Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 134K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 22 άτομα (0 μέλη και 22 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 30,3%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,9%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 134 39,4%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 27 7,9%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,1%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    340

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.043
Πόντοι
216
Κανενας δε προκειται να βαλει ποτε λεφτα στον Παναθηναικο, γιατι οι αλλοι ανταγωνιστες θα εχουν γηπεδα δικα τους με βαση για εσοδα και ομαδα με δικια της οικονομικη δυναμικη. Οποτε για να παραμεινει ανταγωνιστικος ο Παναθηναικος σε σχεση με αυτους, θα πρεπει καποιος να χωνει το χρημα που αυτοι θα το βγαζουν απο τα ιδιοκτητα γηπεδα τους και τις αλλες δραστηριοτητες που θα εχουν εκει. Επομενως μαλακας ειναι?  Ο οποιος παει να εμπλακει θελει απαραιτητα και γηπεδο. Ο Γιαννακοπουλος επειδη ειναι στην ΚΑΕ ηθελε και γηπεδο μπασκετ. Μεταξυ μας βεβαια δε χρειαζεται απαραιτητα γηπεδο μπασκετ και πιστευω ο Γιαννακοπουλος επρεπε να χωθει στην ΠΑΕ και να το παζαρεψει για οσο το δυνατον μεγαλυτερο γηπεδο .
Τωρα βεβαια το θεμα ειναι που? Χωρις να ειμαι ειδικος στα τεχνικα , εαν αυτο γινοταν εγω θα προτιμουσα λεωφορο. Εαν αυτο δε γινεται τοτε ο χωρος που θα πρεπει να γινει γηπεδο στον Παναθηναικο θα πρεπει να ειναι στις τεραστιες εκτασεις που υπαρχουν στο Γουδι, εκει που ηδη απο τη δεκαετια του 80 το ψαχναμε, οταν ειχαμε οριστικα φυγει απο τη Λεωφορο και το ΟΑΚΑ το βλεπαμε ως προσωρινο.
Το μεγαλο λαθος του Βαρδινογιαννη ηταν αυτο : οτι δεν εκανε γηπεδο στον Παναθηναικο στο Γουδι. Ο Βοτανικος δε συγκινει ιδιαιτερα, ειδικα αν ειναι να γινει με θυσια του ιστορικου γηπεδου της λεωφορου. Το γηπεδο της ΑΕΚ μπορει να γκρεμιστηκε αλλα ο Μελισσανιδης ξαναφτιαχνει στο ιδιο μερος. Ο γαβρος το ιδιο, στο ιδιο μερος. Με μας εχει παιξει εκβιασμος : για να γινουμε οικονομικα βιωσιμοι θα πρεπει να εκτοπιστουμε στο κρανιου τοπου τον Ελαιωνα, οποτε μια η αλλη. Χανουμε μεγαλο μερος απο τη δυναμικη μας σε ενα ξεκαρφωτο μερος μαυρη τρυπα που δεν εχει καμια σχεση με την ιστορια και τη φυσιογνωμια του Παναθηναικου.
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Κανενας δε προκειται να βαλει ποτε λεφτα στον Παναθηναικο, γιατι οι αλλοι ανταγωνιστες θα εχουν γηπεδα δικα τους με βαση για εσοδα και ομαδα με δικια της οικονομικη δυναμικη. Οποτε για να παραμεινει ανταγωνιστικος ο Παναθηναικος σε σχεση με αυτους, θα πρεπει καποιος να χωνει το χρημα που αυτοι θα το βγαζουν απο τα ιδιοκτητα γηπεδα τους και τις αλλες δραστηριοτητες που θα εχουν εκει. Επομενως μαλακας ειναι?  Ο οποιος παει να εμπλακει θελει απαραιτητα και γηπεδο. Ο Γιαννακοπουλος επειδη ειναι στην ΚΑΕ ηθελε και γηπεδο μπασκετ. Μεταξυ μας βεβαια δε χρειαζεται απαραιτητα γηπεδο μπασκετ και πιστευω ο Γιαννακοπουλος επρεπε να χωθει στην ΠΑΕ και να το παζαρεψει για οσο το δυνατον μεγαλυτερο γηπεδο .
Τωρα βεβαια το θεμα ειναι που? Χωρις να ειμαι ειδικος στα τεχνικα , εαν αυτο γινοταν εγω θα προτιμουσα λεωφορο. Εαν αυτο δε γινεται τοτε ο χωρος που θα πρεπει να γινει γηπεδο στον Παναθηναικο θα πρεπει να ειναι στις τεραστιες εκτασεις που υπαρχουν στο Γουδι, εκει που ηδη απο τη δεκαετια του 80 το ψαχναμε, οταν ειχαμε οριστικα φυγει απο τη Λεωφορο και το ΟΑΚΑ το βλεπαμε ως προσωρινο.
Το μεγαλο λαθος του Βαρδινογιαννη ηταν αυτο : οτι δεν εκανε γηπεδο στον Παναθηναικο στο Γουδι. Ο Βοτανικος δε συγκινει ιδιαιτερα, ειδικα αν ειναι να γινει με θυσια του ιστορικου γηπεδου της λεωφορου. Το γηπεδο της ΑΕΚ μπορει να γκρεμιστηκε αλλα ο Μελισσανιδης ξαναφτιαχνει στο ιδιο μερος. Ο γαβρος το ιδιο, στο ιδιο μερος. Με μας εχει παιξει εκβιασμος : για να γινουμε οικονομικα βιωσιμοι θα πρεπει να εκτοπιστουμε στο κρανιου τοπου τον Ελαιωνα, οποτε μια η αλλη. Χανουμε μεγαλο μερος απο τη δυναμικη μας σε ενα ξεκαρφωτο μερος μαυρη τρυπα που δεν εχει καμια σχεση με την ιστορια και τη φυσιογνωμια του Παναθηναικου.

Μερικές διευκρινίσεις μαν
- Η κούλα θα χει ιδιόκτητο γήπεδο, το οποίο μάλιστα χρηματοδότησε σε ένα βαθμό και η πολιτεία
- Ο Ολυμπιακός με ενοίκιο παίζει στο Καραισκάκη, το οποίο δεν έχει σχεδόν καθόλου εμπορικές χρήσεις, ενώ αναλάβαμε
  και τα δάνεια για την κατασκευή.

Τώρα για τον βάζελο
- Και γω αν ήμουν βάζελος δεν θα ήθελα Βοτανικό. Στη Λεωφόρο είναι πρακτικά αδύνατο να χτιστεί μεγάλο γήπεδο, εκτός να ψηνεται κανένας σας για γήπεδο τύπου Ριζούπολης. Στο Γουδή υπάρχει χώρος, εκεί που χτίστηκε και το μπάντμιντον. Απλά πέρα από την υπόλοιπη γραφειοκρατία, σε κοντινή απόσταση είναι τα στρατιωτικά νοσοκομεία, η Πολυτεχνειούπολη και το υπουργείο Δημόσιας Τάξης. Και δεν ξέρω αν είναι τόσο απλό να φτιάξεις γήπεδο εκεί.

-Το βασικό πρόβλημα βέβαια του παο είναι ότι δεν υπάρχει ένας παράγοντας, που να θέλει να χώσει λεφτά, είτε από την τσέπη του, είτε μέσω δανείου, που θα χρεωθεί αυτός. Όλοι ζητάνε να τα βάλει η πολιτεία.
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.043
Πόντοι
216
Μερικές διευκρινίσεις μαν
- Η κούλα θα χει ιδιόκτητο γήπεδο, το οποίο μάλιστα χρηματοδότησε σε ένα βαθμό και η πολιτεία
- Ο Ολυμπιακός με ενοίκιο παίζει στο Καραισκάκη, το οποίο δεν έχει σχεδόν καθόλου εμπορικές χρήσεις, ενώ αναλάβαμε
 και τα δάνεια για την κατασκευή.

Τώρα για τον βάζελο
- Και γω αν ήμουν βάζελος δεν θα ήθελα Βοτανικό. Στη Λεωφόρο είναι πρακτικά αδύνατο να χτιστεί μεγάλο γήπεδο, εκτός να ψηνεται κανένας σας για γήπεδο τύπου Ριζούπολης. Στο Γουδή υπάρχει χώρος, εκεί που χτίστηκε και το μπάντμιντον. Απλά πέρα από την υπόλοιπη γραφειοκρατία, σε κοντινή απόσταση είναι τα στρατιωτικά νοσοκομεία, η Πολυτεχνειούπολη και το υπουργείο Δημόσιας Τάξης. Και δεν ξέρω αν είναι τόσο απλό να φτιάξεις γήπεδο εκεί.

-Το βασικό πρόβλημα βέβαια του παο είναι ότι δεν υπάρχει ένας παράγοντας, που να θέλει να χώσει λεφτά, είτε από την τσέπη του, είτε μέσω δανείου, που θα χρεωθεί αυτός. Όλοι ζητάνε να τα βάλει η πολιτεία.

To δικο σας ανηκει στην Καραισκακη ΑΕ συμφεροντων Κοκαλη ωστοσο νομιζω? Αλλα τουλαχιστον υπαρχει γηπεδο 35χιλιαδων θεσεων και σιγουρα η ΠΑΕ κατι θα αποκομιζει απο τις εμπορικες χρησεις. Σιγουρα ειναι καλυτερα απο το να επαιζε στο ΟΑΚΑ πχ, αλλα μη ξεχνας και την προηγουμενη κατασταση που επαιζε στο παλιο Καραισκακη που το μοιραζοταν με τον φουκαρακο τον Εθνικο.
Παραγοντας να βρεθει τη σημερινη εποχη να χωσει δικα του λεφτα για να αγορασει εκταση στο Δημο της Αθηνας δε το βλεπω πολυ πιθανο.
Για Γουδι ναι εκει που ειναι το Μπαντμιντον, ξερω τα θεματα με τα νοσοκομεια, το στρατο κλπ. απλα το λεω καθαρα απο αποψη δυνατοτητας σαν εκταση και οτι ταιριαζει με την ομαδα.
Για Λεωφορο ισως πολυ δυσκολα τεχνικα να γινοταν αλλα θα σημαινε και το αναλογο κοστος. Για το θεμα δε της ιδιοκτησιας της εκτασης, οχι επειδη ειμαι Παναθηναικος, αλλα πιστευω οτι νομικα ειναι καλυμενος ο ΑΟ στο θεμα ιδιοκτησιας.
Αν ημουν λεφτας παναθηναικος θα επαιζα τα ρεστα μου, θα εψαχνα τους καλυτερους αρχιτεκτονες και μηχανικους για ανακατασκευη στη λεωφορο με ολο το κοστος και για τη γυρω γυρω διαμορφωση.
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
To δικο σας ανηκει στην Καραισκακη ΑΕ συμφεροντων Κοκαλη ωστοσο νομιζω? Αλλα τουλαχιστον υπαρχει γηπεδο 35χιλιαδων θεσεων και σιγουρα η ΠΑΕ κατι θα αποκομιζει απο τις εμπορικες χρησεις. Σιγουρα ειναι καλυτερα απο το να επαιζε στο ΟΑΚΑ πχ, αλλα μη ξεχνας και την προηγουμενη κατασταση που επαιζε στο παλιο Καραισκακη που το μοιραζοταν με τον φουκαρακο τον Εθνικο.
Παραγοντας να βρεθει τη σημερινη εποχη να χωσει δικα του λεφτα για να αγορασει εκταση στο Δημο της Αθηνας δε το βλεπω πολυ πιθανο.
Για Γουδι ναι εκει που ειναι το Μπαντμιντον, ξερω τα θεματα με τα νοσοκομεια, το στρατο κλπ. απλα το λεω καθαρα απο αποψη δυνατοτητας σαν εκταση και οτι ταιριαζει με την ομαδα.
Για Λεωφορο ισως πολυ δυσκολα τεχνικα να γινοταν αλλα θα σημαινε και το αναλογο κοστος. Για το θεμα δε της ιδιοκτησιας της εκτασης, οχι επειδη ειμαι Παναθηναικος, αλλα πιστευω οτι νομικα ειναι καλυμενος ο ΑΟ στο θεμα ιδιοκτησιας.
Αν ημουν λεφτας παναθηναικος θα επαιζα τα ρεστα μου, θα εψαχνα τους καλυτερους αρχιτεκτονες και μηχανικους για ανακατασκευη στη λεωφορο με ολο το κοστος και για τη γυρω γυρω διαμορφωση.

Η ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ ΑΕ δεν έχει την ιδιοκτησία του γηπέδου, αλλά μόνο την χρήση. Το γήπεδο ανήκει στην Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή, πρακτικά στο κράτος. Το ίδιο και το οικόπεδο. Η συμφωνία που έκανε ο Κόκκαλης ήταν να πληρώσει μόνος του το κόστος ανακατασκευής το 2005 και σε αντάλλαγμα να παίζει 15χρόνια τζάμπα στο γήπεδο. Από το 2020 πληρώνει 15% επι των εσόδων σαν ενοίκιο.

Για την ιδιοκτησία της Λεωφόρου,δεν νομίζω ότι ο βάζελος είναι καλυμμένος. Έχουν γραφτεί πολλά, αλλά εγώ απλά λέω ότι αν του άνηκε θα μπορούσε πολύ απλά να την πουλήσει, να πάρει κάποια λεφτά και να φτιάξει γήπεδο αλλού.

Για Γουδή συμφωνούμε. Γενικά πάντως Αθήνα είναι και δύσκολο να βρεθούν τόσο μεγάλοι χώροι
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.043
Πόντοι
216
Η ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ ΑΕ δεν έχει την ιδιοκτησία του γηπέδου, αλλά μόνο την χρήση. Το γήπεδο ανήκει στην Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή, πρακτικά στο κράτος. Το ίδιο και το οικόπεδο. Η συμφωνία που έκανε ο Κόκκαλης ήταν να πληρώσει μόνος του το κόστος ανακατασκευής το 2005 και σε αντάλλαγμα να παίζει 15χρόνια τζάμπα στο γήπεδο. Από το 2020 πληρώνει 15% επι των εσόδων σαν ενοίκιο.

Για την ιδιοκτησία της Λεωφόρου,δεν νομίζω ότι ο βάζελος είναι καλυμμένος. Έχουν γραφτεί πολλά, αλλά εγώ απλά λέω ότι αν του άνηκε θα μπορούσε πολύ απλά να την πουλήσει, να πάρει κάποια λεφτά και να φτιάξει γήπεδο αλλού.

Για Γουδή συμφωνούμε. Γενικά πάντως Αθήνα είναι και δύσκολο να βρεθούν τόσο μεγάλοι χώροι

Δηλαδη τωρα η ΠΑΕ για να παιζει δινει το ενοικιο στην Καραισκακης? Η οποια με καποιο αντιτιμο στην ΕΟΕ?
Για εμας, μια τρελη σκεψη που κανω καμια φορα, οτι θα το εψαχνα να δω αν γινοταν κατι στο γηπεδο του Ζωγραφου ( εκει που παιζει ο Ηλυσιακος). Δεν ειναι το πλεον καταλληλο μερος, αλλα ολα γινονται !
Ιδιοκτησιακο Λεωφορου ειναι μπλεγμενοι ΑΟ, Δημος και ισως και Εκκλησια οποτε νομιζω γινεται το θεμα πολυπλοκο. Αλλα η χρησικτησια ειναι ενα δυνατο νομικο χαρτι?
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Δηλαδη τωρα η ΠΑΕ για να παιζει δινει το ενοικιο στην Καραισκακης? Η οποια με καποιο αντιτιμο στην ΕΟΕ?
Για εμας, μια τρελη σκεψη που κανω καμια φορα, οτι θα το εψαχνα να δω αν γινοταν κατι στο γηπεδο του Ζωγραφου ( εκει που παιζει ο Ηλυσιακος). Δεν ειναι το πλεον καταλληλο μερος, αλλα ολα γινονται !
Ιδιοκτησιακο Λεωφορου ειναι μπλεγμενοι ΑΟ, Δημος και ισως και Εκκλησια οποτε νομιζω γινεται το θεμα πολυπλοκο. Αλλα η χρησικτησια ειναι ενα δυνατο νομικο χαρτι?

η ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ πρέπει να πληρώνει το ενοίκιο και τις δόσεις του δανείου, όχι η ΠΑΕ. Η ΠΑΕ ανήκει στον Βαγγέλα. Η ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ άνηκε στον Κόκκαλη και τον Λαυρεντιάδη 50-50. Ο Λαυρεντιάδης όταν μπήκε φυλακή, μπλοκαρίστηκαν τα περουσιακά του στοιχεία. Αυτός είναι και ο λόγος που δόσεις δανείων έχουν μείνει απλήρωτες (επειδή λέμε και αλήθειες) και ένας από τους λόγους της κόντρας Βαγγέλη-Σωκράτη (ποιός δηλαδή θα πληρώσει το 50% αυτών, εφόσον ο Λαυρεντιάδης δεν μπορεί να το κάνει)

Ζωγραφιώτης είσαι και συ φίλε? Μου κάνει εντύπωση που ξέρεις το γήπεδο του Ηλυσιακού
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.043
Πόντοι
216
η ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ πρέπει να πληρώνει το ενοίκιο και τις δόσεις του δανείου, όχι η ΠΑΕ. Η ΠΑΕ ανήκει στον Βαγγέλα. Η ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ άνηκε στον Κόκκαλη και τον Λαυρεντιάδη 50-50. Ο Λαυρεντιάδης όταν μπήκε φυλακή, μπλοκαρίστηκαν τα περουσιακά του στοιχεία. Αυτός είναι και ο λόγος που δόσεις δανείων έχουν μείνει απλήρωτες (επειδή λέμε και αλήθειες) και ένας από τους λόγους της κόντρας Βαγγέλη-Σωκράτη (ποιός δηλαδή θα πληρώσει το 50% αυτών, εφόσον ο Λαυρεντιάδης δεν μπορεί να το κάνει)

Ζωγραφιώτης είσαι και συ φίλε? Μου κάνει εντύπωση που ξέρεις το γήπεδο του Ηλυσιακού

Εγω, οχι, εχω φιλους- συγγενεις και εχω παει αρκετες φορες να δω Ηλυσιακο στη Β. Πολλες φορες μετα κατηφοριζαμε Λεωφορο :grin:

Για εσας, η ΠΑΕ με τι ανταλλαγμα στην Καραισκακης , στον Κοκαλη δηλαδη, παιζει τωρα στο γηπεδο? Η Καραισκακης δινει το ενοικιο στην ΕΟΕ?
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.468
Κριτικές
1
Like
6.147
Πόντοι
2.356
.....δόσεις δανείων έχουν μείνει απλήρωτες (επειδή λέμε και αλήθειες) και ένας από τους λόγους της κόντρας Βαγγέλη-Σωκράτη (ποιός δηλαδή θα πληρώσει το 50% αυτών, εφόσον ο Λαυρεντιάδης δεν μπορεί να το κάνει)
Αυτή η κόντρα, έχει μπει στην άκρη προσωρινά;
 

stealthgas

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2014
Μηνύματα
1.484
Κριτικές
3
Like
494
Πόντοι
36
Το γηπεδο στο βοτανικό ειναι η καλύτερη λύση κ ο χωρος τελειος κ δίπλα στο μετρό . Με το παπι 10 λεπτά απο κεντρο κ αλλο τοσο για να βάψουμε πράσινο κ το Καραϊσκάκη

Ο Τρακης ειναι ενας κλόουν , σαν τον άχρηστο τον Πέτρο Κόκκαλη
Γόνοι εκατομμυριούχων αλλα ανίκανοι να διοικήσουν οποιαδήποτε επιχείρηση ποσο μαλλον εναν ποδοσφαιρικό σύλλογο

Η καλύτερη λύση ειναι που ξεκουμπιστηκε τωρα ο ανίκανος Τρακης

Το γηπεδο θα γινει 100%  στο βοτανικό κ τα επόμενα χρονια ο παναθηναικος
Θα ειναι ισόβιος πρωταθλητής κ στο ποδόσφαιρο οπως ήταν με τον ΠΑΥΛΟ Γ, στο μπαςκετ .Σημειωτεον οτι , το μπαςκετ ειναι το κυρίαρχο σπορ της ελληνικής νεολαίΑς με χιλιάδες αθλούμενους (πολυ περισσότερους απο το ποδόσφαιρο ) που ταιριαζει επιςης κ στο προφίλ του έλληνα , κ το οποίο εχει προσφέρει  τις μεγαλύτερης διακρίσεις στον  ελληνικό αθλητισμό

Παο θρησκεία θυρα 13
Τρακη εξαφανιζολ σε γράφουμε στα @@ μας
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.043
Πόντοι
216
Το γηπεδο στο βοτανικό ειναι η καλύτερη λύση κ ο χωρος τελειος κ δίπλα στο μετρό . Με το παπι 10 λεπτά απο κεντρο κ αλλο τοσο για να βάψουμε πράσινο κ το Καραϊσκάκη

Ο Τρακης ειναι ενας κλόουν , σαν τον άχρηστο τον Πέτρο Κόκκαλη
Γόνοι εκατομμυριούχων αλλα ανίκανοι να διοικήσουν οποιαδήποτε επιχείρηση ποσο μαλλον εναν ποδοσφαιρικό σύλλογο

Η καλύτερη λύση ειναι που ξεκουμπιστηκε τωρα ο ανίκανος Τρακης

Το γηπεδο θα γινει 100%  στο βοτανικό κ τα επόμενα χρονια ο παναθηναικος
Θα ειναι ισόβιος πρωταθλητής κ στο ποδόσφαιρο οπως ήταν με τον ΠΑΥΛΟ Γ, στο μπαςκετ .Σημειωτεον οτι , το μπαςκετ ειναι το κυρίαρχο σπορ της ελληνικής νεολαίΑς με χιλιάδες αθλούμενους (πολυ περισσότερους απο το ποδόσφαιρο ) που ταιριαζει επιςης κ στο προφίλ του έλληνα , κ το οποίο εχει προσφέρει  τις μεγαλύτερης διακρίσεις στον  ελληνικό αθλητισμό

Παο θρησκεία θυρα 13
Τρακη εξαφανιζολ σε γράφουμε στα @@ μας

To θεμα με το γηπεδο στο Βοτανικο ειναι οτι χανεις τη Λεωφορο καταρχην. Επομενως ειναι αποφαση χωρις επιστροφη. Δεν ειναι ΟΑΚΑ που λες οποτε θελω ξαναγυρναω.
Ενταξει ειναι μια τεραστια περιοχη και αυτη που ανηκει στο Δ.Αθηναιων. Αν ειναι να γινει μονο εκει ας γινει εκει. Οπως πρεπει ομως και με συμφεροντες ορους. Ξερω ομως οτι πολλοι θα ψυχρανθουν με Βοτανικο.
Το αλλο ειναι ποια ΠΑΕ? Αυτη του Αλαφουζου τωρα?
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.468
Κριτικές
1
Like
6.147
Πόντοι
2.356
Μιλάμε για γήπεδο, την εποχή που το club βρίσκεται σε πλήρη απαξίωση και ανυποληψία.

Εγώ σα χάνος, νόμιζα ότι με την πολυ-μετοχικότητα θα περνάγαμε σε μια νέα εποχή.

Τελικά αποδείχτηκε ότι όλοι θέλανε να διοικούν, αλλά να πληρώνει μόνο ο Τζίγγερ.

Καλά κρασά. :S
 

NIK DANDOLO(1)

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.882
Κριτικές
4
Like
29
Πόντοι
16
Μιλάμε για γήπεδο, την εποχή που το club βρίσκεται σε πλήρη απαξίωση και ανυποληψία.

Εγώ σα χάνος, νόμιζα ότι με την πολυ-μετοχικότητα θα περνάγαμε σε μια νέα εποχή.

Τελικά αποδείχτηκε ότι όλοι θέλανε να διοικούν, αλλά να πληρώνει μόνο ο Τζίγγερ.

Καλά κρασά. :S
ΟΤΑΝ Ο ΒΑΡΔΗΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΒΡΙΣΑΤΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΕΙΠΕ ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΕΛΕΓΕ
 

NIK DANDOLO(1)

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.882
Κριτικές
4
Like
29
Πόντοι
16
Το γηπεδο στο βοτανικό ειναι η καλύτερη λύση κ ο χωρος τελειος κ δίπλα στο μετρό . Με το παπι 10 λεπτά απο κεντρο κ αλλο τοσο για να βάψουμε πράσινο κ το Καραϊσκάκη

Ο Τρακης ειναι ενας κλόουν , σαν τον άχρηστο τον Πέτρο Κόκκαλη
Γόνοι εκατομμυριούχων αλλα ανίκανοι να διοικήσουν οποιαδήποτε επιχείρηση ποσο μαλλον εναν ποδοσφαιρικό σύλλογο

Η καλύτερη λύση ειναι που ξεκουμπιστηκε τωρα ο ανίκανος Τρακης

Το γηπεδο θα γινει 100%  στο βοτανικό κ τα επόμενα χρονια ο παναθηναικος
Θα ειναι ισόβιος πρωταθλητής κ στο ποδόσφαιρο οπως ήταν με τον ΠΑΥΛΟ Γ, στο μπαςκετ .Σημειωτεον οτι , το μπαςκετ ειναι το κυρίαρχο σπορ της ελληνικής νεολαίΑς με χιλιάδες αθλούμενους (πολυ περισσότερους απο το ποδόσφαιρο ) που ταιριαζει επιςης κ στο προφίλ του έλληνα , κ το οποίο εχει προσφέρει  τις μεγαλύτερης διακρίσεις στον  ελληνικό αθλητισμό

Παο θρησκεία θυρα 13
Τρακη εξαφανιζολ σε γράφουμε στα @@ μας
ΣΑΣ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΒΑΡΔΗΣ ΣΑΣ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΖΑΜΠΑΤΖΗΔΕΣ
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Σημειωτεον οτι , το μπαςκετ ειναι το κυρίαρχο σπορ της ελληνικής νεολαίΑς με χιλιάδες αθλούμενους (πολυ περισσότερους απο το ποδόσφαιρο ) που ταιριαζει επιςης κ στο προφίλ του έλληνα , κ το οποίο εχει προσφέρει  τις μεγαλύτερης διακρίσεις στον  ελληνικό αθλητισμό

Ρε φίλε ποιο μπάσκετ τώρα;Κοίτα στην Ευρώπη μόνο πόσο ανύπαρκτο είναι σαν άθλημα σε σχέση με το ποδόσφαιρο.

Εσείς το γυρίσατε στο μπάσκετ γιατί είστε ανύπαρκτοι στη μπάλα.Σαν τους αρειανούς δεκαετία 80 και τους παοκτζήδες αρχές 90.Άμα πηγαίνατε καλά,παίζατε τσαμπιονς λιγκ κλπ,πόσοι θα πατούσανε στο μπάσκετ;Μην τρελαθούμε,το ποδόσφαιρο κρατάει ένα σύλλογο,κάνει κόσμο κλπ.Άμα περιμένεις να κρατηθείς απ'το μπάσκετ και το βόλει,σώθηκες
 

8/2/1981

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2018
Μηνύματα
1.163
Κριτικές
3
Like
4.799
Πόντοι
736
.
Αν ημουν λεφτας παναθηναικος θα επαιζα τα ρεστα μου, θα εψαχνα τους καλυτερους αρχιτεκτονες και μηχανικους για ανακατασκευη στη λεωφορο με ολο το κοστος και για τη γυρω γυρω διαμορφωση.
Kαι εγω υπερ της Λεωφορου ειμαι,γηπεδο 15000 θεσεων ειναι υπεραρκετο για τον Παναθηναικο πλεον,5000 εχετε μεινει ολοι και ολοι.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Kαι εγω υπερ της Λεωφορου ειμαι,γηπεδο 15000 θεσεων ειναι υπεραρκετο για τον Παναθηναικο πλεον,5000 εχετε μεινει ολοι και ολοι.

Φαντάσου δηλαδή ολόκληρη Αθήνα κι η πανάθα να μη γεμίζει γήπεδο 15000.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom