Νέα

Πιστεύετε στην αληθινή φιλία μεταξύ ενός άντρα και μιας γυναίκας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα adonis13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 944
  • Εμφανίσεις 31K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

πιστεύετε στην "αγνή" φιλια μεταξύ ενος άντρα και μιας γυναίκας;

  • ναι

    Ψήφοι: 12 22,2%
  • οχι

    Ψήφοι: 34 63,0%
  • Μόνο αν είναι μπάζα...

    Ψήφοι: 8 14,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    54

P_a_u_l_i_n_a{24}.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2016
Μηνύματα
6.505
Κριτικές
4
Like
216
Πόντοι
346
Τι έγινε ρε παιδιά? Που να τον χώσουν οι γυναίκες και τι να χώσουν? Τι προσπαθεί να μας πει η ποιήτρια εδώ πέρα?

Καμια φορα ο πρωην μου ελεγε οτι τον γαμησα πολυ καλα, εννοοντας οταν ημουν απο πανω και ελεγχα εγω τη κατασταση..οποτε ναι και οι γυναικες μπορουν να σας γαμησουν!
 

gravatakias

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2017
Μηνύματα
1.257
Like
815
Πόντοι
96
1.80 on top
 

Συνημμένα

  • 2020-1-3 17-11-59.jpg
    2020-1-3 17-11-59.jpg
    13,4 KB · Εμφανίσεις: 48
Εγγρ.
18 Φεβ 2018
Μηνύματα
420
Κριτικές
24
Like
3.048
Πόντοι
1.431
Το ερώτημα είναι λάθος και κατευθυνόμενο στο να καταλήξουμε στο συμπέρασμα οτι δεν υπάρχει φιλία μεταξύ ανδρών γυναικών. Προφανώς και υπάρχει. Η φιλία είναι ανεξάρτητη από το φύλο και το σέξ. Από που κι ως που θεωρεί καποιος οτι όταν υπεισέρχεται το σεξ δεν υπάρχει φιλία.
 

rebelos1

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2019
Μηνύματα
423
Κριτικές
2
Like
117
Πόντοι
1
Το ερώτημα είναι λάθος και κατευθυνόμενο στο να καταλήξουμε στο συμπέρασμα οτι δεν υπάρχει φιλία μεταξύ ανδρών γυναικών. Προφανώς και υπάρχει. Η φιλία είναι ανεξάρτητη από το φύλο και το σέξ. Από που κι ως που θεωρεί καποιος οτι όταν υπεισέρχεται το σεξ δεν υπάρχει φιλία.
Δηλαδή εσύ αν είχες άντρα κολλητό, θα ήθελες να κάνεις μαζί του σεξ? Και θα του έλεγες φαντάζομαι. -Έλα μωρέ. Λίγο να σου τον ακουμπήσω θέλω. Πάλι φίλοι θα είμαστε.

Εννοείται ρε παλληκάρι πως όταν παίζει σεξ, η κατάσταση έχει ξεφύγει μακράν της φιλίας. Τι είναι αυτά που λες. Πόσο είσαι. 15?
 
Εγγρ.
18 Φεβ 2018
Μηνύματα
420
Κριτικές
24
Like
3.048
Πόντοι
1.431
Δηλαδή εσύ αν είχες άντρα κολλητό, θα ήθελες να κάνεις μαζί του σεξ? Και θα του έλεγες φαντάζομαι. -Έλα μωρέ. Λίγο να σου τον ακουμπήσω θέλω. Πάλι φίλοι θα είμαστε.

Εννοείται ρε παλληκάρι πως όταν παίζει σεξ, η κατάσταση έχει ξεφύγει μακράν της φιλίας. Τι είναι αυτά που λες. Πόσο είσαι. 15?

Καλά φίλε μου, μάθε στοιχειώδη ανάγνωση πρώτα και μετά ξανασκέψου να ρωτήσεις περι ηλικίας. Η φιλία δεν εχει σχέση με το φύλο και το σεξ. Δυο άτομα μπορεί να είναι φίλοι άσχετα απο το αν έχουν κάνει ή όχι σεξ.
 

rebelos1

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2019
Μηνύματα
423
Κριτικές
2
Like
117
Πόντοι
1
Ανάγνωση μια χαρά ξέρω. Εσύ λες ανυπόστατα πράγματα. Δεν υπάρχει. Χώνεψέ το.
 
Εγγρ.
18 Φεβ 2018
Μηνύματα
420
Κριτικές
24
Like
3.048
Πόντοι
1.431
Ανάγνωση μια χαρά ξέρω. Εσύ λες ανυπόστατα πράγματα. Δεν υπάρχει. Χώνεψέ το.

Αν ήξερες θα απαντούσες στο βασικό μου επιχείρημα οτι η φιλία είναι ανεξάρτητη απο το φύλο και το σέξ. Αλλα προτίμησες να πουλήσεις πνεύμα.
 

rebelos1

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2019
Μηνύματα
423
Κριτικές
2
Like
117
Πόντοι
1
Δεν είναι επιχείρημα αυτό. Είναι η δική σου λανθασμένη άποψη που προσπαθείς να επιβάλλεις, χωρίς να την υποστηρίζεις με επιχειρήματα. Πες μας που στηρίζεις την άποψή σου, ότι υπάρχει φιλία μεταξύ των δύο φύλων αν έχει παίξει σεξ.
 
Εγγρ.
18 Φεβ 2018
Μηνύματα
420
Κριτικές
24
Like
3.048
Πόντοι
1.431
Δεν είναι επιχείρημα αυτό. Είναι η δική σου λανθασμένη άποψη που προσπαθείς να επιβάλλεις, χωρίς να την υποστηρίζεις με επιχειρήματα. Πες μας που στηρίζεις την άποψή σου, ότι υπάρχει φιλία μεταξύ των δύο φύλων αν έχει παίξει σεξ.

Δική σου άποψη και μάλιστα διατυπωμένη αξιωματικά είναι το «δεν υπάρχει. Χώνεψέ το». Κάλλιστα μπορεί να αναπτυχθεί φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας ανεξάρτητα απο το αν το ερωτικό στοιχείο προκύψει ή όχι. Πόσες και πόσες σχέσεις δεν ξεκίνησαν φιλικά και εξελίχθηκαν και ερωτικά. Το ένα στοιχείο δεν αναιρεί το άλλο.
 

rebelos1

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2019
Μηνύματα
423
Κριτικές
2
Like
117
Πόντοι
1
Ακριβώς αυτό. Το εξελίχθηκαν ερωτικά σημαίνει ότι δεν υπήρχε ποτέ φιλία. Τέτοιες σχέσεις εγώ λυκοφιλίες τις ονομάζω.
 
Εγγρ.
18 Φεβ 2018
Μηνύματα
420
Κριτικές
24
Like
3.048
Πόντοι
1.431
Ακριβώς αυτό. Το εξελίχθηκαν ερωτικά σημαίνει ότι δεν υπήρχε ποτέ φιλία. Τέτοιες σχέσεις εγώ λυκοφιλίες τις ονομάζω.

Άρα παραδέχεσαι οτι αν δεν εξελιχθεί ποτέ ερωτικά η φιλική σχέση μεταξύ άνδρα και γυναίκας παραμένει, άρα υπάρχει. Ευχαριστώ.
 

rebelos1

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2019
Μηνύματα
423
Κριτικές
2
Like
117
Πόντοι
1
Καταντάς κουραστικός. Γρήγορα στην σελίδα 59 να διαβάσεις την ανάρτησή μου και αύριο με τον κηδεμόνα σου.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Καταντάς κουραστικός. Γρήγορα στην σελίδα 59 να διαβάσεις την ανάρτησή μου και αύριο με τον κηδεμόνα σου.

Μη προσπαθεις να βγαλεις ακρη, ασκοπα.

Δεν ειναι ολα για ολους.

Γραψε στα αρχιδια σου τα οσα λενε μεινε σταθερος στα οσα πιστευεις.
 
Εγγρ.
18 Φεβ 2018
Μηνύματα
420
Κριτικές
24
Like
3.048
Πόντοι
1.431
Καταντάς κουραστικός. Γρήγορα στην σελίδα 59 να διαβάσεις την ανάρτησή μου και αύριο με τον κηδεμόνα σου.

Τι να διαβάσω εκεί που με παρέπεμψες, οτι η φιλία μεταξύ άνδρα γυναίκας εξαρτάται απο την ομορφιά; Αστεία πράγματα. Είπα εξαρχής οτι η φιλία είναι ανεξάρτητη φύλου και σεξ.  Αυτό όχι μόνο δεν το αντέκρουσες αλλα το παραδέχθηκες και στη μεταξύ μας συζήτηση εδώ και αλλού. Δεν συνεχίζω άλλο.
 

rebelos1

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2019
Μηνύματα
423
Κριτικές
2
Like
117
Πόντοι
1
Τι παραδέχτηκα ρε μάστορα? Από που το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα? Εσύ μόνος σου μιλάς, μόνος σου καταλαβαίνεις. Έχεις μεγάλο θέμα μάγκα μου.

Αν θες να πας για "φίλος" κάποιας με την κρυφή ελπίδα ότι θα εξελιχθεί η σχέση ερωτικά, πρόβλημά σου. Πάρε τις φιλεναδίτσες σου και πηγαίνετε για ψώνια. Και μετά το σόπινγκ, καθίστε για καπουτσίνο να σου λέει η κάθε φιλενάδα σου, με ποιον τα έχει, ποιον γουστάρει κι εσύ να σκέφτεσαι στο πίσω μέρος του κεφαλιού σου (ναι εκεί που ξύνεις την κουρούπα σου όταν σε πιάνει αμηχανία), τι αδικία που είναι εσύ τόσο καιρό να την παρηγορείς και να έρθει ένας άσχετος παπάρας από το πουθενά, να την πασπατεύει.

Και από Μήτσος (αν υποθέσουμε ότι σε λεν έτσι) θα μεταμορφωθείς στην κακιά πεθερά Τασώ Καββαδία και θα ξυπνήσεις και θα έχεις μια μέρα αρθριτικά (άσχετο). Ο κακόμοιρος ο γκόμενος της υποτιθέμενης "φίλης" σου όσο καλός και να είναι, κάτι στραβό θα του βρίσκεις εσύ. Αν είναι ο πιο ευγενικός άνθρωπος στον κόσμο εσύ θα τον βγάλεις αδερφή. Αν είναι λίγο πιο αρρενωπός, θα τον βγάλεις βρωμύλο και διεστραμμένο. Αν προσπαθήσει να συμμαζευτεί θα τον βγάλεις ανασφαλή.

Γενικά ότι και αν κάνει θα παίζει εναντίον σου με σημαδεμένη τράπουλα, που έπρεπε να είχε σημαδέψει την μάπα σου που σε είχε φίδι στον κόρφο του.

Μετά θα αρχίσεις να ψιλοτσακώνεσαι με την "φίλη" σου και σαν καλός παλιομπεκρής που είσαι, θα πας κάποιο βράδυ να τα κοπανήσεις και θα της ξηγηθεις αλμυρό φυστίκι.

Βέβαια καλό θα ήταν να φροντίσεις να έχει πιει και αυτή το κατιτις της , γιατί θα φας καμιά χοντρή ξενέρα και θα γίνεις ρόμπα και από πάνω.

Και σε ρωτάω το εξής: Έχουμε από μόνοι μας αρκετές σκοτούρες στο κεφάλι μας. Γιατί να προσθέσουμε και άλλες κάνοντας λυκοφιλίες με θηλυκά?
 
Εγγρ.
18 Φεβ 2018
Μηνύματα
420
Κριτικές
24
Like
3.048
Πόντοι
1.431
Αλλα αντ’ αλλα της Παρασκευής το γάλα. Δεν έχεις καλές εμπειρίες απο τις γυναίκες προφανώς. Το σέβομαι αλλα δεν μπορώ να κάνω για αυτο.
 

rebelos1

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2019
Μηνύματα
423
Κριτικές
2
Like
117
Πόντοι
1
Δεν ασχολούμαι με την πάρτη σου άλλο. Καλά μου είπε ο Σαββίδης, αλλά εγώ εκεί μπας και ξεστραβώσω κάποιον. Εσύ λοιπόν που είσαι τίγκα στις ευχάριστες εμπειρίες με τις "φίλες" σου κάτσε να τις κάνεις τον συνοδό, τον ταξιτζή και τον διασκεδαστή. Ότι και αν σου κάνουν καλά να σου κάνουν γιατί τα ζητάει ο απ' αυτός σου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom