Νέα

Περί καπνιστών κλπ...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kinezokyprios
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 39K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Νέος Νόμος απαγόρευσης του καπνίσματος...

  • Υπέρ!

    Ψήφοι: 3 75,0%
  • Κατά...

    Ψήφοι: 1 25,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    4

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Βάλε και μια παύλα στον τίτλο, τι, μόνο τελεία;  :2funny: :2funny: :2funny:
 

povel

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.233
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
Παρακαλειται καποιος μοντερει....να στειλει το ποστ στο θρεντ για το καπνισμα.....


Και την μπομπα πισω στο μποστανι.....

 

povel

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.233
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Σε μποστάνια μπαίνουν οι κατσίκες ή οι γελάδες;  :think:

Τι καπνίζεις ρε;  :2funny:

Μποστανι με καρπουζια δεν εχεις ακουσει...???

Να φυτρωνουν κατσικες δεν το εχω ακουστα.....


Μαrlboro καπνιζω....ξεμεινες...???  :2funny:
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Μποστανι με καρπουζια δεν εχεις ακουσει...???

Να φυτρωνουν κατσικες δεν το εχω ακουστα.....


Μαrlboro κπνιζω....ξεμεινες...???  :2funny:

Αχαχαχαχαχααααχχαχαχαχαχχχχχ ναι ρε, σωστά!! Νόμιζα ότι εννοούσες εκεί που βάζουν τα ζώα... μαντρί είναι αυτό ε;  :2funny: :2funny: :2funny:

Με είπες ραπανάκι δηλαδή ρε??  :s&m_2:
 

povel

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.233
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
Εγω να ρωτησω κατι αλλο....

Ερχεται ο Ιουλιος και απαγορευεται το καπνισμα (και) στην χωρα μας....

Πιστευεται οτι θα τηρηθει πραγματικα...??
Στα μεγαλα κεντρα διασκεδασεως θα τηρηθει αυτο..?
Θα του πουνε του φραγκατου...σβηστο..??!!!!

Η απλα θα πλουτισουν (αποτομα) τα μελη των ομαδων που θα επιβαλουν τα προστιματα...?!!    :think: :think:





Και κατι ακομα.....
Και γω καπνιστης ειμαι και δεν θα πεθανω αν δεν καπνιζω συνεχεια.......
Ισοι οροι ομως για καπνιστες η μη.....
 

siropiastos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2008
Μηνύματα
941
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1.230
Εχω ενα γνωστο φανατικο αντικαπνιστη.. μουρλα μεγαλη, ειναι ικανος να παει στο διευθυντη του να κανει παρατηρηση μετα τον Ιουλιο. Τωρα αμα εφαρμοστει...σε πολλα μερη δε προκειται. Εχει ενδιαφερον να δουμε αντιδρασεις - παραινεσεις καταστηματαρχων, ελευθερων επαγγελματιων (μεσα στο δικο τους ιδιοκτητο χωρο δουλειας), τι θα γινει με προστιμα.. κλπ
 

povel

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.233
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
Αχαχαχαχαχααααχχαχαχαχαχχχχχ ναι ρε, σωστά!! Νόμιζα ότι εννοούσες εκεί που βάζουν τα ζώα... μαντρί είναι αυτό ε;  :2funny: :2funny: :2funny:

Με είπες ραπανάκι δηλαδή ρε??  :s&m_2:


Αργεις αλλα τα πιανεις........
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Αργεις αλλα τα πιανεις........

Το ότι απο λαχαναγορίτισσα έγινα ζαρζαβατικό και μάλιστα ραπανάκι είναι προαγωγή ή υποβάθμιση;  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


(μια που πάει για φούντο το θρεντ θα το γαμήσω στο σπαμινγκ  :boobies: :boobies: :boobies: )
 

povel

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.233
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
Το ότι απο λαχαναγορίτισσα έγινα ζαρζαβατικό και μάλιστα ραπανάκι είναι προαγωγή ή υποβάθμιση;  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


(μια που πάει για φούντο το θρεντ θα το γαμήσω στο σπαμινγκ  :boobies: :boobies: :boobies: )

Αντι να με υποστηριξεις παλιο-καντηλω  σπαμαρεις το θρεντ μου.....


Πηρες προαγωγη....
Το ραπανακι θεωρειται πουλαδα.... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

giasou

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2006
Μηνύματα
2.866
Κριτικές
5
Like
154
Πόντοι
16
ΑΝΤΙ-ΚΑΠΝΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ...


...ΟΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΨΕΤΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ...!!!



Κίνηση ενάντια στην καπνιστική υστερία. Αντίσταση στην περιθωριοποίηση των αντικαπνιστών και στην ποινικοποίηση της μαγικής ευχαρίστησης που μας προσφέρει το τσιγάρο!!


30 ΙΟΥΝΙΟΥ 20:00 ΣΥΝΤΑΓΜΑ

να φυγετε δεν σας θελουμε εδω !!!
να πατε αλλου!!

 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
Εγω να ρωτησω κατι αλλο....

Ερχεται ο Ιουλιος και απαγορευεται το καπνισμα (και) στην χωρα μας....

Πιστευεται οτι θα τηρηθει πραγματικα...??
Στα μεγαλα κεντρα διασκεδασεως θα τηρηθει αυτο..?
Θα του πουνε του φραγκατου...σβηστο..??!!!!

Η απλα θα πλουτισουν (αποτομα) τα μελη των ομαδων που θα επιβαλουν τα προστιματα...?!!     :think: :think:





Και κατι ακομα.....
Και γω καπνιστης ειμαι και δεν θα πεθανω αν δεν καπνιζω συνεχεια.......
Ισοι οροι ομως για καπνιστες η μη.....

στην αρχή τουλάχιστον θα πέφτουν βροχή τα προστίματα...
ο κομπλεξικός φραγκάτος δε θα το σβήσει γιατί ξέρει πως επειδή έχει φράγκα θα κάνει ότι θέλει αλλά και οι κερατάδες μαγαζάτορες θα το επιτρέψουν!!
ΑΛΛΛΑ κυρίως γιατί ο Έλληνας μια ζωή θα είναι μαλάκας, κομπλεξικός και αντιδραστικός σε όλα!!!
 
OP
OP
K

kinezokyprios

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2007
Μηνύματα
106
Like
0
Πόντοι
1
...ΚΑΠΝΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ....

...ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΕΝΤΡΙΚΕΣ ΠΛΑΤΕΙΕΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.....!!!!!!

...ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ...!!!!

...ΓΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΚΕΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΠΝΟΥΣ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ....!!!!

...ΖΗΤΩ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ....!!!

ΚΑΤΩ Η ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ....!!!!
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Στους ταξιτζίδες να δω πώς θα το επιβάλλουν να μην καπνίζουν...
 

komodino001

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2009
Μηνύματα
220
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Οποτε προτεινεις να οδηγαμε σπιτι μας ε? Ή απλα να κοψουμε αυτην την κακια συνηθεια? :jerking:
Ναι ρε μεγαλε..Δε καταλαβαινεις τη συσχετιση??Σου λεει απο επιλογη δεν οδηγα.Να παρεις τα ΜΜΜ για λιγοτερα καυσαερια που
βλαπτουν ολους.
 

komodino001

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2009
Μηνύματα
220
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Ρε κινεζοτέτοιε έχεις την εντύπωση ότι όταν σου αρχίζουν τις αξονικές, όταν σε τιγκάρουνε στην χημειοθεραπεία, όταν σου ανοίγουν το πλεμόνι και το κόβουν, όταν σου κονταίνουν τον λάρυγγα και σου βάζουν μικροφωνάκι, όταν σου περνάνε τα stents, όταν σου ανοίγουν τον θώρακα για 3πλά και 4πλά by-pass, όταν σε τιγκάρουν στην μορφίνη ότι πληρώνεις εσύ;;;;
Έχεις την εντύπωση ότι φθάνουν οι ασφαλιστικές σου εισφορές;;;;;


Πάρε για να μάθεις τι μας κοστίζεις:

[size=15pt]- 700.000 ημέρες νοσηλείας στο ΕΣΥ οφείλονται σε παθήσεις που προκλήθηκαν λόγω του καπνίσματος.
- 2,14 δισ. ευρώ είναι το άμεσο κόστος για το κράτος (φάρμακα, νοσήλια, ιατρικές υμβουλές) των ασθενειών που προκαλεί το κάπνισμα.
- 200-300 εκατ. ευρώ ετησίως μπορούν να εξοικονομηθούν για το Εθνικό Σύστημα Υγείας με τη μείωση των καπνιστών κατά 15%.
[/size]

Και θέλεις και να σου φτιάξουν και ειδικούς χώρους για το τσιγαράκι σου;;;

Κατ αρχην δεν ξερεις αν μας φτανουν οι ασφαλιστικες εισφορες λογω ιδιωτικης ασφαλισης.
Παντως γενικα ισχυουν τα ποσα που γραφεις και οντως υπαρχει οφελος για το κρατος.
Εχεις σκεφτει ομως ποσο μας κοστιζεις εσυ η οιοσδηποτε οδηγα, μιλαει πολυ στο κινητο, κανει κακη ζωη, παει με πουτανες,
κλπ...???????????????Αρα με την ιδια λογικη θα επρεπε να απαγορευτουν τα παραπανω αφου θα αποφερουν εσοδα.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Κατ αρχην δεν ξερεις αν μας φτανουν οι ασφαλιστικες εισφορες λογω ιδιωτικης ασφαλισης.
Παντως γενικα ισχυουν τα ποσα που γραφεις και οντως υπαρχει οφελος για το κρατος.
Εχεις σκεφτει ομως ποσο μας κοστιζεις εσυ η οιοσδηποτε οδηγα, μιλαει πολυ στο κινητο, κανει κακη ζωη, παει με πουτανες,
κλπ...???????????????Αρα με την ιδια λογικη θα επρεπε να απαγορευτουν τα παραπανω αφου θα αποφερουν εσοδα.

Κλασσική λογική Ελληναρά που έχει καταβαραθρώσει την Ελληνική κοινωνία.
Ας μην διορθώσουμε αυτά που μας δεν μας συμφέρει προσωπικά γιατί υπάρχουν 2-3, 5, 100 άλλα πράγματα που πρέπει να διορθωθούν πρώτα.
Γιατί να μην καπνίζω αφού ο άλλος πάει στις πουτάνες λες εσύ, γιατί να μην ρυπαίνω λέει ο "βιομήχανος" αφού οι άλλοι καπνίζουν, γιατί να μην χτίσω ένα αυθεραιτάκι αφού οι εργολάβοι παρανομούν και χτίζουν ημιυπαίθριους λέει ο οικοπεδούχος, γιατί να μην πετάξω τα σκουπίδια μου στο δρόμο αφού ο βιομήχανος ρυπαίνει, γιατί να μην παρκάρω στην ράμπα για τους ΑΜΕΑ αφού το κράτος δεν μας κάνει πάρκινγκ.

Γιατί να μην κλέβω ΕΓΩ αφού όλοι κλέβουν;

Έλα μωρέ τώρα, ΕΓΩ θα βγάλω το φίδι από την τρύπα;

Ρε κομοδινάρα, γιατί τα λεφτά αυτά είναι χαμένα, λεφτά πεταμένα που το κράτος θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει για να βελτιώσει την παιδεία, τις υποδομές, την άμυνα και χίλια δύο άλλα που βοηθούν το κοινωνικό σύνολο και δεν πάνε για να σώσουν την ζωή κάποιου που τα γράφει όλα στα αρχίδια του και μετά έχει την απαίτηση να τον φροντίσει το κράτος.
Γιατί, για πες μου εσύ, ποιό είναι το ποσοστό των Ελλήνων φορολογουμένων που έχει ΑΜΙΓΩΣ ιδιωτική περίθαλψη και το οποίο δεν θα αγοράσει φάρμακα ή δεν θα χρεώσει απολύτως τίποτε στο ΙΚΑ;

Και τέλος να σε πληροφορήσω ότι το να οδηγείς και να μιλάς στο κινητό είναι ήδη παράνομο.
Αλλά μπαααααα, που να το έχεις πάρει είδηση.
Γιατί και αυτό, όπως και να χτίζεις ημιυπαίθριους το θεωρείς αναφαίρετο και συνταγματικά κατοχυρωμένο δικαίωμα σου (το ακούσαμε και αυτό για το κάπνισμα).
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
για κατσε λιγο ρε voltaire45! για μισο λεπτο! το οτι εγω ο χ,ψ γουσταρουμε να καπνιζουμε και μας αρεσει ειναι γουστο και καπελο μας στην τελικη! ουτε αναφορα θα δωσουμε ποσα φραγκα θα δωσουμε στα τσιγαρα! ειναι δικο μας θεμα! αυτα τα φραγκα δεν μου χαριζονται ουτε τα πηρα απο την τσεπη καποιου! το οτι δινω 3ευρα στα τσιγαρα παλι δικο μου θεμα εσυ μπορει π.χ να τα τρως στους καφεδες...στις πουτανες !
εγω το ξαναειπα οτι ΣΕΒΟΜΑΙ τον αντικαπνιστη (οχι οπως αλλοι) και καταλαβαινω οτι ο καπνος μου τον ενοχλει! φαντασου οτι ενοχλει εμενα οταν δεν καπνιζω και ερχεται πανω μου ποσο μαλον καποιον που δεν καπνιζει!
αλλα πως θα γινει? εγω θελω το κρατος οταν βγαζει εναν νομο να σκεφτει και τους μεν και τους δε! να διαμορφωσουν τα μαγαζια τους ετσι ωστε να εχουνε 2 χωρους! για καπνιζοντες και μη! καλυτερους εξαερισμους και κλιματισμους και ολλα τα συναφη!
κατα τα αλλα συμφωνω με τα παραπανω λεγομενα σου που λες οτι εγω θα βγαλω το φιδι απο την τρυπα? εγω θα κανω την διαφορα?? κ.α.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom