Νέα

Προσωπική άποψη για ταινίες/δυνατές σκηνές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα in_between
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 13K
  • Εμφανίσεις 642K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Μπραβο μαν. Χαιρομαι πως μαζεψες λεφτα για να μπορεις και εσυ να πεις μια κουβεντα με καποιον. Ολη μερα να βαρας σφραγιδες με χαμηλωμενο το κεφαλι και το βραδυ να μιλας με τον τοιχο και να κλαις σε εμβρυικη σταση, δεν ειναι οτι καλυτερο.  :thumbsup:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.323
Like
72.607
Πόντοι
12.756
Μπραβο μαν. Χαιρομαι πως μαζεψες λεφτα για να μπορεις και εσυ να πεις μια κουβεντα με καποιον. Ολη μερα να βαρας σφραγιδες με χαμηλωμενο το κεφαλι και το βραδυ να μιλας με τον τοιχο και να κλαις σε εμβρυικη σταση, δεν ειναι οτι καλυτερο.  :thumbsup:

τι γραμματικη ειχατε κανει στο σχολειο μαν ?
 

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
I zoi tis Adele

Η ταινια ειναι 3ωρη και χωριζεται σε 3 parts

Στο 1/3 της ταινιας η πρωταγωνιστρια (ο θεος να την κανει) τρωει με ανοιχτο το στομα, γαμιεται και μαλακιζεται!!
Ο συμπρωταγωνιστης της την γουσταρει, την πηδαει και βγαζει φορα στην καμερα το καυλωμενο καβλι του
Διαλογοι ελαχιστοι, κατα κυριο λογο σκηνες με πηδους, γυμνο και αχανες βλεμματα των ηθοποιων
Συχνο ζουμαρισμα της καμερας στον κωλο της πρωταγωνιστριας (γυμνος ή μη περισσοτερο εντυπωση κανει οτι ειναι χαμηλοκωλα)


Στο υπολοιπο 1/3 (και 1/3 που εχουμε εξαρχης παμε στα 2/3 της ταινιας)
Η πρωταγωνιστρια δεχεται κοπλιμεντα και φιλια απο την φιλη της (δειχνει να το ευχαριστιεται και μας προιδεαζει για τρελα πλακομουνια).
Η Αντελ επισκεπτεται gay bars. Σκηνες με πουστριλικια και λεσβιακα κανουν την εμφανιση τους, εκει γνωριζει και την καψουρα της.
Βγαινουν, γνωριζονται, γλωσσοφιλιαζονται, πλακομουνιαζονται, γλειφομουνιαζονται, βυζοχουφτωνονται, χυνουν καργα, κωλοχαιδευονται, δαχτυλιαζονται, κωλοσκαμπιλιαζονται, λατρευει η μια το μουνι της αλλης (ο σκηνοθετης το ειχε απωθημενο προφανως να γυρισει τσοντα, 10 λεπτα περιπου ειναι το ενα απο τα πολλα, λεσβιακο τους στο δευτερο 1/3 της ταινιας)


Παμε και στο τελευταιο 1/3 της ταινιας
Μια πρωην της μια λεσβιας μπαινει αναμεσα στο ζευγαρι και η αντελ απογοητευμενη βγαινει με ανδρα συναδελφο της και γλωσσοφιλιαζεται
Η αλλη λεσβο-ζευγος την καταλαβαινει και οι καυγαδες ξεκινησαν, χωριζουν και η Αντελ μακρια της κλαιει και οδυρεται
Καποια στιγμη μετα απο καιρο της τηλεφωνει, βρισκονται σε ενα καφε και μουνοπλακωνονται στα γλωσσοφιλα και τα μουνοδαχτυλιασματα μεσα στο καφε
Παρολη την καυλα της στιγμης ομως, η μια λεσβια δεν συγχωρει την αλλη γιατι πληγωθηκε και εχουμε ενα δακρυβρεχτο τελος

Συμπερασματα
Προκειται περι καλης Τσοντουλας, ειδα και την Léa Seydoux που μου αρεσε απο το Mission: Impossible - Ghost Protocol να κανει πλακομουνια
Η Βαθμολογια 8 που τσιμπησε στο imbd, πως προκυπτει δεν ξερω, προφανως πετυχε η μαλακια σε οσους ψηφισανε
Οσοι γουσταρετε να δειτε το ξυρισμενο μουνι της δικιας μας, Adèle Exarchopoulos, να τριβεται με το μουνι της γκομενας της, δειτε την... οι υπολοιποι προσπεραστε την !!!

]

la-vie-dadele-297861l.jpg





Την ειδε κανεις την αριστουργηματικη Τσοντα ?
 

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
Λεω και εγω να δω τσοντα για το βραδυ.
Ειμαι μεταξυ αυτης της ταινιας και του Nymphomaniac.
Εσυ τι λες;

Την Nymphomaniac δεν την ειδα...
Δες την αντελ, εχει πλακομουνια γλειφομουνια full edition... το μονο που λειπει απο αυτη την τσοντα ειναι το :shit: η μια την αλλη !!!!  :boobies:
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
1939 Battle of Westerplatte

1η Σεπτεμβρίου 1939. Οι Γερμανοί επιτίθενται στο Westerplatte (Πολωνία). Η φρουρά δεν έχει καμια τύχη (πράγμα που το ήξερε εξαρχής η ηγεσία του στρατού, κάτι σαν πολωνικές "Θερμοπύλες¨)

Δυστυχώς η ταινία δεν είναι καλή. Αργή με προχειροφτιαγμένες σκηνές μαχών (μη φανταστείτε κάτι επικό), μέτρια εφέ. Κουραστική και βαρετή , βλέπεται μονο από φανατικούς των πολεμικών ταινιων και στο ffwd..
 

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
Her

Οταν δειτε την ταινια... θυμηθειτε και το Ντατσουν με αυτο που κουβαλαει στην φωτο ποιο κατω !!!!
Ηταν αυτη η ταινια υποψηφια σε καποια κατηγορια για Οσκαρ ?
Ή εγω ειμαι σε φαση τελευταια να γελαω με οτι βλεπω πλεον ή καποιοι το εχουν χασει τελειως !!!!
Προσπεραστε την !!!!

]
250px-Her_%28film%29.jpg


URL]]
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Her

Οταν δειτε την ταινια... θυμηθειτε και το Ντατσουν με αυτο που κουβαλαει στην φωτο ποιο κατω !!!!
Ηταν αυτη η ταινια υποψηφια σε καποια κατηγορια για Οσκαρ ?
Ή εγω ειμαι σε φαση τελευταια να γελαω με οτι βλεπω πλεον ή καποιοι το εχουν χασει τελειως !!!!
Προσπεραστε την !!!!

]
250px-Her_%28film%29.jpg


http://[URL unfurl="true"]www.iefimerida.gr/sites/default/files/datsun-patates-660.jpg[/img[/URL]] [img]http://[URL unfurl="true"]www.blog.gr/content/data/multimedia/images/KOINWNIA/patates-sakia.jpeg[/img[/URL]]




[/quote]

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

NBAZ

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Οκτ 2010
Μηνύματα
676
Κριτικές
38
Like
1.752
Πόντοι
2.290
Μια ωραία Βραζιλιάνικη ταινία του 2011 που ξαναείδα αυτές τις μέρες. Αφιερωμένη στα "εργαζόμενα" κορίτσια μας που τα αγαπάμε να προσέχετε  :-*

 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166

Hirayama

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2011
Μηνύματα
3.258
Like
3
Πόντοι
16
Tις προάλλες είδα το Prisoners, To βρήκα εξαιρετικό, μου θύμισε κάπως το Frozen Ground.
Ψάχνω για παρόμοια, καμμιά ιδέα;

Επίσης κ το Οut Of The Fournace το βρήκα αρκετά καλό.

Τσέκαρε το Zodiac, αν δεν το χεις δει
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Τσέκαρε το Zodiac, αν δεν το χεις δει

Nαι το έχω δει.
Κοίταζα για serial Killer βρήκα αρκετά, αλλά υπότιτλους για αυτό μόνο, προς το παρόν βρήκα.

Henry: Portrait of a Serial Killer

Eπίσης είδα κ αυτό,

Closed Circuit:
Που το βρήκα ένα αρκετά καλό Πολιτικό Θρίλερ/Αστυνομική Περιπέτεια.

 

Hirayama

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2011
Μηνύματα
3.258
Like
3
Πόντοι
16
Nαι το έχω δει.
Κοίταζα για serial Killer βρήκα αρκετά, αλλά υπότιτλους για αυτό μόνο, προς το παρόν βρήκα.

Henry: Portrait of a Serial Killer

Eπίσης είδα κ αυτό,

Closed Circuit:
Που το βρήκα ένα αρκετά καλό Πολιτικό Θρίλερ/Αστυνομική Περιπέτεια.

Αν σου άρεσε το  Closed Circuit ,δες το Tinker Taylor Soldier Spy.

Ενδιαφεροντα επίσης το The Debt και το The Clearing
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom