Νέα

Περί καπνιστών κλπ...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kinezokyprios
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 39K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Νέος Νόμος απαγόρευσης του καπνίσματος...

  • Υπέρ!

    Ψήφοι: 3 75,0%
  • Κατά...

    Ψήφοι: 1 25,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    4

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
θα έχει και ασβέστη για τους άκαπνους? :2funny:
 

man27forsex

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.103
Κριτικές
18
Like
8
Πόντοι
2.945
Βλεπω απο τωρα τις νεες υπηρεσιες να αναγραφονται στα σαιτς των εσκορτς...
SBS (smoking before sex) +50
CAS (Smoking after sex)  +50
FTS (frenchkissing to a smoker) +50
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
θα έχει και ασβέστη για τους άκαπνους? :2funny:
θαχει τζουρες απο οζον τυπε μου
:2funny: :2funny:
και οποιος παρει το ρουφιανοτηλεφωνο θαχει δωρο απτον παμμεγιστο τυπο αρκανς μια κολομβιανη γραβατα
:2funny: :2funny:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Το αλκοόλ αποδεδειγμένα δημιουργεί και αυτό προβλήματα. ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ όχι μόνο υγείας αλλά δημιουργεί ατυχήματα, καταστρέφει οικογένειες και τα συναφή. Δεν βλέπω καμία κίνηση εναντίον του αλκοόλ. ΓΙΑΤΙ;;;;;;
Μήπως επειδή υπάρχουν μεγαλύτερα συμφέροντα;;;

Τι λε ρε καθυστερημένε;;;;

Καταλαβαίνεις τι λες;;;

Το αλκοόλ το πίνει ο καθένας με δική του ευθύνη.
Εμείς εδώ μιλάμε για το παθητικό κάπνισμα και τις βλάβες που προκαλεί.

Ξέρεις ποιά είναι η αναλογία;;;

Σαν να πίνω εγώ το ποτό μου και από τις αναθυμιάσεις να μεθάει και ο διπλανός.
Εεεεε, τότε θα είχες να έλεγες.

Δεν είναι: "ένας πίνει, δέκα μεθάνε". Το κατάλαβες ρε μπαγλαμά;;;;
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Τι λε ρε καθυστερημένε;;;;

Καταλαβαίνεις τι λες;;;

Το αλκοόλ το πίνει ο καθένας με δική του ευθύνη.
Εμείς εδώ μιλάμε για το παθητικό κάπνισμα και τις βλάβες που προκαλεί.

Ξέρεις ποιά είναι η αναλογία;;;

Σαν να πίνω εγώ το ποτό μου και από τις αναθυμιάσεις να μεθάει και ο διπλανός.
Εεεεε, τότε θα είχες να έλεγες.

Δεν είναι: "ένας πίνει, δέκα μεθάνε". Το κατάλαβες ρε μπαγλαμά;;;;
άμα δεν κατάλαβε και μετά από αυτό ρίξτο στον καρσιλαμά...
 
OP
OP
K

kinezokyprios

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2007
Μηνύματα
106
Like
0
Πόντοι
1
Τι λε ρε καθυστερημένε;;;;

Καταλαβαίνεις τι λες;;;




Το αλκοόλ το πίνει ο καθένας με δική του ευθύνη.
Εμείς εδώ μιλάμε για το παθητικό κάπνισμα και τις βλάβες που προκαλεί.

Ξέρεις ποιά είναι η αναλογία;;;

Σαν να πίνω εγώ το ποτό μου και από τις αναθυμιάσεις να μεθάει και ο διπλανός.
Εεεεε, τότε θα είχες να έλεγες.

Δεν είναι: "ένας πίνει, δέκα μεθάνε". Το κατάλαβες ρε μπαγλαμά;;;;

30 ΙΟΥΝΙΟΥ 20:00 ΣΥΝΤΑΓΜΑ !! ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΑΝΟΥΜΕ!!

ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΦΛΟΜΩΝΟΥΜΕ... ΖΗΤΑΜΕ ΔΙΚΑΙΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ!! ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΚΛΕΙΝΕΤΕ ΣΤΙΣ ΓΥΑΛΕΣ, ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΚΑΠΝΙΖΟΥΜΕ ΑΠΟ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ, ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΛΟ ΜΕ ΑΥΤΟ! ΑΠΛΑ ΒΓΑΙΝΕΤΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ!!
 
OP
OP
K

kinezokyprios

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2007
Μηνύματα
106
Like
0
Πόντοι
1
...ΚΑΠΝΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ...


...ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ...!!!



Κίνηση ενάντια στην αντικαπνιστική υστερία. Αντίσταση στην περιθωριοποίηση των καπνιστών και στην ποινικοποίηση της μαγικής ευχαρίστησης που μας προσφέρει το τσιγάρο!!


30 ΙΟΥΝΙΟΥ 20:00 ΣΥΝΤΑΓΜΑ
 
OP
OP
K

kinezokyprios

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2007
Μηνύματα
106
Like
0
Πόντοι
1
...Σεβόμασται αυτούς που δεν καπνίζουν και είναι δικαίωμα τους....Αλλά σεβασμός και στους καπνιστές..!!!!Όταν μας παίρνουν 3 ευρώ για τα τσιγάρα (ενώ η αξία τους είναι 50 λεπτά .!!)θα μας σέβονται...!!!'Αν η πολιτεία ''κόπτεται''για την υγεία μας ας κλείσει τις καπνοβιομηχανίες.....!!!Αλλά για να κάνεις κάτι τέτοιο θέλει @@.....!!

...ΓΙ'ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ....!!!!ΣΕ ΕΝΔΕΙΞΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ....!!!
...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΙΤΕΣ Β'ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ....!!!!ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ......!!!!ΟΤΑΝ ΓΙΝΟΥΜΕ ΙΣΟΤΙΜΟΙ ΣΕ ΟΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΥΡΩΠΑΙΟΥΣ ''ΦΙΛΟΥΣ''ΜΑΣ ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ Σ'ΑΥΤΟ.....!!!!ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ.....!!!!!!!!!


...ΚΑΠΝΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ:ΩΡΑ 20:00 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ......

ΑΘΗΝΑ-ΣΥΝΤΑΓΜΑ....

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΛΕΥΚΟΣ ΠΥΡΓΟΣ...

ΛΑΡΙΣΑ-ΠΛΑΤΕΙΑ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟΥ...

ΠΑΤΡΑ-ΛΙΜΑΝΙ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ-ΧΑΝΙΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ-ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ(ΚΕΝΤΡΙΚΕΣ ΠΛΑΤΕΙΕΣ...!!!)

...ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΕΝΤΡΙΚΕΣ ΠΛΑΤΕΙΕΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.....!!!!!!

...ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ...!!!!

...ΓΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΚΕΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΠΝΟΥΣ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ....!!!!

...ΖΗΤΩ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ....!!!

ΚΑΤΩ Η ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ....!!!!
 

geamoiri

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2009
Μηνύματα
78
Like
0
Πόντοι
0
Εσυ ρε μεγαλε που φωναζεις ηθελα μια ερωτηση να σου κανω ως πρωην καπνιστης πολλων χρονων προς καπνιστη........... τα μικρα παιδακια που τους κανεις κακο στη υγεια ειναι πολιτες 3ης κατηγοριας? Δεν εχουν δικαιωματα? Αντε γιατι εχετε μπερδεψει την Δημοκρατια με την Ιδεα του κανω οτι γουσταρω και αλλος δεν εχει δικαιωματα. Λοιπον φιλε μου σου ευχομαι αν εχεις παιδια και αν δεν εχεις οταν κανεις,  κανενα απο αυτα να μην παθει κατι. Και καποια στιγμη να βαλεις μυαλλο οπως πολλοι βαλαμε και να κοψεις το καπνισμα. Αν δε σου αρεσσει που τα τσιγαρα εχουν 3 πανε παρτα απο εξω που εχουν 5 και 6 και 7 και τα παραπονα σου στις καπνοβιομηχανιες εσυ εισαι καταναλωτης οχι το κρατος. Το κρατος προστατευει εμας απο Αγροικους Χωρικους σαν και σενα ....... Στην υγεια σου Μορτη (αν και δε το βλεπω αν συνεχισεις το Λα φουμεντε)
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
...Σεβόμασται αυτούς που δεν καπνίζουν και είναι δικαίωμα τους....Αλλά σεβασμός και στους καπνιστές..!!!!Όταν μας παίρνουν 3 ευρώ για τα τσιγάρα (ενώ η αξία τους είναι 50 λεπτά .!!)θα μας σέβονται...!!!'Αν η πολιτεία ''κόπτεται''για την υγεία μας ας κλείσει τις καπνοβιομηχανίες.....!!!Αλλά για να κάνεις κάτι τέτοιο θέλει @@.....!!

...ΓΙ'ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ....!!!!ΣΕ ΕΝΔΕΙΞΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ....!!!
...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΙΤΕΣ Β'ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ....!!!!ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ......!!!!ΟΤΑΝ ΓΙΝΟΥΜΕ ΙΣΟΤΙΜΟΙ ΣΕ ΟΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΥΡΩΠΑΙΟΥΣ ''ΦΙΛΟΥΣ''ΜΑΣ ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ Σ'ΑΥΤΟ.....!!!!ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ.....!!!!!!!!!


...ΚΑΠΝΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ:ΩΡΑ 20:00 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ......

ΑΘΗΝΑ-ΣΥΝΤΑΓΜΑ....

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΛΕΥΚΟΣ ΠΥΡΓΟΣ...

ΛΑΡΙΣΑ-ΠΛΑΤΕΙΑ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟΥ...

ΠΑΤΡΑ-ΛΙΜΑΝΙ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ-ΧΑΝΙΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ-ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ(ΚΕΝΤΡΙΚΕΣ ΠΛΑΤΕΙΕΣ...!!!)

...ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΕΝΤΡΙΚΕΣ ΠΛΑΤΕΙΕΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.....!!!!!!

...ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ...!!!!

...ΓΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΚΕΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΠΝΟΥΣ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ....!!!!

...ΖΗΤΩ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ....!!!

ΚΑΤΩ Η ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ....!!!!
Ποιο τσιγαρο ρε???Ψυχιατρικη βοηθεια θελει αυτος....Εκτος αν εχει ποσοστα στη μαλμπορο,αλλιως τετοια θερμη δεν εξηγειται... :2funny: :pipa3: :2funny: :2funny: :uglystupid:
 

alohaaaaaa

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
1.250
Κριτικές
7
Like
9
Πόντοι
16
καπνιζω 18 χρονια..εχω μαυρισει...ειναι δικαιωμα το να καπνιζει καποιος,ειναι ομως και δικαιωμα να μην μυριζει ο αλλος την μποχα!
ενας νοημων αν8ρωπος πρεπει απο μονος του να καταλαβαινει οτι οι αλλοι δεν του φταινε σε τιποτα...εγω μενω μονος,κι ομως βγαινω στο μπαλκονι να καπνισω απλα γιατι σαν καπνιστης 2 πακετων τη μερα δε 8ελω το σπιτι μου να βρωμαει τσιγαριλα...ειναι 8εμα συνειδησης πλεον...η κα8ε αντιδραση απο ψευτομαγγες οτι και καλα "8α κανω οτι 8ελω οπου και οποτε 8ελω"ειναι για τον πουτσο... ο σεβασμος προυπο8ετει δικαιωμα και αντιστροφα...αυτα!

Η τοποθετηση σου σου ειναι πολυ σωστη φιλε...
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
 Στα μπουρδελα τι θα γινει με το τσιγαρο???

 Μια καλη ιδεα ειναι να επιτρεπετει μονο ΕΝΑ ΜΕΤΑ την πραξη  :dancing: :dancing:

 Στα σοβαρα μας τα επρηξαν με την απαγορευση, απο εδω το πανε απο εκει το πανε και δεν θα γινει τιποτα !!! Ας το απαγορευσουν πρωτα στα σχολεια και μετα ας ασχοληθουνε με τα μπουζουκια και τα στριπτιζαδικα !!!

  λες και δεν ειχαμε αλλα εγνοια  απο το αν θα επιτρεπεται το καπνισμα στα μπουζουκια!! Μωρε ας ειχαμε λεφτα για μπουζουκια και ας το εκανανα τεκε το μαγαζι!!!

 τελος να απογορευτει στις παραλίες και γενικα σε χωρους που συχναζουν ανηλικα !!!

edit Επειδη πιο πανω καποιος λεεει για το καπνισμα στο σπίτι !!!  Εχει απόλυτο δικιο , καπνισμα στο μπαλκονι για να μην εισαι μονιμα στον τεκε και επισης ΑΔΕΙΑΣΜΑ και πλυσιμο τασακιων γιατι βρωμανε σαν διαολος ολο το βραδυ!!!
 

alohaaaaaa

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
1.250
Κριτικές
7
Like
9
Πόντοι
16
καλησπέρα φιλαράκο μπορείς να μου θυμίσεις σε ποιό τετραψήφιο νουμεράκι θα παιρνεις να καταδίδεις, τους περαστικούς, τους φιλους, τις γκομενες, τον αδερφο σου τον πατερα σου και όλους αυτούς που απο ηδονή θα ρουφιανέψεις; συγνώμη και πάλι αλλα το εχω ξεχασειτο νουμερο, υστερικε φασιστα!

Eιμαι φασιστας επειδη δεν γουσταρω να μυριζω το κωλοτσιγαρο σου?Μαθε να σεβεσαι τον συνανθρωπο σου εαν θες να εισαι ζωο τοτε μεινε....
Εχεις επιλεξει να κανεις αυτο το πραγμα λαμβανοντας υποψιν σου τις συνεπειες(αν και το 90% των καπνιστων ποτε δεν το σκεφτεσαι...μονο οταν κατσει η στραβη τοτε τον παιρνουν τα ζουμια και το αγχος)
Δεν ειναι θεμα ρουφιανιας αλλα τοσο μυαλο εχεις τοσα λες

Αλλα και για να δεις ποσο αφελης εισαι το παραδεχεσαι και μονος σου οτι πληρωνεις πολλα χρηματα για τον θανατο σου και χρονο με τον χρονο θα ακριβαινει...Δυστυχως ειναι τοσο μπουρδελο αυτη η χωρα που τους μη καπνιστες δεν προκειται να τους σεβαστουν...βλεπεις ειναι πολλα τα λεφτα που κερδιζει
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Ρε δεν κοβετε τισ μαλακιες λεω εγω, και να πατε να γαμησετε αντι να ασχοληστε με το τσιγαρο. Τα μετρα θα περασουν θελετε δεν θελετε. Θυμηθητε με σε κανενα χρονο.
(Επαναλαμβανω οτι παω 2 πακετα την ημερα)
 

gepanpatra

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2006
Μηνύματα
19
Like
0
Πόντοι
0
Δεν με ενοχλεί ότι μου γαμάνε την υγεία μου ως παθητικό καπνιστή και ίσα ίσα που ανησυχώ και εγώ πως θα δημιουργηθεί μια κατάσταση με τους χώρους κτλπ στα μαγαζιά. ΑΥτό που με πειράζει και με βγάζει από τα ρούχα μου είναι το θράσος των καπνιστών. Είναι σαν να είναι μια ομάδα ανθρώπων που τους αρέσει να έχουν όπλα πάνω τους, πυροβολούν τον εαυτό τους και όταν συναντιούνται πυροβολούνται μεταξύ τους και φυσικά όταν είναι σε κλειστούς χώρους τα "σκάγια" πέρνουν και εμάς τους υπόλοιπους. Τώρα που τους λέμε ότι μπορούν να συνεχίσουν το παιχνίδι τους έξω ώστε να μην βλάπτουν και εμάς, μας βρίζουν μας λένε ρατσιστές και μας βγαίνουν και από πάνω. ΕΕΕΕΕΕ αυτό είναι θράσος και παραπαεί, παει πολύ!!!!!!!! ΈΛεος να μου προκαλείται εμένα πρόβλημα στην υγεία μου επείδη του διπλανού μου του αρέσει να παίζει με τη δική του, εμένα δεν μου αρέσει ρε φιλε και να πας να παίξεις έξω όσο θες.
Και κάποιος πιο πάνω αναφέρθηκε πως θέλει να γίνει σαν τους ευρωπαίους συναδέλφους του? Λοιπόν ας κάνει κανένα ταξιδάκι να ανοίξουν τα μάτια του, πέρα ότι έχουν εφαρμοσθεί τα μέτρα να τον πληροφορήσουμε λοιπόν πως τα πακέτα στο εξωτερικό είναι πανάκριβα και όσοι φίλοι μου σπουδάζουν έξω εφοδιάζονται από εδώ άρα δεν βλεπω γιατί να διαμαρτύρεται για τα 3 ευρώ το πακέτο στην Ελλάδα.
Τέλος τις καπνοβιομηχανίες δεν μπορούν να τις κλείσουν ή να τις περιορίσουν οι ισχυροί, οι υπερδυνάμεις λόγω των τεράστιων οικονομικών συμφερόντων και θέλεις να τις κλείσει η Ελλαδίτσα???? 
Ειλικρινά είμαστε πολύ "μικροί" σαν άνθρωποι εμείς οι Έλληνες τελικά, από τον τρόπο σκέψης έως τον τρόπο δράσης, δυστυχώς......................
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom