Νέα

Περί θητείας στρατού

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα JohnKal
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 232K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Το ΥΕΘΑ εξετάζει το ενδεχόμενο στρατιωτικής θητείας στα 18...

  • Συμφωνω

    Ψήφοι: 171 44,5%
  • Διαφωνω

    Ψήφοι: 14 3,6%
  • Να παραμείνει όπως έχει σήμερα

    Ψήφοι: 33 8,6%
  • Είμαι κατά της υποχρεωτικής στράτευσης γενικά

    Ψήφοι: 162 42,2%
  • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 4 1,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    384

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Εγώ δεν έχω πάει στρατό και θέλω να το αποφύγω μιας και σπουδάζω έξω και δουλεύω και όταν τελειώσω τη σπουδή μου θα είμαι στα 28 και δεν έχω καμία όρεξη να διαλύσω τη ζωή μου για το στρατό και για την Ελλάδα που έφυγα με τόσες στερήσεις και οι γονείς μου φτύνουν αίμα να μου δώσουν όσα λεφτά μπορούν.Πλέον ίσως να μην είναι μόνο ότι περναώ ωραία και βρήκα στην Αγγλία ότι μου λειπε,αλλα΄και μάλλον να μου κάναν και πλύση εγκεφάλου καθηγητές και άλλοι,δεν μπορώ να ζήσω στην Ελλάδα.Ο τρόπος ζωής δεν συμβαδίζει με αυτόν εδώ που μου αρέσει και έχω τους φίλους μου και την κοπέλα μου.Μακάρι να με αφήσουν ήσυχο κάποια στιγμή να ζήσω τη ζωή που μου στέρησαν και μακάρι να αλλάξει ο νόμος και να αφήσουν ήσυχα τα παιδιά στην Ελλάδα να κανονίσουν τη ζωή τους και να μην τα τρέχουν.Ας πάρουν μισθοφόρους και να πληρώσουν.Γιατί όπως είναι τώρα ο στρατός στην Ελλάδα αν χτύπα ξύλο εισβάλλει κανείς θα μας κάνουν σμπαράλια μέσα σε 3 μέρες,θα χτυπήσουν και δεν θα καταλάβουμε από που ήρθε.
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6

Το ξέρω ότι κάνει μπαμ...Και από όλη την οικογένεια μου και συγκεκριμένα το σόι του πατέρα μου οι μισοί δεν έχουμε παέι.Ο μπαμπάς μου και ο θείος μου πήγαν.Ο ξάδερφος που είναι Ιαπωνία δεν πήγε,άλλος 1 στη Γερμανία που ζει δεν πήγε και τελευταίος είναι στην Κίνα και ούτε αυτός.
 

Civ Sota

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2007
Μηνύματα
885
Like
3
Πόντοι
6
Αν επιτρεπεται τι ακριβως σπουδαζεις ρε Κωστα?


Εγώ δεν έχω πάει στρατό και θέλω να το αποφύγω μιας και σπουδάζω έξω και δουλεύω και όταν τελειώσω τη σπουδή μου θα είμαι στα 28 και δεν έχω καμία όρεξη να διαλύσω τη ζωή μου για το στρατό και για την Ελλάδα που έφυγα με τόσες στερήσεις και οι γονείς μου φτύνουν αίμα να μου δώσουν όσα λεφτά μπορούν.Πλέον ίσως να μην είναι μόνο ότι περναώ ωραία και βρήκα στην Αγγλία ότι μου λειπε,αλλα΄και μάλλον να μου κάναν και πλύση εγκεφάλου καθηγητές και άλλοι,δεν μπορώ να ζήσω στην Ελλάδα.Ο τρόπος ζωής δεν συμβαδίζει με αυτόν εδώ που μου αρέσει και έχω τους φίλους μου και την κοπέλα μου.Μακάρι να με αφήσουν ήσυχο κάποια στιγμή να ζήσω τη ζωή που μου στέρησαν και μακάρι να αλλάξει ο νόμος και να αφήσουν ήσυχα τα παιδιά στην Ελλάδα να κανονίσουν τη ζωή τους και να μην τα τρέχουν.Ας πάρουν μισθοφόρους και να πληρώσουν.Γιατί όπως είναι τώρα ο στρατός στην Ελλάδα αν χτύπα ξύλο εισβάλλει κανείς θα μας κάνουν σμπαράλια μέσα σε 3 μέρες,θα χτυπήσουν και δεν θα καταλάβουμε από που ήρθε.
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
 Εγω οταν ορκιζομουν ειχα κανει σταυρουδακι το χερι πισω από την πλάτη αλλα


 κανεις &@%$#@(*&^%$  &&@#$%^&) δεν με καρφωσε    :headbang:

Bsc Management στο University of Manchester

  Εσυ να πας Αμερικη και ο επόμενος ξαδελφος Αυστραλία ωστε το σοι να καλύψει ολες τις ηπειρους  :2funny: :2funny:
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Εγώ δεν έχω πάει στρατό και θέλω να το αποφύγω μιας και σπουδάζω έξω και δουλεύω και όταν τελειώσω τη σπουδή μου θα είμαι στα 28 και δεν έχω καμία όρεξη να διαλύσω τη ζωή μου για το στρατό και για την Ελλάδα που έφυγα με τόσες στερήσεις και οι γονείς μου φτύνουν αίμα να μου δώσουν όσα λεφτά μπορούν.Πλέον ίσως να μην είναι μόνο ότι περναώ ωραία και βρήκα στην Αγγλία ότι μου λειπε,αλλα΄και μάλλον να μου κάναν και πλύση εγκεφάλου καθηγητές και άλλοι,δεν μπορώ να ζήσω στην Ελλάδα.Ο τρόπος ζωής δεν συμβαδίζει με αυτόν εδώ που μου αρέσει και έχω τους φίλους μου και την κοπέλα μου.Μακάρι να με αφήσουν ήσυχο κάποια στιγμή να ζήσω τη ζωή που μου στέρησαν και μακάρι να αλλάξει ο νόμος και να αφήσουν ήσυχα τα παιδιά στην Ελλάδα να κανονίσουν τη ζωή τους και να μην τα τρέχουν.Ας πάρουν μισθοφόρους και να πληρώσουν.Γιατί όπως είναι τώρα ο στρατός στην Ελλάδα αν χτύπα ξύλο εισβάλλει κανείς θα μας κάνουν σμπαράλια μέσα σε 3 μέρες,θα χτυπήσουν και δεν θα καταλάβουμε από που ήρθε.
Γι' αυτό τους γαμάνε όσους λένε δε γουστάρω να χαλάσω τη ζωή μου κι άλλες τέτοιες πίπες. :jerking:

Γιατί το παίζετε ιστορία, παλιοφλώροι... :birdman:
 

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616
Ρε μεγάλε, επειδή εσύ ξύριζες τον Παπαφλέσα πρέπει να τον ξυρίσουμε και οι υπόλοιποι ;;;  :2funny: :2funny:
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Γι' αυτό τους γαμάνε όσους λένε δε γουστάρω να χαλάσω τη ζωή μου κι άλλες τέτοιες πίπες. :jerking:

Γιατί το παίζετε ιστορία, παλιοφλώροι... :birdman:

Ε όχι και φλώροι!Να σου πω ας μου διασφάλιζαν ότι δεν θα χάσω τη δουλειά μου όταν πάω στρατό και θα με ξαναπροσλαβουν και δεν έχω πρόβλημα να πάω.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
οι ανυπό εξωτερικού παίρνουν πλέον κανονικά 5ετές και ταξιδεύουν Ελλάδα ένα μήνα χωρίς έλεγχο της στρατολογικής τους κατάστασης.
Η θητεία έχει μείνει πλέον για το μαλάκα του εσωτερικού για πολιτική ρουσφετολογική εκμετάλλευση.
 

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616
Η θητεία έχει μείνει πλέον για το μαλάκα του εσωτερικού για πολιτική ρουσφετολογική εκμετάλλευση.

:thumbsup:

ας μην μιλήσουμε και για τα προστιματα που πληρώνει η Ελλάδα για τον στρατό  ;)
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Ε όχι και φλώροι!Να σου πω ας μου διασφάλιζαν ότι δεν θα χάσω τη δουλειά μου όταν πάω στρατό και θα με ξαναπροσλαβουν και δεν έχω πρόβλημα να πάω.
Κι εγώ σπούδασα 4 χρόνια και μετά πήγα 18 μήνες. Μου είχε εξασφαλίσει κανείς τη δουλειά μου?
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Κι εγώ σπούδασα 4 χρόνια και μετά πήγα 18 μήνες. Μου είχε εξασφαλίσει κανείς τη δουλειά μου?

ΟΚ...
και πρέπει όλοι οι λοιποί επειδή τους γάμησε το ΠΑΣΟΚ λ.χ. να κάτσουν να τους γαμήσει και η Νου Δου;

Αυτό τώρα είναι λογική, ή κόμπλεξ;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom