Νέα

Περί καπνιστών κλπ...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kinezokyprios
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 39K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Νέος Νόμος απαγόρευσης του καπνίσματος...

  • Υπέρ!

    Ψήφοι: 3 75,0%
  • Κατά...

    Ψήφοι: 1 25,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    4

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
  Και μπαφους πίνουν και ζαρια παιζουν και τα πάντα όλα αλλα τα κανουν ολα αυτα επειδη ΤΟΥΣ ΠΑΙΡΝΕΙ !!

  Αν αντι για τα μπουζουκια μιλαγαμε σημερα για τα ΣΧΟΛΕΙΑ κατι ΙΣΩΣ να γινοτανε !!!

  Τωρα ετσι οπως εχει γινει θα φευγεις απο το καφε ακαπνος και θα πηγαινεις στο σχολειο να παρεις τους βαθμους του παιδιου σου και θα καπνιζεις μισο πακετο στο κυλικειο του σχολειου!!! :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
Εδώ δεν μπορούν να κάνουν έλεγχο στα κινητά στο σχολείο (θεωρητικά και αυτά έχουν απαγορευθεί)...στο τσιγάρο θα κάνουν??
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
Εδώ δεν μπορούν να κάνουν έλεγχο στα κινητά στο σχολείο (θεωρητικά και αυτά έχουν απαγορευθεί)...στο τσιγάρο θα κάνουν??

  Αν δεν μαθεις σε εναν ανθρωπο να υπακουει στους κανονες στα 16 ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να τον μαθεις να υπακου στους κανονες στα 32 !!!

  και στην σκοπια απαγορευοταν το τσιγαρο αλλα καπνιζα, αν μου εριχναν 5 μερες φυλακη καε φορα που θα με επιαναν ΔΕΝ θα καπνιζα ή τουλαχιστον θα εκανα ΕΝΑ τσιγαρο και οχι ΔΕΚΑ !!!

  και επιετελους τα σχολεια πρεπει να γινουν μερη οπου θ μαθεις 5 χρησιμα πραγματα οπως πχ πειθαρχια κλπ !! ο f του χ (f(x)) ειναι αχρηστος για το 90% των μαθητων
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
  Αν δεν μαθεις σε εναν ανθρωπο να υπακουει στους κανονες στα 16 ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να τον μαθεις να υπακου στους κανονες στα 32 !!!

  και στην σκοπια απαγορευοταν το τσιγαρο αλλα καπνιζα, αν μου εριχναν 5 μερες φυλακη καε φορα που θα με επιαναν ΔΕΝ θα καπνιζα ή τουλαχιστον θα εκανα ΕΝΑ τσιγαρο και οχι ΔΕΚΑ !!!
Δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο!Η απαγόρευση στην σκοπιά είναι ψιλοπαράλογη εκτός από κάποιες σκοπιές που ήταν κεντρικές σε πύλες και διοικητήρια!Το να υπάρχει κάποιο μέτρο δεν σημαίνει ότι είνα εύκολο και να επιβληθεί!Τελικά καταλήγουμε κατά την γνώμη μου πάλι στην "οικογένεια" και αφού αυτή έχει ψιλοδιαλυθεί δεν μπορούμε να περιμένουμε και πολλά...
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
Δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο!Η απαγόρευση στην σκοπιά είναι ψιλοπαράλογη εκτός από κάποιες σκοπιές που ήταν κεντρικές σε πύλες και διοικητήρια!Το να υπάρχει κάποιο μέτρο δεν σημαίνει ότι είνα εύκολο και να επιβληθεί!Τελικά καταλήγουμε κατά την γνώμη μου πάλι στην "οικογένεια" και αφού αυτή έχει ψιλοδιαλυθεί δεν μπορούμε να περιμένουμε και πολλά...

  Παραλογο ειναι που φυλας σκοπια αλλα τεσπα !!

  η ουσια ειναι οτι πανε να εφαρμοσουν κατι ΣΩΣΤΟ με λαθος τροπο και μετα θα λενε οτι φταει ο μαλακας ο Ελληνας !!

  κλασσικο ελληνικο συστημα , σου αφηνουν μια ψευτοελευθερια σε ονομαζουν "χαβαλε" για να σε πηδανε μετα λεγοντας οτι ο Ελληνας ειναι ευεξαπτος φωνακλας και ανυπακουος
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366

Συνημμένα

  • Hair.jpg
    Hair.jpg
    53,5 KB · Εμφανίσεις: 17

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
  Αν δεν μαθεις σε εναν ανθρωπο να υπακουει στους κανονες στα 16 ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να τον μαθεις να υπακου στους κανονες στα 32 !!!

  και στην σκοπια απαγορευοταν το τσιγαρο αλλα καπνιζα, αν μου εριχναν 5 μερες φυλακη καε φορα που θα με επιαναν ΔΕΝ θα καπνιζα ή τουλαχιστον θα εκανα ΕΝΑ τσιγαρο και οχι ΔΕΚΑ !!!

  και επιετελους τα σχολεια πρεπει να γινουν μερη οπου θ μαθεις 5 χρησιμα πραγματα οπως πχ πειθαρχια κλπ !! ο f του χ (f(x)) ειναι αχρηστος για το 90% των μαθητων
τα είπες όλα.
:rockon: :rockon: :rockon:
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
και επιετελους τα σχολεια πρεπει να γινουν μερη οπου θ μαθεις 5 χρησιμα πραγματα οπως πχ πειθαρχια κλπ !! ο f του χ (f(x)) ειναι αχρηστος για το 90% των μαθητων
Οχι αλλο καρβουνο... Οχι "πειθαρχια", σεβασμο για τον αλλον πρεπει να τους μαθουν ανεξαρτητα απο τους κανονες και τους νομους...
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Ρε μάγκες - είστε εντελώς off, sorry. Μιλάτε για απαγορεύσεις κλπ ενώ το θέμα είναι καθαρά θέμα παιδείας.

Αν ο πατέρας δεν καπνίζει στο σπίτι και πολύ απλά πει - παιδί μου αυτό το πράγμα είναι ένας συνδυασμός δηλητηρίων που σκοτώνει για το οποίο μάλιστα θα πρέπει να πληρώνεις κι από πάνω :uglystupid: :headbang: :helpplea: - τότε μόνο έχουμε κάνει ένα βήμα προς τη σωστή κατύθυνση. Πάρε παιδί μου και πάνε στη Sheila Grant να δεις την υγειά σου γιατί μόλις ενημερώθηκα απο το bourdela.tv ότι έσκασε μύτη στην Ελλάδα πάλι.  :cheesy: :grin:

Δεν έχω παιδιά, αλλά εγώ αυτό θα τους έλεγα γιατί πολύ απλά αυτό είδα με το που μπήκα στις τουαλέτες στην 1η Γυμνασίου.

Όπως έχει πει και ο Κρεμαστινός, Παν Μέτρον Άριστον - εκτός από το τσιγάρο.

Για την αντιγραφή,
ένας πρώην καπνιστής
 

pismir

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2006
Μηνύματα
85
Like
7
Πόντοι
0
ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΟΥΝ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ?
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ...ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ''ΠΑΙΖΕΤΑΙ''!!

 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Απόλυτε, έχεις μείνει πίσω.
Τι ψήφισες στις Ευρωεκλογές?
Δεν είδες ποιά ένωση υποστήριζε το "Λευκό"?
τυπε μου εχεις δικιο
δεν το ηξερα
εχω να καταγγειλω την φιμωση του κομματος αυτο ωστε να μην ακουσουμε τις αποψεις τους και,παντως δεν ηξερα οτι υπηρχε καν :2funny:
ειχα αφοσιωθει στην καμπανια υπερ του αγγουρακη :2funny:
 

pismir

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2006
Μηνύματα
85
Like
7
Πόντοι
0
μαγκες εμαθα οτι σημερα το ρουφιανοτηλεφωνο το πηραν 2000 ατομα
οι υπαλληλοι ηταν λιγοι αφου ανα βαρδιες βγαινανε να κανουν τσιγαρο
επισης ο αβραμο ειπε οτι στα 3 τηλ θα υπαρχει δωρο μια κουκουλα
και στα 6 μια συλλογη απο ταινειες του ματσα :2funny:
Αλήτες Ρουφιάνοι Αντικαπνιστές
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
το 1142 το εβαλα στην ταχεια κληση στο κινητο μου απο σημερα... :knuppel:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Δικέ μου πού είναι ο αρχηγός; :huh:
Εσύ πήγες στη συνάθροιση;
peace-and-love-033.gif
ο ηγετης αγνοειται τυπε μου!
υπαρχουν φημες οτι δεν υπηρξε ποτε!
αλλοι λενε οτι ηταν θεοσταλτος
αλλοι οτι εχει διαφυγει στην κολομβια
αλλοι οτι ειναι μπλεγμενος στο σκανδαλο της ζιμενς
ακουστηκε ακομα οτι ηταν ελ!
το ονομα του εχει γινει πλεον μυθικο και σιγοτραγουδιεται στα χειλη πολλων
το πιο πιθανο ειναι να μην μαθουμε ποτε!
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.746
Πόντοι
5.035
το 1142 το εβαλα στην ταχεια κληση στο κινητο μου απο σημερα... :knuppel:

Άντε καλορίζικα. :dancing:

επισης ο αβραμο ειπε οτι στα 3 τηλ θα υπαρχει δωρο μια κουκουλα
και στα 6 μια συλλογη απο ταινειες του ματσα :2funny:

ο ηγετης αγνοειται τυπε μου!
υπαρχουν φημες οτι δεν υπηρξε ποτε!
αλλοι λενε οτι ηταν θεοσταλτος
αλλοι οτι εχει διαφυγει στην κολομβια
αλλοι οτι ειναι μπλεγμενος στο σκανδαλο της ζιμενς
ακουστηκε ακομα οτι ηταν ελ!
το ονομα του εχει γινει πλεον μυθικο και σιγοτραγουδιεται στα χειλη πολλων
το πιο πιθανο ειναι να μην μαθουμε ποτε!

Τύπε μην πάει το νου σου στο κακό. :'(
Είδα και τη γάτα του χτες στη συγκέντρωση άρα κι αυτός κάπου εκεί θα ήταν καλυμμένος από σύννεφο καπνού. :think:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom