Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 136K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 30,1%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,8%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 135 39,5%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 28 8,2%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,0%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    342

giorgosgiorgos23

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαΐ 2010
Μηνύματα
6.393
Κριτικές
68
Like
21
Πόντοι
2.127

Kαιρός ήταν να ξυπνήσει το Doberman  :grin:


images
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
απίστευτη νίκη. στο β΄ τιτάνες Διαμαντίδης, Σάτο.
ο γαύρος πώς την έπαθε ετσι ρε;

η πρώτη ομάδα είναι φτιαγμένη να ανασταίνεται στα δύσκολα.
η δεύτερη φτιαγμένη να πεθαίνει στα εύκολα.

πάντως στο ΟΑΚΑ ο βάζελος πάντα έδειχνε πιο αδύναμος από εκτός έδρας. Θεωρώ ότι τύχη είχε εάν είχε κερδίσει και το πρώτο που το δικαιούτο και περισσότερο βασει ροής αγώνα και διαιτησίας.
θεωρώ απίθανο να κερδίσει την μπάρτσα σε 2 παίγνια σε 2 ημέρες.

και μόνο βέβαια αυτό που έκανε είναι αρκετό για να δείξει στην σπανούλα τι σημαίνει ομάδα με αρχίδια και φανέλα.
 

Wonderful

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2010
Μηνύματα
5.761
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
66
η πρώτη ομάδα είναι φτιαγμένη να ανασταίνεται στα δύσκολα.
η δεύτερη φτιαγμένη να πεθαίνει στα εύκολα.

πάντως στο ΟΑΚΑ ο βάζελος πάντα έδειχνε πιο αδύναμος από εκτός έδρας. Θεωρώ ότι τύχη είχε εάν είχε κερδίσει και το πρώτο που το δικαιούτο και περισσότερο βασει ροής αγώνα και διαιτησίας.
θεωρώ απίθανο να κερδίσει την μπάρτσα σε 2 παίγνια σε 2 ημέρες.

και μόνο βέβαια αυτό που έκανε είναι αρκετό για να δείξει στην σπανούλα τι σημαίνει ομάδα με αρχίδια και φανέλα.
συμφωνώ
ο ολυμπιακός μάλλον είχε και κούραση από την προσπάθεια για τη μεγάλη διαφορά
 

Wonderful

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2010
Μηνύματα
5.761
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
66

ProudToBeGreek

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2008
Μηνύματα
624
Like
16
Πόντοι
6
Τώρα πρέπει να γεμίσουμε το ΟΑΚΑ και στα 2 ματς και να τελειώσουμε τη σειρά εδω στην Αθήνα γιατί αν πάμε σε 5ο μάτς η διαιτησία θα είναι αλά γαύρου στο Κοκκαλισκάκη.

Υπόκλιση στον Ζότς και μπράβο στον Καλάθη που έπαιξε απίστευτη άμυνα στον Ναβάρο που θυμίζει στην ηθοποιία Ντάστιν Χόφμαν όταν έκανε τον αυτιστικό. Μόλις τον αγγίζει κάποιος κάνει λες και τον χτύπησαν 220 Volts. Μεγάλος παίκτης αλλά και μεγάλος καραγκιόζης.
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
αν χθες ο παο ειχε τον κανονικο μαριτσ ή ενα ακομα γκαρντ επιπεδου παναθηναικου να τραβηξει λιγο στο σκοραρισμα,θα χε κανει το 0-1...
το ματσ που ακολουθει τωρα ειναι το κρισιμοτερο/δυσκολοτερο της σειρας...πρεπει οπωσδηποτε να γινει το 1-1..

Υ.Γ.αληθεια ο σατο ποτε θα κανει ενα σοβαρο παιχνιδι;
το κανε :rockon:
 

ProudToBeGreek

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2008
Μηνύματα
624
Like
16
Πόντοι
6

Σωστός ο hitman, δεν είχα δει το αρχικό ποστ σου αλλά έτσι είναι ακριβώς. Αν είχε τον Μάριτς ή ενα guard καλό πίσω από το Διαμαντίδη δεν θα είχε κάνει καν ήττα στους ομίλους.
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
με τη συχαμερή (στηριγμένη στη διαιτησία) Puta Barca.

 
Ο Τσάβι Πασκουάλ :pipa2: έψαξε να βρει άλλοθι στους διαιτητές για την ήττα από τον Παναθηναϊκό, τονίζοντας πως δεν έκαναν καλό παιχνίδι στο «Palau(de Puta) Blaugrana».

«Η τεχνική ποινή στον Ναβάρο (στην τρίτη περίοδο) ήταν το "κλειδί" της αναμέτρησης. Πιο πριν έγιναν πέντε φάουλ. Στο διάστημα αυτό που έγιναν τα φάουλ, ασχολούμασταν άλλα πράγματα αντί αυτών που είχαν σημασία και τότε χάσαμε το παιχνίδι. Δεν μου αρέσει και δεν θέλω να κατηγορώ τη διαιτησία, αλλά δεν έκαναν καλό παιχνίδι. Δεν μπορώ να πω πως ο Παναθηναϊκός νίκησε γι' αυτό, δεν ήταν ποτέ εκτός ματς, αλλά σίγουρα μας μένει πίκρα και για τον τρόπο που μας αντιμετώπισαν και στο πρώτο παιχνίδι», είπε μεταξύ άλλων στη συνέντευξη Τύπου ο προπονητής των Καταλανών.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ο Τσάβι Πασκουάλ :pipa2: έψαξε να βρει άλλοθι στους διαιτητές για την ήττα από τον Παναθηναϊκό, τονίζοντας πως δεν έκαναν καλό παιχνίδι στο «Palau(de Puta) Blaugrana».

«Η τεχνική ποινή στον Ναβάρο (στην τρίτη περίοδο) ήταν το "κλειδί" της αναμέτρησης. Πιο πριν έγιναν πέντε φάουλ. Στο διάστημα αυτό που έγιναν τα φάουλ, ασχολούμασταν άλλα πράγματα αντί αυτών που είχαν σημασία και τότε χάσαμε το παιχνίδι. Δεν μου αρέσει και δεν θέλω να κατηγορώ τη διαιτησία, αλλά δεν έκαναν καλό παιχνίδι. Δεν μπορώ να πω πως ο Παναθηναϊκός νίκησε γι' αυτό, δεν ήταν ποτέ εκτός ματς, αλλά σίγουρα μας μένει πίκρα και για τον τρόπο που μας αντιμετώπισαν και στο πρώτο παιχνίδι», είπε μεταξύ άλλων στη συνέντευξη Τύπου ο προπονητής των Καταλανών.
τι να πει ο μαλάκας.
το μουρίνιο μου θυμίζει....
άει γαμήσου τώρα.
τσου λου σε μπάλλα και μπάσκετ έχω και σε έχω κάνει πουτάνα σε όλα τα αθλήματα εδώ και πολύ καιρό. .......
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
συμφωνώ
ο ολυμπιακός μάλλον είχε και κούραση από την προσπάθεια για τη μεγάλη διαφορά
o oλυμπιακος χθες επαιζε ολο το ματσ με τον 35αρη παπαλουκα(ο ιταλος του αλλαζε συνεχεια το μαρκαρισμα με παιχτες που ρχονται απο τον παγκο και ειχαν φρεσκα ποδια)....ο φραγκοφονουλης εκανε 3 φαουλ πριν το τελος του ημιχρονου,εκατσε παγκο και εμεινε εκτος ρυθμου...τελος στη ρακετα,ας προσεχαν!ο ντουντα θυμηθηκε στο πιο κρισιμο σημειο της σεζον οτι δεν πιστευει το νιλσεν και πηγε να παιξει με 4 τον ερτσεγκ......

Υ.γ.ο σοφο παρτυ εκανε (και) χθες.
τι να πει ο μαλάκας.
το πεπ μου θυμίζει....
άει γαμήσου τώρα.
τσου λου σε μπάλλα και μπάσκετ έχω και σε έχω κάνει πουτάνα σε όλα τα αθλήματα εδώ και πολύ καιρό. .......
ποσο ευρωπαικα εχεις στο μπασκετ μπουλη;ποσα εγχωρια;
πουτσα και κει... :pipa2:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ποσο ευρωπαικα εχεις στο μπασκετ μπουλη;
πουτσα και κει... :pipa2:

έχω βαρεθεί να σε χύνω και στα δύο αθλήματα μέσα έξω. πραγματικά δεν έχει πλέον γούστο. έχεις καταντήσει η β ομάδα μου για προπονηση....
κρίμα....
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
έχω βαρεθεί να σε χύνω και στα δύο αθλήματα μέσα έξω. πραγματικά δεν έχει πλέον γούστο. έχεις καταντήσει η β ομάδα μου για προπονηση....
κρίμα....
8-2 τα ευρωπαικα
30-15 στην ισπανια...ομαδουλα μικρη....
κοκκινος ο σβερκος...μπλαουγκρανα!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
8-2 τα ευρωπαικα
30-15 στην ισπανια...ομαδουλα μικρη....
κοκκινος ο σβερκος...μπλαουγκρανα!

αμα ήσουν κολλητός του παππού μου και μίλαγες με τον παππού μου πιθανώς να σε έπαιρνα στα σοβαρά.
τώρα σκούπισε τα χύσια απο πέρσι και πρόπερσι σε μπαλλα - μπάσκετ και ετοιμάσου και για τα φετινά που έρχονται........
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
[size=3pt]
αμα ήσουν κολλητός του παππού μου και μίλαγες με τον παππού μου πιθανώς να σε έπαιρνα στα σοβαρά.
τώρα σκούπισε τα χύσια απο πέρσι και πρόπερσι σε μπαλλα - μπάσκετ και ετοιμάσου και για τα φετινά που έρχονται........[/size]
δε μπορω να διαβασω τι λες...εισαι πολυ μικρος...
 

giorgosgiorgos23

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαΐ 2010
Μηνύματα
6.393
Κριτικές
68
Like
21
Πόντοι
2.127
η πρώτη ομάδα είναι φτιαγμένη να ανασταίνεται στα δύσκολα.
η δεύτερη φτιαγμένη να πεθαίνει στα εύκολα.

πάντως στο ΟΑΚΑ ο βάζελος πάντα έδειχνε πιο αδύναμος από εκτός έδρας. Θεωρώ ότι τύχη είχε εάν είχε κερδίσει και το πρώτο που το δικαιούτο και περισσότερο βασει ροής αγώνα και διαιτησίας.
θεωρώ απίθανο να κερδίσει την μπάρτσα σε 2 παίγνια σε 2 ημέρες.

και μόνο βέβαια αυτό που έκανε είναι αρκετό για να δείξει στην σπανούλα τι σημαίνει ομάδα με αρχίδια και φανέλα.

Το μόνο σίγουρο είναι οτι η ψυχολογία μας είναι στα ύψη  :dancing:  και της Μπάρτσα κλονισμένη γιατί θα έπρεπε να κερδίζαμε 0-2 τώρα!!!Ακόμα και στο χθεσινό ματς επιστρέψαμε 4 φορεές !!Την 1 χάναμε 16,τη 2 με 10στο ημίχρονο, την 3 με 13 και την άλλη την 4 με 10!!!

Σίγουρα είναι δύσκολο να πάρεις 2 ματς σε 48 ώρες !!! Με τις εμφανίσεις μας όμως Τρίτη και Πέμπτη αποδείξαμε ότι είμαστε δεν μασάμε!!!

Θα σου θυμίσω πριν λίγα χρόνια είχαμε βρεθεί στη θέση του Γαύρου 1-1 και μειονέκτημα έδρας και πήγαμε μέσα στην Σιένα και την καθαρίσαμε σαν φυστίκι και μετά πηραμε και την κούπα!!!!!
 

giorgosgiorgos23

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαΐ 2010
Μηνύματα
6.393
Κριτικές
68
Like
21
Πόντοι
2.127
συμφωνώ
ο ολυμπιακός μάλλον είχε και κούραση από την προσπάθεια για τη μεγάλη διαφορά

Αν ισχύει αυτό τότε είναι 2 φορες μαλάκες  :2funny: :2funny: :2funny:

Η νίκη μόνο σου φτάνει δεν παίζεις για διαφορές!!!

Εγω απλά πιστεύω οτι μπήκαν χαλαροί και οι Ιταλοί που είχε θιχτεί ο εγωισμός τους μπήκαν δίνοντας το 110% .

Όταν όμως κυνηγάς συνέχεια και έχεις χάσει την ψυχραίμία σου τότε χάνεις!!!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Αν ισχύει αυτό τότε είναι 2 φορες μαλάκες  :2funny: :2funny: :2funny:
προφανώς και είναι.... όπως τότε που πανηγύριζαν για το +35 και από τότε μόνο αυτό έχουν.....
και την πούτσα να βγαίνει κάθε χρόνο απ το στόμα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom