Νέα

Περί θητείας στρατού

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα JohnKal
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 232K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Το ΥΕΘΑ εξετάζει το ενδεχόμενο στρατιωτικής θητείας στα 18...

  • Συμφωνω

    Ψήφοι: 171 44,5%
  • Διαφωνω

    Ψήφοι: 14 3,6%
  • Να παραμείνει όπως έχει σήμερα

    Ψήφοι: 33 8,6%
  • Είμαι κατά της υποχρεωτικής στράτευσης γενικά

    Ψήφοι: 162 42,2%
  • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 4 1,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    384

francesco

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.469
Κριτικές
13
Like
1
Πόντοι
2.007
Αφού μειώθηκε η θητεία! Αλλά εσύ στρατηγέ δεν είσαι μια ζωή και σήμερα?!  :2funny: :2funny: :2funny:
Οντως μειωθηκε η θητεια στους 9 μηνες;Γιατι απ οτι μου πανε στο
στρατολογικο γραφειο η θητεια ειναι ακομα 1 χρονος
και οτι ολα αυτα που ακουμε για μειωση θητειας ειναι
απλα  δημοσιογραγικα!
 

Godfather72

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2009
Μηνύματα
118
Like
0
Πόντοι
1
Δεν μπορώ να δώσω συμβουλή, έχουν περάσει τόσα χρόνια που τα θυμάμαι αμυδρά πλέον! :woldman:
 

francesco

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.469
Κριτικές
13
Like
1
Πόντοι
2.007
Ρωτω επειδη  Εχω να παω τον Αυγουστο στο Μεσολλογγι(μου ηρθε χαρτι),και δεν ξερω ακομα ποσο θα υπηρετησω!!!
 

adonis13

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
887
Κριτικές
7
Like
9
Πόντοι
6
απο τωρα το χαρτι για τον αυγουστο; δεν νομιζω.τωρα ερχονται για τον μαιο
 

giorgos58

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2008
Μηνύματα
13.713
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
166
Δεν μπορώ να δώσω συμβουλή, έχουν περάσει τόσα χρόνια που τα θυμάμαι αμυδρά πλέον! :woldman:
Ρωτω επειδη  Εχω να παω τον Αυγουστο στο Μεσολλογγι(μου ηρθε χαρτι),και δεν ξερω ακομα ποσο θα υπηρετησω!!!
Εγω οοοοοοταν πηγα ηταν 28 μηνες αρχισε μετα να μειωνεται,καθε σειρα 15 μερες μειον και η σειρα μου απολυθηκε με  24 μηνες :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

francesco

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.469
Κριτικές
13
Like
1
Πόντοι
2.007
απο τωρα το χαρτι για τον αυγουστο; δεν νομιζω.τωρα ερχονται για τον μαιο
Για Μαιο μου ρθε το χαρτι,αλλα  εγω θα παω Αυγουστο λογω εξετασεων,εχω παρει παραταση Αναβολης και ετσι θα παω τον Αυγουστο.
 

tsakonas13

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2009
Μηνύματα
560
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
6
ρεεεεεεεεεεεεε τι 9 μηνες καλυτερα να μη πηγαινουν καθολου .ουτως η αλλως μονο στρατο δε κανουν πλεον διακοπες μακαρι να ξανα πηγαινα
 

Swimmer

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
288
Like
0
Πόντοι
1
Ρωτω επειδη  Εχω να παω τον Αυγουστο στο Μεσολλογγι(μου ηρθε χαρτι),και δεν ξερω ακομα ποσο θα υπηρετησω!!!

12 μηνάκια θα υπηρετήσεις.
Και μην ακούς κανένα, ούτε όταν θα είσαι "μέσα", για μειώση σε 9 μήνες. Αυτό δεν πρόκειται να γίνει...Εκτός και αν κάνουν θαύματα και γίνει ο στρατός επαγγελματικός και τεχνολογικά αναπτυγμένος (χρήση ρομπότ κ.τ.λ)

Τώρα αν ανήκεις σε ειδική κατηγορία (προστάτης οικογένειας κ.λ.π) μπορεί να κάνεις λιγότερο.
 

Επισκέπτης
12 μηνάκια θα υπηρετήσεις.
Και μην ακούς κανένα, ούτε όταν θα είσαι "μέσα", για μειώση σε 9 μήνες. Αυτό δεν πρόκειται να γίνει...Εκτός και αν κάνουν θαύματα και γίνει ο στρατός επαγγελματικός και τεχνολογικά αναπτυγμένος (χρήση ρομπότ κ.τ.λ)

Τώρα αν ανήκεις σε ειδική κατηγορία (προστάτης οικογένειας κ.λ.π) μπορεί να κάνεις λιγότερο.

ρε swimmer τη γκόμενα που έχεις στο αβαταρ σου στο μετρό την φωτογράφισες? βλέπω χαιδεύει καλά την κωλάρα της στο παλούκι!!! :rockon: :rockon: :rockon: :2funny: :2funny: :2funny:
 

dokimazo

Μέγας
Εγγρ.
26 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.886
Κριτικές
31
Like
727
Πόντοι
4.535
ρε swimmer τη γκόμενα που έχεις στο αβαταρ σου στο μετρό την φωτογράφισες? βλέπω χαιδεύει καλά την κωλάρα της στο παλούκι!!! :rockon: :rockon: :rockon: :2funny: :2funny: :2funny:

Και εγώ το ίδιο απορούσα... και ο μλκς πήγα Πράγα και μια φωτό καλή στο μετρό δεν έβγαλα... τόσα μωρά...
 

adonis13

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
887
Κριτικές
7
Like
9
Πόντοι
6
ο στρατος ειναι το πιο αχρηστο πραγμα σε αυτη τη ζωη.
 

francesco

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.469
Κριτικές
13
Like
1
Πόντοι
2.007
12 μηνάκια θα υπηρετήσεις.
Και μην ακούς κανένα, ούτε όταν θα είσαι "μέσα", για μειώση σε 9 μήνες. Αυτό δεν πρόκειται να γίνει...Εκτός και αν κάνουν θαύματα και γίνει ο στρατός επαγγελματικός και τεχνολογικά αναπτυγμένος (χρήση ρομπότ κ.τ.λ)

Τώρα αν ανήκεις σε ειδική κατηγορία (προστάτης οικογένειας κ.λ.π) μπορεί να κάνεις λιγότερο.
Ευχαριστω ρε swimmer!!
 

adonis13

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
887
Κριτικές
7
Like
9
Πόντοι
6
δεν εχεις κανενα οφελος πηγαινοντας στρατο.ισα ισα που χανεις και πολυτιμο χρονο απο τη ζωη σου
 

Επισκέπτης
δεν εχεις κανενα οφελος πηγαινοντας στρατο.ισα ισα που χανεις και πολυτιμο χρονο απο τη ζωη σου

γιατί έχει κανείς ώφελος από όλες τις άλλες μαλακίες που ασχολείται? ο στρατός είναι must για κάθε άνδρα!!! :rockon: :rockon: :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom