Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
ΟΧΙ. εγω δεν εκτιμω την εργασια τους κ μην εισαι υποκριτης κι εσυ κ το περνας στα ψιλα.
ουτε τις δραστηριοτητες τους!
οι ανθρωποι αυτοι χτιζουν αηδιες, φτηνες κ φτηνιαρικες για δεκαετιες!
χωρις αισθητικη χωρις περγαμηνες , καθε τραμπουκάς κ τσαμπουκάς 50αρης (κ οχι μονο!)
τις προηγουμενες δεκαετιες δηλωνε εργολαβος [glow=red,2,300]προσλαμβανε ΜΑΥΡΗ ΕΡΓΑΣΙΑ [/glow] κ εκανε λεφτα στη πλατη ολων μας (λιγο η πολυ).
[glow=red,2,300]Οι ανθρωποι αυτοι διαβρωνουν δημ. υπηρεσιες κ ΛΑΔΩΝΟΥΝ![/glow]

ΟΧΙ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΣΕΒΟΜΑΙ ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕς ΤΟΥΣ [glow=red,2,300]ΟΥΤΕ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΤΟΥΣ[/glow], ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟΥΣ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΠΡΑΤΑΝ.
Και βεβαια κανενας σεβασμος για τις προσωπικοτητες τους.
Αφηστε τον ανεκδιηγητο οπαδο (!?) τους που δηλωνει οτι "οτι υλικο να βαλετε οι τιμες δεν προκειται να αλλαξουν" . Θα αναγκαστει να αλλαξει μαρκα βαζελινης για να χωσει τα ακινητα που θα του(ς) μεινουν απουλητα σε αυτες τισ τιμες στον πισινο του(ς).


Φιλε μου μην δινεις σημασια στις οποιες προκλησεις τους ....


τους δινεις αξια την στιγμη που δεν τους αξιζει ;-)



[glow=red,2,300]ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΚΑΡΔΙΑ .....[/glow]
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
για την Γαλλια δεν ξερω αλλα στην Γερμανια
α)εχει 7 μηνες χειμωνα
β)εχει καλυτερους μαστορους
Μάλιστα. Ρωράω γιατι πολυ απο τους αγοραστές με ρωτούσαν εάν έχει η όχι υποδαπέδια θερμανση και στην νεα οικοδομη που θα ξεκινησω λεω να βαλω αλλα δεν ξερω εαν αξίζει.Εαν ρωτήσω μαστορια θα μου πουνε πιπες για να πουλήσουν
 

CIVIL111

Μέγας
Εγγρ.
25 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.040
Κριτικές
22
Like
18
Πόντοι
4.175
Μάλιστα. Ρωράω γιατι πολυ απο τους αγοραστές με ρωτούσαν εάν έχει η όχι υποδαπέδια θερμανση και στην νεα οικοδομη που θα ξεκινησω λεω να βαλω αλλα δεν ξερω εαν αξίζει.Εαν ρωτήσω μαστορια θα μου πουνε πιπες για να πουλήσουν


μεζονετα θα φτιαξεις?
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.218
Like
4
Πόντοι
166
Μάλιστα. Ρωράω γιατι πολυ απο τους αγοραστές με ρωτούσαν εάν έχει η όχι υποδαπέδια θερμανση και στην νεα οικοδομη που θα ξεκινησω λεω να βαλω αλλα δεν ξερω εαν αξίζει.Εαν ρωτήσω μαστορια θα μου πουνε πιπες για να πουλήσουν
πως φαινεται ρε παιδι μου οτι οι Ελληνες κατασκευαστες ειναι αριστοι γνωστες του αντικειμενου τους!!!!

Εγω λεω να κανεις δημοασκοπιση καλυτερα, πιο πολλες αποψεις αρα μεγαλυτερη επιτυχια να πεσεις μεσα!

Επισης για το ποσα σιδερα πρεπει να βαλεις στην κολωνα,να το συνδυασεις με το ληγοντα του λαϊκου λαχειου!

Επιστημονικες κατασκευες λεμεεεεεεεεε
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
πως φαινεται ρε παιδι μου οτι οι Ελληνες κατασκευαστες ειναι αριστοι γνωστες του αντικειμενου τους!!!!

Εγω λεω να κανεις δημοασκοπιση καλυτερα, πιο πολλες αποψεις αρα μεγαλυτερη επιτυχια να πεσεις μεσα!

Επισης για το ποσα σιδερα πρεπει να βαλεις στην κολωνα,να το συνδυασεις με το ληγοντα του λαϊκου λαχειου!

Επιστημονικες κατασκευες λεμεεεεεεεεε
Επειδη κουραστικα να απαντάω στον κάθε εξυπνάκια εδω μέσα για να μαζευει star απο εδω και πέρα θα απαντάω ως εξής. ΣΕ ΓΡΑΦΩ ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΜΑΛΑΚΑ
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.218
Like
4
Πόντοι
166
Επειδη κουραστικα να απαντάω στον κάθε εξυπνάκια εδω μέσα για να μαζευει star απο εδω και πέρα θα απαντάω ως εξής. ΣΕ ΓΡΑΦΩ ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΜΑΛΑΚΑ
περα απο γνωση του αντικειμενου σου εχεις και επιπεδο βλεπω!!!

χρονια πολλα και απο μενα!


 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
περα απο γνωση του αντικειμενου σου εχεις και επιπεδο βλεπω!!!

χρονια πολλα και απο μενα! Και που να δεις τι άλλο έχω ακόμα...! Φυσικά μονο απο κοντά θα σου δείξω με μεγάλη χαρα.Επισης χρονια πολλα
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.218
Like
4
Πόντοι
166
δε χρειαζεται να μου δειξεις τι αλλο εχεις, το ξερω........χρεη εχεις!
αχαχαχαχαχαχαχχαα


ηθελα ναξερα εσυ που το παιζεις εξυπνακιας, αμα βρισκοσουνα σε κανα χειρουργειο και τη στιγμη της εγχειρησης ρωταγε ο γιατρος τη νοσοκομα αν θα πρεπει να να σου κανει μπαϊ πας ή σκωληκοειδητη, αν θα καθοσουνα να σε χειρουργησει!
 

SSGT-i

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2007
Μηνύματα
10.645
Like
68
Πόντοι
166
δε χρειαζεται να μου δειξεις τι αλλο εχεις, το ξερω........χρεη εχεις!
αχαχαχαχαχαχαχχαα


ηθελα ναξερα εσυ που το παιζεις εξυπνακιας, αμα βρισκοσουνα σε κανα χειρουργειο και τη στιγμη της εγχειρησης ρωταγε ο γιατρος τη νοσοκομα αν θα πρεπει να να σου κανει μπαϊ πας ή σκωληκοειδητη, αν θα καθοσουνα να σε χειρουργησει!
:priest: :priest: :priest: :priest: :priest:
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
δε χρειαζεται να μου δειξεις τι αλλο εχεις, το ξερω........χρεη εχεις!
αχαχαχαχαχαχαχχαα


ηθελα ναξερα εσυ που το παιζεις εξυπνακιας, αμα βρισκοσουνα σε κανα χειρουργειο και τη στιγμη της εγχειρησης ρωταγε ο γιατρος τη νοσοκομα αν θα πρεπει να να σου κανει μπαϊ πας ή σκωληκοειδητη, αν θα καθοσουνα να σε χειρουργησει!
Eαν ειχα χρέη δεν θα σου έλεγα να στα δείξω απο κοντά μπούλη.Ελα σου λεω θα σου αρεσει...! Ο γιατρός ομως ενημερώθηκε διαβασε σπούδασε και ξερει τι πρεπει να κανει οποτε δεν χρειαζεται να ρωτησει εμενα που ειμαι ο ασθενης.ΑΑΑ ξέχασα ΣΕ ΓΡΑΦΩ ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΜΑΛΑΚΑ η πιο σωστα ΣΕ ΓΡΑΦΩ ΣΤΑ ΜΠΕΤΑ ΜΟΥ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ.Προσεχε ανεβένεις σε στάδια απαντήσεων
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.218
Like
4
Πόντοι
166
Eαν ειχα χρέη δεν θα σου έλεγα να στα δείξω απο κοντά μπούλη.Ελα σου λεω θα σου αρεσει...! Ο γιατρός ομως ενημερώθηκε διαβασε σπούδασε και ξερει τι πρεπει να κανει οποτε δεν χρειαζεται να ρωτησει εμενα που ειμαι ο ασθενης.ΑΑΑ ξέχασα ΣΕ ΓΡΑΦΩ ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΜΑΛΑΚΑ η πιο σωστα ΣΕ ΓΡΑΦΩ ΣΤΑ ΜΠΕΤΑ ΜΟΥ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ.Προσεχε ανεβένεις σε στάδια απαντήσεων
a
αλλανταλλων κι οτι ναναι!

ουτε τι διαβαζεις μπορεις να καταλαβεις,και περιμενεις να σε εμπιστευτουμε κιολλας να μας χτιζεις τα σπιτια μας?

αντε χρονια πολλα και να παρακαλας να μη γινει σεισμος το 2010 γιατι απο τοτε και μετα δε θα εχεις την "ελευθερια" να γραφεις στο μπουεδελα τιβι! Τοπιασες το υποννοουμενο ε?
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
πως φαινεται ρε παιδι μου οτι οι Ελληνες κατασκευαστες ειναι αριστοι γνωστες του αντικειμενου τους!!!!

Εγω λεω να κανεις δημοασκοπιση καλυτερα, πιο πολλες αποψεις αρα μεγαλυτερη επιτυχια να πεσεις μεσα!

[glow=red,2,300]Επισης για το ποσα σιδερα πρεπει να βαλεις στην κολωνα,να το συνδυασεις με το ληγοντα του λαϊκου λαχειου![/glow]

Επιστημονικες κατασκευες λεμεεεεεεεεε



Καλα εκει λυθηκα λεμε ....  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Τι κοιλιακοι και μαλακιες ......
ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ ΤΙΒΙ ΕΓΓΥΗΣΗ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
1
Πόντοι
66
δε χρειαζεται να μου δειξεις τι αλλο εχεις, το ξερω........χρεη εχεις!
αχαχαχαχαχαχαχχαα


ηθελα ναξερα εσυ που το παιζεις εξυπνακιας, αμα βρισκοσουνα σε κανα χειρουργειο και τη στιγμη της εγχειρησης ρωταγε ο γιατρος τη νοσοκομα αν θα πρεπει να να σου κανει μπαϊ πας ή σκωληκοειδητη, αν θα καθοσουνα να σε χειρουργησει!


στη ζωη σου υπάρχει μονο το σωστο-λάθος και το μάυρο η άσπρο?
ακομα και στις κολώνες υπαρχουν διάφορες επιλογες για να στηριξεις ενα σπιτι με τον ιδιο η παραπλήσιο συντελεστή ασφαλείας.
γενικώς στη ζωή υπάρχουν διάφορες επιλογες με τα θετικά και τα αρνητικά τους καθώς και με το ρίσκο τους.
αυτο το ξέρουν ολοι.
Το να συζητάει κάποιος τι γινεται ΠΡΑΚΤΙΚΑ με το ενδεχόμενο μιας νέας επιλογής πέραν τις κλασικής δεν τον κάνει λιγότερο γνώστη, αντίθετα τον κάνει άνθρωπο που ενδιαφέρεται για βελτίωση των παρεχόμενων υπηρεσιών.
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
1
Πόντοι
66
a
αλλανταλλων κι οτι ναναι!

ουτε τι διαβαζεις μπορεις να καταλαβεις,και περιμενεις να σε εμπιστευτουμε κιολλας να μας χτιζεις τα σπιτια μας?

αντε χρονια πολλα και να παρακαλας να μη γινει σεισμος το 2010 γιατι απο τοτε και μετα δε θα εχεις την "ελευθερια" να γραφεις στο μπουεδελα τιβι! Τοπιασες το υποννοουμενο ε?

αν δεν ειναι μηχανικός έχεις λάβει υπόψιν σου ότι εχει έναν μηχανικό που επιβλέπει την οικοδομή τουλάχιστον στα μπετά και μάλιστα τον ακριβοπληρώνει να το κάνει.
Κανένας μηχανικός δεν κάνει εκπτώσεις στα σίδερα. Ούτως ή άλλως οι σιδεράδες εχουν περισσοτερο την τάση να το φορτώνουν στα σιδερα γιατι πληρώνονται με το κιλό παρα να βαζουν λιγοτερα.
Ο κατασκευαστης με τιποτα δεν ρισκάρει να βάλει λιγοτερα σιδερα, οσο φτηνοκατασκευή κια να κάνει.
Με το τελεύταιο μου πελάτη κατασκευαστή μάλιστα, αν και γενικά ηταν ολιγον της "οικονομιας" π.χ. δεν ηθελε το ασανσερ να κατεβαινει στο υπογειο για να μην πληρώσει την επιπλέον σταση, μου ζήτησε να μην χρησιμοποιήσω αυξημένη σεισμική για μεγαλύτερη ασφαλεια.

(ευτυχως που δεν ειναι καποια ψυχη να με χλευασει που κάθομαι και απαντώ σε κακοπροαιρετους άσχετους)
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.434
Like
19
Πόντοι
16
A ρε μαλάκες άχρηστοι, που είδατε φως και μπήκατε, και μου γίνατε όλοι κατασκευαστές....
Τράβα και στο cosmopolitan ρε μαλάκα apoc να ρωτήσεις για την ενδοδαπέδια  :pipa2:
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
1
Πόντοι
66
A ρε μαλάκες άχρηστοι, που είδατε φως και μπήκατε, και μου γίνατε όλοι κατασκευαστές....
Τράβα και στο cosmopolitan ρε μαλάκα apoc να ρωτήσεις για την ενδοδαπέδια  :pipa2:

εσυ πουλακι μου τι δουλεια κάνεις?
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.434
Like
19
Πόντοι
16
εσυ πουλακι μου τι δουλεια κάνεις?

Εγώ πουλάκι μου έχω δουλέψει χρόνια στον κατασκευαστικό τομέα σαν τεχνίτης,
από μονοκατοικίες, μέχρι και κτίρια σαν το IBC
και τα ξέρω από πρώτο χέρι τα πράγματα.
Ο Apoc απλά επιβεβαιώνει τον κανόνα.
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
1
Πόντοι
66
Εγώ πουλάκι μου έχω δουλέψει χρόνια στον κατασκευαστικό τομέα σαν τεχνίτης,
από μονοκατοικίες, μέχρι και κτίρια σαν το IBC
και τα ξέρω από πρώτο χέρι τα πράγματα.
Ο Apoc απλά επιβεβαιώνει τον κανόνα.

εσυ ξερεις τα παντα?
και τα ηξερες εξ απανέκαθεν?
με το που γεννήθηκες?

η μηπως καποια πραγματα εμαθες στην πορεια και ρωτώντας?
και οταν εμαθες καποια πραγματα αρκεστηκες σ αυτο ή ηθελες παντα να μαθαινεις περισσοτερα?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom