Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
Μαγκες ητανε οσοι εριξαν 15-20% την τιμη το προηγουμενο διαστημα και ξεφορτωθηκαν τα απουλητα τους! Οσοι τις κρατησαν ευελπιστωντας οτι θα ξαναγινει η εκρηξη του παρελθοντος, απλα  θα αναγκαστουν να τα δωσουν με πολυ μεγαλυτερη απωλεια ιδιως αν αναλογιστει κανεις και τη λογιστικη χασουρα που εχουνε κρατωντας δεσμευμενο ενα κεφαλαιο διχως εκμεταλλευση του ή έστω τοκισμου του!

ελπιζω...ευχομαι....οπως 8ελεις παρ' το να εισαι ακομα φοιτητης ή ακομα καλυτερα μα8ητης Λυκειου

Λογιστικη χασουρα;;.....δεσμευμενο κεφαλαιο;;    

To sale and lease back το εχεις ακουσει;; Η λογιστικη χασουρα απο που προκυπτει;;



 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.218
Like
4
Πόντοι
166
ελπιζω...ευχομαι....οπως 8ελεις παρ' το να εισαι ακομα φοιτητης ή ακομα καλυτερα μα8ητης Λυκειου

Λογιστικη χασουρα;;.....δεσμευμενο κεφαλαιο;;    

To sale and lease back το εχεις ακουσει;; Η λογιστικη χασουρα απο που προκυπτει;;
εσυ τι ακριβως ξερεις για το sale and lease back?

Θες να μας πες οτι ειναι συμφερον να πληρωνεις και τοκους για το κεφαλαιο που εσυ εχεις επενδυσει? Πας καλα ρε μαγκα?

Το sale and lease back ειναι τακτικη αποκρυψης περιουσιακων στοιχειων με νομιμο τροπο, τιποτε παραπανω!
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
ελα ρε ισιε, τι μας λες τωρα?
πριν λιγους μηνες μολις, εβγαινε ο προεδρος των κατασκευαστων στον Ευαγγελατο και ελεγε τρεχτε να προλαβετε γιατι ξεπουλαμε!Και προσπαθουσε να πεισει τους αγοραστες οτι δεν παιζει να πεσουν οι τιμες!
Αυτο αμα το καλοσκευτεις δεν ειναι πρακτικη χειραγωγησης της αγορας? (Περα απο τα φουμαρα που ελεγε)

Οσο για την καταρρευση.......οταν η ζητηση εχει πεσει 50%, αυτο δεν ειναι δειγμα καταρρευσης της αγορας ακινητων? Επειδη οι τιμες κρατιουνται ψηλα σημαινει οτι παει καλα η αγορα ή οτι υπαρχει ελπιδα ανακαμψης?

Ουτως η αλλως σου ειπα, και ξερεις σα νομικος, οτι τον ιουνιο ληγει η αρση πλειστηριασμων και θα βγουνε χιλιαδες ακινητα μαζεμενα στις γνωστες "πλειστηριακες" τιμες, δηλαδη τζαμπα! Αυτο δε θα ριξει τις τιμες?

Σημερα ακουσα επισης οτι τα ταμεια του δημοσιου θα πουλησουνε και αυτα δικα τους ακινητα....σε τιμες δημοσιου......

Οταν υπαρξει ξαφνικα, τοσο μεγαλη προσφορα ακινητων, με σταθερα ελαχιστη ζητηση(η δυνατοτητα αγορας οπως θες το λες) υπαρχει περιπτωση να μην πεσουν οι τιμες?

Μαγκες ητανε οσοι εριξαν 15-20% την τιμη το προηγουμενο διαστημα και ξεφορτωθηκαν τα απουλητα τους! Οσοι τις κρατησαν ευελπιστωντας οτι θα ξαναγινει η εκρηξη του παρελθοντος, απλα  θα αναγκαστουν να τα δωσουν με πολυ μεγαλυτερη απωλεια ιδιως αν αναλογιστει κανεις και τη λογιστικη χασουρα που εχουνε κρατωντας δεσμευμενο ενα κεφαλαιο διχως εκμεταλλευση του ή έστω τοκισμου του!

Μέμοσαν, δεν ξέρω τί θα γίνει σε μια βδομάδα, πολλώ δε μάλλον σε έξι μηνες...
Αυτό που ξέρω είναι ότι οι τιμές των ακινήτων αντιστέκονται σθεναρά, ότι υπάρχουν διαρκώς αιτήσεις για στεγαστικά δάνεια, οι οποίες απορρίπτονται και ότι μια αγορά τόσο πολύπλοκη και σύνθετη δεν μπορεί να ελεγχθεί...
Όσο για τους πλειστηριασμούς, μην είσαι και τόσο σίγουρος ότι είναι 500.000 ακίνητα...
Πολλά από αυτά τελικά δεν θα βγούν διότι θα επιτευχθεί κάποιος διακανονισμός, άλλα είναι αποθήκες ή βιομηχανικά ακίνητα, άλλα αφορούν μερίδια εξ αδιαιρέτου τα οποία δεν τα χτυπάνε ιδιώτες...
Όποιος έχει μετρητά και πληροφόρηση, μπορεί πράγματι να πετύχει πολύ καλές τιμές, αγοράζοντας από "ψοφίμια" αλλά ο μέσος ιδιώτης που θα καταφύγει σε δανεισμό, υπόκειται στους αμείλικτους νόμους της αγοράς...Και η αγορά λέει ότι τα ακίνητα δεν πέφτουν, έως σήμερα τουλάχιστον..
Να σου θυμίσω ότι τα αυτά καταστροφολογικά σενάρια τα διακινούσανε και παλιότερα αλλά δεν επιβεβαιώθηκε τίποτα...
Υπομονή...Έχω και εγώ περιέργεια πως θα εξελιχθεί η κατάσταση καθότι γνωρίζω ότι πολλές επιχειρήσεις είναι στο κόκκινο και το μόνο που τις κρατά στη ζωή είναι οι τράπεζες που δεν θέλουν να καταγγείλουν τις συμβάσεις τους διότι θα γαμηθούν οι ισολογισμοί τους...
Και φυσικά θέλω να δω πού θα πάει το ζήτημα με τις ακάλυπτες επιταγές...
Αλλά φοβάμαι ότι το σπίτι των ονείρων μου σε περιοχή Α-Α δεν θα μπορέσω να το αγοράσω για μερικούς τενεκέδες λάδι...
Αν τώρα κάποιος μαλάκας κατασκευασής που μπήκε στο παιχνίδι το 2006, δανείστηκε για να αγοράσει ένα οικόπεδο στο γέρακα και έχτισε τίποτα βλαχομεζονέτες τις πουλήσει όσο- όσο, χέστηκα...
 

talladmirer

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.777
Like
19
Πόντοι
16
Ο ίδιος ο κατασκευαστής δεν πολυασχολείται πάντα και μου έτυχε να έχει για να μιλάς μια αγράμματη που είχε τελειώσει το λύκειο για να λέει μπαρμπούτσαλα που ο ίδιος θα ντρεπόταν για να εξηγήσει τα ανεξήγητα καραγκιοζιλίκια
:think: :s&m_3: :s&m_1: :pipa3: :fuck2: :kissass: :fuck1: :lheel:
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
εσυ τι ακριβως ξερεις για το sale and lease back?

Θες να μας πες οτι ειναι συμφερον να πληρωνεις και τοκους για το κεφαλαιο που εσυ εχεις επενδυσει? Πας καλα ρε μαγκα?

Το sale and lease back ειναι τακτικη αποκρυψης περιουσιακων στοιχειων με νομιμο τροπο, τιποτε παραπανω!

εχω πανω απο 3M Eur σε sales and lease back contracts - Γνωριζω πολυ καλα, γιατι μιλαω

Αποκρυψη;;;;;;;  ΕΙΣΑΙ ΣΟΒΑΡΟΣ;;;;  Στο B/S σου μου λες οτι δεν υπαρχουν;;

Τοκους;; Ποιους τοκους φιλε μου;;;  :think: :think:
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.218
Like
4
Πόντοι
166
εχω πανω απο 3M Eur σε sales and lease back contracts - Γνωριζω πολυ καλα, γιατι μιλαω

Αποκρυψη;;;;;;;  ΕΙΣΑΙ ΣΟΒΑΡΟΣ;;;;  Στο B/S σου μου λες οτι δεν υπαρχουν;;

Τοκους;; Ποιους τοκους φιλε μου;;;  :think: :think:
μπραβο! σεις οι κατασκευαστες ειστε οι μονοι που βγαζετε και κερδος απο τις τραπεζες! ειστε θεοι! και τους τραπεζιτες μαλακες τους πιασατε!!

στο leasing αγαπητε δεν εχεις καμια κυριοτητα επι του αντικειμενου που μισθωνεις μεχρι το περας της μισθωσης! Αρα αυτο ουτε μπορει να κατασχεθει ουτε να διεκδικηθει πχ σε ενα διαζυγιο... αυτη την αποκρυψη εννοω...
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.218
Like
4
Πόντοι
166
Μέμοσαν, δεν ξέρω τί θα γίνει σε μια βδομάδα, πολλώ δε μάλλον σε έξι μηνες...
Αυτό που ξέρω είναι ότι οι τιμές των ακινήτων αντιστέκονται σθεναρά, ότι υπάρχουν διαρκώς αιτήσεις για στεγαστικά δάνεια, οι οποίες απορρίπτονται και ότι μια αγορά τόσο πολύπλοκη και σύνθετη δεν μπορεί να ελεγχθεί...
Όσο για τους πλειστηριασμούς, μην είσαι και τόσο σίγουρος ότι είναι 500.000 ακίνητα...
Πολλά από αυτά τελικά δεν θα βγούν διότι θα επιτευχθεί κάποιος διακανονισμός, άλλα είναι αποθήκες ή βιομηχανικά ακίνητα, άλλα αφορούν μερίδια εξ αδιαιρέτου τα οποία δεν τα χτυπάνε ιδιώτες...
Όποιος έχει μετρητά και πληροφόρηση, μπορεί πράγματι να πετύχει πολύ καλές τιμές, αγοράζοντας από "ψοφίμια" αλλά ο μέσος ιδιώτης που θα καταφύγει σε δανεισμό, υπόκειται στους αμείλικτους νόμους της αγοράς...Και η αγορά λέει ότι τα ακίνητα δεν πέφτουν, έως σήμερα τουλάχιστον..
Να σου θυμίσω ότι τα αυτά καταστροφολογικά σενάρια τα διακινούσανε και παλιότερα αλλά δεν επιβεβαιώθηκε τίποτα...
Υπομονή...Έχω και εγώ περιέργεια πως θα εξελιχθεί η κατάσταση καθότι γνωρίζω ότι πολλές επιχειρήσεις είναι στο κόκκινο και το μόνο που τις κρατά στη ζωή είναι οι τράπεζες που δεν θέλουν να καταγγείλουν τις συμβάσεις τους διότι θα γαμηθούν οι ισολογισμοί τους...
Και φυσικά θέλω να δω πού θα πάει το ζήτημα με τις ακάλυπτες επιταγές...
Αλλά φοβάμαι ότι το σπίτι των ονείρων μου σε περιοχή Α-Α δεν θα μπορέσω να το αγοράσω για μερικούς τενεκέδες λάδι...
Αν τώρα κάποιος μαλάκας κατασκευασής που μπήκε στο παιχνίδι το 2006, δανείστηκε για να αγοράσει ένα οικόπεδο στο γέρακα και έχτισε τίποτα βλαχομεζονέτες τις πουλήσει όσο- όσο, χέστηκα...
Δε μενει παρα να περιμενουμε.....
παντως εγω πιστευω οτι εστω και ο εξαναγκαστικος ορθολογισμος της καταστασης μονο καλο μπορει να φερει ακομη και αν καποιοι τελικα βγουν χαμενοι...
Μπορει βεβαια ουτε συ ουτε γω να αποκτησουμε ποτε τριπατη μεζοναιτα στο καβουρι με πισινα, αλλα θα ξεκαθαρισει επιτελους ποιος εχει λεφτα (αρα αγοραζει οτι θελει) και ποιος ειναι βλακας (και εκανε τον λεφτα με δανεικα)
Αυτο που συνεβαινε τοσο καιρο σε ολους τους τομεις (και στο εμποριο) ηταν εικονικο, στρευλωμενη εικονα της πραγματικοτητας και αφυσικο!
Με την ιδια ακριβως λογικη που δεν αντεχει ενας μισθωτος να αγορασει και να συντηρει μια φερραρι(αν και υπερβολικο το παραδειγμα αυτο γινοτανε) με την ιδια λογικη δεν μπορει ο οποιοσδηποτε να δεσμευει τις απολαβες του για τα επομενα 40 χρονια για ενα σπιτι!  Δεν ειναι δυνατο με βαση την ορθολογιστικη,πραγματικη οικονομια, αυτη που ισχυε μεχρι τα μεσα του '90 περιπου, να χρειαζεται να χρωστας κατι ακομη και ενα σπιτι για χρονο ισως και περισσοτερο απο το προσδοκιμο ζωης σου!
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
και εχεις συμετοχη στην μελοντικη αυξηση της τιμης των ακινητων;η μονο πληρωνεις ενοικιο για τα ακινητα που παραχωρησες;
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.658
Like
528
Πόντοι
36
ελπιζω...ευχομαι....οπως 8ελεις παρ' το να εισαι ακομα φοιτητης ή ακομα καλυτερα μα8ητης Λυκειου

Λογιστικη χασουρα;;.....δεσμευμενο κεφαλαιο;;    

To sale and lease back το εχεις ακουσει;; Η λογιστικη χασουρα απο που προκυπτει;;

NΑΙ. ολοι οι εργολαβοι sale k lease back κανανε τρομαρα τους!
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Δε μενει παρα να περιμενουμε.....
παντως εγω πιστευω οτι εστω και ο εξαναγκαστικος ορθολογισμος της καταστασης μονο καλο μπορει να φερει ακομη και αν καποιοι τελικα βγουν χαμενοι...
Μπορει βεβαια ουτε συ ουτε γω να αποκτησουμε ποτε τριπατη μεζοναιτα στο καβουρι με πισινα, αλλα θα ξεκαθαρισει επιτελους ποιος εχει λεφτα (αρα αγοραζει οτι θελει) και ποιος ειναι βλακας (και εκανε τον λεφτα με δανεικα)
Αυτο που συνεβαινε τοσο καιρο σε ολους τους τομεις (και στο εμποριο) ηταν εικονικο, στρευλωμενη εικονα της πραγματικοτητας και αφυσικο!
Με την ιδια ακριβως λογικη που δεν αντεχει ενας μισθωτος να αγορασει και να συντηρει μια φερραρι(αν και υπερβολικο το παραδειγμα αυτο γινοτανε) με την ιδια λογικη δεν μπορει ο οποιοσδηποτε να δεσμευει τις απολαβες του για τα επομενα 40 χρονια για ενα σπιτι!  Δεν ειναι δυνατο με βαση την ορθολογιστικη,πραγματικη οικονομια, αυτη που ισχυε μεχρι τα μεσα του '90 περιπου, να χρειαζεται να χρωστας κατι ακομη και ενα σπιτι για χρονο ισως και περισσοτερο απο το προσδοκιμο ζωης σου!

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω μαζί σου...
Από το 2005 και μετά η αγορά, σε επαγγελματική, στεγαστική και καταναλωτική πίστη έχασε κάθε μέτρο και λογική σε βαθμό που ο πυρετός του χρηματιστηρίου θύμιζε μελετημένες κινήσεις ειδικών...
Στεγαστικά δάνεια κατά παραγγελία του πωλητή (όσα και να ζητούσε η τράπεζα τα έδινε), κάρτες με συνολικό όριο πολλάπλάσιο του ετησίου εισοδήματος, καταναλωτικά για χριστούγεννα, πάσχα, καλοκαίρι και χάνουκα, δωδεκάμηνες επιταγές ως ενέχυρο...
Όσοι τα ζούσαμε από μέσα τρίβαμε τα μάτια μας αλλά κάθε νηφάλια φωνή καταπνιγόταν είτε από τους τραμπούκους των πηλήσεων είτε από τους ειδικούς της "πιάτσας"....
Ελπίζω να εξορθολογιστεί και η αγορά ακινήτων, τουλάχιστον αυτή που απευθύνεται στα μέσα/ χαμηλά εισοδήματα διότι πράγματι, 300.000€ για 75 τ.μ. +ημιυπαιθριοι β'- γ' όροφος σε νίκαια, καλλιθέα ή ίλιον απλά δεν στέκει...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
ποτε θα παμε να πιουμε ενα κρασακι με το βασιλακη? :2funny: :2funny:

Ασπρούλη εσύ είσαι ρε;
Πώς άλλαξες έτσι;  :grin:

Με τον Καϊλα του σάιτ, οποτεδήποτε! Μπορεί αν το μεθύσουμε να μας πει που κρύβει τις χρυσές του λιρίτσες!

Eυχαριστώ για τις ευχές και ανταποδίδω

Περαστικά στο λώκο σου και γρήγορα σπίτι σου

Μα είμαι ήδη σπίτι μου!
Εσύ πότε θα μπεις στο δικό σου είναι το ζήτημα!
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.218
Like
4
Πόντοι
166
εχω πανω απο 3M Eur σε sales and lease back contracts

3Μ?? Δηλαδη 10-11 απουλητα εχεις εσυ....καλα τολεγα οτι ολοι οι μικροτσουτσουνοι(με την καλη εννοια) την εχουνε δει Ντοναλντ Τραμπ της Ελλαδας!

Αγαπητε, αμα θεωρεις εξυπνη κινηση, μια κατασκευαστικη (μικρη) εταιρεια, η οποια :
1. Δεν ειναι στο χρηματιστηριο, αρα δεν την ενδιαφερει η εικονα των ιδιων κεφαλαιων και διαφοροι αλλοι δεικτες και το κυριοτερο δεν ελπιζει σε κεφαλαιακη αυξηση μεσω της αυξησης της τιμης της μετοχης της...
2. Δε σκοπευεις να χρησιμοποιησεις την ρευστοτητα που αγορασες με το leasing για επεκταση των δραστηριοτητων σου (ειναι αυτοκτονια να ξεκινησεις τωρα νεες κατασκευες οταν εχεις απουλητες)
3. Δεν εχεις ωφελος απο την αποκρυψη των περιουσιακων σου στοιχειων...


τοτε...

Αποτελει μεγιστη μαλακια, να αποδεχεσαι να καταβαλεις ΕΣΥ την εικονικη υπεραξια του ακινητου που μισθωνεις (στην οποια περιεχεται και το κερδος της τραπεζας, γιατι ω ναι οι τραπεζες παντα κερδιζουν) εστω και σε δοσεις, καθοτι ακομη και η ιδια η λογιστικη αξια του ακινητου αν το πουλησεις μετα απο 5 χρονια ας πουμε θα ειναι μικροτερη η ιση με το κεφαλαιο που εβαλες για να κατασκευασεις το ακινητο! Δηλαδη κερδος παπαλα και χρεωνεσαι και απο πανω την εικονικη υπεραξια!

Απλα εσυ πιστευεις οτι εισαι μαγκας επειδη εχεις στα χερια σου δανεικα λεφτα (ουσιαστικα ενα δανειο με προσημειωση εχεις παρει αλλα δεν το ξερεις) και νομιζεις οτι εισαι λεφτας!

Οταν ληξει λοιπον η μισθωση, βαλτα κατω, υπολογισε και τις απωλειες απο τους τοκους κεφαλαιου που ειχες τοσο καιρο και δες αν εχεις βγει κερδισμενος η χαμενος!
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
3Μ?? Δηλαδη 10-11 απουλητα εχεις εσυ....καλα τολεγα οτι ολοι οι μικροτσουτσουνοι(με την καλη εννοια) την εχουνε δει Ντοναλντ Τραμπ της Ελλαδας!

Αγαπητε, αμα θεωρεις εξυπνη κινηση, μια κατασκευαστικη (μικρη) εταιρεια, η οποια :
1. Δεν ειναι στο χρηματιστηριο, αρα δεν την ενδιαφερει η εικονα των ιδιων κεφαλαιων και διαφοροι αλλοι δεικτες και το κυριοτερο δεν ελπιζει σε κεφαλαιακη αυξηση μεσω της αυξησης της τιμης της μετοχης της...
2. Δε σκοπευεις να χρησιμοποιησεις την ρευστοτητα που αγορασες με το leasing για επεκταση των δραστηριοτητων σου (ειναι αυτοκτονια να ξεκινησεις τωρα νεες κατασκευες οταν εχεις απουλητες)
3. Δεν εχεις ωφελος απο την αποκρυψη των περιουσιακων σου στοιχειων...


τοτε...

Αποτελει μεγιστη μαλακια, να αποδεχεσαι να καταβαλεις ΕΣΥ την εικονικη υπεραξια του ακινητου που μισθωνεις (στην οποια περιεχεται και το κερδος της τραπεζας, γιατι ω ναι οι τραπεζες παντα κερδιζουν) εστω και σε δοσεις, καθοτι ακομη και η ιδια η λογιστικη αξια του ακινητου αν το πουλησεις μετα απο 5 χρονια ας πουμε θα ειναι μικροτερη η ιση με το κεφαλαιο που εβαλες για να κατασκευασεις το ακινητο! Δηλαδη κερδος παπαλα και χρεωνεσαι και απο πανω την εικονικη υπεραξια!

Απλα εσυ πιστευεις οτι εισαι μαγκας επειδη εχεις στα χερια σου δανεικα λεφτα (ουσιαστικα ενα δανειο με προσημειωση εχεις παρει αλλα δεν το ξερεις) και νομιζεις οτι εισαι λεφτας!

Οταν ληξει λοιπον η μισθωση, βαλτα κατω, υπολογισε και τις απωλειες απο τους τοκους κεφαλαιου που ειχες τοσο καιρο και δες αν εχεις βγει κερδισμενος η χαμενος!

Καλε μου φιλε,

Ξερεις οτι σου εχω 'αδυναμια' μετα τις 'μαχες' που κατα καιρους δινεις με τον ΠΠ

Παρα τ΄αυτα, οι γνωσεις σου επι των 8εματων που απτονται τον κατασκευαστικο κλαδο δεν ειναι επαρκεις - για αυτο, με ολο τον σεβασμο, 8α ηταν καλυτερο να μεινεις σε 8εματα που γνωριζεις ή τουλαχιστον οι απαντησεις σου να ειναι περισσοτερο προσηνεις

Οσον αφορα τα σημεια που επεσημανες

1a. Το 10-11 πως προκυπτει; 8εωρεις οτι η εμπορικη αξια κα8ε διαμερισματος ειναι περι τις 300Κ Ευρω; Ανεφερα εγω οτι προκειται για απουλητα; διαμερισματα; στην Ελλαδα; Assumption is the mother of all fuck ups οπως λεει και ο φιλος μας ο Steven Seagal

1b. Το γεγονος οτι δεν εχω εταιρεια μη εισηγμενη στο οιδοηποτε Χρηματιστηριο, δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να εχω την ιδια προσοχη σε ολους τους δεικτες (μοχλευσης, επαρκειας κλπ) - Εκτος αν πιστευεις οτι η τραπεζα ειτε προκειται για lease back ή δανεισμο, δεν 8α σου ζητησει τα ιδια στοιχεια (και σε βα8ος χρονου)

2/3. Τι να σχολιασω εδω.....

Η λογιστικη αξια του ακινητου, γνωριζεις πως υπολογιζεται; Αν ναι, 8α σε παρακαλουσα να την διατυπωσεις σε μια προταση - Διοτι, εαν γνωριζες, τοτε 8α καταλαβαινες οτι ολη η τελευταια παραγραφος σου εχει μηδενικη λογιστικη και επενδυτικη αξια

Αν οχι, τοτε...Καλη Χρονια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom