Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 135K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (2 μέλη και 7 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 30,3%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,9%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 134 39,4%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 27 7,9%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,1%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    340

koleou

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Κριτικές
9
Like
309
Πόντοι
26
θα σκισουμε την τσσκα και μετα τα πωσιδακια :knockinb:
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
..τα  highlight του  χτεσινου ημιτελικου.......

 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
φίλε κάρλος μπορείς να το βάλεις να παίζει κατευθείαν μέσα στο site
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Nαι, ναι, δεν ομιλειτε καθολου στο ποδοσφαιρο,παραδεχεστε την ηττα σας,ειναι ολοφανερο.....

ειδικά ΕΣΥ αυτό σε ΜΕΝΑ δεν πρέπει να το λες.

υπάρχουν δεκάδες ποστ μου που έχω πει ξεκάθαρα και δίκαια τη γνώμη μου.
 

ass-sniper

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2008
Μηνύματα
342
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Αρκετα ασχοληθηκαμε με τους αιωνιους δευτερους.Πιστευετε οτι θα ξανακανει τοσο κακο σερι παιχνιδι ο Μητσος?
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Αρκετα ασχοληθηκαμε με τους αιωνιους δευτερους.Πιστευετε οτι θα ξανακανει τοσο κακο σερι παιχνιδι ο Μητσος?
νομίζω πως όχι
ποιό κακή απόδοση είχε αυτήν εχτές για φέτος.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Μεσίνα: "Η γυναίκα μου ακόμα θεωρεί καλύτερο τον Ομπράντοβιτς"

τελικός ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την ΤΣΣΚΑ, ίσως να θυμίσει τον... πόλεμο της Τροίας. Ας όψεται το χιούμορ που διαθέτει ο Μεσίνα, ο οποίος ρωτήθηκε αν η σύζυγός του θεωρεί ακόμα τον Ομπράντοβιτς ως τον κορυφαίο προπονητή της Γηραιάς Ηπείρου.




Ο τελικός της Euroleague, ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την ΤΣΣΚΑ, ίσως να θυμίσει εν πολλοίς τον... πόλεμο της Τροίας.

Ας όψεται το... χιούμορ που διαθέτει ο Έτορε Μεσίνα, ο οποίος ρωτήθηκε αν μετά από όσα έχει πετύχει τα τελευταία χρόνια με τη ρωσική ομάδα, η σύζυγός του θεωρεί ακόμα τον Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς ως τον κορυφαίο προπονητή της Γηραιάς Ηπείρου, σύμφωνα με όσα είχε... εκμυστηρευθεί ο ίδιος στους εκπροσώπους του Τύπου, πέρσι τέτοια εποχή στο Final-4 της Μαδρίτης.

"Δεν είμαι χαρούμενος που θα αντιμετωπίσω τον Ζέλικο εντός γηπέδου, αν και είναι παραμένει πάντα καλός μου φίλος. Ξέρετε, η γυναίκα μου πάντα μου λέει ότι εκείνος είναι καλύτερος", είπε γελώντας ο «Έκτορας» και πρόσθεσε: "Μόλις τελείωσε ο δεύτερος ημιτελικός με πήρε τηλέφωνο και μου είπε ότι... την πατήσαμε. Ξέρετε, στην μυθολογία, ο Έκτορας είναι άτυχος ήρωας. Αυτός που χάνει. Αν μη τι άλλο, πρέπει να βρούμε την αχίλλειο πτέρνα του Ομπράντοβιτς (τον οποίο στο μεταξύ είχε παρομοιάσει με τον Αχιλλέα), για να νικήσουμε".

Αυτό ήταν και το "κλου" της συνέντευξης Τύπου όπου εκτός από τους δύο προπονητές, έδωσαν το παρόν ο Βασίλης Σπανούλης και ο Βίκτορ Κριάπα. Οι λεπτομέρειες που θα κρίνουν τον τελικό, οι ομοιότητες με τον προ διετίας τελικό στην Αθήνα, η παρουσία του παίκτη-κλειδί Ραμούνας Σισκάουσκας, αλλά και η... αναπόφευκτη σύγκριση του ΝΒΑ με τη Euroleague ήταν τα θέματα που μονοπώλησαν το ενδιαφέρον.

Ζέλικο Ομπράντοβιτς: "Θεωρώ ότι οι δύο κορυφαίες ομάδες πήγαν τελικό. Νομίζω ότι θα γίνει ένα εξαιρετικό παιχνίδι, όπως άλλωστε ήταν και οι δύο ημιτελικοί. Δεν έχουμε εύκολο έργο, η αντίπαλός μας έχει μεγάλη εμπειρία, αλλά έχουμε τις ίδιες αρετές. Είναι ένα Final-4 σαν όλα τα άλλα. Οι μικρές λεπτομέρειες κρίνουν ένα ματς και αυτές θα προσέξουμε. Ξέρουμε την αγωνιστική φιλοσοφία της ΤΣΣΚΑ και με βάση αυτή προετοιμαζόμαστε. Θα επιδιώξουμε να παίξουμε σωστά για να νικήσουμε. Όλα είναι στα χέρια των παικτών και είμαι χαρούμενος που συνεργάζομαι με αυτούς τους παίκτες που είναι και εξαιρετικοί χαρακτήρες".

"Ο Σισκάουσκας είναι ένας πολύ καλός παίκτης και έπαιξε εκπληκτικά στον ημιτελικό. Αλλά δεν είναι μόνος του. Αν ήταν τόσο εύκολο θα άλλαζα δέκα παίκτες πάνω του και θα κερδίζαμε. Η ΤΣΣΚΑ διαθέτει κι άλλους ποιοτικούς παίκτες και ο τελικός δεν θα κριθεί από ένα παίκτη. Στην τελευταία φάση του ημιτελικού, κάναμε την καλύτερη επίθεση σε όλο τον αγώνα. Η μπάλα έφθασε ιδανικά στον Πέκοβιτς και κανείς δεν κατάλαβε πως η μπάλα δεν μπήκε τελικά. Ο Ολυμπιακός δεν επιχείρησε τρίποντο γιατί η είχαμε κλείσει καλά τον Γκριρ. Στο τέλος μίλησα με όλους τους παίκτες του αντιπάλου μας. Καταλαβαίνω πως νιώθουν γιατί ξέρω πόσο καλά είχαν προετοιμαστεί. Το μπάσκετ είναι ένα παιχνίδι μόνο. Τίποτα παραπάνω και όπως και τίποτα παραπάνω και όπως και στη ζωή, άλλοτε κερδίζεις και άλλοτε χάνεις".

Βασίλης Σπανούλης: "Είναι όμορφο συναίσθημα να είσαι στον τελικό. Η ΤΣΣΚΑ είναι πολύ έμπειρη ομάδα. Πρέπει να ακολουθήσουμε ότι έχουμε σχεδιάσει. Οι πιθανότητες είναι μοιρασμένες, 50-50. Δεν στεκόμαστε στη νίκη στον ημιτελικό, προετοιμαζόμαστε ήδη για τον μεγάλο τελικό. Το ευρωπαϊκό μπάσκετ είναι πολύ διαφορετικό από τις ΗΠΑ. Για να είμαι εδώ σημαίνει ότι μου αρέσει περισσότερο εδώ. Ελπίζω να νικήσουμε στο τέλος και να πετύχουμε το στόχο μας. Προσωπικά αισθάνομαι πολύ καλά. Ποιος δεν θέλει να είναι σε έναν τελικό; Είναι πραγματική ευλογία και αισθάνομαι πολύ τυχερός".

Ετόρε Μεσίνα: "Θα είναι ένας σπουδαίος τελικός, με βάση τη δυναμική των ομάδων που προκρίθηκαν από δύο πολύ ενδιαφέρονται παιχνίδια. Κάθε πρόβλεψη είναι παρακινδυνευμένη. Εμείς θέλουμε να είμαστε συγκεντρωμένοι από το πρώτο λεπτό. Θέλω οι παίκτες μου να εφαρμόσουν όσα τους πω. Και οι δύο ομάδες διαθέτουν έξυπνους παίκτες που καταλαβαίνουν πολύ καλά το παιχνίδι και όλα θα κριθούν στις λεπτομέρειες".

"Αυτό που λέω πάντα στους δικούς μου είναι ότι δεν πρέπει να σκέφτονται τι σημαίνει η νίκη ή η ήττα σε ένα τέτοιο παιχνίδι και ότι θα πρέπει να είναι συγκεντρωμένοι μόνο στον αγώνα. Αν χάνεις ενέργεια για να σκέφτεσαι, όταν έρθει η στιγμή της κρίσης θα είσαι εξαντλημένος. Ο Παναθηναϊκός έχει πολύ καλούς παίκτες και παίζει εξαιρετική άμυνα, αλλά δεν νομίζω ότι το ματς θα έχει χαμηλό σκορ. Κάθε παιχνίδι αναδεικνύει ξεχωριστούς πρωταγωνιστές. Στον ημιτελικό, ο Κριάπα είχε μεγάλη συμβολή και ο Σισκάουσκας ήταν σούπερ στο τελευταίο δεκάλεπτο. Θα δούμε αύριο ποιοι θα ξεχωρίσουν. Θα μου άρεσε να είχα τον Παπαλουκά στην ομάδα, είναι εξαιρετικό παιδί, αλλά θα έπρεπε να βγάλω κάποιον παίκτη που έχει θέση στην ομάδα και δεν θα ήθελα να το κάνω".

Βίκτορ Κριάπα: "Χαίρομαι που παίζουμε τελικό και αντιμετωπίζουμε μια τόσο δυνατή ομάδα. Οι δύο ομάδες αξίζουν να είναι εδώ. Θα κερδίσει η ομάδα που προετοιμάστηκε καλύτερα και θα είναι στην καλύτερη μέρα".
 

ass-sniper

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2008
Μηνύματα
342
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Ο μητσος θα ειναι παιχτης κλειδι στον τελικο,γιατι θα αναλαβει τον Σισκαουσκας.Η Barcelona την πατησε ,γιατι τον αφησε πολυ ελευθερο,αλλιως θα ειχε περασει ευκολα τελικο.Η Barca για μενα ηταν πιο επικινδυνη και πιο πληρης απο την cssca απο πλευρας μοναδων,απλα υστερουσε στο θεμα του προπονητη και στην εμπειρια
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Ο μητσος θα ειναι παιχτης κλειδι στον τελικο,γιατι θα αναλαβει τον Σισκαουσκας.Η Barcelona την πατησε ,γιατι τον αφησε πολυ ελευθερο,αλλιως θα ειχε περασει ευκολα τελικο.Η Barca για μενα ηταν πιο επικινδυνη και πιο πληρης απο την cssca απο πλευρας μοναδων,απλα υστερουσε στο θεμα του προπονητη και στην εμπειρια
και η CSKA είναι γαμιστερή σαν ομάδα και αύριο είναι προς το φαβορί.
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom