτή η ταινία, δεν έχει πάρει ιδιαίτερα καλές κριτικές, αλλά μπορεί και να έχεις δίκιο, δεν την έχω δει. Το Bulworth με τον Warren Beatty ήταν καλή ταινία με ανάλογο προβληματισμό. Επίσης για τις βροχερές νύχτες του Φλεβάρη συνιστώ το Rocco Invades Poland με ένα μοναδικό συνδιασμό χιούμορ και απίστευτου σεξ
 

dem

Ανώτερος
Εγγρ.
23 Νοε 2005
Μηνύματα
3.731
Κριτικές
15
Like
6.459
Πόντοι
8.345
αγαπημενοι οι marx, αν και ακομη δενε χω δει οελς τις ταινεις τους, αν και τις εχω ολες. ειναι και αυτοι τρελοι οπως και ο ΘΟΥΒΟΥ.
απο ιταλους ο φελινι ειναι αγαπημενος
 

trixotos kavliaris

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
1.129
Like
2
Πόντοι
16
αγαπημενοι οι marx, αν και ακομη δενε χω δει οελς τις ταινεις τους, αν και τις εχω ολες. ειναι και αυτοι τρελοι οπως και ο ΘΟΥΒΟΥ.
απο ιταλους ο φελινι ειναι αγαπημενος

Αν μιλάμε για Ιταλούς ένας είναι ο ΜΕΓΙΣΤΟΣ:

ENNIO MORRICONE

Simply the Best!!!!!
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
+1 για τον Γουίτακερ, πραγματικά μου αρέσει πολύ αυτός ο ηθοποιός. Και έχει δίκιο ο Νταρκ, στο Ghost Dog ήταν απίστευτο το παλικάρι. Την απίστευτη πατάτα βέβαια που είχε κάνει με τον Τραβόλτα σε ένα έργο διαστήματος λίγο μετά το Phenomenon το θυμάται κανείς? Πολύ γέλιο  :grin:

Ο Μπουσέμι όντως cult φιγούρα, για ταινία Ταραντίνο.. Καρατερίστας και αυτός, ευτυχώς που υπάρχουν και τέτοιοι για να βγάζουν τη βρώμικη δουλειά σε κάθε ταινία. Ποια είναι αυτή? Η ερμηνευτική, δυστυχώς...

Για τον Clive Owen στον Αρθούρο δεν μου άρεσε , στο Closer ήταν καλός. Αλλά και μόνο για τον ρόλο του στον Κρουπιέρη, +50.000.000 και τέλος. Απίστευτη ταινία, εμένα τουλάχιστον μου άρεσε πάρα πολύ που έχω τρέλα με τις ταινίες που πραγματεύονται τον τζόγο , αν και πάνω από όλες είναι οι πολεμικές.

Όσο για την ερώτηση του φίλου vertigo, κι εγώ μάλλον προς τον Φελλίνι τείνω..


 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Στις 22 Μαΐου του 2008, Ημέρα Μνήμης για τους Αμερικανούς και ημέρα που είχαν κάνει πρεμιέρα και οι προηγούμενες ταινίες, θα κυκλοφορήσει στις αίθουσες ο τέταρτος «Ιντιάνα Τζόουνς».

Πρωταγωνιστής θα είναι, φυσικά, ο Χάρισον Φορντ και τα γυρίσματα αναμένεται να ξεκινήσουν τον Ιούνιο.

Οι τελευταίες υπογραφές για το σενάριο της ταινίας «έπεσαν» πρόσφατα και -όπως διαμηνύουν ο δημιουργός Τζορτζ Λούκας και ο σκηνοθέτης Στίβεν Σπίλμπεργκ- θα είναι το καλύτερο απ' όλα τα προηγούμενα.

Το σενάριο υπογράφει ο Ντέιβιντ Κεπ (Τζουράσικ Παρκ και Πόλεμος των Κόσμων), ο οποίος -σύμφωνα με το BBC- δήλωσε στον δικτυακό τόπο IGN ότι του πήρε έναν ολόκληρο χρόνο για να το ολοκληρώσει.
 

mpotofilos

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.478
Κριτικές
13
Like
200
Πόντοι
6.055
κατ'εμε πολυ μαλακας ο clive owen την εχει δει πολυ ο γαμαω απορω πως δε τον κανανε james bond!
 

XYNEI

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2007
Μηνύματα
24
Like
0
Πόντοι
0
"El Laberinto del Fauno", υπέρτατο φιλμ - σύμβολο στον αγώνα κατά του διεθνούς καπιταλισμού.
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.144
Κριτικές
491
Like
37.517
Πόντοι
41.447
ΜΑΤΩΜΕΝΟ ΔΙΑΜΑΝΤΙ 
ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΕΣ ΕΡΜΗΝΙΕΣ

Φίλε μου δεν επιτρέπετε η χρήση κεφαλάιων και greeklish στο forum.
Θα σε παρακαλούσα να τροποποιήσεις το μήνυμα σου σε μικρούς χαρακτήρες, αλλιώς θα αναγκαστώ να το διαγράψω.

Ευχαριστώ
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.860
Like
13
Πόντοι
366
ειδα χθες το"ο ανδρας της χρονιας" με τον ρομπιν ουιλιαμς.Κωμωδια αμερικανικη που θελει να βγαλει ως μυνημα την ανυπαρξια της σημερινης ειδικοτερα κυβερνησης που στην δευτερη τετραετια της ειναι χειροτερη απο την πρωτη...επισης θελει να στηλιτευσει τον γενικοτερο πολιτικο ξυλινο λογο των ηγετων και πραγματικα ο ρομπιν ειναι πολυ καλος,σχεδον απιστευτος στον ρολο του...οι ατακες του ειναι το κατι αλλο...απο σκηνοθετικη σκοπια δεν νομιζω οτι με αγγιξε καθολου...φυσικα το εργο το ειδα επειδη δεν ειχε θεσεις για τον "λαβυρινθο του πανα¨και "μαυρη λιστα"-"illusionist" :dancing: :dancing:

Συμπαθητικη ταινια με ωραιο κονσπετ αλλα νομιζω υπηρχε περιθωριο να αξιοποιηθει πολυ περισσοτερο η ιδεα σκηνοθετικα και σεναριακα.....

στην ελλαδα δεν εγινε χαμος με το children of men???σοβαρα μιλατε????παρα πολυ καλη ταινια!!!!
 

Επισκέπτης
μολις γυρισα απο κινηματογραφο!!ειδα το ,ΟΙ ΖΩΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ!!παρα πολυ καλη ταινια,μην την χασατε!!
 

Trelo Agori

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
410
Like
8
Πόντοι
1
Εξαιρετικός ηθοποιός ο Buscemi και περίεργη περίπτωση ατόμου, αρκεί μια ματιά στο βιογραφικό του για να σας πείσει, με μια μακροσκελέστατη λίστα από διάφορες δουλειές. Τα τελευταία 3-4 χρόνια πάντως δεν έχει παίξει κάποιον πραγματικά ενδιαφέροντα ρόλο. Νομίζω ότι οι ταινίες των αδελφών Cohen του ταιριάζουν γάντι, δεν είναι τυχαίες οι ερμηνείες του σε αυτές. Ο John Turturro είναι επίσης πολύ καλός. Και οι δύο είναι από το Brooklyn πάντως. Quite a coincidence!

... κορυφαία στιγμή του Buscemi όταν στο Reservoir Dogs, αρνείται να πληρώσει φιλοδώρημα (γεγονός που με βρίσκει ΑΠΟΛΥΤΑ σύμφωνο) και αναπτύσει, με μοναδική φυσικότητα, μια καταπληκτική επιχειρηματολογία για να υποστηρίξει την κίνησή του!

Εμπρός στον δρόμο της τσιγκουνιάς που χάραξε ο Stevaras!!!
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Ξέχασες που στο ''Αρμαγεδδών'' ε'ιχε ανέβει πάνω στο πυρηνικό λες κ ήταν άλογο κ φώναζε :''STOP THE NUCLEARS BOMB'' ή όταν τον περίμενε η στριπτητζού στο αεροδρόμιο στο ίδιο έργο που την έβαλε κάτω σε όλο τον κόσμο μπροστά κ της είπε : ''I WANT BABIES''

''Does mister feel lucky;''
''yes,yes,he does''
Τελευταία ατάκα από το CON AIR
 

dem

Ανώτερος
Εγγρ.
23 Νοε 2005
Μηνύματα
3.731
Κριτικές
15
Like
6.459
Πόντοι
8.345
ειδα το labyrintho del fauno, αλλά, άλλα περιμενα και αλλα ειδα.
εγω περιμενα μια fantasy ταινια με αναφορες στον εμφυλιο, και αυτο ηταν κυριως για εμφυλιο ,ε στοιχεια fantasy. καλη ταινια δεν λεω, αλλα παλι μας μπερδεψαν τα τρειλερ.
 

menis

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2006
Μηνύματα
604
Like
3
Πόντοι
6
χθες ειδα το flags of our fathers.καλη ταινιουλα,δεν τρελαθηκα ουτε απογοητευτηκα ομως..περναει ευχαριστα το διωρακι.να την δειτε.βασικα κατεβαστε τη,υπαρχει σε πολυ καλη ποιοτητα κ υπαρχουν κ υποτιτλοι αξιολογοι.
 

qwerty

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2005
Μηνύματα
66
Like
18
Πόντοι
0
children of men πολυ καλη παιδια.Δειτε το
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom