Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.218
Like
4
Πόντοι
166
Το εάν είμαι άσχετος η όχι είναι υποκειμενικό και σίγουρα δεν θα με κρίνεις εσυ που δεν μας λες τι δουλεια κάνεις.ΕΣΥ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙΣ??ΕΓΩ θα ρουφήξω το αυγουλάκη μου όπως εσύ ρουφάς το καυλί μου και όχι μονο.
ωχ...αρχισαμε τα υποκειμενικα κριτηρια....
αστο καταλαβα....αυτοπροσδιοριστηκες και συ κατασκευαστης....


εγω μεχρι περισυ καθαριζα τζαμια στα φαναρια, απο φετος ομως κανω εγχειρησεις ανοικτης καρδιας! Εχει καλα λεφτα, καντο και συ, δεν ειναι τιποτα...
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
31
Like
393
Πόντοι
3.115
ωχ...αρχισαμε τα υποκειμενικα κριτηρια....
αστο καταλαβα....αυτοπροσδιοριστηκες και συ κατασκευαστης....


εγω μεχρι περισυ καθαριζα τζαμια στα φαναρια, απο φετος ομως κανω εγχειρησεις ανοικτης καρδιας! Εχει καλα λεφτα, καντο και συ, δεν ειναι τιποτα...
χαχαχα να μας πεις και εμας πως εφτιαξες σπίτι με προυποθέσης κατασκευης 20 ετών μπροστά χαχαχα.Πες στην μαμα σου άκυρω για αυριο με κουρασε η κορη της. Απο δευτέρα
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
31
Like
393
Πόντοι
3.115
memosan ακόμα ψάχνεις το ιστορικό για να δεις τι θα μου πεις η έβαλες μυαλο?Τελικά δεν θα μας πεις για το πως έχτισες το σπιτι το 1992 με προδιαγραφές 2010?????
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Κάτι παπάρια σαν τον memosan και τον axaxouxa τους προτείνω να γραφτούν και σε κανενα forum όπως της mercedes,των super-market και των τραπεζών να ουρλίαζουν εκεί να ρίξουν τις τιμές να ζαλήσουν και εκείνων τα παπάρια μηπως αλλάξει κάτι αλλά δεν το κόβω γιατι και για αυτό άχρηστει ειναι όπως και στην ζωή τους και το μόνο που ξερουν και εμαθαν στην ζωη τους ειναι να ειρωνευονται και να ζηλεύουν αυτους που είναι καλύτερη απο αυτούς


Ενω εσυ..............


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

μας εχεις ζαλισει τα @@ με μαλακιες και μαγκια κλανια
και κωλο φινιστρινι


ΑΝΤΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ  ΠΡΩΤΑ .....


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

sousami

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2009
Μηνύματα
6
Κριτικές
25
Like
0
Πόντοι
10
Επειδή τυχαίνει να γνωρίζω τα του κλάδου, και αφού διάβασα όλες αυτές τις υπέροχες βωμολοχίες, πάρε και μια σοβαρή απάντηση:
  Βεβαίως και θα κάνεις παζάρι στον κατασκευαστή!!! Εννοείται!
Να ξέρεις ότι σε κάθε πολυκατοικία που χτίζει, με 4 οροφοδιαμερίσματα λόγου χάρη, έχει κέρδος το 1, αν δεν είναι δικό του το οικόπεδο και το πάρει αντιπαροχή. Αν αγοράσει και το οικόπεδο; Τότε τα κέρδη μεγιστοποιούνται ανάλογα και την κατασκευή που κάνει, στο 1,5 με 2 σκάρτα.
Το μεγάλο κόλπο έρχεται όταν το οικόπεδο έχει προέλθει στην κατοχή του από διαλυτική αίρεση, οπότε αν κάνει και φτηνή κατασκευή (και σήμερα με την κρίση τα μεροκάματα έχουν πέσει στο 50%, και τα υλικά για τιμές κατασκευαστή έχουν μειωθεί κατά 10% περίπου σε πραγματικές τιμές) τότε τα περιθώριά του είναι μεγάλα.
  Μάθε λοιπόν πρώτα πως ήρθε στην κατοχή του το οικόπεδο, και μετά πράξε κατά συνείδηση... Να ξέρεις ότι οι κατασκευαστές διαμερισμάτων είναι τα χειρότερα λαμόγια... Σου γράφει ένας πολύ σχετικός με το επάγγελμα...
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.658
Like
528
Πόντοι
36
Επειδή τυχαίνει να γνωρίζω τα του κλάδου, ...

Να ξέρεις ότι οι κατασκευαστές διαμερισμάτων είναι τα χειρότερα λαμόγια... Σου γράφει ένας πολύ σχετικός με το επάγγελμα...

οχι δηλαδη πες μας ΤΙ ΛΑΜΟΓΙΕΣ εχουν κανει οι εργολαβοι!!!!
σε προκαλω να απαντησεις στον τομκατ και τον στρ1977, που ρωταγανε με εκπληξη(!)
αυτο ακριβως, καποια ποστς πιο πανω!!!
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
Επειδή τυχαίνει να γνωρίζω τα του κλάδου, και αφού διάβασα όλες αυτές τις υπέροχες βωμολοχίες, πάρε και μια σοβαρή απάντηση:
  Βεβαίως και θα κάνεις παζάρι στον κατασκευαστή!!! Εννοείται!
Να ξέρεις ότι σε κάθε πολυκατοικία που χτίζει, με 4 οροφοδιαμερίσματα λόγου χάρη, έχει κέρδος το 1, αν δεν είναι δικό του το οικόπεδο και το πάρει αντιπαροχή. Αν αγοράσει και το οικόπεδο; Τότε τα κέρδη μεγιστοποιούνται ανάλογα και την κατασκευή που κάνει, στο 1,5 με 2 σκάρτα.
Το μεγάλο κόλπο έρχεται όταν το οικόπεδο έχει προέλθει στην κατοχή του από διαλυτική αίρεση, οπότε αν κάνει και φτηνή κατασκευή (και σήμερα με την κρίση τα μεροκάματα έχουν πέσει στο 50%, και τα υλικά για τιμές κατασκευαστή έχουν μειωθεί κατά 10% περίπου σε πραγματικές τιμές) τότε τα περιθώριά του είναι μεγάλα.
  Μάθε λοιπόν πρώτα πως ήρθε στην κατοχή του το οικόπεδο, και μετά πράξε κατά συνείδηση... Να ξέρεις ότι οι κατασκευαστές διαμερισμάτων είναι τα χειρότερα λαμόγια... Σου γράφει ένας πολύ σχετικός με το επάγγελμα...
καλως ηρθες στο εποικοδομητικο μας διαλογο
τι ειναι διαλυτικη αιρεση;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
οχι δηλαδη πες μας ΤΙ ΛΑΜΟΓΙΕΣ εχουν κανει οι εργολαβοι!!!!
σε προκαλω να απαντησεις στον τομκατ και τον στρ1977, που ρωταγανε με εκπληξη(!)
αυτο ακριβως, καποια ποστς πιο πανω!!!

να σου πω μία.
συγγενής πρώτου βαθμού ψάχνει για αγορά οροφοδιαμερίσματος.
Ο υιός οικογενειακού φίλου (μέχρι λύκειο) κάνει χρόνια τον κατασκευαστή....
από δω απο κει το σπίτι βρίσκεται σε ακριβή περιοχή συμφωνάνε στην τιμή περί τα 600 χιλιάρια και λόγω οικογενειακής σχέσης η μια θέση γκαράζ δώρο.

Ο συγγενής έχει ταυτόχρονα βάλει και πολύ κολλητό μεσίτη να ψάχνει διαμέρισμα.......
Ο συγγενής μετά απο περίπου 15 μέρες πάει με το φίλο να δει το διαμέρισμα.
Ολως τυχαίως είναι το ίδιο.
Ρωτάει τιμή.
απάντηση 580 χιλιάρια (ο μεσίτης λόγω φιλίας δεν ζήτησε νταβατζιλίκι).
Εξαλλος ο συγγενής γυρίζει και παίρνει τηλέφωνο τον πατέρα του οικογενειακού φίλου......
μετά από μερική ώρα παίρνει ο υιός και απαντά:
εκανε λάθος ο υπάλληλός μου στο γραφείο όταν πήγε με τον μεσίτη.

Μετάφραση.
Είμαι μέγας σκατόψυχος όπως και όλο το σινάφι που ασχολείται εν Ελλάδι με τις κατασκευές.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
καλως ηρθες στο εποικοδομητικο μας διαλογο
τι ειναι διαλυτικη αιρεση;

Την ίδια απορία έχω και εγώ...Ή για την ακρίβεια, δεν ξέρω με ποια έννοια τη χρησιμοποιεί ο σουσάμης.
Διότι η διαλυτική αίρεση δεν είναι ακριβώς τρόπος κτήσης κυριότητας...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
να σου πω μία.
συγγενής πρώτου βαθμού ψάχνει για αγορά οροφοδιαμερίσματος.
Ο υιός οικογενειακού φίλου (μέχρι λύκειο) κάνει χρόνια τον κατασκευαστή....
από δω απο κει το σπίτι βρίσκεται σε ακριβή περιοχή συμφωνάνε στην τιμή περί τα 600 χιλιάρια και λόγω οικογενειακής σχέσης η μια θέση γκαράζ δώρο.

Ο συγγενής έχει ταυτόχρονα βάλει και πολύ κολλητό μεσίτη να ψάχνει διαμέρισμα.......
Ο συγγενής μετά απο περίπου 15 μέρες πάει με το φίλο να δει το διαμέρισμα.
Ολως τυχαίως είναι το ίδιο.
Ρωτάει τιμή.
απάντηση 580 χιλιάρια (ο μεσίτης λόγω φιλίας δεν ζήτησε νταβατζιλίκι).
Εξαλλος ο συγγενής γυρίζει και παίρνει τηλέφωνο τον πατέρα του οικογενειακού φίλου......
μετά από μερική ώρα παίρνει ο υιός και απαντά:
εκανε λάθος ο υπάλληλός μου στο γραφείο όταν πήγε με τον μεσίτη.

Μετάφραση.
Είμαι μέγας σκατόψυχος όπως και όλο το σινάφι που ασχολείται εν Ελλάδι με τις κατασκευές.

Ερώτηση: Στο πακέτο του μεσίτη (που ο μεσος εργολάβος είναι μητέρα τερέζα μπροστά στο μέσο μεσίτη αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία) συμπεριλαμβανόταν και η θέση στάθμευσης που έκανε δώρο ο κατασκευαστής;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Ερώτηση: Στο πακέτο του μεσίτη (που ο μεσος εργολάβος είναι μητέρα τερέζα μπροστά στο μέσο μεσίτη αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία) συμπεριλαμβανόταν και η θέση στάθμευσης που έκανε δώρο ο κατασκευαστής;

ναι δεν το διευκρίνισα.
σωστός...
υπολογίσαμε ότι και καλά η φιλική τιμή θα είχε πλέον 50 χιλιάρια από αυτή που προτάθηκε στο μεσίτη....
και θα ήταν ο συγγενής και υποχρεωμένος για την δεύτερη θέση στάθμευσης που ήταν δώρο....
ααααααααααααααχαχχαχαχαχαχαχαχαχα

πουστράκια.....

Υ.Γ.
είναι πραγματικά γελοίο να βλέπεις αυτά τα καραγκιοζάκια να παίζουν με τα χιλιάρια λες και είναι κατοστάρικα.......
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Υ.Γ.
είναι πραγματικά γελοίο να βλέπεις αυτά τα καραγκιοζάκια να παίζουν με τα χιλιάρια λες και είναι κατοστάρικα.......

Ξέρεις καλά ότι τα χιλιάρικα και τα κατοστάρικά είναι υποκειμενικό μέγεθος...
Για άλλον τα € 500 είναι μισθός, για άλλον ο μέσος λογαριασμός του σε κωλάδικο...

Από εκεί και πέρα το περιστατικό που παραθέτεις είναι ενδεικτικό της έλλειψης επαγγελματισμού σε όλους τους κλάδους επαγγέλματιών στην Ελλάδα...
Όλοι κοιτάνε να κανουν την αρπαχτή και δεν γαμιέται αν αύριο μείνουν από πελάτες...
Βέβαια, μάλλον ξέρουν τί κάνουν διότι απευθύνονται στους πιο ανόητους καταναλωτές από τοτε που οι ιθαγενείς αντάλλασσαν τη γη τους με καθρεφτάκια και χάνδρες...
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Ευτυχως που υπαρχει ευσυνηδησια απο την πλευρα των μοντ
και εσβησαν ολα τα προσβλητικα ποστ

Τωρα μπορω να πω οτι υπαρχει διαλογος εποικοδομητικος και απο
τις δυο πλευρες

να επιστησω την προσοχη στους μοντ να επεμβαινουν αμεσα οταν καποιοι παρεκτρεπονται και βριζουν μαναδες και σογια που
δεν φταινε σε τιποτα.....

Με αποτελεσμα να παρεκτρεπομαστε κι εμεις απαντωντας καταλληλα



ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΥΣ ΜΟΝΤ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΤΩΝ ΧΥΔΑΙΩΝ ΠΟΣΤ

Απο μερους μου κατι που δεν συναδει με την κοινωνικη ευαισθησια και μορφωση μου

Αλλα ειπαμε..... ανθρωπος ειμαι και δεν μπορω την αδικια σε αυτον τον βαθμο και ορισμενα πραγματα μου καθονται πολυ ασχημα
και απανταω .......


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.184
Like
53
Πόντοι
366
όπου παίζουν αξιόλογα φράγκα, οι συγγενείς είναι οι χειρότεροι (μαντράδες, κατασκευαστές κτλ). Βρίσκεσαι υποχρεωμένος για ένα μάτσο ραπανάκια στη καλύτερη, δε μπορείς να μπινελικώσεις όπως θακανες με ένα ξένο.

υ.γ. μπινελικώνεστε σα ζώα άνευ λόγου. Οι μεν για να υποστηρίξουν ένα κλάδο που κατά γενική ομολογία έχει λαμόγια και αλεξιπτωτιστές. Αν ΕΣΥ διαφέρεις (κατα τη γνώμη σου), δε καθαγιάζει τη πλειοψηφία. Αφού το ξέρεις μη γίνεσαι μαλάκας  :jerking:.
Οι δε να το παίξουν ξερόλες επί παντός επιστητού, ακόμα και στα πιο τεχνικά ζητήματα. Όλα τα μάθατε πια, κοκόνες μου εσείς, ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ μου παντογνώστες  :jerking:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.184
Like
53
Πόντοι
366
Ευτυχως που υπαρχει ευσυνηδησια απο την πλευρα των μοντ
και εσβησαν ολα τα προσβλητικα ποστ

Τωρα μπορω να πω οτι υπαρχει διαλογος εποικοδομητικος και απο
τις δυο πλευρες

να επιστησω την προσοχη στους μοντ να επεμβαινουν αμεσα οταν καποιοι παρεκτρεπονται και βριζουν μαναδες και σογια που
δεν φταινε σε τιποτα.....

Με αποτελεσμα να παρεκτρεπομαστε κι εμεις απαντωντας καταλληλα



ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΥΣ ΜΟΝΤ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΤΩΝ ΧΥΔΑΙΩΝ ΠΟΣΤ

Απο μερους μου κατι που δεν συναδει με την κοινωνικη ευαισθησια και μορφωση μου

Αλλα ειπαμε..... ανθρωπος ειμαι και δεν μπορω την αδικια σε αυτον τον βαθμο και ορισμενα πραγματα μου καθονται πολυ ασχημα
και απανταω .......


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

μα τη παναγία κάποτε θα κάνω εμετό με σένα ρε δουλικό  :S
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
όπου παίζουν αξιόλογα φράγκα, οι συγγενείς είναι οι χειρότεροι (μαντράδες, κατασκευαστές κτλ). Βρίσκεσαι υποχρεωμένος για ένα μάτσο ραπανάκια στη καλύτερη, δε μπορείς να μπινελικώσεις όπως θακανες με ένα ξένο.

υ.γ. μπινελικώνεστε σα ζώα άνευ λόγου. Οι μεν για να υποστηρίξουν ένα κλάδο που κατά γενική ομολογία έχει λαμόγια και αλεξιπτωτιστές. Αν ΕΣΥ διαφέρεις (κατα τη γνώμη σου), δε καθαγιάζει τη πλειοψηφία. Αφού το ξέρεις μη γίνεσαι μαλάκας  :jerking:.
Οι δε να το παίξουν ξερόλες επί παντός επιστητού, ακόμα και στα πιο τεχνικά ζητήματα. Όλα τα μάθατε πια, κοκόνες μου εσείς, ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ μου παντογνώστες  :jerking:

Επιτελους μια φορα που ΣΥΜΦΩΝΩ μαζι σου ....

ΑΜΗΝ ......


Ειδικα οι συγγενεις .... μου γυριζουν τα αντερα για δαυτους ...

+1...................
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.218
Like
4
Πόντοι
166
Ξέρεις καλά ότι τα χιλιάρικα και τα κατοστάρικά είναι υποκειμενικό μέγεθος...
Για άλλον τα € 500 είναι μισθός, για άλλον ο μέσος λογαριασμός του σε κωλάδικο...

Από εκεί και πέρα το περιστατικό που παραθέτεις είναι ενδεικτικό της έλλειψης επαγγελματισμού σε όλους τους κλάδους επαγγέλματιών στην Ελλάδα...
Όλοι κοιτάνε να κανουν την αρπαχτή και δεν γαμιέται αν αύριο μείνουν από πελάτες...
Βέβαια, μάλλον ξέρουν τί κάνουν διότι απευθύνονται στους πιο ανόητους καταναλωτές από τοτε που οι ιθαγενείς αντάλλασσαν τη γη τους με καθρεφτάκια και χάνδρες...
επισης χαρακτηριστικη ειναι η συμπεριφορα "κατασκευαστων" οπως ο apoc, πρωην πορτιερης, πρωην μισθωτος που κλαψομουνιαζε ακομκη και εδω οτι οι ...τανες ειναι ακριβες και οτι δεν το φτανουν τα λεφτα και ο οποιος εν μια νυκτι εγινε κατασκευαστης,εφιαξε 2-3 οικοδομες "φερετρα", λαδωσε το αντερακι του και τωρα μας το παιζει τζαμπα μαγκας με υβρεις και γαμωμανες γιατι του χαλαμε τη σουπα της κοροϊδιας που ειχε στησει...
η απολυτη εφαρμογη της παροιμιας "εκανε και η μυγα κωλο και εχεσε τον κοσμο ολο"....

Αυτους τους κατασκευαστες κατηγορω και αυτους ξεβρακωνω! Ακομη και οι ιδιοι οι σοβαροι κατασκευαστες θαπρεπε να τους απομονωσουν ολους αυτους τους "κομητες" του χωρου και ει δυνατο να τους εκτοπισουν απο τον χωρο! Τετοια ατομα δεν ειναι μονο προσβολη για τον χωρο των κατασκευων αλλα και για το ανθρωπινο ειδος!

Αυτη ακριβως ειναι και η παρενεργεια απο την οικοδομικη εκρηξη των τελευταιων ετων! Ολοι κουτσοι στραβοι στον Αγιο Παντελεημονα, εκπτωση στην ποιοτητα των κατασκευων, τιμολογηση με τη μεθοδο του "οτι κατσει", λαμογιες με τις τραπεζες και ποσοστα επι των δανειων, και σταδιακος εκφυλισμος της αγορας ακινητων στον οποιο κανενας δεν αντεδρασε γιατι ολοι βγαινανε κερδισμενοι στην πλατη των κοροϊδων των αγοραστων! Κανεις βεβαια τοτε δεν πιστευε οτι θα υπαρξει τοσο αποτομη και μεγαλη κριση, γιαυτο και ανεχοντουσαν τα λαμογια να αισχροκερδουν και να παραδιδουν φερετρα αντι για σπιτια! Γιατι οσο και να το κανουμε ειναι γλυκεια η αμαρτια, και το υπερκερδος επισης...

Τωρα ομως αγαπητοι σοβαροι κατασκευαστες, μη γκρινιαζετε που σας πηρε και σας η μπαλα, ειστε και σεις υπευθυνοι για την κατασταση! Λουστειτε τα τωρα και τσιμουδια!
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.184
Like
53
Πόντοι
366
επισης χαρακτηριστικη ειναι η συμπεριφορα "κατασκευαστων" οπως ο apoc, πρωην πορτιερης, πρωην μισθωτος που κλαψομουνιαζε ακομκη και εδω οτι οι ...τανες ειναι ακριβες και οτι δεν το φτανουν τα λεφτα και ο οποιος εν μια νυκτι εγινε κατασκευαστης,εφιαξε 2-3 οικοδομες "φερετρα", λαδωσε το αντερακι του και τωρα μας το παιζει τζαμπα μαγκας με υβρεις και γαμωμανες γιατι του χαλαμε τη σουπα της κοροϊδιας που ειχε στησει...
η απολυτη εφαρμογη της παροιμιας "εκανε και η μυγα κωλο και εχεσε τον κοσμο ολο"....

Αυτους τους κατασκευαστες κατηγορω και αυτους ξεβρακωνω! Ακομη και οι ιδιοι οι σοβαροι κατασκευαστες θαπρεπε να τους απομονωσουν ολους αυτους τους "κομητες" του χωρου και ει δυνατο να τους εκτοπισουν απο τον χωρο! Τετοια ατομα δεν ειναι μονο προσβολη για τον χωρο των κατασκευων αλλα και για το ανθρωπινο ειδος!

Αυτη ακριβως ειναι και η παρενεργεια απο την οικοδομικη εκρηξη των τελευταιων ετων! Ολοι κουτσοι στραβοι στον Αγιο Παντελεημονα, εκπτωση στην ποιοτητα των κατασκευων, τιμολογηση με τη μεθοδο του "οτι κατσει", λαμογιες με τις τραπεζες και ποσοστα επι των δανειων, και σταδιακος εκφυλισμος της αγορας ακινητων στον οποιο κανενας δεν αντεδρασε γιατι ολοι βγαινανε κερδισμενοι στην πλατη των κοροϊδων των αγοραστων! Κανεις βεβαια τοτε δεν πιστευε οτι θα υπαρξει τοσο αποτομη και μεγαλη κριση, γιαυτο και ανεχοντουσαν τα λαμογια να αισχροκερδουν και να παραδιδουν φερετρα αντι για σπιτια! Γιατι οσο και να το κανουμε ειναι γλυκεια η αμαρτια, και το υπερκερδος επισης...

Τωρα ομως αγαπητοι σοβαροι κατασκευαστες, μη γκρινιαζετε που σας πηρε και σας η μπαλα, ειστε και σεις υπευθυνοι για την κατασταση! Λουστειτε τα τωρα και τσιμουδια!

δεν αρκέστηκες σε αυτό, έπρεπε να πεις τη μαλακία σου και συ για τις προδιαγραφές 2010 απο το '92. Φταίνε μετά να στο τρίβουνε στη μούρη....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom