Νέα

Περί καπνιστών κλπ...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kinezokyprios
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 39K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Νέος Νόμος απαγόρευσης του καπνίσματος...

  • Υπέρ!

    Ψήφοι: 3 75,0%
  • Κατά...

    Ψήφοι: 1 25,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    4

avatar

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.528
Like
9
Πόντοι
16
Τελευταια μερα κουφαλες. :grin:

τραβηξτε κανενα βιντεο απο τη διαμαρτυρια.
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
  Ασχετο αλλα ακουσα οτι σημερα ο Μπαροζο θα κατεβει στο κεντρο της Αθηνας για να δει την κατασταση με την μεταναστευση ή κατι τετοιο !!

  Προτεινω να παμε ολοι στην καπνιστικη εκστρατεια να βαλουμε και 2-3 να σκασουν κανα μπαφο να κανουμε κεφαλι και να αρχισουμε να κυκλοφορουμε σε αυτην την καταστααη (ζεσταμενοι , ημιμεθυσμενοι και βρομοκωποντας) στο κεντρο της Αθηνας να μας δει ο Μπαροζο και να καταλαβει το χαλι της Ελλαδας !!! :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
 

alohaaaaaa

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
1.250
Κριτικές
7
Like
9
Πόντοι
16
Φασισμος ειναι που δεν θελετε να καταργηθει το καπνισμα και να σεβαστειτε επιτελους αυτους που δεν καπνιζουν,Τοσα χρονια αυτο γινεται και συνεχιζεται να το στηριζετε
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
ρουφατε ρουφατε ολη μερα και δε χορτενετε. αναφτε ενα τριφυλλο το πρωι και ενα το βραδυ και αφηστε μας να αναπνευσουμε καθαρο αερα.
 

palias4

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2008
Μηνύματα
675
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
6
κλανιστρες κ πτυελοδοχεια επισης παντου...
κ κανα coffee shop για τους μερακληδες
 

anachron

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2006
Μηνύματα
358
Κριτικές
4
Like
4
Πόντοι
1
Είπα να μπω λίγο να δω τι γράφεται για το θέμα, αφού δεν το είχα παρακολουθήσεις καθόλου το thread. Ως συνήθως…το γαμήσαμε και ψόφησε! Από όλες τις απόψεις που ακούγονται φυσικά καθόμαστε στις πιο ακραίες από την κάθε πλευρά ( «στα αρχίδια μου όλοι σας, εγώ θα καπνίζω από θέλω» από τη μία « «στο πυρ το εξώτερο οι καπνιστές κλπ» από την άλλη) και φυσικά μετά συσπειρώνονται όλοι σε  αυτές και διαφωνούμε για κάτι που οι περισσότεροι εξ’ αρχής ψιλοσυμφωνούν.
Καπνιστικές διαμαρτυρίες και λοιπές παπαριές εγώ δεν τις θέλω γιατί ακριβώς ακούγονται χίλιες δυο μαλακίες στο τέλος και χάνουμε το όποιο δίκιο μας.
Θράσος καπνιστών κλπ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ, αφού αυτό που ζητάνε οι περισσότεροι δεν είναι ούτε να καπνίζουμε όπου και όσο θέλουμε, ούτε φυσικά να επιβαρύνουμε τους άλλους, απλά να βρεθεί τρόπος συμβίωσης. ΠΧ εάν υπάρχει («εάν» λέω…δεν το ξέρω…)σύστημα εξαερισμού που τα ρουφάει τα πάντα όλα (χαχα) και ταυτόχρονα υπάρχει και διαχωρισμός στο χώρο μεταξύ καπνιστών και μη όπως τώρα (αλλά φυσικά να τηρείται) λύνεται το πρόβλημα ή όχι; Εγώ λέω πως ναι. (ξαναλέω πως δεν γνωρίζω εάν υπάρχει τέτοια δυνατότητα αλλά η λογική μου λέει πως θα υπάρχει) Μεγάλο κόστος; Σίγουρα, αλλά δώσε την εναλλακτική. "Κε μαγαζάτορα, αυτές είναι οι προδιαγραφές εξαερισμού. Κάντο και επέτρεψε το κάπνισμα αλλιώς τον μπούλο". (φυσικά θα το κάνει)
Όπως σε όλα τα πράγματα η λύση είναι να υπάρχει χαλαρό μέτρο αλλά αυστηρή εφαρμογή. Ναι μεν σου δίνω την εναλλακτική όπως ανέφερα πιο πάνω να μετατρέψεις το μαγαζί σου σε «καπνιστών» αλλά θα σε σκίσω αν δεν είσαι νόμιμος. Να φτάσει σε σημείο να μην συμφέρει να είσαι παράνομος, όχι να σε οδηγούν από τη μία να γίνεις και από την άλλη να σε αφήνουν ασύδοτο. Γιατί τώρα αυτό θα γίνει…: Μετά τον πρώτο καιρό που θα είναι οι έλεγχοι αυστηροί, σίγουρα θα υπάρξει μια τάση του «έλα μωρέ τώρα…για ένα τσιγαράκι;» με αποτέλεσμα κανένας από τους 2 να μην είναι ευχαριστημένος (καπνιστές και μη καπνιστές) Είναι σαν τα τελευταία μέτρα τις τ4ροχαίας. Εξοντωτικά πρόστιμα που όμως δεν τα επιβάλλει κανείς ακριβώς γιατί είναι εξοντωτικά (Εγώ πχ βλέπω τους τροχαίους να είναι λιγότερο πρόθυμοι να γράψουν κάποιον ξέροντας πως θα του φύγει μισό μηνιάτικο.)

Λοιπές μαλακίες όπως το να είσαι μόνος σε έναν χώρο και άρα να μην ενοχλείς κανέναν και πάλι να απαγορεύεται το κάπνισμα δεν μπαίνω καν στον κόπο να τις σχολιάσω! (Και ας μην μου πει κάποιος «και ποιος θα σε καταγγείλει κλπ» Εγώ θέλω να είμαι νόμιμος βρε αδερφέ(λέμε τώρα)
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66
Όλοι σήμερα στις 19:00 στο Σύνταγμα για να διαμαρτυρηθούμε ενάντια στο νέο αντικαπνιστικό φασιστικό καθεστώς.
Ελάτε όλοι οι καπνιστές για να ντουμανιάσουμε την Αττική.
δικαίωμα στο τσιγάρο = δικαίωμα στην ελευθερία
Heil kinezokyprios! :rockon:

610x.jpg
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Όλοι σήμερα στις 19:00 στο Σύνταγμα για να διαμαρτυρηθούμε ενάντια στο νέο αντικαπνιστικό φασιστικό καθεστώς.
Ελάτε όλοι οι καπνιστές για να ντουμανιάσουμε την Αττική.
δικαίωμα στο τσιγάρο = δικαίωμα στην ελευθερία
Heil kinezokyprios! :rockon:
Στις 20.00 δεν είναι ρε συ?Θα πάμε πιο νωρίς να φτιάξουμε ατμόσφαιρα? :2funny:
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.746
Πόντοι
5.035
Να πάρουμε και ομπρέλες γιατί ακούω Canadair να περιπολούν. :2funny: :rockon: :dancing:
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66
Στις 20.00 δεν είναι ρε συ?Θα πάμε πιο νωρίς να φτιάξουμε ατμόσφαιρα? :2funny:

Σίγουρα? :think:
Καλά τότε, πάμε στις 8 που δε θα έχει τόση ζέστη. :2funny:
Η ατμόσφαιρα θα είναι αποπνικτική.
Κατά τις 9, θα κάνει την εμφάνισή του ο κινεζοκύπριος μέσα από καπνούς και θα βγάλει λόγο.
Όπως είπαμε, όλοι να έχετε τσιγάρα από πριν και από τα πέριξ θα πάρουμε καφεδάκι.
Ζήτω το τσιγάρο, ζήτω η ελευθερία.


τυπε κινεζοκυπριε λες να γινει και κομμα?
ελληνες καπνιστες πχ
η κομμα καπνιστων?

Απόλυτε, έχεις μείνει πίσω.
Τι ψήφισες στις Ευρωεκλογές?
Δεν είδες ποιά ένωση υποστήριζε το "Λευκό"?
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Σίγουρα? :think:
Καλά τότε, πάμε στις 8 που δε θα έχει τόση ζέστη. :2funny:
Η ατμόσφαιρα θα είναι αποπνικτική.
Κατά τις 9, θα κάνει την εμφάνισή του ο κινεζοκύπριος μέσα από καπνούς και θα βγάλει λόγο.
Όπως είπαμε, όλοι να έχετε τσιγάρα από πριν και από τα πέριξ θα πάρουμε καφεδάκι.
Ζήτω το τσιγάρο, ζήτω η ελευθερία.
Δεν τον προσέχεις καλά τον Κινεζοκύπριο όταν μιλάει! :tickedoff:...στις 20.00 είναι!!!!
Ο αρχηγός θα πάει πιο νωρίς για να οργανώσει την συγκέντρωση...και στο τέλος θα βάλει τους αντικαπνιστές να κάνουν γοπing!  :2funny:
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.741
Like
1.426
Πόντοι
366
Όλοι σήμερα στις 19:00 στο Σύνταγμα για να διαμαρτυρηθούμε ενάντια στο νέο αντικαπνιστικό φασιστικό καθεστώς.
Ελάτε όλοι οι καπνιστές για να ντουμανιάσουμε την Αττική.
δικαίωμα στο τσιγάρο = δικαίωμα στην ελευθερία
Heil kinezokyprios! :rockon:

610x.jpg

:new_shocked: φωτο απ την αυριανη συγκεντρωση?!!!!!!!  :rolleyes: :grin:
 

big_lebowski

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
240
Like
0
Πόντοι
1
ΕΠΑΛΕ ΕΠΑΛΕ ΝΑΧΑΜ'ΕΝΑ ΝΑΡΓΙΛΕ, ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΠΝΙΖΑΜΕ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΑΜΕ ΠΕΛΕ!!!!!!!!!!!!!!
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
Δεν εχεις καταλαβει οτι εγω δεν διαφωνω με το δικαιωμα σου να μην αναπνεεις τον καπνο απο το τσιγαρο μου.Ειμαι 100% μαζι σου!!! Διαφωνω με τον τροπο που παει να γινει αυτο καταπατωντας το δικο μου δικαιωμα να μπορω να καπνισω σε ειδικους χωρους ανεξαρτητους απο οσους ενοχλει το τσιγαρο!!!!  Δηλαδη αν επειδη καποιοι σκοτωνονται στα τροχαια η επειδη καποιοι οδηγουν μεθυσμενοι απαγορευανε την κυκλοφορια των αυτοκινητων θα σου αρεσε? Παλι για την "δηθεν" προστασια των πολιτων δεν θα γινοτανε? Εκει ομως θα αντιδρουσες αμα σου στερουσανε το δικαιωμα να μπορεις να κυκλοφορεις με το αυτοκινητο σου! Για προσπαθησε να καταλαβεις λιγο και τη θεση των καπνιστων!
+10000!!! :rockon:
 

μαρουλιας

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2007
Μηνύματα
5.452
Κριτικές
1
Like
91
Πόντοι
66
Η διαφορά είναι απλή: ο καπνός είναι τοξικό αέριο που διαχέεται και ενοχλεί αυτούς που δεν καπνίζουν σε αντίθεση με τους απρόσεχτους οδηγούς που σκοτώνονται και πολλές φορές σκοτώνουν αθώα θύματα στους δρόμους. Τι θα έλεγες αν κάποιος απρόσεχτος οδηγός σκότωνε κάποιον ανύποπτο πεζό; Πιθανότητα, να έλεγες καλά ο πεζός σε τι έφταιξε;
 

drax

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.290
Κριτικές
36
Like
184
Πόντοι
896
Μερικές απόψεις έχουν ενδιαφέρον από κωμικής άποψης!!!!!Ρε συναγωνιστές δεν έχετε καταλάβει οτι μας βάζουν να πλακωνόμαστε μεταξύ μας κι αυτοί μας βλέπουν απο ψηλά όλο ικανοποίηση και γελάνε;Μην τους κάνετε την χάρη να μπείτε σε αυτή την παγίδα.Δεν είναι όλα πόλεμος σε αυτή τη ζωή.Βρείτε πράγματα που μας ενώνουν κι όχι που μας χωρίζουν.Σε λίγο θα μας βάλουν να μαλώνουμε και για θέματα ρουχισμού,φαγητού και τέχνης(όχι οτι δεν γίνεται και τώρα,αλλά εννοώ σε μαζική μορφή).Μην τσιμπάτε.Ετοιμοι για καβγά είστε αμέσως!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom