Νέα

Προσωπική άποψη για ταινίες/δυνατές σκηνές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα in_between
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 13K
  • Εμφανίσεις 642K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

rouKoun13

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.562
Κριτικές
2
Like
60
Πόντοι
16
δεν το εχω δει ακομα το νωε, αλλα αδυνατω να πιστεψω οτι ο αρονοφσκι γυρισε πατατα ταινια....
ειναι χαζο το θεμα δλδ μου ειναι αδιαφορο.Η ταινια αν εννοεις σκηνοθετικα ειναι ωραια απλα δεν με κρατησε!
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
Μπορεις να την βρεις στο gamato ανεβασμενη με ελληνικους υποτιτλους.καλη ταινια ,οχι κατι το εξαιρετικο ,κατα την γνωμη μου αλλα αξιζει να την δει κανεις ,κυριως επειδη οσα καταγραφονται στην ταινια αφορουν αληθινα γεγγονοτα 
ευχαριστώ πολύ! νομιζα ότι είχε κλείσει το gamato
 

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
ειδα τις προαλλες τo The Secret Life of Walter Mitty.Φοβερη ταινια μου αρεσε πολυ!
Το the machine με θεμα την τεχνητη νοημοσυνη επισης το προτεινω και πρεπει να την δειτε.
Το νωε τα γραψαν οι αλλοι.Απατη.Πραγματικα ποιος ο λογος να κανεις ταινια το συγκεκριμενο θεμα!Επρεπε να διναν τα λεφτα της παραγωγης στην κονελι και την γουατσον για ενα λεσβιακο και ενα threesome με εναν μαυρο!Πιο ενδιαφερον θα ειχε!

Ενας λογος που εμπιστευομαι την βαθμολογια στο imdb ειναι διοτι παντα συμφωνω με αυτο που βλεπω !!!!

Ποσο rate εχει για το the machine ? 6,2 ? Τοσο ειναι !!!
Βαρετη, καταφερα να την δω μεχρι την μεση... αλλο δεν αντεξα !!!!

Το rate gia to The Secret Life of Walter Mitty 7,5 ? Tοσο ειναι!!!
Καλογυρισμενη ταινια με πολυ ομορφη εικονα !!! Δειτε την !!!

Τι rate εχει για το Noe ? 6,5 ? Exactly !!
Oποιος εχει κουραγιο και αντοχες ας την δει... οι υπολοιποι προσπεραστε την !!!
 

Laser Dildo

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.095
Like
15
Πόντοι
16
Ενας λογος που εμπιστευομαι την βαθμολογια στο imdb ειναι διοτι παντα συμφωνω με αυτο που βλεπω !!!!

Ποσο rate εχει για το the machine ? 6,2 ? Τοσο ειναι !!!
Βαρετη, καταφερα να την δω μεχρι την μεση... αλλο δεν αντεξα !!!!

Το rate gia to The Secret Life of Walter Mitty 7,5 ? Tοσο ειναι!!!
Καλογυρισμενη ταινια με πολυ ομορφη εικονα !!! Δειτε την !!!

Τι rate εχει για το Noe ? 6,5 ? Exactly !!
Oποιος εχει κουραγιο και αντοχες ας την δει... οι υπολοιποι προσπεραστε την !!!
Μια ιδέα όντως μπορεί να πάρει κάποιος κοιτάζοντας τη βαθμολογία, πχ ταινία κάτω του 6 είναι κατά 99% σκουπίδι, μεταξύ 6 και 7 σπανίως είναι κάτι πολύ καλό και από 7 και πάνω δεν βγαίνει άκρη, άλλωστε το top 250 έχει ένα σωρό αδιάφορες και μετριότατες ταινίες

Όσο για το mitty, το παλιό (1947) το βρήκα πιο ενδιαφέρον, χωρίς να είναι τίποτα ιδιαίτερο
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Η βαθμολογια στο rotten tomateos ειναι πιο ισορροπημενη παντως.
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537

Στο Rotten αξιζει μονο αν εχει πανω απο 25-30 reviews, συνδυαστικα και με το average rating των κριτικων.

Υπαρχουν ταινιες με >90%, αλλα σχετικα χαμηλο rating (πχ 7.8). Αυτες συνηθως ειναι ψιλομαπα.
 

aristos 45 sec

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.965
Κριτικές
3
Like
21
Πόντοι
16
Captain America-O Στρατιώτης του Χειμώνα, εκ πρώτης όψεως η ταινία βλέπεται με ενδιαφέρον κυρίως για το καλό αν και κάπως πολιτικό σενάριο της και το σκάλισμα με το παρελθόν του πρώτου μέρους με το οποίο και κάνει κάποια σύνδεση. Διαθέτει καλούτσικη πλοκή/δράση, καλές παρουσίες (Σκάρλετ Γιόχανσον) και φυσικά το προβλεπόμενο φινάλε. Θα την βρουν ενδιαφέρον κυρίως οι φαν της Marvel Comics αλλά και όσοι (συμπεριλαμβανόμενου και μου) περιμένουν με ανυπομονησία τους Τhe Avengers-Age of Ultron.
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    37,5 KB · Εμφανίσεις: 9
  • 2.jpg
    2.jpg
    282,2 KB · Εμφανίσεις: 36

aristos 45 sec

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.965
Κριτικές
3
Like
21
Πόντοι
16
A Long Way Down-Πέντε Δευτερόλεπτα Στο Κενό, και δεν ξέρω αν η ταινία κατάφερε να πείσει τους αυτόχειρες και γενικά τους καταθλιπτικούς να το σκεφτούν καλύτερα. Μακάρι όσοι καταφεύγουν σε απελπιστικές λύσεις να μπορούσαν να ξεπεράσουν τα προβλήματα τους με ένα ταξίδι σε ένα θέρετρο, η απολαμβάνοντας την δημοσιότητα.
Η ταινία παρουσιάζει τέσσερις ανθρώπους που αποφασίζουν να βάλουν τέλος στην ζωή τους πέφτοντας από  το πιο ψηλό κτίριο του Λονδίνου παραμονή της πρωτοχρονιάς (η δημοφιλής ήμερες έχουν περισσότερη προδιάθεση για τέτοια ενέργεια) και αφού μένουν έκπληκτοι για την περίεργη αυτή συνάντηση αποφασίζουν να δώσουν προθεσμία στην απόπειρα τους.
Πρόχειρη ταινία, δεν πείθει σε καμία περίπτωση με την απίστευτη πλοκή της...
Στο καστ  η μεταγραφή των δυο πρωταγωνιστών από το Need for Speed.
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    94,3 KB · Εμφανίσεις: 23
  • 2.jpg
    2.jpg
    72,6 KB · Εμφανίσεις: 17

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
Lone Survivor

Λοιπον... διευκρινιζω οτι δεν μου αρεσουν, καθολου ομως, οι στρατιωτικες ταινιες.
Την ειχα σταμπαρει στο imdb οτι εχει 7,8 πολυ υψηλη βαθμολογια και καταλαβαινω οτι πρεπει να ειναι καλη... αλλα ελα που οπως προανεφερα δεν μου αρεσουν (καθολου ομως) οι στρατιωτικες ταινιες. Την εβλεπα συνεχεια μπροστα μου, αλλα δεν μου εκανε καμια εντυπωση ουτε με παρακινουσε κατι ολο αυτον τον καιρο (πλην της βαθμολογιας στο ιmdb) να την δω ...

Ωσπου πηρα την αποφαση να την παρακολουθησω μη εχοντας κατι καλυτερο να κανω.

Τα 5 πρωτα λεπτα αδιαφορη
Τα επομενα 5 διερευνητικα, αρχιζε να μου κεντριζει το ενδειαφερον
Στα υπολοιπα με ρουφηξε !!! Μπηκα μεσα και κολλησα.

Παρα πολυ καλη επιλογη, δειτε την, οσο αρνητικοι και αν ειστε εξαρχης οπως και εγω  !!!!


 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
γαμω τις ταινιες το Lone Survivor !!!
:rockon: :rockon: :rockon:
 

aristos 45 sec

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.965
Κριτικές
3
Like
21
Πόντοι
16
Καλή με πολύ καλή μουσική αλλά υπερβολικός ο υπότιτλος της <<η καλύτερη πολεμική ταινία μετά την Διάσωση του Στρατιώτη Ράιαν>> διότι η καλύτερη είναι μακράν το Black Hawk Down!
 

Hirayama

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2011
Μηνύματα
3.258
Like
3
Πόντοι
16
Καλή με πολύ καλή μουσική αλλά υπερβολικός ο υπότιτλος της <<η καλύτερη πολεμική ταινία μετά την Διάσωση του Στρατιώτη Ράιαν>> διότι η καλύτερη είναι μακράν το Black Hawk Down!


Πολύ καλύτερη πολεμική ταινία, απ' τις 2 αυτές που αναφέρεις είναι η Λεπτή Κόκκινη Γραμμή.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390

Trainspotting 13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.051
Κριτικές
7
Like
359
Πόντοι
316
πολυ μαπα αυτο το lone survivor.
καλυτερα να εβλεπα το superman.
πολλα τα κουφα και τα τρελα και σιγουρα οχι
σαν τις old school πολεμικες που γουσταραμε
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
Grudge Match  

Ταινία "επιστημονικής φαντασίας" με δυο υπερήλικες να ανεβαίνουν ξανά στο ριγκ για έναν τελευταίο αγώνα. Μόνο στο ffw ,κάνοντας δουλειές. Δεν είναι κωμωδία, δεν είναι περιπέτεια , δεν είναι κοινωνική. Είναι απλά άθλια!
Καλό είναι να σταματά καποιος όταν είναι στην κορυφή, ή τουλάχιστον να παίζει επιλεκτικά μικρούς ρόλους προσαρμοσμένους στην ηλικία του. Τόσο ο Ντε Νίρο ,όσο και ο Σταλόνε απλά είναι για λύπηση..
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535


ο Ζιγκα ειναι ενας φτωχος Πολωνος ...το μερος που ζει ειναι γαμησετα,η οικογενεια του φυσικα δεν εχει φραγκο,οποτε σαν παιδι που ζηλευει τον πλουτο κ την καλη/ανετη ζωη το ριχνει στην κλεψια με τις ''ευλογιες'' της τσατσας/πουτανας θειας του...μαζι κ τα φιλαρακια του επι το εργω...
Καλο...σαν σεναριο δεν ειναι κατι που δεν εχουμε ξαναδει,απλα περισσοτερο δειχνει την εξαθλιωση,την φτωχεια,την μιζερια που βιωνανε οι Πολωνοι μετα την πτωση του Κουμμουνισμου κ πως θελανε να ενσωματοθουν στην Δυτικη κουλτουρα,με οτι αυτο συνεπαγεται...
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535

μετριο θριλερ...ενα κοριτσακι καταφερνει να ξεφυγει απο τους σαδιστες απαγωγεις της κ 15 χρονια μετα τους βρισκει αναζητώντας εκδικηση...μαζι με την βοηθεια μιας φιλης της...
ενω στην αρχη το παει καλα,απο ενα σημειο κ μετα προσωπικα βαρεθηκα/ξενερωσα...+ οτι το τελος την ταινιας ειναι τελειως χαζο/ανεμπνευστο/ξεκαρφωτο.....
 

Geopa

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2009
Μηνύματα
5.861
Κριτικές
34
Like
39
Πόντοι
1.666
Πολύ καλύτερη πολεμική ταινία, απ' τις 2 αυτές που αναφέρεις είναι η Λεπτή Κόκκινη Γραμμή.
Αυτή που αναφέρεις είναι αντιπολεμική....
Όπως και το Αποκάλυψη τώρα!!!!!
Μην της βάζεις στην ίδια κατηγορία με αυτές διότι στέλνουν το ακριβώς αντίθετο μνμ....
Δεν υπάρχουν ήρωες σε κανέναν πόλεμο διότι κάθε πόλεμος είναι ΑΘΛΙΟΣ!!!!!
 

Hirayama

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2011
Μηνύματα
3.258
Like
3
Πόντοι
16
Αυτή που αναφέρεις είναι αντιπολεμική....
Όπως και το Αποκάλυψη τώρα!!!!!
Μην της βάζεις στην ίδια κατηγορία με αυτές διότι στέλνουν το ακριβώς αντίθετο μνμ....
Δεν υπάρχουν ήρωες σε κανέναν πόλεμο διότι κάθε πόλεμος είναι ΑΘΛΙΟΣ!!!!!

Έλα ρε γκέοπα - θα με κουφάνεις ! Κάθε ταινία με θέμα τον πόλεμο είναι στις πολεμικές !
Τώρα το μήνυμα που περνάει, είναι άλλο θέμα (αντιπολεμικό ή μη ).
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom