Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 135K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 30,2%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,9%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 135 39,6%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 27 7,9%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,0%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    341

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
πάντως κάτω από45.000 θέσεις θα είναι μαλακία να γίνει........
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Ναι ρε συ...

Μαλακιες ελεγε ο Κοελιο για τα περι δυνατης επιθυμιας και θελησης του συμπαντος να συνομωτησει για την πραγματοποιηση της...

Πραγματικα κριμα που δεν θα εχουμε την ευκαιρια να γελασουμε με την ομαδα του ταβερνιαρη απο την Ιεριχω...

Α ρε ατιμη ...κενωνια και ατιμε Σκολα...

Δεν βαριεσαι...

Του χρονου ισως μας κανει την χαρη το συμπαν...

Πάντως, κοίτα να περάσεις το Σκόλα και τους άλλους, γιατί είναι ζόρικοι...
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
λέω ανω των 45.000 μήπως και η σωφεράντζα λόγω εσόδων από εισητήρια κάνει μεταγραφες της προκοπής και το γεμίζει..............και τα παίρνει χοντρα......
 

Επισκέπτης
ρε σεις, το θεμα ειναι να παμε οι 40-50 χιλιαδες...οπως πηγαιναμε εποχης σαραβακου και ζαετς....εγω παντως, δεν παω...και πηγαινα 17 χρονια...ως φοιτητης,...με στερησεις και ψεματα...(ελεγα στη μανα μου οτι ημουν θε/κη και ημουν στο Μπρυζ στο Βελγιο...
 

Albert Speer

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2007
Μηνύματα
274
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
1
Γήπεδο για ελληνική ομάδα πάνω από 45000 θέσεις, είναι ασύμφορο. Ειδικά ο Καβουρογιάννης, αποκλείεται να επεκταθεί. Και μην ακούτε παπαριές, και καλύτερες προτάσεις είχε και για καλύτερα σημεία να το φτιάξει, και έτοιμες χρηματοδοτήσεις, απλά πρέπει να παίξουν οι εσωτερικές μίζες.
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
ΦΑΤΕ........ΦΑΤΕ........που έλεγε και ο αυλωνίτης........
 

Spartan_King

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
225
Like
0
Πόντοι
1
Πάντως, κοίτα να περάσεις το Σκόλα και τους άλλους, γιατί είναι ζόρικοι...

Δεν αντιλεγει κανεις για την (δεδομενη) ποιοτητα των Βασκων...

Προσωπικα περιμενω πως και πως το συγκεκριμενο ματς διοτι πιστευω οτι θα δουμε πολυ καλο μπασκετ απο δυο ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ ομαδες...

Θεωρω ομως οτι ο Παναθηναικος (και πιο συγκεκριμενα ο Ζοτς) το πηρε το μαθημα του περυσι απο την Ταου οποτε ο βαθμος δυσκολιας για τους Σπανιολους ειναι κατα τι μεγαλυτερος φετος...

Συνυπολογιζοντας δε και το γεγονος οτι στον παγκο της Ταου καθεται (ισως) ο πλεον αρτηριοσκληρωτικος προπονητης, σε συνδυασμο με την παρουσια του κορυφαιου Ομπρατοβιτς στον παγκο του Παναθηναικου ,συν την εδρα, η πλαστιγγα γερνει ακομα περισσοτερο προς Τριφυλλι μερια...
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Δεν αντιλεγει κανεις για την (δεδομενη) ποιοτητα των Βασκων...

Προσωπικα περιμενω πως και πως το συγκεκριμενο ματς διοτι πιστευω οτι θα δουμε πολυ καλο μπασκετ απο δυο ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ ομαδες...

Θεωρω ομως οτι ο Παναθηναικος (και πιο συγκεκριμενα ο Ζοτς) το πηρε το μαθημα του περυσι απο την Ταου οποτε ο βαθμος δυσκολιας για τους Σπανιολους ειναι κατα τι μεγαλυτερος φετος...

Συνυπολογιζοντας δε και το γεγονος οτι στον παγκο της Ταου καθεται (ισως) ο πλεον αρτηριοσκληρωτικος προπονητης, σε συνδυασμο με την παρουσια του κορυφαιου Ομπρατοβιτς στον παγκο του Παναθηναικου ,συν την εδρα, η πλαστιγγα γερνει ακομα περισσοτερο προς Τριφυλλι μερια...

Αν συνυπολογίσουμε και τον παράγοντα "στατιστική" (δεν μπορεί μεταξύ ισοδυνάμων ομάδων, σε διαδοχικές αναμετρήσεις να υπερισχύει πάντα η μία), μάλλον θα πανηγυρίσεις...
 

Spartan_King

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
225
Like
0
Πόντοι
1
Γήπεδο για ελληνική ομάδα πάνω από 45000 θέσεις, είναι ασύμφορο. Ειδικά ο Καβουρογιάννης, αποκλείεται να επεκταθεί. Και μην ακούτε παπαριές, και καλύτερες προτάσεις είχε και για καλύτερα σημεία να το φτιάξει, και έτοιμες χρηματοδοτήσεις, απλά πρέπει να παίξουν οι εσωτερικές μίζες.

1. Ασυμφορο ως προς τι ; Ως προς τα λειτουργικα εξοδα π.χ;

2.Εχω την εντυπωση οτι σε περιπτωση επεκτασης, τα εξοδα αυτης επιβαρυνουν τον ιδιοκτητη, τον Δημο Αθηναιων εν προκειμενω δηλαδη,  οποτε δεν βλεπω τον λογο να αρνηθει ο καβουρας.

3. Λες "οτι ειχε προτασεις για καλυτερα σημεια να το φτιαξει", "ετοιμες χρηματοδοτησεις","μιζες ημετερων" ; Μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος;


Η τοποθετηση σου μου κινησε την περιεργεια καθως κατα πως φαινεται εισαι σχετικος με το αντικειμενο...Εξ'ου και το "μπαραζ" των ερωτησεων... :grin: ;)
 

Albert Speer

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2007
Μηνύματα
274
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
1
1. Ασυμφορο ως προς τι ; Ως προς τα λειτουργικα εξοδα π.χ;
2.Εχω την εντυπωση οτι σε περιπτωση επεκτασης, τα εξοδα αυτης επιβαρυνουν τον ιδιοκτητη, τον Δημο Αθηναιων εν προκειμενω δηλαδη,  οποτε δεν βλεπω τον λογο να αρνηθει ο καβουρας.
3. Λες "οτι ειχε προτασεις για καλυτερα σημεια να το φτιαξει", "ετοιμες χρηματοδοτησεις","μιζες ημετερων" ; Μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος;
Η τοποθετηση σου μου κινησε την περιεργεια καθως κατα πως φαινεται εισαι σχετικος με το αντικειμενο...Εξ'ου και το "μπαραζ" των ερωτησεων... :grin: ;)
1. Ναι, αλλά και την κατασκευή του.
2. Δεν είναι ακριβώς έτσι, θα έλεγα να κοιτάξεις την σύμβαση (συμβάσεις που εμπλέκεται το δημόσιο έχουν δικαίωμα όλοι να τις διαβάσουν, ακόμη και όταν βρίσκονται σε φάση προσχεδίου) και θα καταλάβεις.
3. Προτάσεις είχε πολλές. Έχει στα χέρια του ακόμη και λύση για την Λεωφ. Αλεξάνδρας. (ΝΑΙ ΝΑΙ, μην γελάσετε) Του προτάθηκε να του δοθεί χώρος πριν τους Ολυμπιακούς στο Γαλάτσι (ΔΩΡΕΑΝ μάλιστα), έχει τουλάχιστον 2 προτάσεις στα χέρια του από τράπεζες του εξωτερικού για χρηματοδότηση του έργου 100% χωρίς υποθήκευση του γηπέδου, αλλά κατά την ορθή μέθοδο του project financing (τράπεζα Βρεττανική, και Ιαπωνική). Για τις μίζες, δεν νομίζω να πιστεύεις ότι θα σου πω έτσι χύμα εδώ μέσα ονόματα. Ψάξε ποιος σχεδιάζει το έργο, ποιος θα το κατασκευάσει ποιος είναι ο πραγματικός κύριος του έργου και θα βγάλεις την άκρη εάν έχεις σχέση με την ελληνική οικονομία γενικότερα.
 

Επισκέπτης
Εχει εμας, ο ΠΑΟ...θα τα σκασουμε ετσι η αλλιως...
 

Spartan_King

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
225
Like
0
Πόντοι
1
Αν συνυπολογίσουμε και τον παράγοντα "στατιστική" (δεν μπορεί μεταξύ ισοδυνάμων ομάδων, σε διαδοχικές αναμετρήσεις να υπερισχύει πάντα η μία), μάλλον θα πανηγυρίσεις...

Flesh μακαρι ολα να κυλησουν κατ'ευχην και να επιβεβαιωθουν οι θεωριες (διοτι περι θεωριων -και μονο- προκειται) ημων...

Το γηπεδο ειναι ομως ο καθρεφτης...Ολα εκει θα φανουν...

Ξαναλεω παντως οτι οσοι δεν ειναι "χρωματισμενοι" σε αυτον τον ημιτελικο (οπως εγω :grin: :sunglasses:),ειμαι βεβαιος οτι θα απολαυσουν δυο ωριτσες πολυ ομορφου,ευρωπαικου  μπασκετ...
 

gangstaXZ

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.642
Κριτικές
5
Like
27
Πόντοι
1.516
Ρε παιδιά αν γίνει γήπεδο με πάνω από 45.000 πότε θα γεμίζει??Με τίποτα Ατρόμητους και Εργοτέληδες???Θα φαίνεται σαν άδειο όπως αυτή η μαλακία το ΟΑΚΑ το πιο αντιποδοσφαιρικό γήπεδο που υπάρχει σε ελληνικό πρωτάθλημα.

Να δούμε όμως θα ζούμε όταν φτιαχτεί...?Ο σωφεράκος πάντως ήθελε τη λύση του ελληνικού αρχικά γιατί εκεί εκμεταλλεύεται καλύτερα τις εμπορικές του μαλακίες(λόγω έκτασης).Από το οικονομικό πάντως εφ'
οσον το σχέδιο του γηπέδου υπάγεται στο δήμο Αθηναίων δεν θα υπάρξει πρόβλημα(έχει και τον Σουφλιά,υπεχωδε)
 

Spartan_King

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
225
Like
0
Πόντοι
1
1. Ναι, αλλά και την κατασκευή του.
2. Δεν είναι ακριβώς έτσι, θα έλεγα να κοιτάξεις την σύμβαση (συμβάσεις που εμπλέκεται το δημόσιο έχουν δικαίωμα όλοι να τις διαβάσουν, ακόμη και όταν βρίσκονται σε φάση προσχεδίου) και θα καταλάβεις.
3. Προτάσεις είχε πολλές. Έχει στα χέρια του ακόμη και λύση για την Λεωφ. Αλεξάνδρας. (ΝΑΙ ΝΑΙ, μην γελάσετε) Του προτάθηκε να του δοθεί χώρος πριν τους Ολυμπιακούς στο Γαλάτσι (ΔΩΡΕΑΝ μάλιστα), έχει τουλάχιστον 2 προτάσεις στα χέρια του από τράπεζες του εξωτερικού για χρηματοδότηση του έργου 100% χωρίς υποθήκευση του γηπέδου, αλλά κατά την ορθή μέθοδο του project financing (τράπεζα Βρεττανική, και Ιαπωνική). Για τις μίζες, δεν νομίζω να πιστεύεις ότι θα σου πω έτσι χύμα εδώ μέσα ονόματα. Ψάξε ποιος σχεδιάζει το έργο, ποιος θα το κατασκευάσει ποιος είναι ο πραγματικός κύριος του έργου και θα βγάλεις την άκρη εάν έχεις σχέση με την ελληνική οικονομία γενικότερα.


Φιλε Albert ειλικρινα με "τρομαζει" η τοποθετηση σου...Ειμαι εκ φυσεως καλοπροαιρετος ανθρωπος και ως εκ τουτου νοιωθω "καπως" με τα γραφομενα σου (τα οποια -να διευκρινησω πως- δεν αμφισβητω)...

Θεωρουσα,οτι για την Λεωφορο π.χ ειχαν γινει προσπαθειες (και απο τον ερασιτεχνη), οι οποιες προσεκρουαν στο ανεφικτο (οπως ολοι οι εμπλεκομενοι χαρακτηριζαν) του -εν λογω- εγχειρηματος...

Δεν μπορω να διανοηθω οτι υπηρχε λυση για την ανακατασκευη του 'Αποστολος Νικολαιδης',την οποια απερριψε (ελαφρα τη καρδια) καποιος αεργος κληρονομος-γονος μεγαλοαστικης οικογενειας...

Οσο για τις μιζες, υποθετω οτι πρωτευοντα ρολο στο φαγοποτι θα παιξει και η εβδομη τεχνη,ο κινηματογραφος...

Και συγκεκριμενα ο βο(υ)βος ...


Αποπνεει δυσοσμια υπονομου η ολη ιστορια...
 

Albert Speer

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2007
Μηνύματα
274
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
1
Θεωρουσα,οτι για την Λεωφορο π.χ ειχαν γινει προσπαθειες (και απο τον ερασιτεχνη), οι οποιες προσεκρουαν στο ανεφικτο (οπως ολοι οι εμπλεκομενοι χαρακτηριζαν) του -εν λογω- εγχειρηματος...
Δεν μπορω να διανοηθω οτι υπηρχε λυση για την ανακατασκευη του 'Αποστολος Νικολαιδης',την οποια απερριψε (ελαφρα τη καρδια) καποιος αεργος κληρονομος-γονος μεγαλοαστικης οικογενειας...
Εάν το ανέφικτο το εντοπίζεις σε θέματα τεχνικά, να είσαι βέβαιος ότι είχαν λυθεί (από εβδομάδα όταν θα επιστρέψω στην "έδρα/γραφείο" μου, θα σου περάσω και ένα-δύο σχετικά σχέδια).
Υπήρχαν κάποια άλλα προβλήματα σχετικά με τον χώρο (όχι τεχνικά), τα οποία όμως λυνόντουσαν με κάποια σχετική "πολιτική" βούληση, αλλά και λίγο κόντρα στην εκκλησία. Συνολικά μιλάμε για πολύ λέρα.
 

Επισκέπτης
Εάν το ανέφικτο το εντοπίζεις σε θέματα τεχνικά, να είσαι βέβαιος ότι είχαν λυθεί (από εβδομάδα όταν θα επιστρέψω στην "έδρα/γραφείο" μου, θα σου περάσω και ένα-δύο σχετικά σχέδια).
Υπήρχαν κάποια άλλα προβλήματα σχετικά με τον χώρο (όχι τεχνικά), τα οποία όμως λυνόντουσαν με κάποια σχετική "πολιτική" βούληση, αλλά και λίγο κόντρα στην εκκλησία. Συνολικά μιλάμε για πολύ λέρα.


μου αρεσουμε εμεις οι μηχανικοι... :2funny: ΥΟΡΓΟΣΣΣΣΣΣΣ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom