Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 134K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 30,3%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,9%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 134 39,4%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 27 7,9%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,1%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    340

GVG

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2005
Μηνύματα
206
Like
0
Πόντοι
1
βαλε κ τον ντιογο με τις μπουκαλες μεγαλε....
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66


Λέτο: «Καμιά φορά αρκεί ένα γκολ για να πάρεις σημαντική νίκη»


Ήταν χωρίς αμφιβολία ο πολυτιμότερος παίκτης της αναμέτρησης στην Κομοτηνή και η ψηφοφορία μεταξύ των δημοσιογράφων ήρθε απλά να το επιβεβαιώσει.
Λέτο: «Καμιά φορά αρκεί ένα γκολ για να πάρεις σημαντική νίκη»Ο σκόρερ του μοναδικού γκολ, Σεμπαστιάν Λέτο, μίλησε στους εκπροσώπους του Τύπου, μετά το τέλος του αγώνα και ήταν εμφανώς ικανοποιημένος:
«Η ομάδα κερδίζει και αυτό είναι το καλό, ότι ξεκινήσαμε καλά. Φυσικά είναι και προσωπική ικανοποίηση ότι σκοράρω και βοηθάω.
Ήταν δύσκολο το ματς και καμιά φορά αρκεί ένα γκολ για να πάρεις τους τρεις βαθμούς».

Σε ό,τι αφορά στην προσωπική του απόδοση, υποστήριξε:
«Νιώθω πολύ άνετα στον ΠΑΟ. Κάθε μέρα προσαρμόζομαι όλο και περισσότερο. Με έχουν αγκαλιάσει οι συμπαίκτες μου και μπορώ να βελτιωθώ κι άλλο».

Τέλος για το προσεχές ευρωπαϊκό ματς με την Γαλατάσαραϊ, υπογράμμισε:
«Τελείως διαφορετικό ματς και κρίσιμο, με έναν δυνατό αντίπαλο. Αλλά ο ΠΑΟ έχει την εμπειρία για να ανταπεξέλθει. Είμαι αισιόδοξος και εγώ και οι συμπαίκτες μου».

Ντεμπούτο Μαρίνου

Ο Στέργος Μαρίνος πραγματοποίησε το ντεμπούτο του και συνδυάστηκε με νίκη.
«Είμαι πολύ χαρούμενος για το ντεμπούτο και τη νίκη της ομάδας μου. Θα μπορούσαμε να είχαμε τελειώσει το ματς νωρίτερα. Ήμασταν καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι αλλά μας έλειψε το γκολ, αφού δεν εκμεταλλευτήκαμε κάποιες ευκαιρίες που μας παρουσιάστηκαν»



μακαρι να συνεχισει να παει καλο το παιδι και να καθιερωθει στην ενδεκαδα...

αυτο ειναι το κερδος του σημερινου παιχνιδιου...

κρισιμο.. ;)
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Τεν Κάτε: «Κρατάμε τη νίκη σε μία πολύ δύσκολη έδρα»


Ικανοποιημένος από το τελικό αποτέλεσμα, αλλά όχι και με την απόδοση των ποδοσφαιριστών του, εμφανίστηκε ο Χενκ Τεν Κάτε στην καθιερωμένη συνέντευξη τύπου.
Τεν Κάτε: «Κρατάμε τη νίκη σε μία πολύ δύσκολη έδρα»«Έχει πολύ δρόμο ακόμη το πρωτάθλημα», δήλωσε όταν ρωτήθηκε για τη διαφορά των πέντε βαθμών που έχει ο Παναθηναϊκός από τον Ολυμπιακό (έχει παιχνίδι λιγότερο, το εκτός έδρας ντέρμπι με την ΑΕΚ) και συνέχισε:
«Είμαι ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα. Ήξερα ότι αυτή η νίκη θα έρθει δύσκολα, διότι η αλλαγή προπονητή σε μια ομάδα παρασύρει τους ποδοσφαιριστές να δίνουν κάτι παραπάνω. Το τελικό αποτέλεσμα είναι δίκαιο, αφού διαθέτουμε καλύτερη ομάδα.
Θα πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι για τέτοια παιχνίδια επειδή όλοι θα θέλουν να μας κερδίσουν. Ήταν σίγουρα ένα δύσκολο ματς. Ωστόσο κρατάμε τους τρεις βαθμούς σε μια πολύ δύσκολη έδρα.
Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την απόδοση του Μαρίνου και του Μπιάρσμιρ».

Ο τεχνικός του Τριφυλλιού αναφέρθηκε και στην τελευταία μεταγραφή του Γιούρκα Σεϊταρίδη, όταν δέχθηκε σχετική ερώτηση:
«Ο Μουν πέρασε μια δύσκολη προσωπική κατάσταση, κάτι που τον επηρέασε. Ο Μαρίνος είναι ένα σπουδαίο ταλέντο και ήδη έδειξε κάποια στοιχεία του. Ο Σεϊταρίδης είναι ένας παίκτης γνωστός και θα χρειαστεί μέσα στη χρονιά».

Τέλος, μίλησε και για τον Σισέ και ήταν κατηγορηματικός:
«Δεν είναι συνηθισμένος να παίζει μαζί με άλλον επιθετικό, ωστόσο παλεύει σκληρά και θα τα πάει καλύτερα. Ήδη, έχει μαζί μας ένα γκολ, δυο ασίστ και χρειάζεται χρόνο για να προσαρμοστεί».


Από την πλευρά του, ο προπονητής του Πανθρακικού, Αμπέλ Καρτιέ, τόνισε ότι η ομάδα του είναι σε καλό δρόμο: «Παίξαμε όπως σχεδιάσαμε, αλλά χάσαμε στις λεπτομέρειες. Είμαστε μια νέα ομάδα. Σίγουρα χρειάζεται αρκετή δουλειά, κυρίως στην ομοιογένεια και τους απαιτούμενους αυτοματισμούς. Στο σημερινό παιχνίδι κέρδισε το ποδόσφαιρο».


αυτος ο σισε ακομα προσαρμοζεται ...

μεχρι το τελος του πρωταθληματος ακομα θα προσαρμοζεται..

μια τον βαζει απο δω ,μια απο κει..

αμα ομως δεν εχει τριπλα ο ανθρωπος ,τι σεντερ-φορ ειναι...

εσεις τι πιστευετε ρε παιδια?

1)ειναι παικτης που μπορει να ντριπλαρει και να διυσδυσει στην αντιπαλη περιοχη

με δικη του πρωτοβουλια? :huh:

2) τον μαρινο πως τον αξιολογησατε σημερα?
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Συγκεκριμένα, κάτω από τα δοκάρια είναι ο Γκαλίνοβιτς, δεξιά ο Μαρίνος, αριστερά ο Σπυρόπουλος. Κεντρικό αμυντικό δίδυμο διατηρούνται οι Μπιάρσμιρ και Σαριέγκι.
Στον άξονα της μεσαίας γραμμής οι Κατσουράνης, Καραγκούνης και πιο μπροστά τους ο Νίνης.
Δεξιά ο Σαλπιγγίδης, αριστερά ο Λέτο και στην κορυφή ο Σισέ.
Στον πάγκο βρίσκονται οι Τζόρβας, Ζιλμπέρτο, Βύντρα, Πετρόπουλος, Γκάμπριελ, Καντέ, Χριστοδουλόπουλος.

17:40
Η σύνθεση του Πανθρακικού: Ρόκα, Κανωτίδης, Μπαχαρίδης, Τζόκιτς, Κλεμάν, Καπετάνος, Όρακ, Ολίσε, Φαγιάρδο, Μπουβάλ, Καζάκης.

17:45
Περισσότεροι από 2.000 φίλοι του Παναθηναϊκού αναμένονται στις εξέδρες, αφού αρκετοί ήδη βρίσκονται σε θύρες εκτός εκείνης των φιλοξενουμένων οργανωμένων φιλάθλων. Κάποιοι μάλιστα από αυτούς βρέθηκαν και έξω από το ξενοδοχείο του Παναθηναϊκού στην Αλεξανδρούπολη, υπό τη συνοδεία τυμπάνων τραγούδησαν «στη Λεωφόρο παίζουμε Παναθηναϊκέ» και ζήτησαν νίκη και μόνο νίκη.

17:48
Έφτασε στο γήπεδο η αποστολή του Παναθηναϊκού και οι ποδοσφαιριστές θα κάνουν την αναγνωριστική βόλτα τους στο χορτάρι του Σταδίου.

18:05
Το πέταλο των φιλοξενουμένων είναι ήδη γεμάτο και αποθέωσε τους ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού. Το σύνθημα που συνόδευσε την επιστροφή τους στα αποδυτήρια, πριν ξαναβγούν για την καθιερωμένη προθέρμανση ήταν "Πρωταθλητή σε θέλουμε Παναθηναϊκέ".

18:55
Περίπου 10.000 φίλοι του ποδοσφαίρου στις εξέδρες του Σταδίου.

ΕΝΑΡΞΗ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

1'. Πρώτη εσωτερική αλλαγή για τον Χενκ Τεν Κάτε. Ο Σαλπιγγίδης στην κορυφή της επίθεσης και ο Σισέ δεξιά.

3'. Κίτρινη κάρτα για τον Μπουβάλ που έπεσε άγαρμπα πάνω στον Γκαλίνοβιτς.

10'. Κίτρινη κάρτα στον Μαρίνο για μαρκάρισμα στον Καπετάνο.

15'. Βαθιά μπαλιά του Καραγκούνη για τον Σισέ, που έπιασε το σουτ από πολύ πλάγια θέση για να μπλοκάρει τη μπάλα ο Ρόκα.

18'. Σέντρα του Λέτο, κεφαλιά του Σισέ, εξουδετέρωσε ο Ρόκα.

Ο Παναθηναϊκός ελέγχει το παιχνίδι, αλλά δεν κυκλοφορεί σωστά τη μπάλα. Οι παίκτες του αναλώνονται σε βαθιές μπαλιές, χωρίς αποδέκτη τις περισσότερες φορές.

37'. Σέντρα σουτ του Λέτο έδιωξε ενστικτωδώς ο Ρόκα σε κόρνερ.

42'. Η μεγαλύτερη ευκαιρία ως τώρα. Ο Κατσουράνης έσκαψε τη μπάλα για τον Νίνη που έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Πανθρακικού, αλλά ο Ρόκα βγήκε γρήγορα και σταμάτησε τον διεθνή άσο.

45'. Ο Μπιάρσμιρ σταματάει εντυπωσιακά τον Καζάκη και απομακρύνει τον κίνδυνο για την εστία του Γκαλίνοβιτς.

45+. Ο Σαλπιγγίδης ανακόπτεται λανθασμένα ως οφσάιντ, ενώ φεύγει τετ α τετ με τον Ρόκα.

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

47'. Κίτρινη κάρτα στον Κανωτίδη για τράβηγμα της φανέλας του Λέτο.

49'. Κόρνερ του Λέτο, κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι από τον Σαριέγκι, εντυπωσιακά ο Ρόκα σε κόρνερ.

51'. Κεφαλιά του Κατσουράνη και πάλι θετικός ο Ρόκα.

53'. Κίτρινη κάρτα στον Σαλπιγγίδη, γιατί χρησιμοποίησε το χέρι του για να ελέγξει τη μπάλα.

55'. Αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Κανωτίδη για επικίνδυνο μαρκάρισμα από πίσω στον Νίνη.

57'. Ο Ν' Γκαμπί στη θέση του Μπουβάλ.
Στην επόμενη κιόλας φάση δίνει αγκωνιά στον Νίνη σε διεκδίκηση της μπάλας, αλλά ο Καλόπουλος δεν βλέπει την παράβαση.

59'. Κίτρινη κάρτα στον Μπαχαρίδη που σταμάτησε με το χέρι τον Σαλπιγγίδη.

61'. Δυνατό σουτ του Καζάκη λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γκαλίνοβιτς.

64'. Ο Ντιαλό στη θέση του Καπετάνου.

67'. Ο Αργυρίου στη θέση του Ολίσε.

69'. Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Χριστοδουλόπουλο να παίρνει τη θέση του Νίνη.

70'. Άστοχο σουτ του Χριστοδουλόπουλου από καλή θέση.

72'. Σουτ του Ντιαλό λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, ψηλά άουτ.

76'. Κίτρινη κάρτα στον Καραγκούνη.

77'. Ο Πετρόπουλος στη θέση του Σαλπιγγίδη.

78'. ΓΚΟΛ. Συρτή σέντρα από τον Σισέ, αδράνεια στηην άμυνα του Πανθρακικού και ο Λέτο από κοντά στο δεύτερο δοκάρι γράφει το 0-1.

81'. Ο Ζιλμπέρτο στη θέση του Καραγκούνη.

83'. Επιτέλους κίτρινη κάρτα στον Ν' Γκαμπί. Αυτή τη φορά "γκρέμισε" τον Λέτο.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 0-1



αυτο το αρχιδι ο νγκαμπι που με το που μπαινε χωνει αγκωνια στον νινη δεν θα τιμωρηθει απο αθλητικο δικαστη?

τι τραβανε οι ποιοτικοι παικτες παντως στην ελλαδα.. :headbang:
 

doken

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2005
Μηνύματα
194
Like
0
Πόντοι
1
ρε παιδιά τι Σισέ ...αυτός βρίσκεται εκτός τόπου και χρόνου...επειδή δηλαδή τον αβαντάρουν διοίκηση και δημοσιογράφοι? Δηλαδή τι έχει κάνει? Εγώ τον Σισέ τον θυμάμαι μόνο στην Οσέρ να παίζει μπάλα...
 

ZANALOVER

Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2005
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
μαλακα χρηστιδη μας εχεις πρηξει τα αρχιδια με την παπαρολογια σου.....
κατσε και δες μεθαυριο την τσοντα με την αλκμααρ και σκασε επιτελους....
εκει θα εχει πολλα με λιγα....
και οσο γι ατην διαιτησια ετσι γουσταρουμε φετος και ακομα χειροτερα...
με πεναλτι απο το κεντρο θελω να το παρω.....
οσο χειροτερη τοσο το καλυτερο....
εσυ κοιταξε να παραμεινεις συνεπης και να εισαι η πουτανα της ευρωπης...
αυτη που ολοι αγαπησαμε..... :s&m_2: :s&m_2: :s&m_2: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_2: :s&m_2:
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Θα τον μουρλάνει τον θείο ο Λέτο!  :crazy:
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
ρε παιδιά τι Σισέ ...αυτός βρίσκεται εκτός τόπου και χρόνου...επειδή δηλαδή τον αβαντάρουν διοίκηση και δημοσιογράφοι? Δηλαδή τι έχει κάνει? Εγώ τον Σισέ τον θυμάμαι μόνο στην Οσέρ να παίζει μπάλα...

δεν ειναι μονο αυτο.

απλα ειναι υποτιθεται επιθετικος μεγαλης εμπειριας και κλασης.

μια ντριπλα να μπαινει και να διυσδυει μεσα στην περιοχη απο μονος του

δεν εχει κανει ουτε μια φορα!

ωραια δεν τροφοδοτησε να βγεις ελευθερος.

κανε μια ντριπλα,μια ενεργεια απο μονος σου.

τι σκατα 6 εκατομμυρια ευρω παιρνεις .υποτιθεται οτι εισαι μεγαλος επιθετικος.

παπαρια :headbang:
 

doken

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2005
Μηνύματα
194
Like
0
Πόντοι
1
δεν ειναι μονο αυτο.

απλα ειναι υποτιθεται επιθετικος μεγαλης εμπειριας και κλασης.

μια ντριπλα να μπαινει και να διυσδυει μεσα στην περιοχη απο μονος του

δεν εχει κανει ουτε μια φορα!

ωραια δεν τροφοδοτησε να βγεις ελευθερος.

κανε μια ντριπλα,μια ενεργεια απο μονος σου.

τι σκατα 6 εκατομμυρια ευρω παιρνεις .υποτιθεται οτι εισαι μεγαλος επιθετικος.

παπαρια :headbang:

μα ναι φίλε μου αυτό λέω και εγώ... καθώς επίσης και με την μαλακία ότι όλοι παίχτες πρέπει να βρίσκουν και καλά το σισέ.Φοβερό σύστημα ...να βγάζουμε καλές πάσες στο σισέ...έλεος πια γιατί παρα πήγε η υπόθεση με αυτόν...Αν δείτε κάτι επιθετικούς που έχουν κάτι μικρομεσαίες ομάδες της Γαλλίας ...αλλά δεν είναι κράχτες για διαρκείας...
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
μα ναι φίλε μου αυτό λέω και εγώ... καθώς επίσης και με την μαλακία ότι όλοι παίχτες πρέπει να βρίσκουν και καλά το σισέ.Φοβερό σύστημα ...να βγάζουμε καλές πάσες στο σισέ...έλεος πια γιατί παρα πήγε η υπόθεση με αυτόν...Αν δείτε κάτι επιθετικούς που έχουν κάτι μικρομεσαίες ομάδες της Γαλλίας ...αλλά δεν είναι κράχτες για διαρκείας...

τον μαρινο τον ειδες? εκανε λαθη? αμυντικα σταθηκε η εχασε τον χωρο που ειχε χρεωθει?

πες μου συγκεκριμενα πραγματα.
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
κομπε ελεος!!

εγω λεω ολα τα 18χρονα γαυρακια και βαζελια να πατε σε αλλο thread να παιξετε με τα βιντεο.

εχετε γαμησει ολα τα thread με τα ανουσια βιντεο. :headbang:


ρωταω κατι ξανα.

τον μαρινο τον ειδες? εκανε λαθη? αμυντικα σταθηκε η εχασε τον χωρο που ειχε χρεωθει?

πες μου συγκεκριμενα πραγματα.
 

I love brunettes

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
389
Κριτικές
1
Like
1
Πόντοι
1
θέλω να δω τα μούτρα του θείου όταν βάλει γκολ ο Λέτο μέσα στο Καραϊσκάκη.
Ακόμα κι ο Τιμούρ (αν είναι ακόμα εκεί) θα βγάλει μαλλιά.
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
προκλητικό σπρώξιμο του ΠΑΟ από τη διαιτησία σήμερα. αποθέωση η αγκωνιά του αράπη στον Νίνη και μια φάση που ο Καραγκούνης τραβιέται και κάνει χώρο για να περάσει ο αντίπαλος, αυτός βουτάει ως άλλος Ντιόγκο κι ο διαιτητής δίνει φάουλ και... κάρτα στον Καρα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom