Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 134K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 30,3%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,9%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 134 39,4%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 27 7,9%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,1%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    340

stratigosss

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
6.275
Κριτικές
44
Like
20
Πόντοι
1.290
Α και εγω νομιζα οτι ησουν στο Αγγελοχωρι στην προετοιμασια τους Π.Α.Σ :2funny:  :2funny:

Καλα να περνας ...
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Φαγωθηκες ρε εσυ τοσες βδομαδες για τον στιλοβατη της αμυνας,Ηρθε η ωρα σου λοιπον!
Αντε καλοριζικος να ειναι..    :grin:

www.gazzetta.gr/content/view/39999/2/]Πρασινος ο Μπιερσμιρ[/url]


καλα και ο Μαρτσενα τι εγινε??

Αφου η εφημεριδα "Γατα" εγραφε οτι ο πατερας πηγε και εκλεισε συμφωνια μαζι του.

ρε george best τι λενε αυτοι εδω?

δεν θα δωσει τα φραγκα για μαρτσενα τελικα?
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Οι διοικούντες έχουν καταλήξει στην περίπτωση του νεαρού διεθνούς παίκτη και εκτιμούν ότι μπορεί να δώσει άμεσα λύση στην άμυνα. Στις αρχές της εβδομάδας αναμένεται άνθρωπος του Παναθηναϊκού να μεταβεί στη Σουηδία ή να έρθει ο Μπιέρσμιρ στην Αθήνα για τα διαδικαστικά.

Εν τω μεταξύ, ο διευθυντής της Γκέτεμποργκ, κ. Μιλντ, ανέφερε σε σουηδικό σάιτ ότι «ο Παναθηναϊκός έχει συμφωνήσει για συμβόλαιο τεσσάρων ετών με τον Ματίας Μπιέρσμιρ και έχει προσφέρει στην Γκέτεμποργκ 4 εκατ. κορόνες (450.000 ευρώ), για να τον αποκτήσει από τώρα. Οι «μπλε» ζητούν 6 εκατ. κορόνες (650.000 ευρώ) και αυτή τη στιγμή υπάρχει αυτή η διαφορά, που δεν είναι μεγάλη για να ολοκληρωθεί η μεταγραφή. Ο Μπιέρσμιρ βρίσκεται μια ανάσα από τον Παναθηναϊκό».

Σε ό,τι αφορά τον Κάρλος Μαρτσένα, δεν προκύπτει από πουθενά ότι ο Ισπανός αμυντικός βρίσκεται κοντά στο «τριφύλλι». Ο μάνατζερ του παίκτη, κ. Κιλόν, τόνισε στη «SportDay»: «Δεν έχω καμία επαφή με τον Παναθηναϊκό και στη Βαλένθια τώρα ασχολούνται με τις εκλογές και όχι με μεταγραφές». Η Βαλένθια ζητάει 7 εκατ. ευρώ, ενώ ο Παναθηναϊκός έχει προσφέρει 2,5 εκατ. ευρώ στον παίκτη.



καλα ετσι και δεν παρουμε μαρτσενα ,θα τον παρω στο κυνηγι τον gbest που με καβλωσε τζαμπα και βερεσε ;)
γαμω τις παλιοφυλλαδες ολες
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
Με καθυστέρηση 2 ημερών γιατί η σύνδεση στο ξενοδοχείο που μένω ΓΑΜΙΕΤΑΙ!!!

Στο 4-3-3 φίλε περσόνα στο 4 που λες,σημασία έχουν τα [size=14pt]2[/size] ακραία μπακ,όπως ΕΞΙΣΟΥ μεγάλη σημασία έχουν και οι 2 ακραίοι της επίθεσης...όχι τα σέντερ μπακ...όσο καλά ακραία μπακ και να έχεις όμως,αν οι ακραίοι της επίθεσης είναι σκούπρα,χαιρετίσματα στις φασκομηλιές... :grin:

γιατί το λες αυτό για τα ακραία μπακ ρε γίγαντα; όχι ότι δεν πρέπει να ξέρουν μπάλα, αλλά αφού για να παίξεις 4-3-3 πρέπει τα εξτρέμ να γαμάνε, τι σημασία έχει αν θα παίρνουν την μπάλα από τους κεντρικούς ή από τους πλάγιους μπακ; και μάλλον βολεύει καλύτερα να κατεβάσει την μπάλα ο σέντερ μπακ, αφού έτσι κι αλλιώς ο ακραίος μάλλον δεν θα χρειαστεί να προωθηθεί. αντίθετα, αν δεν έχεις ικανούς εξτρέμ, οι πλάγιοι μπακ πρέπει να ξέρουν μπάλα διότι μετατρέπονται αυτοί σε εξτρέμ. άπειρα τα παραδείγματα και πολύ συχνό το φαινόμενο στην εποχή μας που δεν συναντάς εύκολα εξτρέμ ''γραμμής''
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
καλα ετσι και δεν παρουμε μαρτσενα ,θα τον παρω στο κυνηγι τον gbest που με καβλωσε τζαμπα και βερεσε ;)
γαμω τις παλιοφυλλαδες ολες

γίγαντά μου, δεν ξέρω αν ασχολείσαι και με μπάσκετ. αν ναι, τώρα θα σε καβλώσω περισσότερο. πάρε θέμα
 

Συνημμένα

  • 1965348.jpg
    1965348.jpg
    107,7 KB · Εμφανίσεις: 12

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Με καθυστέρηση 2 ημερών γιατί η σύνδεση στο ξενοδοχείο που μένω ΓΑΜΙΕΤΑΙ!!!

Στο 4-3-3 φίλε περσόνα στο 4 που λες,σημασία έχουν τα [size=14pt]2[/size] ακραία μπακ,όπως ΕΞΙΣΟΥ μεγάλη σημασία έχουν και οι 2 ακραίοι της επίθεσης...όχι τα σέντερ μπακ...όσο καλά ακραία μπακ και να έχεις όμως,αν οι ακραίοι της επίθεσης είναι σκούπρα,χαιρετίσματα στις φασκομηλιές... :grin:
κααααααααααααααααλάααααααααααααααααααααα..
δεν ξέρω πόση μπάλλα βλέπεις όξω, αλλά όταν αρχίσεις και βλέπεις θα καταλάβεις λχ γιατι τα σεντερ μπακ στο 4-3-3 πρέπει να ξέρουν καντάρια μπαλλα......
ΜΕλέτησε την Μπάρτσα και θα καταλάβεις....Και βεβαίως τα πλάγια μπακ έχουν μεγάλη σημασία, όπως και τα σέντερ μπακ.... Την απάντηση στην έδωσε ο γιώργος στα λοιπά
ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΩ: στο 4-3-3 πρέπει όλη ο ομάδα να ΞΕΡΕΙ ΜΠΑΛΛΑ, να έχει αλληλοκαλύψεις και τρελλά πνευμόνια. ΑΛΛΑ και πάλι στο 4-3-3 το 4 είναι το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ. Γι αυτό και ο τεντάς γρήγορα γρήγορα άρχισε να παίζει οτιδήποτε άλλο απ το αγαπημένο του........ γιατί το 4 στον βάζελο ΗΤΑΝ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.
Στο 4-3-3 χωρίς καλό 4 σε κάνει ΓΙΟΓΙΟ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΘΕΣΗ και σου ρίχνει χαλαρά 2-3......
Στο 4-4-2 απ την άλλη ακόμα και με μέτριο 4 εάν έχεις καλό 4 στη μέση μπορείς σε ομάδες με άριστη επίθεση να τους παίξεις διπλή ζώνη και να χάσουν τ αυγά και τα πασχάλια....... Με διπλή ζώνη πήρε πρωτάθλημα κάποτε η Αρσεναλ του Βενγκέρ και με το ίδιο σύστημα ο Τσίχλας κάνει προπόνηση 2-3 χρόνια και παίρνει πρωτάθλημα στο νησί (με τα αντίστοιχα μπακ/χαφ βεβαίως και με το αντίστοιχο δούλεμα στην προπόνηση).
το 4-3-3 είναι άριστο σύστημα για πρωταθλητισμό (όταν έχεις πολύ καλύτερη ποιότητα απ τους λοιπούς), αλλά σε παίγνια διπλά όπως μετά τους ομίλους στο Τσου λου δε σε πάει πουθενά. Τρανά παραδείγματα αυτού η Λυόν που έκανε χρόνια περίπατο στη Γαλλία και έφτανε μέχρι τα 2πλα παίγνια, όπως και η Μπάρτσα φέτος που εάν δε γαμιόταν το σύμπαν στα χασομέρια, το κατενάτσιο ΠΑΛΙ θα είχε πάρει ΚΟΥΠΑ.
 

Bull_

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
9.887
Like
3
Πόντοι
66
γιατί το λες αυτό για τα ακραία μπακ ρε γίγαντα; όχι ότι δεν πρέπει να ξέρουν μπάλα, αλλά αφού για να παίξεις 4-3-3 πρέπει τα εξτρέμ να γαμάνε, τι σημασία έχει αν θα παίρνουν την μπάλα από τους κεντρικούς ή από τους πλάγιους μπακ; και μάλλον βολεύει καλύτερα να κατεβάσει την μπάλα ο σέντερ μπακ, αφού έτσι κι αλλιώς ο ακραίος μάλλον δεν θα χρειαστεί να προωθηθεί. αντίθετα, αν δεν έχεις ικανούς εξτρέμ, οι πλάγιοι μπακ πρέπει να ξέρουν μπάλα διότι μετατρέπονται αυτοί σε εξτρέμ. άπειρα τα παραδείγματα και πολύ συχνό το φαινόμενο στην εποχή μας που δεν συναντάς εύκολα εξτρέμ ''γραμμής''

κααααααααααααααααλάααααααααααααααααααααα..
δεν ξέρω πόση μπάλλα βλέπεις όξω, αλλά όταν αρχίσεις και βλέπεις θα καταλάβεις λχ γιατι τα σεντερ μπακ στο 4-3-3 πρέπει να ξέρουν καντάρια μπαλλα......
ΜΕλέτησε την Μπάρτσα και θα καταλάβεις....Και βεβαίως τα πλάγια μπακ έχουν μεγάλη σημασία, όπως και τα σέντερ μπακ.... Την απάντηση στην έδωσε ο γιώργος στα λοιπά
ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΩ: στο 4-3-3 πρέπει όλη ο ομάδα να ΞΕΡΕΙ ΜΠΑΛΛΑ, να έχει αλληλοκαλύψεις και τρελλά πνευμόνια. ΑΛΛΑ και πάλι στο 4-3-3 το 4 είναι το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ. Γι αυτό και ο τεντάς γρήγορα γρήγορα άρχισε να παίζει οτιδήποτε άλλο απ το αγαπημένο του........ γιατί το 4 στον βάζελο ΗΤΑΝ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.
Στο 4-3-3 χωρίς καλό 4 σε κάνει ΓΙΟΓΙΟ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΘΕΣΗ και σου ρίχνει χαλαρά 2-3......
Στο 4-4-2 απ την άλλη ακόμα και με μέτριο 4 εάν έχεις καλό 4 στη μέση μπορείς σε ομάδες με άριστη επίθεση να τους παίξεις διπλή ζώνη και να χάσουν τ αυγά και τα πασχάλια....... Με διπλή ζώνη πήρε πρωτάθλημα κάποτε η Αρσεναλ του Βενγκέρ και με το ίδιο σύστημα ο Τσίχλας κάνει προπόνηση 2-3 χρόνια και παίρνει πρωτάθλημα στο νησί (με τα αντίστοιχα μπακ/χαφ βεβαίως και με το αντίστοιχο δούλεμα στην προπόνηση).
το 4-3-3 είναι άριστο σύστημα για πρωταθλητισμό (όταν έχεις πολύ καλύτερη ποιότητα απ τους λοιπούς), αλλά σε παίγνια διπλά όπως μετά τους ομίλους στο Τσου λου δε σε πάει πουθενά. Τρανά παραδείγματα αυτού η Λυόν που έκανε χρόνια περίπατο στη Γαλλία και έφτανε μέχρι τα 2πλα παίγνια, όπως και η Μπάρτσα φέτος που εάν δε γαμιόταν το σύμπαν στα χασομέρια, το κατενάτσιο ΠΑΛΙ θα είχε πάρει ΚΟΥΠΑ.
Παίδες στο 4-3-3 τα ακραία μπακ επιβάλλεται να ξέρουν μπάλα γιατί πρέπει πολλές φορές να βγαίνουν μπροστά(ουσιαστικά παίζουν σαν φούλ-μπακ)γιατί τα εξτρέμ δεν παίζουν γραμμή αλλά συγκλίνουν και πατάνε πολύ περιοχή(συνήθως στο 4-3-3 ο ένας από τους 2 ακραίους είναι πιο πολύ παίκτης γραμμής και ο άλλος λίγο πιο πολύ φορ...)
Περσόνα μιας και αναφέρεσαι και στην Μπάρτσα βλέπεις τι ακραίους μπακ έχει? και πόσο συχνά προωθούνται(Ντάνι Αλβες,Αμπινταλ)...δεν λέω ότι τα σέντερ μπακ δεν πρέπει να ξέρουν μπάλα,για όλους τους παίκτες στο 4-3-3 οι απαιτήσεις είναι μεγαλύτερες απ'ότι σ'ένα 4-4-2...
Και ξαναλέω ότι το Α στο 4-3-3 είναι οι 2 ακραίοι στα μπακ και στα εξτρέμ και μετά όλοι οι υπόλοιποι...όπως είναι οι 4 του κέντρου στο 4-4-2...


Υ.Γ. Δηλαδή ρε συ περσόνα(επειδή σε προηγούμενο πόστ σου ανέφερες ότι πέρσι σε όλη την προετοιμασία έπαιζε το 4-3-3)θες να μου πείς ότι του πήρε ένα ολόκληρο καλοκαίρι για να καταλάβει ότι δεν έχει τα κατάλληλα εργαλεία για να παίξει αυτό το σύστημα???
Μπορούμε να του επιρρήψουμε ένα σωρο πράγματα του ΤενΚάτε,αλλά σε θέματα τακτικής είναι από τους καλύτερους στον κόσμο...
Μάλλον κάτι σε 4-2-3-1 δοκίμαζε όπως μάλλον και φέτος αυτό θα δοκιμάσει...ταπεινή μου γνώμη πάντα!!!

Είδωμεν ;)
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Παίδες στο 4-3-3 τα ακραία μπακ επιβάλλεται να ξέρουν μπάλα γιατί πρέπει πολλές φορές να βγαίνουν μπροστά(ουσιαστικά παίζουν σαν φούλ-μπακ)γιατί τα εξτρέμ δεν παίζουν γραμμή αλλά συγκλίνουν και πατάνε πολύ περιοχή(συνήθως στο 4-3-3 ο ένας από τους 2 ακραίους είναι πιο πολύ παίκτης γραμμής και ο άλλος λίγο πιο πολύ φορ...)
Περσόνα μιας και αναφέρεσαι και στην Μπάρτσα βλέπεις τι ακραίους μπακ έχει? και πόσο συχνά προωθούνται(Ντάνι Αλβες,Αμπινταλ)...δεν λέω ότι τα σέντερ μπακ δεν πρέπει να ξέρουν μπάλα,για όλους τους παίκτες στο 4-3-3 οι απαιτήσεις είναι μεγαλύτερες απ'ότι σ'ένα 4-4-2...
Και ξαναλέω ότι το Α στο 4-3-3 είναι οι 2 ακραίοι στα μπακ και στα εξτρέμ και μετά όλοι οι υπόλοιποι...όπως είναι οι 4 του κέντρου στο 4-4-2...


Υ.Γ. Δηλαδή ρε συ περσόνα(επειδή σε προηγούμενο πόστ σου ανέφερες ότι πέρσι σε όλη την προετοιμασία έπαιζε το 4-3-3)θες να μου πείς ότι του πήρε ένα ολόκληρο καλοκαίρι για να καταλάβει ότι δεν έχει τα κατάλληλα εργαλεία για να παίξει αυτό το σύστημα???
Μπορούμε να του επιρρήψουμε ένα σωρο πράγματα του ΤενΚάτε,αλλά σε θέματα τακτικής είναι από τους καλύτερους στον κόσμο...
Μάλλον κάτι σε 4-2-3-1 δοκίμαζε όπως μάλλον και φέτος αυτό θα δοκιμάσει...ταπεινή μου γνώμη πάντα!!!

Είδωμεν ;)

ναι.
του πήρε ένα καλοκαίρι να ανακαλύψει ότι ο Μελίσσης δεν είναι Αντζας, ο Σαριέγκι δεν είναι Αβραάμ και ο Σίλβα δεν είναι ντού ντου.....
οι προπονητές δεν αποφασίζουν σε ένα μήνα τι μπορεί να κάνει ο κάθε παίκτης.
οι έξυπνοι προπονητές, όταν δεν έχουν τους παικτες που ζητάνε ή τους παίκτες που περίμεναν αναπροσαρμόζουν το σύστημά τους στο υπάρχoν υλικό.
οι εξαιρετικοί προπονητές αναπρογραμματίζουν το υλικό τους στο δικό τους σύστημα.
στους τελευταίους συγκαταλέγονται οι Λίπι, Τσίχλας, Χιντινγκ, Βενγκέρ.
Υπάρχει και ο Μουρίνιο που είναι μια κατηγορία από μόνος του.
νεξτ πλιζ.
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
γίγαντά μου, δεν ξέρω αν ασχολείσαι και με μπάσκετ. αν ναι, τώρα θα σε καβλώσω περισσότερο. πάρε θέμα

ενταξει ρε μπεστ καλο το μπασκετ,αλλα το πρωταθλημα ποδοσφαιρου ειναι αλλη καβλα.

αυτο εχει την περισσοτερη σημασια,ασυγκριτη ευχαριστηση αν το παρεις στην μπαλα.

και αυτην την ικανοποιηση εχουν να την νοιωσουν οι παναθηναικοι τοσα χρονια..

δυστηχως απο τι φαινεται δεν πηραμε μαρτσενα.

τι εγιναν τελικα με εκεινες τις εκλογες στην ομαδα του ,τελειωσαν?? :huh:

υπαρχει περιπτωση τωρα που πηραμε τον Σουηδο

να κινηθουμε και για τον μαρτσενα ή η υποθεση αυτη τελειωσε??

γιατι μου ελεγες ..οτι το γραψε η ΄΄γατα΄΄ και ο πατερας πηγε ταξιδι και εκλεισε συμφωνια κλπ. ;)
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
ενταξει ρε μπεστ καλο το μπασκετ,αλλα το πρωταθλημα ποδοσφαιρου ειναι αλλη καβλα.

αυτο εχει την περισσοτερη σημασια,ασυγκριτη ευχαριστηση αν το παρεις στην μπαλα.

και αυτην την ικανοποιηση εχουν να την νοιωσουν οι παναθηναικοι τοσα χρονια..

δυστηχως απο τι φαινεται δεν πηραμε μαρτσενα.

τι εγιναν τελικα με εκεινες τις εκλογες στην ομαδα του ,τελειωσαν?? :huh:

υπαρχει περιπτωση τωρα που πηραμε τον Σουηδο

να κινηθουμε και για τον μαρτσενα ή η υποθεση αυτη τελειωσε??

γιατι μου ελεγες ..οτι το γραψε η ΄΄γατα΄΄ και ο πατερας πηγε ταξιδι και εκλεισε συμφωνια κλπ. ;)

Καλά ρε μάστορα, σου λένε για έναν από τους 10 καλύτερους εν ενεργεία παίκτες του κόσμου  :rockon: και ασχολείσαι με το αν θα έρθει ο κάθε ποδοσφαιριστής (ανεξαρτήτως αξίας);;;;
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
Περσόνα μιας και αναφέρεσαι και στην Μπάρτσα βλέπεις τι ακραίους μπακ έχει? και πόσο συχνά προωθούνται(Ντάνι Αλβες,Αμπινταλ)...δεν λέω ότι τα σέντερ μπακ δεν πρέπει να ξέρουν μπάλα,για όλους τους παίκτες στο 4-3-3 οι απαιτήσεις είναι μεγαλύτερες απ'ότι σ'ένα 4-4-2...
και 4-4-2 να παίξει ή και όποιο άλλο σύστημα, οι παίχτες αυτοί έτσι θα παίζουν. δεν νομίζω να κρατηθεί ο Ντάνι Άλβες πίσω αν η ομάδα το γυρίσει σε 4-4-2. όπως ήταν κι ο Ρομπέρτο Κάρλος. όπως κι ο Ζανέτι της Ίντερ που για μένα είναι ο καλύτερος ''προωθημένος'' μπακ των τελευταίων ετών
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
και 4-4-2 να παίξει ή και όποιο άλλο σύστημα, οι παίχτες αυτοί έτσι θα παίζουν. δεν νομίζω να κρατηθεί ο Ντάνι Άλβες πίσω αν η ομάδα το γυρίσει σε 4-4-2. όπως ήταν κι ο Ρομπέρτο Κάρλος. όπως κι ο Ζανέτι της Ίντερ που για μένα είναι ο καλύτερος ''προωθημένος'' μπακ των τελευταίων ετών
+1908 γιωργάκο
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Την περίπτωση του Χαμπίπ Μπέιγ εξετάζει ο Παναθηναϊκός για τη θέση του δεξιού μπακ. Ο Χενκ Τεν Κάτε ρώτησε τον Τζιμπρίλ Σισέ για τον πρώην συμπαίκτη του στη Μαρσέιγ. Διαβάστε τι του είπε ο Γάλλος. «450.000 ευρώ ή…τσάμπα» το τελεσίγραφο των «πράσινων» στη Γκέτεμποργκ για Μπιέρσμιρ. Πλάνα για την 11αδα ενόψει του πρώτου ευρωπαϊκού ματς κάνει ο Ολλανδός τεχνικός.

«Είναι παικταράς…»

Όπως αποκάλυψε χθες η «SportDay», στον Παναθηναϊκό έχει προταθεί και εξετάζεται ο Χαμπίπ Μπέιγ, κάτι που επιβεβαιώθηκε και απ’ την ομάδα. Μάλιστα ο 32χρονος Σενεγαλέζος που μπορεί να μείνει ελεύθερος απ’ τη Νιούκαστλ, δείχνει να κερδίζει πόντους για τη δεξιά πτέρυγα της άμυνας, μετά και τα καλά λόγια του πρώην συμπαίκτη του στη Μαρσέιγ, Τζιμπρίλ Σισέ. «Κόουτς, είναι παικταράς», είπε ο Γάλλος σταρ στον Χενκ Τεν Κάτε που ζήτησε την άποψή του για τον Αφρικανό. Το όνομα του Μπέιγ συζητείται και παίζει πλέον πιο γερά απ’ όλους τους υπόλοιπους υποψήφιους στόχους για τη συγκεκριμένη θέση.

Τώρα ή χωρίς λεφτά!

Τελεσίγραφο στη Γκέτεμποργκ μέσω του μάνατζερ του Ματίας Μπιέρσμιρ, Μαρτίν Νταλίν, έστειλε ο Παναθηναϊκός και μέσα στην ημέρα αναμένεται η απόφαση των Σουηδών.

«Η τελική πρόταση του Παναθηναϊκού είναι αυτή που σας έστειλε με φαξ, δηλαδή 450.000 ευρώ και με έχουν εξουσιοδοτήσει να σας πω ότι δεν πρόκειται να τη βελτιώσουν. ‘Η την κάνετε δεκτή και ο Ματίας πάει τώρα στον ΠΑΟ εισπράττοντας εσείς αυτό το ποσό, ή δεν την κάνετε δεκτή και ο Ματίας θα φύγει ελεύθερος τον Γενάρη», διεμήνυσε σύμφωνα με πληροφορίες ο Νταλίν στο ΔΣ των Σκανδιναβών σε συνάντηση που είχαν αργά το βράδυ γραφεία της ομάδας.

«Θέλω να βρεθεί μια λύση που να ικανοποιεί και τις δύο πλευρές για να έρθω στον Παναθηναϊκό. Έχω μιλήσει με τον Νίλσον και μου είπε τα καλύτερα για το κλαμπ. Και μου είπε αν μου δοθεί αυτή η ευκαιρία να την ακολουθήσω χωρίς να το σκεφθώ. Ξέρω ότι η ομάδα φεύγει την Τρίτη για την Αυστρία και θα ήθελα να είμαι κι εγώ εκεί», δήλωσε στη «SportDay» ο 23χρονος αμυντικός εκφράζοντας για μια ακόμα φορά την επιθυμία του να ντυθεί στα πράσινα.


Eνω ο παναθηναικος διαπραγματευται για 100 ψωροχιλιαρικα τον ....Μπιερσμιρ...

ο ολυμπιακος ετοιμαζεται για μεταγραφικη βομβα με Μαρεσκα και Αλτιντορ!!!  ;)

Κοιτα να δεις που και ψοφιοι φαινομενικα θα μας γαμησουνε παλι  :(
 

ass-sniper

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2008
Μηνύματα
342
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
γίγαντά μου, δεν ξέρω αν ασχολείσαι και με μπάσκετ. αν ναι, τώρα θα σε καβλώσω περισσότερο. πάρε θέμα
Καλά αν έρθει αυτή η παιχτούρα θα γκρεμιστεί το ΟΑΚΑ.Με τον Saras τι γίνεται?
 

punter

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2007
Μηνύματα
2.048
Like
9
Πόντοι
16
Eνω ο παναθηναικος διαπραγματευται για 100 ψωροχιλιαρικα τον ....Μπιερσμιρ...

ο ολυμπιακος ετοιμαζεται για μεταγραφικη βομβα με Μαρεσκα και Αλτιντορ!!!  ;)

Κοιτα να δεις που και ψοφιοι φαινομενικα θα μας γαμησουνε παλι  :(

ποιον Αλτιντοπ απο τους δυο??
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
Eνω ο παναθηναικος διαπραγματευται για 100 ψωροχιλιαρικα τον ....Μπιερσμιρ...

ο ολυμπιακος ετοιμαζεται για μεταγραφικη βομβα με Μαρεσκα και Αλτιντορ!!!  ;)

Κοιτα να δεις που και ψοφιοι φαινομενικα θα μας γαμησουνε παλι  :(

πόσες συμμετοχές και πόσα γκολ είχε αυτός ο μαυρος στη β' ισπανίας;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom