Νέα

Προσωπική άποψη για ταινίες/δυνατές σκηνές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα in_between
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 13K
  • Εμφανίσεις 642K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Αν σου άρεσε το  Closed Circuit ,δες το Tinker Taylor Soldier Spy.

Ενδιαφεροντα επίσης το The Debt και το The Clearing

Εννοείται το έχω δει, όπως κ το κορυφαίο Τhe Ghostwriter.


Thanx για τα άλλα δυο, θα τα τσεκάρω.

edit: Τελικά κ το The Debt το έχω δει, δυνατό κ αυτό.
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535
ειδα το robocop το καινουργιο...ηξερα απο πριν βεβαια οτι θα δω τερμα Αμερικανια,αλλα περναει ευχαριστα η ωρα... :grin:

 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
Αυτός απο τότε που του πήρε τα πάντα η εφορία γυρίζει την μια μαλακία πισω απο την άλλη :o
Όχι πως έκανε και τίποτα επικά έργα πριν αλλά τώρα αν του κάνουν και πρόταση απο το κάτω παρτάλι θα δεχτεί! :sunglasses:
και από το Καζακσταν να του κάνουν πρόταση, θα πάει..βέβαια βλέπεις μεγάλους ηθοποιούς και παίζουν σε βλακείες.
 

EnglandRules

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2013
Μηνύματα
2.376
Like
1
Πόντοι
16
και από το Καζακσταν να του κάνουν πρόταση, θα πάει..βέβαια βλέπεις μεγάλους ηθοποιούς και παίζουν σε βλακείες.

MV5BNjczMTU5OTUyMl5BMl5BanBnXkFtZTcwODEzNjc3Ng@@._V1_SX214_AL_.jpg
13935660_ori.jpg
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Αυτός απο τότε που του πήρε τα πάντα η εφορία γυρίζει την μια μαλακία πισω απο την άλλη :o
Όχι πως έκανε και τίποτα επικά έργα πριν αλλά τώρα αν του κάνουν και πρόταση απο το κάτω παρτάλι θα δεχτεί! :sunglasses:

:shit: :shit: :shit: :shit: :shit: :shit: :shit:
 

TOMMY DEVITO

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2013
Μηνύματα
3.639
Κριτικές
388
Like
8.913
Πόντοι
25.056
Σημερα απεβιωσε σε ηλικια 71 ετων ο Βρετανος ηθοποιος Bob Hoskins! :(
Ας ειναι ελαφρυ το χωμα που θα τον σκεπασει!
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
 

Συνημμένα

  • untitledLOPKJHY.png
    untitledLOPKJHY.png
    95,1 KB · Εμφανίσεις: 22

aristos 45 sec

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.965
Κριτικές
3
Like
21
Πόντοι
16
Wakolda: Ο Γερμανός Γιατρός, αν δεν κάνω λάθος η τέταρτη - μετά τα Book Thief, German Child, Monuments Men  - φετινή ταινία που ασχολείται με την αιματοκυλισμένη περίοδο του δεύτερου παγκοσμίου πολέμου και τα φρικιαστικά καμώματα των ναζί. Δεν ξέρω γιατί φέτος τόσες πολλές – μπορεί να μου διαφεύγουν κάποιες που δεν έχω δει – αναφορές στο φαινόμενο του ναζισμού αλλά ενδεχομένως να θέλει γενικά η τέχνη να ξυπνήσει την ωραία κοιμωμένη ( Ευρώπη ) και να συνειδητοποίησει πως και πριν μερικά χρόνια ο ναζισμός και οι λυκοφιλίες του οδήγησαν στο επεκτατισμό μιας χώρας που είναι να αναρωτιέσαι αν χρησιμοποιεί παρόμοιες μέθοδος η αν έχει αποτινάξει από πάνω της την υπεροχή της άριας φυλής...
Στα της ταινίας, έχουμε μια ανατριχιαστική ιστορία που φτάνει στα όρια του θρίλερ και του δράματος που κάλλιστα θα μπορούσε να είναι πραγματική με βάση την ιστορία που αφορά την τύχη των πιο στυγερών εγκληματιών της ναζιστικής Γερμανίας. Ο πολύς Μένγκελε γνωστός έως  χασάπης του Άουσβιτς, ο για πολλούς Άγγελος του θανάτου είναι ο Γερμανός Γιατρός που δεν ξεχνά την επιστήμη του και την ιδιοφυή γνώση του για το ανθρώπινο σώμα στην προσπάθεια του να μην μπορεί να αντισταθεί στις αρρωστημένες του συνήθειες ( πειράματα σε βρέφη, σε έγκυες γυναίκες, σε ανάπηρα και με συγγενείς ανωμαλίες άτομα ). Η μέθοδος γνωστή, χρησιμοποιεί την ευγενή του μόρφωση και το πράο ύφος του για να πλησιάσει οικογένειες και ανθρώπους δυστυχής, αλλά αγνοεί επιδεικτικά τους διώκτες του ( Μοσάντ ) που μετά την κατάρρευση του Χίτλερ εξαπέλυσαν ανθρωποκυνηγητό σε όλες τις ηπείρους...
Καλές ερμηνείες, κρατά το ενδιαφέρον του θεατή παρά την έλλειψη του σασπένς με την γνωστή συνταγή των μη χολιγουντιανών ταινιών να είναι με αργό αλλά τόσο γοητευτικό τέμπο.
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    203,7 KB · Εμφανίσεις: 26

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
 

Συνημμένα

  • MV5BMTU2NzY3ODUzMl5BMl5BanBnXkFtZTgwMzEwNzA0MDE@__V1_SY317_CR1,0,214,317_AL_.jpg
    MV5BMTU2NzY3ODUzMl5BMl5BanBnXkFtZTgwMzEwNzA0MDE@__V1_SY317_CR1,0,214,317_AL_.jpg
    21,6 KB · Εμφανίσεις: 10

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
θα εχει βγει στην συνταξη ο αλεξ φολευ τυπε? :grin:
Δεν έχω ιδέα. Πάντως είχαν κάνει πιλότο για σειρά με ήρωα το "γιο" του ,αλλά το CBS δεν το ενέκρινε..Η ταινία θα είναι των  Josh Appelbaum και  Andre Nemec (Mission: Impossible - Ghost Protocol /Teenage Mutant Ninja Turtles).
 

aristos 45 sec

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.965
Κριτικές
3
Like
21
Πόντοι
16
Under The Skin-Κάτω από το δέρμα. Με την σεξωγήινη  ( δανείζομαι τον τίτλο μιας  πολύ παλιότερης ταινίας ) Scarlett Johansson  που αποπλανεί  άνδρες για τις ανάγκες της και των δικών της. Και όπως κάθε σοβαρή μορφή που συνάπτει επαφές τρίτου τύπου, αρχίζει να εξερευνά την φύση της με  αποτέλεσμα να διαπιστώσει πως δεν απέχει πολύ να μετατραπεί σύντομα σε θήραμα.
Η ταινία προσφέρεται για ένα απολαυστικό οφθαλμόλουτρο για το υπέροχο κορμί της Scarlett  το οποίο και θα πρέπει να αποτελεί βάση για το πώς πρέπει να είναι το γυναικείο κορμί, απίστευτα όμορφο χωρίς να έχει τις γνωστές και μη εξαιρετέες διαστάσεις. Ωραία τοπία φύσης της Σκωτίας, μουσική που δημιουργεί την σωστή ατμόσφαιρα, σεναριακά αν και από τα τόσα που έχουμε δει μπορούμε να πούμε ότι έχει μια άποψη αλλά θα τονίσω πως απευθύνετε κυρίως σε σινεφίλ θεατές.
 

Συνημμένα

  • 1.png
    1.png
    25,3 KB · Εμφανίσεις: 23

averkios

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
412
Like
63
Πόντοι
1
Εννοείται το έχω δει, όπως κ το κορυφαίο Τhe Ghostwriter.


Thanx για τα άλλα δυο, θα τα τσεκάρω.

edit: Τελικά κ το The Debt το έχω δει, δυνατό κ αυτό.
Φίλε τότε κοιταξε και αυτη την ταινia ,Mobius αν και δεν ειναι πολυ γνώστη 
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom