Νέα

Ποιό εμβόλιο θα κάνουν τα μέλη του BOU;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ampelale
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 227K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιο εμβόλιο εμπιστεύεστε να κάνετε?

  • Άστρα Ζ

    Ψήφοι: 142 19,3%
  • Φαιζερ

    Ψήφοι: 240 32,7%
  • Μοντέρνα

    Ψήφοι: 67 9,1%
  • Τζονσον

    Ψήφοι: 60 8,2%
  • Σπούτνικ

    Ψήφοι: 36 4,9%
  • Φαντα μόνο

    Ψήφοι: 74 10,1%
  • Κανένα έχω αντισώματα στα πάντα

    Ψήφοι: 116 15,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    735

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.511
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Καλα τωρα για την γραβιερα

Καθηστε να αρχισει πρωτα να πηξει το τυρογαλο να παει και ο μπουμπουκος να δει αν επηξε και βλεπουμε στο μακρινο μελλον
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.766
Κριτικές
18
Like
5.571
Πόντοι
1.796
Μια άλλη μεγαλειώδης μαλακία που ακούμε αυτές τις μέρες είναι "εγώ δεν έχω αρρωστήσει ποτέ στη ζωή μου άρα γιατί να εμβολιαστώ".
Ξέρεις ρε φωστήρα γιατί δεν έχεις αρρωστήσει ποτέ στη ζωή σου; Γιατί όταν ήσουν μικρός έκανες εμβόλια για όλες τις επικίνδυνες αρρώστιες που στο (όχι τόσο μακρινό) παρελθόν ξεκλήριζαν τον κόσμο.
δεν ισχυει αυτο
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 199414

Επισκέπτης
Μια άλλη μεγαλειώδης μαλακία που ακούμε αυτές τις μέρες είναι "εγώ δεν έχω αρρωστήσει ποτέ στη ζωή μου άρα γιατί να εμβολιαστώ".
Ξέρεις ρε φωστήρα γιατί δεν έχεις αρρωστήσει ποτέ στη ζωή σου; Γιατί όταν ήσουν μικρός έκανες εμβόλια για όλες τις επικίνδυνες αρρώστιες που στο (όχι τόσο μακρινό) παρελθόν ξεκλήριζαν τον κόσμο.
Και ποιος εισαι εσυ ρε μυστη???

" Καθηγητες τρεις,εχαθη η πατρίς " ελεγαν καποτε ΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΩΣ ΕΠΙΚΑΙΡΟ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ " ΕΙΔΙΚΟΥΣ " που κανετε λες και ΣΑΣ ΠΕΤΑΕΙ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ Η ΚΟΥΛΑ,ΝΑ ΤΟΝ ΛΙΒΑΝΙΖΕΤΕ ΝΥΧΘΗΜΕΡΟΝ ΩΣ " ΠΑΤΕΡΟΥΛΗ " , " ΗΓΕΤΗ " κλπ

ΣΚΗΝΙΚΑ ΣΟΒΙΕΤΙΑΣ ΔΗΛΑΔΗ.... 1917-1989
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Μια άλλη μεγαλειώδης μαλακία που ακούμε αυτές τις μέρες είναι "εγώ δεν έχω αρρωστήσει ποτέ στη ζωή μου άρα γιατί να εμβολιαστώ".
Ξέρεις ρε φωστήρα γιατί δεν έχεις αρρωστήσει ποτέ στη ζωή σου; Γιατί όταν ήσουν μικρός έκανες εμβόλια για όλες τις επικίνδυνες αρρώστιες που στο (όχι τόσο μακρινό) παρελθόν ξεκλήριζαν τον κόσμο.

Εκείνα τα εμβόλια σε 5 μήνες τα είχαν βγάλει;
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.511
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Ο ΕΜΑ προειδοποιεί για νέες παρενέργειες στα εμβόλια
2
Προτείνει να γίνει άμεση επικαιροποίηση στο φυλλάδιο των οδηγιών - Τι αναφέρει για την 3η δόση των εμβολίων

Νέα ενημέρωση εξέδωσε ο Ευρωπαϊκός Οργανισμός Φαρμάκων την Παρασκευή 9 Ιουλίου, κάνοντας γνωστό ότι τα εμβόλια της AstraZeneca , της Johnson & Johnson αλλά και τα mRNA εμβόλια (Pfizer, Moderna), συνδέονται με νέες παρενέργειες.

Ο ΕΜΑ προτείνει να προστεθεί η προειδοποίηση για σύνδρομο Guillain-Barre σε όσους εμβολιάζονται με το σκεύασμα της AstraZeneca. Αναφορικά με το εμβόλιο της Johnson & Johnson, το οποίο παράγεται από την ελβετική θυγατρική της Janssen, ο ΕΜΑ συνιστά να μην χορηγείται σε άτομα με σύνδρομο διαρροής των τριχοειδών αγγείων.

Για τα εμβόλια mRNA (Pfizer, Moderna), ο ΕΜΑ προτείνει να αναγνωριστεί ως σπάνια παρενέργεια η μυοκαρδίτιδα και η περικαρδίτιδα.

Ο Ευρωπαϊκός Οργανισμός Φαρμάκων προτείνει να γίνει άμεση επικαιροποίηση στο φυλλάδιο των οδηγιών για τα εμβόλια


Τρεξτε
Το χτικιο ειναι εδω ενωμενο δυνατο
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.511
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Κατά 60% αυξάνεται ο κίνδυνος καρκίνου αν μιλάτε τόσα λεπτά την ημέρα στο κινητό

Υπάρχουν και άλλοι πιθανοί κίνδυνοι που συνδέονται με την χρήση κινητού τηλεφώνου
Εκτός από την πιθανότητα αυξημένου κινδύνου καρκίνου, το Υπουργείο Δημόσιας Υγείας της Καλιφόρνια (CDPH) επισημαίνει επίσης μερικούς άλλους πιθανούς κινδύνους που σχετίζονται με την χρήση κινητού τηλεφώνου. Σύμφωνα με το CDPH, η μακροχρόνια υπερβολική χρήση κινητών τηλεφώνων θα μπορούσε να οδηγήσει σε “χαμηλότερο αριθμό σπερματοζωαρίων και ανενεργό ή μειωμένης κινητικότητας σπέρμα”. Επιπλέον, η υπερβολική χρήση κινητού τηλεφώνου θα μπορούσε να επηρεάσει αρνητικά την μάθηση, τη μνήμη, την ακοή, την συμπεριφορά και τον ύπνο και επίσης να οδηγήσει σε πονοκεφάλους.


Θα μας σωσουν οι μουφολογοι;;;
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.637
Κριτικές
31
Like
13.220
Πόντοι
5.097
Κανονικοτατα ισχυει
αλεξ αν κανω το εμβολιο και παρουσιαστει οποιαδηποτε παρενεργεια ποιον πρεπει να πηδηξω,την φαρμακευτικη?το κρατος?την ευρωπαικη ενωση?
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.533
Κριτικές
36
Like
38.372
Πόντοι
19.795
Κατά 60% αυξάνεται ο κίνδυνος καρκίνου αν μιλάτε τόσα λεπτά την ημέρα στο κινητό

Υπάρχουν και άλλοι πιθανοί κίνδυνοι που συνδέονται με την χρήση κινητού τηλεφώνου
Εκτός από την πιθανότητα αυξημένου κινδύνου καρκίνου, το Υπουργείο Δημόσιας Υγείας της Καλιφόρνια (CDPH) επισημαίνει επίσης μερικούς άλλους πιθανούς κινδύνους που σχετίζονται με την χρήση κινητού τηλεφώνου. Σύμφωνα με το CDPH, η μακροχρόνια υπερβολική χρήση κινητών τηλεφώνων θα μπορούσε να οδηγήσει σε “χαμηλότερο αριθμό σπερματοζωαρίων και ανενεργό ή μειωμένης κινητικότητας σπέρμα”. Επιπλέον, η υπερβολική χρήση κινητού τηλεφώνου θα μπορούσε να επηρεάσει αρνητικά την μάθηση, τη μνήμη, την ακοή, την συμπεριφορά και τον ύπνο και επίσης να οδηγήσει σε πονοκεφάλους.


Θα μας σωσουν οι μουφολογοι;;;
Ρε Τζωνη, μια φορα το χρονο πηδαω, ητανε να παω να γαμησω σημερα, παει τωρα, μου επεσε με αυτα που ποσταρεις, αντε παλι να περιμενω του χρονου.:confused:
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.511
Like
2.738
Πόντοι
1.306

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
apolytos στα πρωτα χρονια εκανε πολλες μανουρες στα πολιτικα και ποδοσφαιρικα
Θα τον βοηθησε το επαγγελμα του να το φιλοσοφησει καλυτερα το πραγμα. Ματαιοτης ματαιοτητων, τα παντα ματαιοτης.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.931
Κριτικές
16
Like
14.864
Πόντοι
6.515
Αυτο παλι που το ειδες?
Σωστα, ξεχασα.
Εκτος απο την κακομοιριά της Αριστερας, σε αυτη τη χωρα εχουμε και την μοχθηρια της ακροδεξιας, που δεν μπορει να αυγατισει τα νουμερα της και δειχνει μικροψυχια σε καθε περιπτωση.
Λες να σουλατσάρουν Μπαγκλαντες με σκραπ και Ρομά στη Ριβιέρα έξω απ τις βίλες των εκατομμυριούχων? :grin:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.775
Κριτικές
16
Like
10.277
Πόντοι
8.645
αλεξ αν κανω το εμβολιο και παρουσιαστει οποιαδηποτε παρενεργεια ποιον πρεπει να πηδηξω,την φαρμακευτικη?το κρατος?την ευρωπαικη ενωση?
Την κακή σου τύχη αρχικά.
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.765
Κριτικές
1
Like
5.763
Πόντοι
2.356
Αυτό είναι το πρόβλημα σου δηλαδή; Εκείνη την εποχή δεν υπήρχαν ούτε τα φράγκα, ούτε η τεχνολογία, ούτε η δυνατότητα εκτεταμένων δοκιμών σε ανθρώπους. Εκείνη την εποχή επίσης ήθελες ένα μήνα να πας στην Αμερική ενώ τώρα πας σε 12 ώρες.
Ήμαρτον με τις γελοίες δικαιολογίες σας.
το θεμα ειναι οτι τα μακροπροθεσμα κουσουρια φαινονται στην πραξη και στον πραγματικο χρονο και οχι σε ποντικια και υποθεσεις!!!

ζουμε το μεγαλυτερο κοινωνικο πειραμα ολων των εποχων. μεγαλυτερο και απο τους 2 παγκοσμιους πολεμους...
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.511
Like
2.738
Πόντοι
1.306
αλεξ αν κανω το εμβολιο και παρουσιαστει οποιαδηποτε παρενεργεια ποιον πρεπει να πηδηξω,την φαρμακευτικη?το κρατος?την ευρωπαικη ενωση?
Αυτον που σε αναγκασε να το κανεις
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 199414

Επισκέπτης
Κατά 60% αυξάνεται ο κίνδυνος καρκίνου αν μιλάτε τόσα λεπτά την ημέρα στο κινητό

Υπάρχουν και άλλοι πιθανοί κίνδυνοι που συνδέονται με την χρήση κινητού τηλεφώνου
Εκτός από την πιθανότητα αυξημένου κινδύνου καρκίνου, το Υπουργείο Δημόσιας Υγείας της Καλιφόρνια (CDPH) επισημαίνει επίσης μερικούς άλλους πιθανούς κινδύνους που σχετίζονται με την χρήση κινητού τηλεφώνου. Σύμφωνα με το CDPH, η μακροχρόνια υπερβολική χρήση κινητών τηλεφώνων θα μπορούσε να οδηγήσει σε “χαμηλότερο αριθμό σπερματοζωαρίων και ανενεργό ή μειωμένης κινητικότητας σπέρμα”. Επιπλέον, η υπερβολική χρήση κινητού τηλεφώνου θα μπορούσε να επηρεάσει αρνητικά την μάθηση, τη μνήμη, την ακοή, την συμπεριφορά και τον ύπνο και επίσης να οδηγήσει σε πονοκεφάλους.


Θα μας σωσουν οι μουφολογοι;;;

Σωπα,σωπα,ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΚΟΡΟΝΑ....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom