Νέα

Πέθανε ο Michael Jackson !

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα gappag
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 637
  • Εμφανίσεις 26K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

bixlas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουν 2007
Μηνύματα
463
Like
4
Πόντοι
1
μαυρα ηταν αλλα ο μπαμπας τους τα περασε με στουπετσι
 

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
μαυρα ηταν αλλα ο μπαμπας τους τα περασε με στουπετσι

...αχαχαχαχα, ΚΑΛΟΟΟ !!! Είδες βρε ΣυνΈλληνα Bixla; όλοι αυτοί οι καραγκιόζηδες που σε άλλα θέματα
  στρέφονται εναντίον της Ελλάδος, εδώ 'στεναχωριούνται' που ψόφησε ο Παιδεραστής !!!

  o tempora o mores
 
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.014
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
16
...αχαχαχαχα, ΚΑΛΟΟΟ !!! Είδες βρε ΣυνΈλληνα Bixla; όλοι αυτοί οι καραγκιόζηδες που σε άλλα θέματα
   στρέφονται εναντίον της Ελλάδος, εδώ 'στεναχωριούνται' που ψόφησε ο Παιδεραστής !!!

   o tempora o mores
Μα ρε ανόχαστε άνθρωπε είπε ποτέ κάποιος και από εδώ μέσα για τον υποδειγματικό βίο του Michael Jackson ;! :think:
Την αξία του σαν καλλιτέχνη βλέπουν όλοι και αυτή αναγνωρίζουν(τώρα βέβαια σίγουρα θα ακούσω τίποτα βρυσίδια)!!! :grin:
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
Μα ρε ανόχαστε άνθρωπε είπε ποτέ κάποιος και από εδώ μέσα για τον υποδειγματικό βίο του Michael Jackson ;! :think:
Την αξία του σαν καλλιτέχνη βλέπουν όλοι και αυτή αναγνωρίζουν(τώρα βέβαια σίγουρα θα ακούσω τίποτα βρυσίδια)!!! :grin:

οποιος σου πει κατι..... :s&m_1: :s&m_2:
 

boca21

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2008
Μηνύματα
260
Like
0
Πόντοι
1
Καλα ρε οργια δεν ντρεπεστε λιγο να μιλατε ετσι για εναν ανθρωπο που πεθανε το αντε πισω στης σπηλιες σας !!! :s&m_3: :s&m_3:
 

Diego_Mar

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
19
Like
0
Πόντοι
0
:booty: παιδια εγω νομιζω οτι δεν εχει πεθανει και ολα αυτα ειναι θεατρο για να γλιτωσεις απο ολες τις περιπετειες που ειχε ο ανθρωπος.....τωρα αν εχει πεθανει τι να πω...καλο ταξιδι... :S
 

MystiriosLover

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2009
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
:booty: παιδια εγω νομιζω οτι δεν εχει πεθανει και ολα αυτα ειναι θεατρο για να γλιτωσεις απο ολες τις περιπετειες που ειχε ο ανθρωπος.....τωρα αν εχει πεθανει τι να πω...καλο ταξιδι... :S

και εγώ κάτι τέτοιο πιστεύω ότι παίζει... εξάλλου ίσος να ήταν τόσο χαλια η κατάσταση του που να χρειαζόταν "ολική" πλαστική και να άλλαζε ακόμα περισσότερο η μορφή του... ίσος να ήθελε την ησυχία του... ίσος όμως και να είναι όπως τα λένε! όπως και να έχει (αν και δεν άκουγα και ούτε ακούω τέτοια μουσική) michael όπου και να σε να είσαι καλά :/
 

sexpistols

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
394
Like
1
Πόντοι
1
καταρχην ο τζακσον ηταν ενα ινδαλμα χιλιαδων νεων και διαχρονικος χορευτης-τραγουδιστης που θα ακουγονται τα τραγουδια του για πολλα χροννια ακομα.σημαντικο ομως για να γινει μηνει καποιος διαχρονικος σαν ινδαλμα στην ιστορια της μουσικης ειναι ο χαρακτηρας του και κυριως η κοινωνικη του συμπεριφορα.το μεγαλειο του ελβις εσβησε η διψα του για τα ναρκωτικα,το τεραστιο ταλεντο του μορισον την εσβησαν τα ναρκωτικα,την τρελλα του σιντ βισιους την τελειωσε η ηρωινη και τελος τον αξεπεραστο τζον λενον τον τελειωσαν και αυτον τα ιδια κυκλωματα.κοινος παρανομαστης σε ολους αυτους η πρωσοπικη τους εξαρτηση απο τις ουσιες.ιστορικα λοιπον θα τους θυμομαστε ως μεγαλους τραγουδιστες αλλα πρεζακιδες.τον τζακσον τον ακολουθει κατι πιο σκληρο.Το παθος του για την μεταμορφωση και το αμφιλεγομενο παθος του για τα παιδια.Αλλοι τον χαρακτηριζουν ως προβληματικο ανθρωπο που ηταν μονιμα σε ηλικια 15 ετων.αλλοι τον ειδαν σαν παιδεραστη,αλλοι σαν ανωμαλο και αλλοι σαν αδερφη τελειωμενη.ΠΡΩΣΟΠΙΚΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΩ ΩΣ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΤΙ Η ΦΥΣΗ ΤΙΜΩΡΕΙ ΑΜΙΛΗΚΤΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΡΟΠΟ ΤΕΤΟΙΟ ΠΟΥ ΟΙ ΒΛΑΒΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΗ ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΕΣ.το οτι κυκλοφορουσε με μασκες και με καπελα και με φερετζεδες για να μην δειχνει τα αλλιωμενο απο τις πλαστικες πρωσοπο του που του ειχε στοιχησει μια περιουσια ειναι η μεγαλυτερη τιμωρια της φυσης προς αυτον.Το οτι με τα παιδια ειχε μια καψα ειναι δεδομενο.το οτι του χρεωσαν παιδεραστια και οτι αθωωθηκε με συμβιβασμο ειναι παλι δεδομενο.Αλλα επειδη τα σεξουαλικα διαστρεμενα μυαλα ποτε δεν τιμωρουνται οπως τους αξιζει αυτος εδω τιμωρηθηκε διαφορετικα απο την φυση.Τον αναγκασε να μην μπορει να κυκλοφορησει με το πρωσοπο που τοσο πολυ ηθελε να φτιαξει με χρηματα και με νυστερια.Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΤΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ Η ΜΕΓΑΛΗ ΤΟΥ ΚΑΡΙΕΡΑ.Η ΖΩΗ ΤΟΥ ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΤΟΧΑΣΤΡΟ.ΕΤΣΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ.δεν καταλαβαινω επισης την υστερια ορισμενων κατα των υπολλοιπων που τον λενε παιδεραστη.ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΗΣ ΗΤΑΝ Ο ΤΖΑΚΣΟΝ και το συμαντικοτερο ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΙΜΩΡΗΘΗΚΕ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ...
 

sexpistols

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
394
Like
1
Πόντοι
1
Καλο ειναι να υπαρχει μια λογικη σε ολους.Ηταν οντως πολυ μεγαλος καλιτεχνης και ειναι λογικο να τον λατρευουν χιλιαδες ανθρωποι ανα τον κοσμο.Ειναι ομως αμφιλεγομενη πρωσοπικοτητα και ειναι λογικο να εχει και ανθρωπους που δεν υμνουν καποιον μονο επειδη χορευε και τραγουδαγε πολυ καλα.κοιτανε και τι ανθρωπος ειναι...
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Καλο ειναι να υπαρχει μια λογικη σε ολους.Ηταν οντως πολυ μεγαλος καλιτεχνης και ειναι λογικο να τον λατρευουν χιλιαδες ανθρωποι ανα τον κοσμο.Ειναι ομως αμφιλεγομενη πρωσοπικοτητα και ειναι λογικο να εχει και ανθρωπους που δεν υμνουν καποιον μονο επειδη χορευε και τραγουδαγε πολυ καλα.κοιτανε και τι ανθρωπος ειναι...
Ε ας το κοιτάξουνε σε ένα μήνα ή σε 10 μέρες αν μπορούνε να είναι σίγουροι για κάτι !Φοβούνται να κρατηθούν για να μην δαγκώσουνε την γλώσσα τους και φαρμακωθούν?  :P
 

arcansR

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.008
Like
0
Πόντοι
16
Ο ''Βασιλιάς'' πέθανε σκελετωμένος, φαλακρός, ''γεμάτος'' χάπια
29 Ιουνίου 2009, 10:53



Σοκ προκαλούν στοιχεία που διέρρευσαν από την νεκροψία του Michael Jackson. Ο Βασιλιάς της pop ήταν αποστεωμένος, καραφλός, καλυμμένος από σημάδια, ενώ το στομάχι του ήταν γεμάτο χάπια.

Ο Jackson, που πέθανε από ανακοπή καρδιάς στα 50 του χρόνια την Πέμπτη, είχε φτάσει να ζυγίζει σχεδόν 50 κιλά, ενώ είχε ύψος 1,77, σύμφωνα με την εφημερίδα The Sun.

Το στομάχι του περιείχε κομμάτια από μισολιωμένες ταμπλέτες φαρμάκων, που πήρε ο τραγουδιστής πριν τη φημολογούμενη τελική παυσίπονη ένεση.

Επίσης, αποκαλύπτεται ότι τα μακριά μαύρα μαλλιά του ήταν... περούκα. Το σώμα του ήταν γεμάτο ουλές από τις 13 πλαστικές επεμβάσεις που έκανε στο πέρασμα των χρόνων.

Από την ιατροδικαστική εξέταση αποκαλύφθηκε ότι τα πόδια και τα χέρια του ήταν γεμάτα με σημάδια από ενέσεις, λόγω του εθισμού του στα κοκτέιλ παυσιπόνων.

Εν τω μεταξύ, ο προσωπικός ιατρός τού Michael Jackson, Conrad Murray, ανακρίθηκε από την αστυνομία του Λος Άντζελες, καθώς ήταν ο τελευταίος άνθρωπος που τον είδε ζωντανό, ενώ υπάρχει η φημολογία ότι του χορήγησε την ένεση που τον οδήγησε στο θάνατο.


 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Βυζούλι,
ήμουν σαφέστατα υποκειμενική από την αρχή. Όπως υποκειμενικός είναι κάθε άνθρωπος στις κρίσεις του. Το ότι δεν συμφωνώ μαζί σου είναι μια υποκειμενική μου κρίση που παράγεται από τα δικά μου ακούσματα και τα προσωπικά μου γούστα – κρίση που μου υπαγορεύει ότι ένας άνθρωπος που έχει κατηγορηθεί για παιδεραστία, όταν  λέει  εκφράσεις του τύπου μου αρέσει να κοιμάμαι αθώα δίπλα σε μικρά αγοράκια…. Παραδέχεται το πάθος του.  Εσένα σου φαίνεται φυσιολογικό και το δικαιολογείς.
Επίσης Δεν καταλαβαίνω γιατί οφείλω να υποκλίνομαι η να δίνω αξία σε ότι εσύ . Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί οι δικές μου σκέψεις και η αρνητική μου κρίση για ένα καλλιτέχνη ή για στάσεις ζωής μπορούν να θεωρηθούν φάουλ επειδή δημιουργούν την αίσθηση απαξίας. Και να στο πω με ένα παράδειγμα..μπας και γίνω ίσως σαφής. Εγώ μπορεί στην ζωή μου να απαξιώνω το χρήμα σε αντίθεση με όλο τον κόσμο που το έχει θεό. Είμαι φάουλ; Είμαι φάουλ επειδή απαξιώνω κάτι που οι περισσότεροι ινδαλματοποιούν; Όχι ρε φιλαράκι δεν πάει έτσι.
Από την αρχή των ποστ μου είπα ότι η άποψη μου είναι ότι είναι παιδεραστής,  η πεποίθησή μου, η προσωπική μου γνώμη, όπως η δική σου είναι ότι δεν είναι. Και μην αρχίσουμε τις αναλύσεις πάνω σε αυτό το θέμα γιατί το ότι εγώ έχω σχηματίσει μια πεποίθηση και εσύ μια άλλη, στηρίζεται σε υποκειμενικά μας δεδομένα αντίστοιχα και δεν με ενδιαφέρει ποιος έχει δίκιο, διότι ο σκοπός του ποστ μου είναι να εκφράσω την αποψή μου και όχι να την επιβάλλω. Δεν τον κατηγορώ λέω τι πιστεύω από αυτά που άκουσα .Το ότι εσύ συμφωνείς με τους πολλούς δεν σε κάνει σωστό ή λάθος και εμένα δεν με κάνει σωστή ή φάουλ.  Είπα ποτέ ότι η κρίση μου είναι δόγμα ; πως έρχεσαι σε μια κουβέντα που ο καθένας λέει την αποψή του και κάποιοι απλά μουγκριζουν.. χαχαχ(για να μην ξεχνάμε και τους αστείους την συνομιλίας), να μου πεις ότι μια αντίθετη άποψη είναι φαουλ Συγνώμη που θα σε πικράνω αλλά μπορώ να κρίνω όποιον θέλω  και ειδικά κάποιον που εκτίθεται ως δημόσιο πρόσωπο. Σκοπός μου αν σε αγχώνει αυτό, δεν είναι να βεβηλώσω κανενός την μνήμη, (ουτε κατά διάνοια) αλλά μονάχα να πω αυτό που αισθάνομαι. Αν η δική μου κρίση σε επηρεάζει τόσο ώστε ξαφνικά νομίζεις ότι θα απαξιωθεί το είδωλό σου,  επειδή κάνουμε συζήτηση σε ένα φόρουμ.. τι να σου πω… εκπλήττομαι.
Μην αρχίσουμε να λέμε τωρα ένα ένα από την αρχή όλα τα θεματάκια που θίχτηκαν γιατι βυζούλι ξέρεις παρα πολύ καλά ότι ότι ανέφερα σε προηγούμενα πόστ μου ήταν συγκεριμένες απαντήσεις σε ότι είχε ειπωθεί.Εσύ τα βλέπεις αυθαίρετα, αποστασιοποιείς ένα ένα αυτά που είπα για να τα ερμηνευσεις όπως όπως. Είπα είχε ταλέντο, είπα το κούνημα των γοφων ηταν κοπι πειστ.  Δεν είπα, ότι δεν είχε ταλέντο. Δεν είπα, ότι δεν χόρευε καλά. Οσο για το μουν -χορό τύπου break dance.. δεν εφευρέθηκε από το τζακσον, αλλα χρησιμοποιήθηκε από αυτόν . Τωρα αν εσύ θες να πιστεύεις αλλα εμένα δεν με ενοχλεί καθόλου …σε αντίθεση με την επίθεση που δέχομαι για ένα τόσο κουτό θέμα που ειλικρινα δεν εχω τίποτα να χωρίσω ..η να κερδίσω. Εχω μια "αμυδρή" εικόνα του χορού και της προέλευσήσ του που μου δίνει την δυνατότητα να δεχθώ το ταλέντο αλλά να μην το θεωρήσω πρωτότυπο.

Τώρα για το αν είναι προιόν μουσικής βιομηχανίας ο μαικλ τζακσον η όχι εχω να πω τα εξής:
Η λέξη ποπ αγαπητέ παραπέμπει σε κατασκευασμα μουσικής βιομηχανίας. Φυσικά και το εμπορικό είναι αποδεκτό ως ευκολόπεμπτο στις μάζες..ουδείς το αμφισβητεί αυτό. Όπως το να είναι κάποιος επιχειρηματίας και να κατέχει την δισκογραφική του και να προμοτάρει τα τραγούδια του με κάθε μέσο δεν τον κάνει μουσική ευφυία..όπως ο τζακσον.
Η μουσική βιομηχανία κάνει ακριβώς αυτό που περιέγραψες . Βρίσκει ένα ταλέντο, επενδύει οικονομικά πάνω του, στηρίζει με τα βιντεο κλιπς την μουσική του, δίνει δις για να προωθήσει το ταλέντο αυτό, τις συναυλίες του, την φαντασμαγορία η οποία αν δεν υπάρχουν χρήματα δεν υφίσταται.. κάνει εξαιρετικές παραγωγές (δηλαδη χρηματοδοτεί μουσικούς, φωνητικά, χόρο, τεχνολογικά μέρα, φώτα, ηθοποιούς, τα τελειότερα μουσικά όργανα, τους πιο άριστους χορευτές) και ουπς.. δημιουργεί μια «μουσική ευφυία».
Εκτός και αν εννοείς μουσική ποπ ευφυία όποιον έχει επιχειρηματικό μυαλό στην μουσική βιομηχανία..ε εκεί πάω πάσο μπορεί να ήταν καλός επιχειρηματίας αν δεν τον είχαν φάει τα πάθη του.. μπορεί εκεί να συμφωνήσουμε ότι εκτός από προιόν για λίγο κατάφερε να γίνει και  το «μαγαζί» του εαυτού του..

Αυτά από την αγάμητη και πεισματάρα έρι που θεωρεί ότι ο δημιουργός και το δημιούργημα είναι αλληλένδετα, όποιος και να είναι αυτός…  :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom