Νέα

Πέθανε ο Ρόι Τάρπλευ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pgp74
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 116
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Κρίμα, ήταν ο καλύτερος έγχρωμος που πέρασε από τα ελληνικά παρκέ, θυμάμαι έντονα το σύνθημα <<Ρόι, Ρόι, γάμα τους το σόι>>...
αν και ειμαι ολυμπιακος ο καλυτερος που περασε απο τα ελληνικα παρκε ηταν ο ντομινικ ουιλκινς του παναθηναικου
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
αν και ειμαι ολυμπιακος ο καλυτερος που περασε απο τα ελληνικα παρκε ηταν ο ντομινικ ουιλκινς του παναθηναικου

σε όνομα
γιατί όταν ήρθε,περιέργως ήταν για γέλια σε σχεση με το τρομακτικό όνομα που κουβαλούσε
ήταν ο αντίστοιχος Κόμπε τότε
 

aristos 45 sec

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.965
Κριτικές
3
Like
21
Πόντοι
16
αν και ειμαι ολυμπιακος ο καλυτερος που περασε απο τα ελληνικα παρκε ηταν ο ντομινικ ουιλκινς του παναθηναικου
«Ήρθες στην Ελλάδα για πικνίκ Ντομινίκ Ντομινίκ!». Εντάξει καλός, αλλά ο ΠΑΟ εκείνη την εποχή είχε υπέρ ομάδα σε σχέση με τα απίστευτα πράγματα που έκανε ο Ρόι στην Θεσσαλονίκη...
 

aristos 45 sec

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.965
Κριτικές
3
Like
21
Πόντοι
16
παιχτουρα μεγαλη,τιμησε την φανελα του ηρακλη
την χρονια που αγωνιστηκε σ εμας οπως και στις
αλλες ομαδες που επαιξε.αλλα γιατι νομιζω την χρονια
του τελικου παιξαμε με ντοναλντσον?
Εννοείς με Μακ Ντάνιελ...
 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.679
Like
2.416
Πόντοι
606
μεγαλος παιχτης θεος χωρεστον  :)  ΥΓ ..  Ειμαι περιεργος που εχει ανοιξει θρεντ για το πως εκοψα το τσιγαρο... και δεν  εχει ανοιξει θρεντ για το πως εκοψα το αλκοολ :) Το ειπα μπας και το ανοιξει καποιος φιλος απο εδω :) το θρεντ για το αλκοολ  :) Που ειναι  πολυ πιο εθιστικο απο το τσιγαρο και πολυ πιο δυσκολο να το κόψει καποιος καποια  το αλκοολ:) ΥΓ2. Το τσιγαρο μπροστα στο αλκοολ ειναι σπουργίτη για να το κόψει κάποιος κάποια  και το αλκοολ πτεροδαχτυλος δεινόσαυρος σε σχεσι με την εθιστικοτητα  που προκαλεί το ενα έναντι του αλλου :)
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.290
Like
2.330
Πόντοι
456
Κριμα πραγματικα.Θα παει και αυτος να βρει τον Φορντ και τους υπολοιπους.

Με αφορμη το γεγονος αυτο προσπαθω να θυμηθω  εναν αλλο παιχτη που περασε απο πανιωνιο και αεκ μετα και εφυγε νωρις απο την ζωη και αυτος.Επαιζε σεντερ και ηταν αρκετα βαρυς.Γυρω στο 2004-2007 ειχε παιξει Ελλαδα.
 

agharal

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.810
Like
0
Πόντοι
16
Ειχα την τυχη να τον γνωρισω απο την πρωτη στιγμη που πατησε το ποδι του στην Θεσσαλονικη,και να γινουμε στην συνεχεια φιλοι,μιιας και εκεινη την χρονια δουλευα στην ομαδα.Ο με διαφορα καλυτερος και πιο ολοκληρωμενος παικτης που ηρθε στην Ευρωπη.Θυμαμαι τον Στηβ,ποσο τρελλαμενος ητανε οταν συμφωνησε να ερθει.Επαιρνε διαφορα yearbooks και μου εδειχνε τα στατιστικα του.
Σαν χαρακτηρας απο την δικια μου εμπειρια,αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν το ποσο κυκλοθυμικος ητανε.Την μια μερα με φωναζε αδερφο και την αλλη με το βλεμμα του ελεγες παει θα με πυροβολησει.Το προβλημα του απ οσο διαπιστωσα εγω και απο τα λογια του Ελληνοαμερικανου μανατζερ του δεν ηταν η κοκα αλλα το ποτο.Την ημερα που υπεγραψε στον Αρη και μετα την δεξιωση (που ειχε πιει βοτκα και δοκιμασε σουβλακια)οταν τον πηγαμε στο ξενοδοχειο 3 η ωρα το βραδυ ζητησε απο την ρεσεψιον 2 μπυρες και τις κατεβασε σε κλασματα δευτερολεπτου.
Φανταστικο κορμι,ογκολιθος στην κυριολεξια,επαιρνε τα ριμπαουντ χωρις να χρειαζεται να πηδαει,λες και ειχε μαγνητες στα χερια του.Στην σειρα των ομιλων για το Ευρωπαικο κυπελλο,αν θυμαμαι καλα δεν υπηρχε παιχνιδι που να μην εκανε double-double.Αν φυσικα το μυαλο ηταν στην θεση του στην Ευρωπη θα ερχοτανε μονο για τουρισμο.
R.I.P my friend.
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
οφ τοπικ: ο Ντομινικ για τον οποίο έγραψε κάποιος, ήταν πράγματι το μεγαλύτερο όνομα που ήρθε ως τότε στην Ελλάδα, αλλά η ατυχία του, κατά τη γνώμη μου, ήταν το ότι έπεσε στον Μάλκοβιτς που μόνο η άμυνα τον ενδιέφερε και τίποτα άλλο (ο αιφνιδιασμός πρέπει να είχε γίνει απαγορευμένη λέξη για τον ΠΑΟ τότε).

ον τοπικ: διαβάζαμε εκείνη την εποχή τη συνέντευξη μιας τσιρλίντερ του ΟΣΦΠ κι ότι κι αν την ρωτούσε, αυτή έλεγε συνέχεια για τον Ρόι. Και λέει ένας φίλος μου "Καλά ρε, μιλάει συνέχεια γι΄αυτόν λες και την πηδάει"
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
370
Πόντοι
5.795
αξεχαστα χρονια μοναδικος παιχτης.....
ποιος ειναι καλυτερος τωρα στην ελλάδα???
ρου ελαφρυ το χωμα που σε σκεπαζει.
κανενας δεν σε αγαπισε περισσοτερο απο εμας στην ελλάδα απο αυτους που ξερουν απο μπασκετ και δεν ειναι λιγοι....

υγ. αν δεν επινε και δεν επερνε κοκα θα ητα ο καλυτερος ολων των εποχων στο νβα
 

diomides

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2009
Μηνύματα
9.814
Κριτικές
1
Like
155
Πόντοι
166
τωρα το ειδα το θρεντ, να καταθεσω την αποψη μου

τα μεγαλυτερα ονοματα αμερικανων που εχουν ερθει στην ελλαδα, wilkins, scott, jonshon, Blackman κ.α ομως σε προσφορα νομιζω no1 berry και μετα roy tarpley, παιχταρας κριμα r.i.p  :rockon:
 

Screamer

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2009
Μηνύματα
3.830
Κριτικές
6
Like
100
Πόντοι
16
Καλό Ταξίδι Roy...

Αν Και Έχουν Περάσει Παικταράδες & Παικτούρες Από Τον Ολυμπιακό...
Για Εμένα Ως Γάβρος O Μεγαλύτερος Παίκτης Που Πέρασε Απο Τον Ολυμπιακό Στο Basket Ηταν Ο Ταρπλευ...
& Αντίστοιχα Στο Ποδοσφαίρο Ο Τζιοβάννι !!!

Θεωρώ Τον Ευατό Μου Τυχερό Που Τους Έζησα & Τους Δύο !!! 
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
599
Πόντοι
246
τωρα το ειδα το θρεντ, να καταθεσω την αποψη μου

τα μεγαλυτερα ονοματα αμερικανων που εχουν ερθει στην ελλαδα, wilkins, scott, jonshon, Blackman κ.α ομως σε προσφορα νομιζω no1 berry και μετα roy tarpley, παιχταρας κριμα r.i.p  :rockon:
σε προσφορα νο1 μαικ μπατιστ μακραν
μετα μπερρυ και νταριλ μιντλετον
 

diomides

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2009
Μηνύματα
9.814
Κριτικές
1
Like
155
Πόντοι
166
σε προσφορα νο1 μαικ μπατιστ μακραν
μετα νταριλ μιντλετον
τον μπατιστ τον ξεχασα και να φανταστεις οτι ειμαι και παναθηναικος, ΓΑΜΑΤΑ  :jerking:  :)

αλλα για τον μπερι επιμενω ως νο1
 
OP
OP
P

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
τωρα το ειδα το θρεντ, να καταθεσω την αποψη μου

τα μεγαλυτερα ονοματα αμερικανων που εχουν ερθει στην ελλαδα, wilkins, scott, jonshon ομως σε προσφορα νομιζω no1 berry και μετα roy tarpley, παιχταρας κριμα r.i.p  :rockon:

Συμφωνούμε! Τα μεγάλα ονόματα δεν είχαν τέλος τότε, θυμήσου τον Κλιφ Λέβινγκστον (πρωταθλητή ΝΒΑ με το Σικάγο), τον Ντόναλντσον που αναφέρθηκε πριν, τον Λάντσμπεργκερ με τα δαχτυλίδια με το Λος Άντζελες (ο καλύτερος ριμπάουντερ που έχει περάσει απ' την Ελλάδα), τον Ντάνι Βρέινς κα.

Προσοχή, μιλάω για ονόματα που ήρθαν απ' ευθείας απ' το ΝΒΑ και όχι παιχτάρες που ήρθαν ή έγιναν εδώ. 
 

bihtis

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.706
Κριτικές
7
Like
382
Πόντοι
36
μεγαλος παικτης αν και ποδοσφαιροφιλος τον ειχα δει και με την ομαδα μου τον Ολυμπιακο θηριο που ηξερε και πολυ καλο μπασκετ..αλλη μια αποδειξη ότι ολα στο μυαλο μας ειναι..τοσο το να μεγαλουργησουμε όσο και να αυτοκαταστραφουμε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom