Νέα

Πώς μπορώ να κάνω ανώνυμη καταγγελία σε διεφθαρμένο δημόσιο υπάλληλο?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ss21
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 109
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ss21

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2005
Μηνύματα
238
Like
58
Πόντοι
1
Περιληπτικά το σενάριο
Πρόκειται για ένα δημόσιο υπάλληλο ο οποίος δούλευε στην Πολεοδομία μεγάλης περιφέρειας και συνταξιοδοτήθηκε πρόσφατα. Έχει έναν υπέρογκο τραπεζικό λογαριαμό γύρω στις 500.000 ευρώ και τώρα προσπαθεί να ξεπλύνει τα χρήματα του χτίζοντας μια ολόκληρη πολυκατοικία. Θέλω να ρωτήσω ξέρει κανεί πώς μπορώ να του κάνω ανώνυμη καταγγελία? Έχω δοκιμάσει να κάνω καταγγελία στο Γενικό Επιθεωρητή Δημόσιας Διοίκησης () αλλά ζητάει τα στοιχεία μου. Αν και λέει ότι θα μείνουν απόρρητα δεν το εμπιστεύομαι γιατί ο συγκεκριμένος υπάλληλος έχει πολλά κονέ στο δημόσιο τομέα και μετά μπορεί να με γαμήσει.
Ξέρει κανείς αν μπορώ μήπως να του κάνω καταγγελία στο ΣΔΟΕ τουλάχιστον για το πόθεν έσχες των χρημάτων?

Οποιοσδήποτε μπορεί να με βοηθήσει ας στείλει ένα μήνυμα ή αν θέλει ας μου στείλει και pm
 

Επισκέπτης
Περιληπτικά το σενάριο
Πρόκειται για ένα δημόσιο υπάλληλο ο οποίος δούλευε στην Πολεοδομία μεγάλης περιφέρειας και συνταξιοδοτήθηκε πρόσφατα. Έχει έναν υπέρογκο τραπεζικό λογαριαμό γύρω στις 500.000 ευρώ και τώρα προσπαθεί να ξεπλύνει τα χρήματα του χτίζοντας μια ολόκληρη πολυκατοικία. Θέλω να ρωτήσω ξέρει κανεί πώς μπορώ να του κάνω ανώνυμη καταγγελία? Έχω δοκιμάσει να κάνω καταγγελία στο Γενικό Επιθεωρητή Δημόσιας Διοίκησης () αλλά ζητάει τα στοιχεία μου. Αν και λέει ότι θα μείνουν απόρρητα δεν το εμπιστεύομαι γιατί ο συγκεκριμένος υπάλληλος έχει πολλά κονέ στο δημόσιο τομέα και μετά μπορεί να με γαμήσει.
Ξέρει κανείς αν μπορώ μήπως να του κάνω καταγγελία στο ΣΔΟΕ τουλάχιστον για το πόθεν έσχες των χρημάτων?

Οποιοσδήποτε μπορεί να με βοηθήσει ας στείλει ένα μήνυμα ή αν θέλει ας μου στείλει και pm
Φιλε συνηθως οι ανωνιμες καταγγελιες καταλιγουν σε ενα συρταρι. Αν παλι του κανεις καταγγελια επωνιμα τα κονε θα τα βαλει στον πατο του γιατι μετα την αποκαλυψη δεν θα θελουν να ρισκαρουν τη θεση τους
 

o palios

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2007
Μηνύματα
956
Like
2
Πόντοι
6
ανωνυμα δεν γινεται τιποτα ,εκτος και αν εχεις πολλα στοιχεια και τα στειλεις σε Τριανταφυλοπουλους και σια.
 

roulis35

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2008
Μηνύματα
272
Like
1
Πόντοι
1
info@ypee.gr
Μπορεις να κανεις στην διευθυνση αυτη.ειναι το πρωην ΣΔΟΕ νυν Υπηρεσία Ειδικού Ελέγχου.
Ανώνυμα
 

whoknows

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2008
Μηνύματα
149
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Περιληπτικά το σενάριο
Πρόκειται για ένα δημόσιο υπάλληλο ο οποίος δούλευε στην Πολεοδομία μεγάλης περιφέρειας και συνταξιοδοτήθηκε πρόσφατα. Έχει έναν υπέρογκο τραπεζικό λογαριαμό γύρω στις 500.000 ευρώ και τώρα προσπαθεί να ξεπλύνει τα χρήματα του χτίζοντας μια ολόκληρη πολυκατοικία. Θέλω να ρωτήσω ξέρει κανεί πώς μπορώ να του κάνω ανώνυμη καταγγελία? Έχω δοκιμάσει να κάνω καταγγελία στο Γενικό Επιθεωρητή Δημόσιας Διοίκησης () αλλά ζητάει τα στοιχεία μου. Αν και λέει ότι θα μείνουν απόρρητα δεν το εμπιστεύομαι γιατί ο συγκεκριμένος υπάλληλος έχει πολλά κονέ στο δημόσιο τομέα και μετά μπορεί να με γαμήσει.
Ξέρει κανείς αν μπορώ μήπως να του κάνω καταγγελία στο ΣΔΟΕ τουλάχιστον για το πόθεν έσχες των χρημάτων?

Οποιοσδήποτε μπορεί να με βοηθήσει ας στείλει ένα μήνυμα ή αν θέλει ας μου στείλει και pm

www.ypee.gr/PIndex.aspx?pid=23]http://www.ypee.gr/PIndex.aspx?pid=23[/url]

για  οτιδήποτε  θέλετε...από τη  μη έκδοση απόδειξης, μίζες, εκβιασμούς, μη απόδοση ΦΠΑ κτλ
 

Gamaomanoules2

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
142
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
ss21..
Eισαι χεστης ΚΑΙ ρουφιανος!
Δεν εχεις κανενα στοιχειο για τον αλλο για να στηριξεις αυτα που λες επωνυμα και προσπαθεις σα πουστακι που εισαι να κανεις "Ανωνυμα" καταγγελια,ελπιζοντας
καποιοι αλλοι να ανακαλυψουν γιατι και πως καποιος εβγαλε τοσα χρηματα.
Απλα εισαι για το Μπουτσο..
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
ss21..
Eισαι χεστης ΚΑΙ ρουφιανος!
Δεν εχεις κανενα στοιχειο για τον αλλο για να στηριξεις αυτα που λες επωνυμα και προσπαθεις σα πουστακι που εισαι να κανεις "Ανωνυμα" καταγγελια,ελπιζοντας
καποιοι αλλοι να ανακαλυψουν γιατι και πως καποιος εβγαλε τοσα χρηματα.
Απλα εισαι για το Μπουτσο..

σωστο. γεμισαμε ανωνυμους που θελουν να τρεχουν τους αλλους να ψαχνουν για να τους φυγει η ιδεα
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Περιληπτικά το σενάριο
Πρόκειται για ένα δημόσιο υπάλληλο ο οποίος δούλευε στην Πολεοδομία μεγάλης περιφέρειας και συνταξιοδοτήθηκε πρόσφατα. Έχει έναν υπέρογκο τραπεζικό λογαριαμό γύρω στις 500.000 ευρώ και τώρα προσπαθεί να ξεπλύνει τα χρήματα του χτίζοντας μια ολόκληρη πολυκατοικία. Θέλω να ρωτήσω ξέρει κανεί πώς μπορώ να του κάνω ανώνυμη καταγγελία? Έχω δοκιμάσει να κάνω καταγγελία στο Γενικό Επιθεωρητή Δημόσιας Διοίκησης () αλλά ζητάει τα στοιχεία μου. Αν και λέει ότι θα μείνουν απόρρητα δεν το εμπιστεύομαι γιατί ο συγκεκριμένος υπάλληλος έχει πολλά κονέ στο δημόσιο τομέα και μετά μπορεί να με γαμήσει.
Ξέρει κανείς αν μπορώ μήπως να του κάνω καταγγελία στο ΣΔΟΕ τουλάχιστον για το πόθεν έσχες των χρημάτων?

Οποιοσδήποτε μπορεί να με βοηθήσει ας στείλει ένα μήνυμα ή αν θέλει ας μου στείλει και pm
Και εσενα ρε μεγαλε τι σε κόφτη?Μαγκια του εσενα σου εκανε τπτ η μηπως εισαι απο εκεινα τα ρεμαλια που ζηλευουν γιατι κολωσαν στην ζωη τους η παρακαλανε να ειναι στην θεση του?
 

kanenas80

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
914
Κριτικές
34
Like
1
Πόντοι
1.230
ss21..
Eισαι χεστης ΚΑΙ ρουφιανος!
Δεν εχεις κανενα στοιχειο για τον αλλο για να στηριξεις αυτα που λες επωνυμα και προσπαθεις σα πουστακι που εισαι να κανεις "Ανωνυμα" καταγγελια,ελπιζοντας
καποιοι αλλοι να ανακαλυψουν γιατι και πως καποιος εβγαλε τοσα χρηματα.
Απλα εισαι για το Μπουτσο..

με αυτή την λογική σε ένα κράτος που εν γένει δεν μπορεί να μας προστατεύσει η μόνη μας επιλογή είναι να γίνουμε κι εμείς σαν κι αυτούς που θέλουμε να καταγγείλουμε επώνυμα ώστε μετά να μην κινδυνεύουμε.... εναλλακτικό σενάριο είναι να καταγγείλεις επώνυμα και μετά να κάτσεις να σε γαμήσει χωρίς να έχει υποστεί συνέπειες αλλά εσένα δεν θα μπορεί κανείς να σε πει πουστάκι..... την τρίτη και πιο ρεαλιστική περίπτωση να μην καταγγείλεις τίποτα δεν την αναφέρω καν γιατί αυτή έκανε την χώρα μας "παράδεισο"....
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
με αυτή την λογική σε ένα κράτος που εν γένει δεν μπορεί να μας προστατεύσει η μόνη μας επιλογή είναι να γίνουμε κι εμείς σαν κι αυτούς που θέλουμε να καταγγείλουμε επώνυμα ώστε μετά να μην κινδυνεύουμε.... εναλλακτικό σενάριο είναι να καταγγείλεις επώνυμα και μετά να κάτσεις να σε γαμήσει χωρίς να έχει υποστεί συνέπειες αλλά εσένα δεν θα μπορεί κανείς να σε πει πουστάκι..... την τρίτη και πιο ρεαλιστική περίπτωση να μην καταγγείλεις τίποτα δεν την αναφέρω καν γιατί αυτή έκανε την χώρα μας "παράδεισο"....
Να καταγγειλης ρε φίλε μαζί σου ειμαι αλλα εαν δεν σου κανει εσενα κατι γιατι να μπλεξεις καποιον για υποψιες που εχεις και μονο?
 

arcans80

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.576
Like
10
Πόντοι
16
Περιληπτικά το σενάριο
Πρόκειται για ένα δημόσιο υπάλληλο ο οποίος δούλευε στην Πολεοδομία μεγάλης περιφέρειας και συνταξιοδοτήθηκε πρόσφατα. Έχει έναν υπέρογκο τραπεζικό λογαριαμό γύρω στις 500.000 ευρώ και τώρα προσπαθεί να ξεπλύνει τα χρήματα του χτίζοντας μια ολόκληρη πολυκατοικία. Θέλω να ρωτήσω ξέρει κανεί πώς μπορώ να του κάνω ανώνυμη καταγγελία? Έχω δοκιμάσει να κάνω καταγγελία στο Γενικό Επιθεωρητή Δημόσιας Διοίκησης () αλλά ζητάει τα στοιχεία μου. Αν και λέει ότι θα μείνουν απόρρητα δεν το εμπιστεύομαι γιατί ο συγκεκριμένος υπάλληλος έχει πολλά κονέ στο δημόσιο τομέα και μετά μπορεί να με γαμήσει.
Ξέρει κανείς αν μπορώ μήπως να του κάνω καταγγελία στο ΣΔΟΕ τουλάχιστον για το πόθεν έσχες των χρημάτων?

Οποιοσδήποτε μπορεί να με βοηθήσει ας στείλει ένα μήνυμα ή αν θέλει ας μου στείλει και pm

εισαι ρουφιανος και χεστης και κολοτρυπιδας.φανταζομαι οτι εχεις καποιο προσωπικο προβλημα με τον τυπο και θες να του κανεις την πουστια.μηπως χτιζει την οικοδομη απεναντι απο εσενα,και θα σου κρυψει την θεα?καταρχην με τοσα χρονια στο δημοσιο ο τυπος και συνταξιουχος,που θα πηρε καλο εφαπαξ,τα 500000 ευρω τα δικαιολογει πολυ ανετα.καλυτερα καψτου κανενα αυτοκινητο αν σου εκανε καμια πουστια.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Ερώτηση για οποιον ξέρει. Οταν σε μια εταιρια γινεται συστεγαση παρανομα δλδ δεν πληρη της προυποθεσεις τι μπορει να του κανουν σε καποιον ελεγχο?
 

nacho_scocco

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.716
Κριτικές
3
Like
192
Πόντοι
16
Αν είναι όντως διεφθαρμένος τότε είναι δίκαιο να υποστεί τις συνέπειες.....αλλά ποιοι είναι οι αρμόδιοι να εντοπίσουν τις "λαδιές" του?ποιοι να τον συλλάβουν?ποιοι να τον δικάσουν ορθά?και αν από πίσω του είναι μεγαλύτεροι κομπιναδόροι?άστα να πάνε δε ξετυλίγεται το κουβάρι.
Υ.Γ:πάντως αν δε σου χει κάνει τίποτα εσύ γιατί τόση λύσσα να τον δώσεις?
 

nacho_scocco

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.716
Κριτικές
3
Like
192
Πόντοι
16
ρε πούστη μοθ τί χώρα είναι αυτοί όμως.....οι μισοί κάνουν πουστιές και οι άλλοι μισοί θέλουν να τους τη φέρουν ύπουλα
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Οτι χτίζει το βλέπεις.
Το υπόλοιπο του λογαριασμού που το ξέρεις??
Πρώην γκόμενος ή γκόμενα που στα φόρεσε ή δεν στο φόρεσε το strap on??
Κουκούλες φορούσαν τα τσουτσέκια δοσίλογοι των Ναζίδων.
Οι υπόλοιποι που φοράμε παντελόνια επωνύνως κάνουμε καταγγελίες.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Ερώτηση για οποιον ξέρει. Οταν σε μια εταιρια γινεται συστεγαση παρανομα δλδ δεν πληρη της προυποθεσεις τι μπορει να του κανουν σε καποιον ελεγχο?

να του ζητησουν μιζα
 

kanenas80

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
914
Κριτικές
34
Like
1
Πόντοι
1.230
Να καταγγειλης ρε φίλε μαζί σου ειμαι αλλα εαν δεν σου κανει εσενα κατι γιατι να μπλεξεις καποιον για υποψιες που εχεις και μονο?

γιατί την χώρα μας στην κατάσταση που έφτασε δεν την έφτασαν μόνοι τους οι πολιτικοί .. όλοι μαζί την φτάσαμε .... και αν κάποιος μου πει ότι από εδώ και πέρα όποιον υποπτευθεί να κλέβει θα τον κυνηγάει μπορεί να μην τον συμμερίζομαι αλλά τον καταλαβαίνω.... γιατί ούτε εγώ όπως και οι περισσότεροι είμαι εντελώς νόμιμος και αν μπορώ να πάρω κάτι το παίρνω κάτω από το τραπέζι  αλλά δεν κάνω και κύρηγμα ηθικής.... το ότι έχω φτάσει στο σημείο να μην με νοιάζει αν θα κλέψω το κράτος σημαίνει ότι έχει πάψει να με ενδιαφέρει το καλό του .... και όταν πέφτουν οι μισθοί και οι συντάξεις δεν παραπονιέμαι γιατί ξέρω ότι όλοι μαζί το κάναμε αυτό.. όχι μόνοι τους οι πολιτικοί.... αν κάποιος λοιπόν μου πει ότι τον ενοχλεί που έχει πέσει η ποιότητα της ζωής του και αποφασίζει να κάνει ό,τι μπορεί για να το αντιμετωπίσει (στο μερίδιο που του αναλογεί φυσικά) για λόγους αρχών εγώ δεν θα του κάνω και κύρηγμα.... και στο φινάλε με καταγγελία αν δεν κάνω λάθος θα στείλουν έλεγχο στον παππού.... αν ο παππούς είναι νόμιμος δεν νομίζω ότι θα έχει πρόβλημα.....

ΥΓ για την τεράστια πάντως κατηγορία των τρισάθλιων που θέλουν να καταγγείλουν όχι για κάποιο σοβαρό λόγο απλά επειδή θα ήθελαν να είναι στην θέση του κλέφτη το μόνο που τους αξίζει είναι η περιφρόνηση
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom