Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Συγνωμη κιολλας, με τα χερια τα ανεβαζουνε τα τσιμεντα οι εργατες σου? Γερανακια γιατι δε βαζεις? Φοβασαι μηπως ανεβει η τιμη ανα τ.μ.?

Μην τους λες τετοια πραγματα και παθουν τιποτα.....
θα καταστραφει η οικονομια της χωρας αν παθουν τιποτα ........

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


που εισαι τρικαρδε ?

χανεις το παρτυ......  :2funny: :2funny: :2funny:
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
το κονταρι στο χαριζω να το βολευτεις εσυ

εγω δεν δουλευω με κονταρι μαλακα.......
Δεν πειράζει πισωγλεντι θα σου χρειαστει να το δοκιμάσεις χαχαχα παπαρομαλακα
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Επίσης Μπορούσα να είμουν σε μια καρέκλα και να διατάζω και να λέω μαλακίες τοσες οσες διαβασα και ακόμα παραπάνω και λέω ΡΕ ΠΑΠΑΡΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ πόσο κοστολογείται εσείς τον κόπο που θέλει να ελέγχεις 10-15 άτομα σε μια οικοδομή το αγχος μην πέσει κανενας μαλακας απο τον 4-5ο οροφο και καρφωθει πάνω στα σίδερα και όταν συμβει το ατυχημα τι γινεται τότε?????????

Σιγά ρε φιλάρα.

Νομίζεις ότι μόνον εσύ κάνεις δουλειά με υπευθυνότητα για την ζωή τρίτων;;;

Άλλοι νομίζεις ότι δεν έχουν τέτοιες ευθύνες;;;; Και από υπαλληλικές θέσεις μάλιστα;;; Δηλαδή, για παράδειγμα, ένας υπεύθυνος εργοταξίου δεν έχει ευθύνες;;

Εσύ τον κόπο τους ΠΟΣΟ τον κοστολογείς;;;

Και για να ξέρεις, όταν λαμβάνονται τα σωστά μέτρα ασφαλείας οι κίνδυνοι ελαχιστοποιούνται.
Αλλά άλλο ένα δείγμα της νοοτροπίας των "εργολάβων" είναι ότι αυτός στον οποίο θα συμβεί το ατύχημα είναι "μαλάκας".
Και φυσικά καθόλου δεν φταίει ο ίδιος που δεν πήρε είτε από άγνοια είτε για να κάνει οικονομία τα σωστά προληπτικά μέτρα.

 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
ωραια δεν το πηγαιναμε;;;

μην το χαλασουμε τωρα  :rockon: :rockon:
Τι να μην το χαλάσουμε ρε φιλε με τον παπαρα έλεος με το καθε αρχιδι εδω μεσα που κανει τον χαβαλε του πίσω απο ενα πληκτρολογιο
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Σιγά ρε φιλάρα.

Νομίζεις ότι μόνον εσύ κάνεις δουλειά με υπευθυνότητα για την ζωή τρίτων;;;

Άλλοι νομίζεις ότι δεν έχουν τέτοιες ευθύνες;;;; Και από υπαλληλικές θέσεις μάλιστα;;; Δηλαδή, για παράδειγμα, ένας υπεύθυνος εργοταξίου δεν έχει ευθύνες;;

Εσύ τον κόπο τους ΠΟΣΟ τον κοστολογείς;;;

Και για να ξέρεις, όταν λαμβάνονται τα σωστά μέτρα ασφαλείας οι κίνδυνοι ελαχιστοποιούνται.
Αλλά άλλο ένα δείγμα της νοοτροπίας των "εργολάβων" είναι ότι αυτός στον οποίο θα συμβεί το ατύχημα είναι "μαλάκας".
Και φυσικά καθόλου δεν φταίει ο ίδιος που δεν πήρε είτε από άγνοια είτε για να κάνει οικονομία τα σωστά προληπτικά μέτρα.
1ον δεν ειμαι εργολαβος και δεν κανω εργολαβιες

2ον βεβαιως όλοι έχουν ευθυνες σε εναν εργασιακο χωρο αλλα στην οικοδομη εξυπνακια ειναι αρκετοιιιιι. Ενας ειναι καποιος να ζαλιστει και να πεσει απο οποιοδήποτε όροφο.Εγω τι πρεπει να κανω να τον δεσω με κανενα σχοινη? όπως και ο μαραγκος η εταιρια φταει εαν ο μαλακας δεν προσεξει την κορδελα και κοψει το χερι του? εκει τη μετρα να πάρει καποιος...Αντε καλως ηρθες και εσυ στο πανηγυρι γουσταρο τρελλα
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
1ον δεν ειμαι εργολαβος και δεν κανω εργολαβιες

2ον βεβαιως όλοι έχουν ευθυνες σε εναν εργασιακο χωρο αλλα στην οικοδομη εξυπνακια ειναι αρκετοιιιιι. Ενας ειναι καποιος να ζαλιστει και να πεσει απο οποιοδήποτε όροφο.Εγω τι πρεπει να κανω να τον δεσω με κανενα σχοινη? όπως και ο μαραγκος η εταιρια φταει εαν ο μαλακας δεν προσεξει την κορδελα και κοψει το χερι του? εκει τη μετρα να πάρει καποιος...Αντε καλως ηρθες και εσυ στο πανηγυρι γουσταρο τρελλα

καλα ο ανωτερο φιλοσοφος...ξερει κ απο οικοδομη.....γυρνα 3-4 σελιδες πισω....κατι για χαλκοσωληνες ψελλιζε  :2funny: :2funny: :2funny:
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
1
Πόντοι
66
η ελευθερη οικονομια με την ερμηνεια που της δινεις, οτι δηλαδη ολοι μπορουν ανεξελεγχτα να πηδανε τον καταναλωτη εχει περασει ανεπιστρεπτι!

Δυστυχως η εποχη των παχιων αγελαδων οπου κανεις δε σκεφτοτανε τις συνεπειες των πραξεων του (ουτε οι αγοραστες) και που κανενας δεν παζαρευε γιατι ηταν σιγουρο οτι θα βρει το θυμα, εχουνε αφησει ευχαριστες αναμνησεις τις οποιες αποτι βλεπω αρκετοι κατασκευαστες ειναι προθυμοι να επαναλαβουν αμα τους δοθει η ευκαιρια!

Ευτυχως για ολους, αυτο δεν προκειται να ξανασυμβει! Οι συνθηκες πια ειναι αρκετα πιο ωριμες ωστε καθε ενας να μετρα και το τελευταιο σεντς προτου προβει σε οποιαδηποτε αγορα!


η πλακα ειναι οτι το εννοουσα ακριβως οπως τα λες εσυ
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
η ελευθερη οικονομια με την ερμηνεια που της δινεις, οτι δηλαδη ολοι μπορουν ανεξελεγχτα να πηδανε τον καταναλωτη εχει περασει ανεπιστρεπτι!

Δυστυχως η εποχη των παχιων αγελαδων οπου κανεις δε σκεφτοτανε τις συνεπειες των πραξεων του (ουτε οι αγοραστες) και που κανενας δεν παζαρευε γιατι ηταν σιγουρο οτι θα βρει το θυμα, εχουνε αφησει ευχαριστες αναμνησεις τις οποιες αποτι βλεπω αρκετοι κατασκευαστες ειναι προθυμοι να επαναλαβουν αμα τους δοθει η ευκαιρια!

Ευτυχως για ολους, αυτο δεν προκειται να ξανασυμβει! Οι συνθηκες πια ειναι αρκετα πιο ωριμες ωστε καθε ενας να μετρα και το τελευταιο σεντς προτου προβει σε οποιαδηποτε αγορα!

η οικοδομη, οπως και το ευρυτερο συστημα, 'εχει' μια κριση κα8ε 7-10 χρονια -ειδες να εμα8ε κανεις τπτ απο τις προηγουμενες;
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
χαχα εγχειρηση ανοιχτης καρδιας χαχα

χχαχαχαχαχ...οταν μ ρχονται για διαμερισμα ομως.....τσολιαδες

κυριε κατασκευαστα μ....ενα σοκολατακι κ τα σχετικα......

αντε, 8α σας δωσω μπρεε ενα 5%, αν μου ερ8ετε μεσω .tv  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
χχαχαχαχαχ...οταν μ ρχονται για διαμερισμα ομως.....τσολιαδες

κυριε κατασκευαστα μ....ενα σοκολατακι κ τα σχετικα......

αντε, 8α σας δωσω μπρεε ενα 5%, αν μου ερ8ετε μεσω .tv  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Eγω θα συστησω τον αχαχουχα σε εναν πολυ μεγαλο κατασκευαστη να αγορασει απο εκεινο σπιτι σε super τιμι
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
Aν θεωρεις αγαπητε οτι η συγκεκριμενη κριση ειναι απλα μια κοιλια που εκανε η αγορα.......τοτε με τις υγειες σου!

φιλε μου αγαπητε, σε εχω παρακολου8ησει στον...εντιμο αγωνα εναντια στην ΠαΠια  :2funny: :2funny: :2funny:

ειναι προχωρημενη η ωρα.....επιφυλλασομαι εκτενους αναλυσης σχετικα με το asset bubble του 07 συντομα  ;)
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
1
Πόντοι
66
Aν θεωρεις αγαπητε οτι η συγκεκριμενη κριση ειναι απλα μια κοιλια που εκανε η αγορα.......τοτε με τις υγειες σου!

πιστευεις οτι θα σταματησει ο κοσμος να αγοραζει διαμερισματα?
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
φιλε μου αγαπητε, σε εχω παρακολου8ησει στον...εντιμο αγωνα εναντια στην ΠαΠια  :2funny: :2funny: :2funny:

ειναι προχωρημενη η ωρα.....επιφυλλασομαι εκτενους αναλυσης σχετικα με το asset bubble του 07 συντομα  ;)

Spare us the analysis.

You will be on a space (monkey) mission soon.

 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
1
Πόντοι
66
Δεν ειπα κατι τετοιο!

Αυτο που ειπα ειναι οτι θελουν δε θελουν ολοι (και οι κατασκευαστες) θα αναγκαστουν να προσαρμοστουν στη νεα πραγματικοτητα!

λιγο οι οικοπεδουχοι, λιγο οι κατασκευαστες, λιγο οι αγοραστες...
δε βαριεσαι... ο,τ ειναι να γινει θα γινει...

εδω καταφεραμε να κανουμε διαλογο εμεις, δεν θα καταφερει η αγορα να βρει τις ισοροπιες της?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom