Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Μωρη Σαβρα γιατι τα αποπαιρνεις τα παιδια ειδες κανενα ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ - ΜΠΕΤΑΤΖΗ
απο το HARVARD.... :grin:

Μπα, δεν διαβάζεις καλά.

Ο tomcat εδώ παραπάνω έχει 3 μάστερ και μάλιστα το ένα από αυτά είναι από το Καίμπριτζ.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Μείωση 27,6% σημείωσε ο όγκος της ιδιωτικής οικοδομικής δραστηριότητας το Σεπτέμβριο φέτος σε σύγκριση με τον αντίστοιχο μήνα του 2008.
Σύμφωνα με τα στοιχεία της ΕΣΥΕ οι μεγαλύτερες μειώσεις του οικοδομικού όγκου καταγράφηκαν στην περιφέρεια της Θεσσαλίας με 67,9%, στη Στερεά Ελλάδα με 48,3% και στη Δυτική Ελλάδα με 48%.
Αύξηση του όγκου της ιδιωτικής οικοδομικής δραστηριότητας σημειώθηκε το Σεπτέμβριο μόνο σε δύο περιφέρειες της χώρας και συγκεκριμένα στην ανατολική Μακεδονία και Θράκη με ποσοστό 2,3% και στη δυτική Μακεδονία με ποσοστό 0,4%.
Το εννεάμηνο Ιανουαρίου-Σεπτεμβρίου φέτος σε σύγκριση με το αντίστοιχο διάστημα του 2008 ο όγκος της ιδιωτικής οικοδομικής δραστηριότητας σημείωσε στο σύνολο της χώρας μείωση κατά 29,5%.

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ-ΜΠΕ


θα προτεινα στους αγαπητους κατασκευαστες, να επεκτεινουν λιγο τον οριζοντα τους παραπερα απο την προσωπικη τους ευδαιμονια και να αντιληφθουν την πραγματικοτητα!
Οι αριθμοι ειναι αμειλικτοι για την πραγματικοτητα!

Η ζητηση για ακινητα εχει κατρακυλησει! Απο που προερχεται η αισιοδοξια σας οτι οχι μονο θα ξεφορτωθειτε και σε καλες τιμες τα απουλητα αλλα οτι υπαρχει και οικοδομικος οργασμος νεων κατασκευων?

Προσγειωθειτε στην πραγματικοτητα!
Εγώ έχω να πω ασχολήσου με την δική σου επαγγελματική δραστηριότητα και άσε εμάς να ζούμε στον κόσμο μας.Ποτέ μου δεν πίστεψα τα νούμερα αυτα. Όλα αυτά τα αρθρα έχουν κάποιο σκοπό.
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
1
Πόντοι
66
θα προτεινα στους αγαπητους κατασκευαστες, να επεκτεινουν λιγο τον οριζοντα τους παραπερα απο την προσωπικη τους ευδαιμονια και να αντιληφθουν την πραγματικοτητα!
Οι αριθμοι ειναι αμειλικτοι για την πραγματικοτητα!

Η ζητηση για ακινητα εχει κατρακυλησει! Απο που προερχεται η αισιοδοξια σας οτι οχι μονο θα ξεφορτωθειτε και σε καλες τιμες τα απουλητα αλλα οτι υπαρχει και οικοδομικος οργασμος νεων κατασκευων?

Προσγειωθειτε στην πραγματικοτητα!

ρε πουλακι μου, εσενα τι σε κοφτει τι θα τα κανω εγω τα ακινητα μου?
ουτε οι πολυ οικειοι μου δεν ασχολουνται τοσο...


στην τελικη τα κραταω για την παρτη μου να τα βλεπω και να τα καμαρωνω.
κι αυτο σε ενοχλει?
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
ρε πουλακι μου, εσενα τι σε κοφτει τι θα τα κανω εγω τα ακινητα μου?
ουτε οι πολυ οικειοι μου δεν ασχολουνται τοσο...


στην τελικη τα κραταω για την παρτη μου να τα βλεπω και να τα καμαρωνω.
κι αυτο σε ενοχλει?
Kαι δεν τα νοικιαζω να μου μεινουν κιολας.Ελεος πια τόσο ζηλεια εδω μέσα.
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
1
Πόντοι
66
Kαι δεν τα νοικιαζω να μου μεινουν κιολας.Ελεος πια τόσο ζηλεια εδω μέσα.

εγω παντως το σκεφτομαι σοβαρα να κρατησω τα επομενα
να παιρνω ενοικια και να αποσυρθω σιγα σιγα οπως η Νταρια.
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
ρε πουλακι μου, εσενα τι σε κοφτει τι θα τα κανω εγω τα ακινητα μου?
ουτε οι πολυ οικειοι μου δεν ασχολουνται τοσο...


στην τελικη τα κραταω για την παρτη μου να τα βλεπω και να τα καμαρωνω.
κι αυτο σε ενοχλει?

προικούλα για το παλικάρι σου γλυκειά μου ε? ;)


μ αρεσει να έχουν θέα! στην κρεβατοκάμαρα βουνό και στο σαλόνι θάλασσα! :rockon: :rockon: :rockon:

έχεις κάνα τέτοιο για τη φωλίτσα μας? :smitten: :smitten: :smitten: :smitten:

:2funny: :2funny: :2funny:
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
Εσυ συγκεκριμενα σαν γνησια "αριστερη" που παρουσιαζεσαι στα αλλα θρεντς, θα μπορουσες και (μιας που ειναι ανεκμεταλλευτα)να τα παραχωρησεις δωρεαν στους πολυαγαπημενους σου λαθρομεταναστες ωστε να διαμενουν σε ανθρωπινες συνθηκες ωστε οι θεωριες και οι πραξεις σου να συναδουν!

Αλλα ειπαμε, η αριστερη ιδεολογια ειναι καλη.....για τους αλλους!

μέμο μέμο!

και γω και γω! :rockon: :rockon:

αριστερός λαθρομετανάστης είμαι! :grin:


κλωνίτσα αγάπη μου! κάνα σπιτάκι????? :grin: :grin: :grin: :grin:
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
1
Πόντοι
66
Εσυ συγκεκριμενα σαν γνησια "αριστερη" που παρουσιαζεσαι στα αλλα θρεντς, θα μπορουσες και (μιας που ειναι ανεκμεταλλευτα)να τα παραχωρησεις δωρεαν στους πολυαγαπημενους σου λαθρομεταναστες ωστε να διαμενουν σε ανθρωπινες συνθηκες ωστε οι θεωριες και οι πραξεις σου να συναδουν!

Αλλα ειπαμε, η αριστερη ιδεολογια ειναι καλη.....για τους αλλους!

Ρε πουστη πανε δες που με λένε εθνικι...
Εδικα σε οικονομική πολιτικη πάντα σηλώνω υπερ της ελευθερης αγορας και εδω ειδικα ποσες φορες εχω πει οτι οποιος ασχολειται με επιχειρησεις ειναι πιθανο να πεσει εξω????

αλλα επισης πιθανο να βγαλει και πολλά παραπάνω.
Οπως τωρα χεστηκες αν θα πεσω εξω (και πολυ σωστα) ετσι να μη σας νοιαζει αν κονομησουμε.
αυτο φωναζω απ την αρχη.

Αν δεν σ αρεσει η τιμη μην αγοραζεις και κατα τα αλλα δεν βλεπω πως ενα ατομο υπερ της ελευθερης αγορας καθεται και αφιερωνει τοσα ποστ κατα μιας επιχειρηματικης διαστηριοτητας.

Και προφανως , ειδικα σε σενα το χω ξαναπει, δεν ειμαι καθολου υπερ της κρατικης ενισχυσης των κατασκευαστων.

(το αριστερη που στο διαολο το βλεπουν ηθελα να ξερα?????????????? επειδη δεν πιστευω στην φυλετικη καθαροτητα του εθνους??? και τι σχεση εχει αυτο με την οικονομικη πολιτικη?)
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
1
Πόντοι
66
προικούλα για το παλικάρι σου γλυκειά μου ε? ;)


μ αρεσει να έχουν θέα! στην κρεβατοκάμαρα βουνό και στο σαλόνι θάλασσα! :rockon: :rockon: :rockon:

έχεις κάνα τέτοιο για τη φωλίτσα μας? :smitten: :smitten: :smitten: :smitten:

:2funny: :2funny: :2funny:

δυστυχως πουλακι μου.... τα τελευταια βλεπουν θαλασσα απ την κρεβατοκαμαρα (καπου πισω απο το προαυλιο των φυλακών μπορεις να τη διακρινεις, και βουνο απ το σαλονι (καπου πισω απ τις αλλες πολυκατοικιες) Αν διαθετεις κανα καλυτερο οικοπεδο ευχαριστωως να το χτισω να στεγαστουμε!

αν δεν εχει αντιρρηση ο μεμο ως προς το ορθον της τοποθετησης των χρηματων μου...
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Έρχονται λουκέτα στις κατασκευαστικές - τα τελευταία δύο χρόνια έχουν χαθεί πάνω από 30.000 θέσεις εργασίας !!!

Με την πλάτη κολλημένη στον τοίχο βρίσκονται δεκάδες κατασκευαστικές επιχειρήσεις της χώρας τόσο από τον χώρο των μεγάλων που διαθέτουν πτυχία της ανώτατης τάξης όσο και από τον χώρο αυτών που διαθέτουν πτυχία χαμηλότερων τάξεων. Πολλές από τις επιχειρήσεις, όπως επισημαίνουν πηγές του κλάδου, έχουν ξεμείνει από ρευστό και οι θέσεις εργασίας που έχουν... χαθεί τα τελευταία δύο χρόνια υπερβαίνουν τις 30.000.
Οι αιτίες της κακοδαιμονίας του κλάδου, ενός από τους σημαντικότερους της ελληνικής οικονομίας, είναι πολλές: Τα μεγάλα και μικρά δημόσια έργα έχουν παγώσει, καθώς αναζητείται ένα καινούργιο θεσμικό πλαίσιο ανάθεσης των δημόσιων έργων, ενώ και ο ιδιωτικός τομέας της οικονομίας έχει «βάλει στο συρτάρι» τις επενδύσεις σε μεγάλα και μικρά ακίνητα.
Σύμφωνα με τα τελευταία στοιχεία της Εθνικής Στατιστικής Υπηρεσίας, τον φετινό Σεπτέμβριο η ιδιωτική οικοδομική δραστηριότητα κατέγραψε βουτιά κατά 24,6% σε σύγκριση με τον αντίστοιχο μήνα του 2008.
Μέσα στο άκρως δυσμενές αυτό οικονομικό περιβάλλον δεκάδες ελληνικές κατασκευαστικές εταιρείες βρίσκονται αντιμέτωπες και με το πρόβλημα της αφερεγγυότητας κάποιων από τους πελάτες τους. Ένας από αυτούς και μάλιστα ο μεγαλύτερος είναι και ο ευρύτερος δημόσιοςτομέας, ο οποίος εκτιμάται ότι οφείλει αυτήν τη στιγμή περίπου 2 δισ. ευρώ για έργα που έχουν ήδη ολοκληρωθεί εδώ και αρκετό καιρό.
Το ποσό αυτό δεν είναι καθόλου μικρό και, σύμφωνα με πηγές εργοληπτικών επιχειρήσεων της χώρας, αν δεν υπήρχαν οι σοβαρές αυτές καθυστερήσεις τα προβλήματα ρευστότητας που αντιμετωπίζουν κάποιες εταιρείες του κλάδου είτε δεν θα υπήρχαν είτε θα ήταν ελεγχόμενα.
Κι αυτό γιατί το πρόβλημα της ασυνέπειας του Ελληνικού Δημοσίου δεν είναι στιγμιαίο αλλά διαρκείας. Σύμφωνα με πρόσφατες καταγγελίες του Συνδέσμου Τεχνικών Εταιρειών Ανώτατης Τάξης (ΣΤΕΑΤ), «από το 2005 και μέχρι σήμερα, στα πλαίσια μιας κακώς νοούμενης και τελικά με αντίθετα από τα προσδοκώμενα αποτελέσματα πολιτικής για μείωση των ελλειμμάτων, υπήρξε συστηματική ασυνέπεια του ευρύτερου δημόσιου τομέα στην εξόφληση των υποχρεώσεών του για συμβάσεις εκτέλεσης δημοσίων έργων».
Σύμφωνα με τον ΣΤΕΑΤ, η «συστηματική καθυστέρηση πληρωμών για εκτελεσμένες εργασίες έλαβε μεγαλύτερη ακόμη έκταση την τελευταία διετία, με καταστροφικά αποτελέσματα τόσο για τον κλάδο όσο και για την ελληνική οικονομία συνολικότερα».

 

Συνημμένα

  • NEA-Constructions.jpg
    NEA-Constructions.jpg
    124,9 KB · Εμφανίσεις: 15

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.434
Like
19
Πόντοι
16
TτΕ: Μείωση των πωλήσεων ακινήτων κατά 48,4%

Κάθετη πτώση σημειώνουν φέτος οι πωλήσεις των ακινήτων, ενώ μικρή είναι σχετικά η μείωση των τιμών των ακινήτων, που καταγράφουν τα στοιχεία της Τράπεζας της Ελλάδος.
Ειδικότερα, στο εννεάμηνο Ιανουαρίου - Σεπτεμβρίου 2009, σύμφωνα με τα σχετικά στοιχεία πουλήθηκαν 49.000 ακίνητα με δάνειο, ενώ πέρσι στο ίδιο χρονικό διάστημα είχαν πουληθεί 95.000 διαμερίσματα, σημειώνοντας πτώση κατά 48,4%.
Τα σχετικά στοιχεία της ΤτΕ προέρχονται από τα στοιχεία των εμπορικών τραπεζών, από την ανάλυση των οποίων ανά τρίμηνο προκύπτει επιβράδυνση του ρυθμού μείωσης.
Ειδικότερα στο πρώτο τρίμηνο του 2009, η μείωση των πωλήσεων έφτασε στο 49,5%, στο β΄ τρίμηνο του 2009 η μείωση διαμορφώθηκε στο 49,4% και στο γ΄ τρίμηνο ο ρυθμός μείωσης υποχώρησε στο 44,4%.
Αντίστοιχες είναι και οι μειώσεις στο εμβαδόν των διαμερισμάτων που πωλήθηκαν, καθώς σημειώθηκε μείωση 50,6%, 49,3% και 45,7%, ανά τρίμηνο.
Η αξία των συναλλαγών των ακινήτων που άλλαξαν χέρια παρουσίασε μείωση 50,3% στο πρώτο τρίμηνο του έτους, 49,2% στο δεύτερο τρίμηνο και 48% στο τρίτο τρίμηνο.
Το γεγονός ότι οι δείκτες όγκου και αξίας των συναλλαγών την περίοδο της κρίσης μειώθηκαν με ελαφρά ταχύτερο ρυθμό από ό,τι ο αριθμός των συναλλαγών αντανακλά τη στροφή του αγοραστικού ενδιαφέροντος των νοικοκυριών σε διαμερίσματα μικρότερου εμβαδού και μικρότερης αξίας.
Σε ό,τι αφορά τις τιμές των ακινήτων, από την έρευνα της Τράπεζας της Ελλάδος προκύπτει ότι οι τιμές για το σύνολο των διαμερισμάτων μειώθηκαν με μέσο ετήσιο ρυθμό 3,8% τους πρώτους εννέα μήνες του έτους.
Η μείωση αυτή ήταν στο ίδιο διάστημα ελαφρώς μεγαλύτερη για τα παλαιά διαμερίσματα (4,7%) έναντι των νέων (2,4%), γεγονός που φαίνεται να αντανακλά τη σχετικά μεγαλύτερη «ανθεκτικότητα» των τιμών των νεόδμητων διαμερισμάτων τα οποία διατίθενται προς πώληση από τους κατασκευαστές.
Τους πρώτους εννέα μήνες του 2009 οι τιμές των διαμερισμάτων εκτιμάται ότι μειώθηκαν με μέσο ετήσιο ρυθμό 5,1% στην Αθήνα, 6% στη Θεσσαλονίκη, 3% στις άλλες μεγάλες πόλεις και 0,9% στις λοιπές περιοχές της χώρας.

www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1756218]http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1756218[/url]
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Βάλτε και άλλο υλικο μα οι τιμές δεν αλλάζουν.Πω πω λυσα εδω μέσα ελεος.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Η διεθνης πλεον ....

ΕΝΩΣΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΚΑΛΟΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΓΟΡΑΣΤΩΝ ΑΠΟΥΛΗΤΩΝ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ
                [glow=red,2,300]'' ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ''[/glow]


Δια στοματι του προεδρου της αξιοτιμου Κου ΑΧΑΧΟΥΧΑ του αντιπροεδρου της Κου ΜΕΜΟΣΑΝ και του εφορα της επιτροπης Κου ΤΡΙΚΑΡΔΟΥ και των υπολοιπων μελων της

Κατοπιν εγκρισεως του συμβουλιου μετα απο πολυωρη συσκεψη στο μεγαρον ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ το λεγομενον [glow=red,2,300]ΣΤΑΡΙΣΤΟΚΑΛΑΤΡΑΒΑ[/glow]

ΣΑΣ ευχεται ....

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ - ΧΑΡΑ - ΑΓΑΠΗ -  ΕΛΠΙΔΑ - ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΟΘΕΙΤΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΣΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ ΣΑΣ



Ολοι οι εργολαβοι να περασουν απο το μεγαρον ΣΤΑΡΙΣΤΟΚΑΛΑΤΡΑΒΑ
να λαβουν τα δωρα τους που αποτελουνται απο ......



1 . Ενα κουτι μελομακαρονα (δικης μας παραγωγγης)
2 . Ενα κουτι κουραμπιεδες (δικης μας παραγωγγης)
3 . Ενα κουτι ''εργολαβους'' (δικης μας παραγωγγης)




Τελος ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε ολους οσους ποσταρισαν εδω
χαριζοντας γελιο μεχρι δακρυων αλλα και βγαζοντας βρωμιες
που θα χρειαστουν σε αρκετους βιοπαλαιστες σε τυχον παζαρι
για αγορα νεου διαμερισματος

Και κανωντας ακομη καλυτερο τον κλαδο των κατασκευαστων
αφου διορθωσουν τα οποια λαθη τους















Υγ. προς τους ΕΡΓΟΛΑΒΟΥΣ και οσους θιχτηκαν ....

ΤΟΝΙΖΩ οτι το παρον θρεντ απο μερους μου δεν αποτελει προσωπικη επιθεση
σε κανεναν
εκτιμω την εργασια σας και τις δραστηριοτητες σας και σας ευχωμαι μεσα απο την καρδια μου
οτι καλυτερο στις οποιες επιχειρηματικες δραστηριοτητες εχετε.......
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.658
Like
528
Πόντοι
36
"ΤΟΝΙΖΩ οτι το παρον θρεντ απο μερους μου δεν αποτελει προσωπικη επιθεση
σε κανεναν
εκτιμω την εργασια σας και τις δραστηριοτητες σας και σας ευχωμαι μεσα απο την καρδια μου
οτι καλυτερο στις οποιες επιχειρηματικες δραστηριοτητες εχετε......."

ΟΧΙ. εγω δεν εκτιμω την εργασια τους κ μην εισαι υποκριτης κι εσυ κ το περνας στα ψιλα.
ουτε τις δραστηριοτητες τους!
οι ανθρωποι αυτοι χτιζουν αηδιες, φτηνες κ φτηνιαρικες για δεκαετιες!
χωρις αισθητικη χωρις περγαμηνες , καθε τραμπουκάς κ τσαμπουκάς 50αρης (κ οχι μονο!)
τις προηγουμενες δεκαετιες δηλωνε εργολαβος προσλαμβανε ΜΑΥΡΗ ΕΡΓΑΣΙΑ κ εκανε λεφτα στη πλατη ολων μας (λιγο η πολυ).
Οι ανθρωποι αυτοι διαβρωνουν δημ. υπηρεσιες κ ΛΑΔΩΝΟΥΝ!

ΟΧΙ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΣΕΒΟΜΑΙ ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕς ΤΟΥΣ ΟΥΤΕ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΤΟΥΣ, ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟΥΣ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΠΡΑΤΑΝ.
Και βεβαια κανενας σεβασμος για τις προσωπικοτητες τους.
Αφηστε τον ανεκδιηγητο οπαδο (!?) τους που δηλωνει οτι "οτι υλικο να βαλετε οι τιμες δεν προκειται να αλλαξουν" . Θα αναγκαστει να αλλαξει μαρκα βαζελινης για να χωσει τα ακινητα που θα του(ς) μεινουν απουλητα σε αυτες τισ τιμες στον πισινο του(ς).
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
"ΤΟΝΙΖΩ οτι το παρον θρεντ απο μερους μου δεν αποτελει προσωπικη επιθεση
σε κανεναν
εκτιμω την εργασια σας και τις δραστηριοτητες σας και σας ευχωμαι μεσα απο την καρδια μου
οτι καλυτερο στις οποιες επιχειρηματικες δραστηριοτητες εχετε......."

ΟΧΙ. εγω δεν εκτιμω την εργασια τους κ μην εισαι υποκριτης κι εσυ κ το περνας στα ψιλα.
ουτε τις δραστηριοτητες τους!
οι ανθρωποι αυτοι χτιζουν αηδιες, φτηνες κ φτηνιαρικες για δεκαετιες!
χωρις αισθητικη χωρις περγαμηνες , καθε τραμπουκάς κ τσαμπουκάς 50αρης (κ οχι μονο!)
τις προηγουμενες δεκαετιες δηλωνε εργολαβος προσλαμβανε ΜΑΥΡΗ ΕΡΓΑΣΙΑ κ εκανε λεφτα στη πλατη ολων μας (λιγο η πολυ).
Οι ανθρωποι αυτοι διαβρωνουν δημ. υπηρεσιες κ ΛΑΔΩΝΟΥΝ!

ΟΧΙ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΣΕΒΟΜΑΙ ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕς ΤΟΥΣ ΟΥΤΕ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΤΟΥΣ, ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟΥΣ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΠΡΑΤΑΝ.
Και βεβαια κανενας σεβασμος για τις προσωπικοτητες τους.
Αφηστε τον ανεκδιηγητο οπαδο (!?) τους που δηλωνει οτι "οτι υλικο να βαλετε οι τιμες δεν προκειται να αλλαξουν" . Θα αναγκαστει να αλλαξει μαρκα βαζελινης για να χωσει τα ακινητα που θα του(ς) μεινουν απουλητα σε αυτες τισ τιμες στον πισινο του(ς).
Netsome σε γράφουμε στα @@@@ χαχαχαχαχαχα
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Aγαπητη συνάδελφοι πείτε μου την γνώμη σας για την υποδαπέδια θέρμανση έχετε βάλει ποτέ έχετε εντυπώσεις?
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
Aγαπητη συνάδελφοι πείτε μου την γνώμη σας για την υποδαπέδια θέρμανση έχετε βάλει ποτέ έχετε εντυπώσεις?
δεν ειμαι συναδελφος αλλα η υποδαπεδια θερμανση δεν ειναι για την Ελλαδα
εαν γινει ζημια ξηλωνουν τα παντα
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom