Νέα

Περί δημοσίων υπαλλήλων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mabillon
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 145K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

να καταργηθει η μονιμοτητα στο δημοσιο?τι λετε?

  • τωρα αμεσωσ!οθστ να απολιονται οι αχρηστοι τεμπελιδεσ!

    Ψήφοι: 214 74,8%
  • οχι ποτε!να ριζωσοθν

    Ψήφοι: 72 25,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    286

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.154
Κριτικές
14
Like
4.390
Πόντοι
3.715
δημοκρατια εχουμε οχι κουμουνισμοφασισμο

εσύ που ζείς εκφραστικέ;;;;;;
Σε τι είδους δημοκρατία ζεις μπορείς να αναλύσεις ολίγον;
(Πως την αντιλαμβάνεσαι δηλαδή, μην μπλέξουμε κιόλας)
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.473
Κριτικές
7
Like
3.195
Πόντοι
786
Οταν τους ειπε οτι ειναι πολλα οι εφοριακοι του ειπαν οτι υπαρχουν και αλλοι απο πισω. Σκέψου να παίρνουν χρήματα κάποιοι στο όνομα σου, που είναι και το πιθανότερο στην περίπτωση που περιγράφεις. Επαναλαμβάνω 10.000 είναι λίγα. Αληθευει οτι για να παρεις αυτη την θεση στο δημοσιο πρεπει να λαδωσεις το συστημα 300000 ευρω. Μίλα συγκεκριμένα ποια θέση εννοείς. Α και του ειπαν οτι σε κανα 2 χρονακια θα εχει ξανα επισκεψη! Εννοείται και θα ξαναπληρώσει αν: 1. είναι παραβάτης,  2. ανόητος. Αν ειναι ετσι τους δικαιολογω πως θα κανουν αποσβεση τα παιδια  :grin:
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.473
Κριτικές
7
Like
3.195
Πόντοι
786
Κάτι δεν πήγε καλά στην απάντηση μου, αλλά καταλαβαίνεις το νόημα...
 

Επισκέπτης
το κράτος θα μας πάρει σπίτια, χωράφια και σώβρακα για να μπορέσει να πληρώσει τους πολύ καλά αμοιβόμενους και υπεραριθμούς δημοσιούς υπάλλήλους και να μην φαλιρίσει τελικά.

Μπορεί να μην φτάσουν αυτά.
Μπορεί να μας ζητήσουν στο τέλος , όσοι έχουμε γυναίκες/κόρες γαμήσιμες , να τις βγάλουμε στο κλαρί , για να μπορέσουν τα κρατικοδίαιτα golden boys να διατηρήσουν τα προνόμιά τους.
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Όταν βλέπω τους μεν (Ιδ.) να κατηγορούν τους δε (δημ.) ότι τεμπελιάζουν, αλλά την ίδια ώρα οι μεν να αυνανίζονται για οχτάωρα στο σάιτ, μου έρχεται να πεθάνω στο γέλιο  :2funny:
 

Επισκέπτης
Όταν βλέπω τους μεν (Ιδ.) να κατηγορούν τους δε (δημ.) ότι τεμπελιάζουν, αλλά την ίδια ώρα οι μεν να αυνανίζονται για οχτάωρα στο σάιτ, μου έρχεται να πεθάνω στο γέλιο  :2funny:

:rockon:
ξερεις γιατι μου την δινουν ρε οι γαμιοληδες οι  ιδιωτικουρες?Γιατι κλαιγονται σαν τις κακογαμημενες ελεινιδες απο φθονο και μονο που δεν ειναι οι ιδιοι δημοσιοι υπαλληλοι και οχι επειδη νοιαζονται στα αληθεια για τον κρατικο προυπολογισμο κτλ.
:jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
 

ekfrastikos

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2008
Μηνύματα
126
Like
0
Πόντοι
1
αρε χαραμοφαιδες και κηφινες της κοινωνιας η χρεωκοπια ερχετε να δω τι θα κανετε
 

Επισκέπτης
Έχεις καταλάβει ελπίζω το παράδοξο το οποιο εκπροσωπείς. Μη συνεχίζεις τις προκλητικές δηλώσεις.

Ακομα πιο παραδοξο (και σιχαμενο γλοιωδης) ειναι και η ιδιωτικουρα που φθονει το δημοσιο υπαλληλικη και βγαζει την χολη του απεναντι σε αυτο οχι προφανως γιατι ενδιαφερεται για το ΑΕΠ της χωρας κτλ αλλα γιατι θα ηθελε να ειναι στην θεση του δημοσιου υπαλληλου.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Ακομα πιο παραδοξο (και σιχαμενο γλοιωδης) ειναι και η ιδιωτικουρα που φθονει το δημοσιο υπαλληλικη και βγαζει την χολη του απεναντι σε αυτο οχι προφανως γιατι ενδιαφερεται για το ΑΕΠ της χωρας κτλ αλλα γιατι θα ηθελε να ειναι στην θεση του δημοσιου υπαλληλου.

Καλά μη χρησιμοποιείς λέξεις όπως φθόνος γιατί μάλλον κολακεύεις τον εαυτό σου

Και ήθελα να σε ρωτήσω πως εσύ ένας ακροδεξιός, έχεις βολευτεί σε μια θεσούλα του Δημοσιου η οποια είναι αριστερής φιλοσοφίας
 

Επισκέπτης
Καλά μη χρησιμοποιείς λέξεις όπως φθόνος γιατί μάλλον κολακεύεις τον εαυτό σου

Και ήθελα να σε ρωτήσω πως εσύ ένας ακροδεξιός, έχεις βολευτεί σε μια θεσούλα του Δημοσιου η οποια είναι αριστερής φιλοσοφίας

εγω?με ξερεις καθολου και ξερεις αν φθονω και τι? :uglystupid:

Και γιατι ακροδεξιος?Επειδη μου αρεσει να κραζω κατι καμενες αριστερατζες φορτωμενες ακομα με τα κομπλεξ του εμφυλιου?Η επειδη δεν λεω να στηνουμε κωλο στην καθε τουρκια?
Συνεχισε να πιστευεις οτι εχω βολευτει σε μια θεση του δημοσιου και μαλιστα αριστερης φιλοσοφιας :2funny:
 

Επισκέπτης
Το δημόσιο είναι κάτι καλό...
Ο ιδιωτικός τομέας είναι κι αυτός κάτι καλό...
Ειρήνη, φίλοι μου...

Στην Ελλαδα εχεις μια δικη σου δουλιτσα η μπαινεις δημοσιο (αν εχεις και τα δυο ακομα καλυτερα)
Τα αλλα ειναι μαλακιες.
Λιγες οι καλες θεσεις στον ιδιωτικο τομεα στην Ελλαδα και αλιμονο στον κακομοιρη που ειναι εγκλωβισμενος στο ιδιωτικο.
Να μην λεμε μαλακιες ομως.Να λεμε τα πραγματα  με το ονομα τους.Ο μεσος Ελληνας θελει το δημοσιο και καλα κανει γιατι εχει καταλαβει οτι ο ιδιωτικος τομεας ειναι σκλαβια και συνηθως κακοπληρωμενη.
Οποτε η πας εξω η κοιτας εδω ελλαδα αν μεινεις πως μπορεις να βρεις μια θεσουλα στο δημοσιο και παραλληλα να χεις και κατι δικο σου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom