Νέα

Playstation 3

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mozart
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 77
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Συνεχίζω την κουβέντα που άρχισε από www.bourdela.tv/component/option,com_smf/Itemid,250/topic,10450.msg844392#msg844392]εδώ[/url]

gandy, η τιμή του τώρα σε πακέτα προσφορών είναι γύρω στα 400 ευρώ (μαζί με χειριστήριο και 1/2 παιχνίδια).

Ξέρει κανείς αν παίρνει τσιπάκι?


παντως εχει λιγα παιχνιδια γενικα.Η σονυ το προτεινε σαν longterm επενδυση στις κονσολες.Το 360 παντως εχει πιο πολλα παιχνιδια κ τσιπαρεται.Εγω εχω ps2 τσιπαρισμενο χωρις κανενα προβλημα.Το κακο ειναι οτι για να εκμεταλευτεις το ps3 θες κ πλασμα μεγαλη τβ με home cinema δηλαδη κανα 3000 γιουρα
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
παντως εχει λιγα παιχνιδια γενικα.Η σονυ το προτεινε σαν longterm επενδυση στις κονσολες.Το 360 παντως εχει πιο πολλα παιχνιδια κ τσιπαρεται.Εγω εχω ps2 τσιπαρισμενο χωρις κανενα προβλημα.Το κακο ειναι οτι για να εκμεταλευτεις το ps3 θες κ πλασμα μεγαλη τβ με home cinema δηλαδη κανα 3000 γιουρα
Πολλά λεφτά λες. Μια καλή τηλεόραση νομίζω πως χρειάζεσαι, το home cinema πακέτο είναι αν θέλεις να ευχαριστιέσαι ταινίες.
Και το ΧΒΟΧ360 έχει πάνω-κάτω τα ίδια γραφικά. Το Wii το θεωρώ άλλη φάση οπότε δεν το συγκρίνω.
Αν ενδιαφέρεσαι για ταινίες σε Blu-Ray, στο ΧΒΟΧ είναι έξτρα αν και κάπου είχα διαβάσει ότι θα βγει όπου ναναι και με ενσωματωμένο disk drive.
Γενικά αν είσαι gamer ψάξε ποιο έχει τους πιο πολλούς τίτλους και αν τσιπάρεται μιας και θα το λιώσεις. Εγώ κάθε χρόνο παίρνω 3 συγκεκριμένα παιχνίδια και κάνω γερή απόσβεση.  :grin:
 

Επισκέπτης
Πολλά λεφτά λες. Μια καλή τηλεόραση νομίζω πως χρειάζεσαι, το home cinema πακέτο είναι αν θέλεις να ευχαριστιέσαι ταινίες.
Και το ΧΒΟΧ360 έχει πάνω-κάτω τα ίδια γραφικά. Το Wii το θεωρώ άλλη φάση οπότε δεν το συγκρίνω.
Αν ενδιαφέρεσαι για ταινίες σε Blu-Ray, στο ΧΒΟΧ είναι έξτρα αν και κάπου είχα διαβάσει ότι θα βγει όπου ναναι και με ενσωματωμένο disk drive.
Γενικά αν είσαι gamer ψάξε ποιο έχει τους πιο πολλούς τίτλους και αν τσιπάρεται μιας και θα το λιώσεις. Εγώ κάθε χρόνο παίρνω 3 συγκεκριμένα παιχνίδια και κάνω γερή απόσβεση.  :grin:


το 360 τσιπαρεται σιγουρα κ ισως να εχουν βγαλει κ για ps3  αν οχι θα βγαλουν σιγουρα.Το σκεφτομαι για xbox alλα μαλλον θα κατσω με ps2 kaνα 2 χρονια ακομη μεχρι να ανεβει το ps3 κ μετα θα το χτυπησω μαζι μενα καλο home theater
 

Επισκέπτης
με ποια παιχνιδια κανεις αποσβεση?με nba?
 

Επισκέπτης
γενικα δεν συγκρινονται οι κονσολες στ πορωση που σου δινουν σε σχεση μενα pc imo

αλλα θελει αυτοσυγκρατηση γιατι ανετα κολας κανα 10ωρο συνεχομενο κ γαμας τη ζωη σου κ τον εαυτο σου ετσι
 

LEFTY2

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2006
Μηνύματα
3.594
Κριτικές
1
Like
126
Πόντοι
16
Πολυ σωστος.Κολλας ανετα και εθιζεσαι.
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
γενικα δεν συγκρινονται οι κονσολες στ πορωση που σου δινουν σε σχεση μενα pc imo

αλλα θελει αυτοσυγκρατηση γιατι ανετα κολας κανα 10ωρο συνεχομενο κ γαμας τη ζωη σου κ τον εαυτο σου ετσι
Συμφωνώ απόλυτα. Όταν παίρνω κάποιο παιχνίδι για 1-2 δε με βλέπει άνθρωπος αλλά ποτέ παραπάνω. Λιώσιμο πέφτει μόνο όταν κανονίζεται τουρνουά με παρέα όπου γίνεται της πουτάνας. Αλλά και αυτό με μέτρο, συνήθως 2 ή 3 φορές το μήνα. :rockon: :rockon: :rockon:
 

o palios

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2007
Μηνύματα
956
Like
2
Πόντοι
6
ξερει κανεις συναγωνιστης ,αν υπαρχει ps3 emulator?
και αν παιζει αντιγραμενα Η μονο γνησια?
 

stifmeister

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2007
Μηνύματα
22
Like
0
Πόντοι
0
Διαφωνείς οτι υπάρχουν άτομα που αγοράζουν ps3 επειδη μόνο και μόνο είναι play station?Απο παιχνίδια το ps3 βρίσκεται χρόνια πίσω με τις ελάχιστες και ανούσιες αποκλειστικότητες που έχει.Και 1 κοσόλα διακρίνεται για τους τίτλους της περισσότερο και μετά για τις δυνατότητές της(όχι πως το 360 έχει λίγες δυνατότητες..).Είναι πιο ακριβό και δεν τσιπάρεται που στην εποχή που ζούμε και με την γενιά των 700 ευρώ που έχει κατακλήσει το "μπουρδέλο" που ονομάζεται Ελλαδιστάν,τα 70 ευρώ για 1 παιχνίδι αποτελούν πολυτέλεια!Διαφωνείς?
 

stifmeister

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2007
Μηνύματα
22
Like
0
Πόντοι
0
Φίλε μου εγώ μόνο κολλημένος με την microsoft δεν είμαι!Θεωρώ τα windows ίσως το χειρότερο λογισμικό αυτήν την στιγμή.Έχω ps1,ps2(μάλιστα έχω αλλάξει 3 ps2..).Θεωρώ ακόμα το ps1 την αγαπημένη μου κονσόλα!Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω την εμμονή κάποιων με το play station ενώ υπάρχει 1 μηχάνημα το οποίο έχει καλύτερους τίτλους και είναι σε πολύ καλύτερη τιμή!!
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Διαφωνείς οτι υπάρχουν άτομα που αγοράζουν ps3 επειδη μόνο και μόνο είναι play station?Απο παιχνίδια το ps3 βρίσκεται χρόνια πίσω με τις ελάχιστες και ανούσιες αποκλειστικότητες που έχει.Και 1 κοσόλα διακρίνεται για τους τίτλους της περισσότερο και μετά για τις δυνατότητές της(όχι πως το 360 έχει λίγες δυνατότητες..).Είναι πιο ακριβό και δεν τσιπάρεται που στην εποχή που ζούμε και με την γενιά των 700 ευρώ που έχει κατακλήσει το "μπουρδέλο" που ονομάζεται Ελλαδιστάν,τα 70 ευρώ για 1 παιχνίδι αποτελούν πολυτέλεια!Διαφωνείς?
Τώρα το έθεσες ωραία.
Όνομα είναι λογικό να έχει καλύτερο, μιας και είναι πιο πολλά χρόνια στην αγορά από το ΧΒΟΧ. Για τα λεφτά όμως που έχουν και τα 2, είναι υποχρεωτικό κανείς να τα συγκρίνει για να δει ποιο του κάνει περισσότερο. Το ΧΒΟΧ ήξερα ότι τσιπάρεται ενώ για το PS3 ρώτησα πριν μισή ώρα. Για τίτλους παιχνιδιών άλλος προτείνει το ένα, άλλος το άλλο. Για ταινίες Blu-Ray, το PS3 παίζει ενώ το ΧΒΟΧ ήθελε κάτι extra.
Τεράστιες διαφορές δε ξέρω αν έχουν γιατί δεν είμαι καλός στα τεχνολογικά. Αν κρίνω από τα τόσα άρθρα που υπάρχουν με τίτλο "PS3 Vs XBOX360", πρέπει να είναι κοντά.
Εγώ σου απάντησα έτσι γιατί είμαστε στο thread για Playstation 3 και πετάγεται ένας και λέει "xbox360 φανατικα εγω..και άσε τα κολλημένα να αγοράζουν ps3 επειδή είναι play station"
Αυτά. :grin:
 

stifmeister

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2007
Μηνύματα
22
Like
0
Πόντοι
0
Το ps3 έχει καλύτερο όνομα και είναι λογικό αφού όπως είπες η sony είναι πιο πολλά χρόνια στον χώρο.Απλα όπως σου ανέφερα το xbox360 έχει games που ακόμα και εναν φανατικό με τα ps με έκανε να το αγοράσω.Για μένα αν τα βάλεις κάτω και ζυγίσεις τα πράγματα συμφέρει να αγοράσεις 1 360.Mην κολλάμε σε εταιρίες λές και είναι δικές μας(δεν το λέω για σένα!)!!
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Ναι ρε φίλε, δεν βλέπεις ότι συμφωνούμε? Και εγώ είχα στο δημοτικό ένα Sega Mega Drive και μετά πήρα τα Playstation με τη σειρά. Είναι και το χειριστήριο που είναι καυλιάρικο, είναι που εξωτερικά γαμάει γιατί είναι κουκλί (το ΧΒΟΧ360 δε μου αρέσει καθόλου, το Wii τρώγεται) ε, δεν ήθελε πολύ να γίνει το κακό!!!  :2funny: :2funny: :2funny:. Το έχω από τις περσινές γιορτές και μέσα σε ένα χρόνο το έχω καταευχαριστηθεί. Όπως είπα και πριν, δεν παίζω πολλά παιχνίδια οπότε δε με πολυενδιαφέρει η τιμή τους.
Στο ξαναλέω, τώρα τα λες καλά  :rockon: :rockon: :rockon:
 

amc_anthony13

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.107
Κριτικές
9
Like
3
Πόντοι
2.057
Δύο νέοι τίτλοι για το Playstation 3

Στις 9, 10 και 11 Ιανουαρίου η εικόνα του The Mall Athens αλλάζει δυναμικά στο τρίτο επίπεδο. Δύο πολυαναμενόμενοι τίτλοι υπέρτατης δράσης του Playstation 3 φιλοξενούνται σε ένα εντυπωσιακό, διπλό σκηνικό που κόβει την ανάσα. Το MotorStorm Pacific Rift και το Resistance 2 θα εντυπωσιάσουν τους λάτρεις της περιπέτειας, της ταχύτητας και της καταιγιστικής δράσης, το καθένα με τον δικό του ξεχωριστό τρόπο.

Οι ομάδες του MotorStorm Pacific Rift και Resistance 2 θα υποδεχθούν τους επισκέπτες του The Mall Athens για να τους δώσουν την ευκαιρία να επιλέξουν εντυπωσιακά οχήματα και να αναπτύξουν ταχύτητα στα μοναδικά τοπία ενός νησιού του Ειρηνικού Ωκεανού [MotorStorm Pacific Rift] ή/και να γράψουν την εναλλακτική ιστορία του 20ου αιώνα απωθώντας την τρομακτική εισβολή των Chimera [Resistance 2].

Το Playstation 3, το MotorStorm Pacific Rift και Resistance 2 σας περιμένουν στο The Mall Athens για να σας βοηθήσουν να αναδειχτείτε κυρίαρχοι του παιχνιδιού και να κερδίσετε μοναδικά δώρα.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
To PS3 ΔΕΝ ΤΣΙΠΑΡΕΤΑΙ (μαλλον θα αργησει ....ΠΟΛΥ και αν)

Τα παιχνιδια δεν ειναι αναγκη να τα παρει κανεις καινουργια ....
Αφου σε 1 μηνα απο την κυκλοφορια τους πωλουνται μισοτιμης
απο τους χρηστες ως μεταχειρισμενα

(εχω παρει περιπου 35-40 παιχνιδια ''μεταχειρισμενα'' πιο προσφατο το Tomb Rider + PES 2009)

Το PS3 εχει πολλες δυνατοτητες .......

Ειναι ενα πληρες συστημα οικιακης ψυχαγωγιας ΜΕ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ FULL HIGH DEFINITION (BLUE-RAY)
Ενω παιρνει τις οποιες αναβαθμησεις ΑΣΥΡΜΑΤΑ απο το μοντεμ-ρουτερ
και μπορει να μπει μεγαλης χωρητικοτητας δισκος
(εσωτερικος η εξωτερικος) για ψυχαγωγια και φυλαξη αρχειων


Kλεινοντας να σας πω οτι ο ΚΟΤΣΩΒΟΛΟΣ
εχει προσφορα το PS3 80gb + PES2009 + RESSISTANCE 2 + DARK KNIGHT (BLUE-RAY MOVIE)μεχρι τις 27/12/2008
 

nsbowler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2006
Μηνύματα
193
Κριτικές
11
Like
1.321
Πόντοι
491
Καλημερα συναγωνιστες. Ενδιαφερον το thread που ανοιξατε. Οσο αφορα εμενα, θεωρω τον εαυτο μου παρα πολυ κολοφαρδο. Πριν λιγους  μηνες, ενας πολυ καλος φιλος μου εκανς το PS3 ΔΩΡΟ. Ειχα και στο σπιτι μου ηδη ενα πολυ καλο ενισχυτη (Marantz 6x100 RMS, ηχεια Klipsch 2 κολωνες, 2 surround ηχεια και ενα ενεργο sub woofer...ολα αυτα για οσους γνωριζουν) και μια LCD Toshiba 37". Ως τωρα δεν ειχα ποτε μου κονσολα και ειλικρινα την εχς καταευχαριστηθει. Το καλο με αυτη τη κονσολα ειναι πως, εκτος απο τα πολυ καλα αλλα ομολογουμενως λιγα παιχνιδια, και τα Blue Ray δισκακια που παιζει, ειναι πως και παιζει και αρχεια DivX. Επειδη κατεβαζω πολλες ταινιες και σειρες, τις καιω σε δισκακια και τις απολαμβανω. Για μενα αξιζει τα λεφτα του μεχρι το τελευταιο cent. (Ασχετα αν εμενα μου εφεξε...:) ) By the way...σαν δωρο γιορτης μου φεραν και το Pro evolution Soccer 2009...καλα ντεεεε μη βριζετε και τρακαρω πουθενα!!!!!!!!!!! :):)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom