Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Το ΠΟΣΟ ευκολα θα πωλουνται δεν μας λες  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Δεν ξέρω αλλα αυτό που ξέρω είναι ότι όλοι πιάστηκαν μαλάκες περιμένωντας την ευκαιρία που ποτέ δεν θα έρθει  γιατι άκουγαν κούφια λόγια και κωλοχαρτα χααχχαχααχαχχααχααχχαχαχα.Εγω προσωπικά δεν χρωσταο όποτε δεν τα σκωτονο αστα εκει να κάθονται χέστηκα το αίμα μου δεν το πουλάω τσάμπα
 

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616
Ναι δεν λέω αλλά παρασύρεσε όταν θέλεις κάτι και περιμένεις την ευκαιρία. ΠΧ το RAV4  Ξεκίναγε απο τα 25-26000 νομίζω τώρα είναι καλά είναι ευκαιρία αλλά δεν ισχύει για όλα αυτη ειναι η διαφορά και χαλάνε την αγορά.Θα πέσουν λενε και σκατα με αποτελεσμα να περιμενω εγω 1-2-3-4 μηνες και να μην εχει διαφορα καμία

Ναι, είναι πολύ εύκολο να παρασυρθείς αλλά είναι καλύτερο να μην πηγαίνεις με το ρεύμα...
Δες για παράδειγμα τι γίνεται με την ανεργία στην αμερική. Πριν από 1 μήνα ήταν στο (10,2) την περιμέναν αυτό το μήνα στα ίδια και τελικά βγήκε καλύτερη (10)... Η αγορά πήγε λίγο πάνω και βλέπεις ότι τώρα έκανε ενα καλό πίσω και δείχνει διστακτική.... Η γνώμη μου είναι ότι από εδώ και στο εξής καθετι πρέπει να βασίζεται στο ένστικτο και λιγότερο στις οικονομικές θεωρίες, οι οποίες καθημερινά καταρρίπτονται, ώσπου φαντάζεστε την συνέχεια...  ;)
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
και λέω ΡΕ ΠΑΠΑΡΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ πόσο κοστολογείται εσείς τον κόπο που θέλει να ελέγχεις 10-15 άτομα σε μια οικοδομή το αγχος μην πέσει κανενας μαλακας απο τον 4-5ο οροφο και καρφωθει πάνω στα σίδερα και όταν συμβει το ατυχημα τι γινεται τότε????????? ΠΧ Μεσα σε όλα αυτα να πρεπει να δεις εαν ο μαλακας ο εργατης εχει καθαρισει την κολωνα πριν ρίξει την άλλη απο πάνω που προσωπικα εχω δει μεχρι και κουτακια αναψυκτικου πανω στην κολώνα την ώρα που πήγαινε να ρίξει το μπετο.Εαν δεν το εβλεπα τι θα γινόταν τότε???????

Αν τους εχεις ασφαλισμενους δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα.....

το θεμα ειναι τους εχεις ασφαλισμενους ?

Και Ελληνες αποκλειεται να εχεις εισαι εξυπνος εσυ

οι ξενοι ειναι τζαμπα !!!
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
Το ΠΟΣΟ ευκολα θα πωλουνται δεν μας λες  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Φιλτατε, στο εχω ξαναγραψει

χωρις τραπεζικο δανεισμο.....8α τα εχω να τα καμαρωνω

αν χρειαστω να παρω καμια σιτιτουριστρια για long date, 8α κανω ενα sale and lease back  :2funny: :2funny: :2funny:

Οπως ειπε και ο συναδελφος apoc, το παρτυ τελειωνει σιγα σιγα.....
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Δεν ξέρω αλλα αυτό που ξέρω είναι ότι όλοι πιάστηκαν μαλάκες περιμένωντας την ευκαιρία που ποτέ δεν θα έρθει  γιατι άκουγαν κούφια λόγια και κωλοχαρτα χααχχαχααχαχχααχααχχαχαχα.Εγω προσωπικά δεν χρωσταο όποτε δεν τα σκωτονο αστα εκει να κάθονται χέστηκα το αίμα μου δεν το πουλάω τσάμπα

αλιμονο ....

ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΓΩ !!!!!
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Αν τους εχεις ασφαλισμενους δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα.....

το θεμα ειναι τους εχεις ασφαλισμενους ?

Και Ελληνες αποκλειεται να εχεις εισαι εξυπνος εσυ

οι ξενοι ειναι τζαμπα !!!
Απο τα χαχαχαχχαχα σου δεν διαβασες που λέω ότι έχε 90 ευρώ το ένσημο ΠΑΠΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ βεβαίως είναι ασφαλισμένει αλλα δεν φτάνει αυτό έχει δικαίωμα να σε τράβηηξει στα δικαστηρια εργατικό ατύχημα φέρνεις ευθυνη ΜΑΛΑΚΑ ΕΞΥΠΝΕ ΑΝΤΕ ΓΑΜΙΣΟΥ. για βρες μου έναν έλληνα ρε παπαρα να μπορεί να ανέβει στον 4ο με την καμινάδα απο το τζάκι να ανεβάσει το τσιμέντο στους οροφους να περπατάει στην σκαλωσια σαν αίλουρος καραγκιοζη.Εσυ τι δουλεια ρε μαλάκα κάνεις?ΕΕΕ?
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
φαντάζομαι ότι γνωρίζεις πόσο πιο δουλευταράδες είναι οι ξένοι;

το ξερω .......

και ΦΤΗΝΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
και ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
και ΣΗΚΩ ΚΑΤΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Καφε σου ψηνουν ?

ειναι στην τιμη των 3,60 ο καφες η σε ριχνουν εκει ?
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Απο τα χαχαχαχχαχα σου δεν διαβασες που λέω ότι έχε 90 ευρώ το ένσημο ΠΑΠΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ βεβαίως είναι ασφαλισμένει αλλα δεν φτάνει αυτό έχει δικαίωμα να σε τράβηηξει στα δικαστηρια εργατικό ατύχημα φέρνεις ευθυνη ΜΑΛΑΚΑ ΕΞΥΠΝΕ ΑΝΤΕ ΓΑΜΙΣΟΥ. για βρες μου έναν έλληνα ρε παπαρα να μπορεί να ανέβει στον 4ο με την καμινάδα απο το τζάκι να ανεβάσει το τσιμέντο στους οροφους να περπατάει στην σκαλωσια σαν αίλουρος καραγκιοζη.Εσυ τι δουλεια ρε μαλάκα κάνεις?ΕΕΕ?

ΜΑΛΑΚΟΜΠΟΥΚΩΜΑ........ ΛΑΧΕΙΟΠΩΛΗΣ ΕΙΜΑΙ !!!

Ελα να αγορασεις κρατικο μπας και σωθεις ....

15 εκ ευρω δινει .........................
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Αν τους εχεις ασφαλισμενους δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα.....

το θεμα ειναι τους εχεις ασφαλισμενους ?

Και Ελληνες αποκλειεται να εχεις εισαι εξυπνος εσυ

οι ξενοι ειναι τζαμπα !!!
Εκτός απο τους παλαιότερους οικοδόμους που δεν τους προτιμάνε γιατί δεν αποδίδουν λόγο ηλικίας εγω προσωπικά τους παίρνω για τα ψιλολογια γιατι και αυτη πρέπει να δουλέψουν.Αλλά όλοι οι έλληνες ειναι γέμάτοι πτυχεία με άδειες τσεπες.ΓΙα βρες μου έναν απο 18-30 να δουλέψει οικοδομη?ΕΛΑΧΙΣΤΗ. Εσένα  ευχαριστώς σε προσλαμβάνω εαν θέλεις
 

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616
το ξερω .......

και ΦΤΗΝΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
και ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
και ΣΗΚΩ ΚΑΤΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Καφε σου ψηνουν ?

ειναι στην τιμη των 3,60 ο καφες η σε ριχνουν εκει ?

για σήκωσε τον έλληνα στις 6 το πρωί και θα σου πω εγω αν σηκώνεται....
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
ΜΑΛΑΚΟΜΠΟΥΚΩΜΑ........ ΛΑΧΕΙΟΠΩΛΗΣ ΕΙΜΑΙ !!!

Ελα να αγορασεις κρατικο μπας και σωθεις ....

15 εκ ευρω δινει .........................
Εγω δεν έχω ανάγκει.Σου ανταποδίδο την πρόταση με μια διαφορά.Πάρε λαχείο και εαν δεν κερδίσεις βάλε το κοντάρι στον κόλο σου μαλάκα χαχααχχαχα
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
1
Πόντοι
66
Κακως κανουνε και οι οικοπεδουχοι!

Το θεμα ειναι αλλο ομως!

Ο οικοπεδουχος δε συζητα το υπερκερδος του
Ο κατασκευαστης δε συζητα το υπερκερδος του

και απο πανω κλαψομουνιαζετε(οχι εσυ προσωπικα) γιατι ο κοσμος δεν αγοραζει και σας εχουν μεινει απουλητα!

οσο για την ποιοτητα των κατασκευων, οποιος εχει χτισει και εχει δει και πως χτιζονται κατα βαση οι εργολαβικες πολυκατοικιες μπορει καλλιστα να κανει τη συγκριση! Οι περισσοτεροι κατασκευαστες (δεν αναφερομαι στους παραδοσιακους αλλα στους μετεωριτες, ξερεις καλα) την κατασκευη δεν την εβλεπαν σαν ενα προϊον στο οποιο ο αγοραστης επενδυει τους κοπους μιας ζωης αλλα σαν μεσο γρηγορου πλουτισμου! Εχουν γινει οργια και μακαρι να μη γινει κανενας μεγαλος σεισμος για να αποκαλυφθουν!

σε μια ελευθερη οικονομια δεν μπορω να πω οτι κακως κανουν οι μεν και οι δε

αλλα εχω υποστηριξει οτι η κριση ή η όποια κριση στην τελικη θα κανει καλο γιατι θα ξεχωρισουν οι σοβαροι επαγγελματιες κατασκευαστες απο τους μετεωριτες (χασαπιδες, λαχαναγοριτες κλπ) που απλως βρεθηκαν με μετρητο και το ριξαν στην οικοδομη για ευκολο πλουτισμο

οι μέρες του 2006 (που ουσιαστικα μας παρακαλαγαν οι αγοραστες να αγορασουν) δεν θα και δεν πρεπει να ξαναρθουν.

οσον αφορα τα απουλητα ετσι και καποις παραπονιοταν ειδικα σε μενα θα ελεγα αυτο που λεω και τωρα "οταν κονομαγες δεν εκανες τα κουμαντα σου? εισαι επιχειρηματιας και οι επιχειρησεις εχουν ρισκα"

το ιδιο θα πω και για τους ελαιοχρωματιστες, υδραυλικους, μπετατζηδες
στους εργατες ειναι που δεν ξερω τι να πω, και να σου πω την αληθεια ειναι κατι που με θλιβει να βλεπω 50άρηδες να παρακαλανε για το μεροκάματο, γιατι αυτοι δεν κονομησαν ουτε τον καλο καιρο...
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Κακως κανουνε και οι οικοπεδουχοι!

Το θεμα ειναι αλλο ομως!

Ο οικοπεδουχος δε συζητα το υπερκερδος του
Ο κατασκευαστης δε συζητα το υπερκερδος του

και απο πανω κλαψομουνιαζετε(οχι εσυ προσωπικα) γιατι ο κοσμος δεν αγοραζει και σας εχουν μεινει απουλητα!

οσο για την ποιοτητα των κατασκευων, οποιος εχει χτισει και εχει δει και πως χτιζονται κατα βαση οι εργολαβικες πολυκατοικιες μπορει καλλιστα να κανει τη συγκριση! Οι περισσοτεροι κατασκευαστες (δεν αναφερομαι στους παραδοσιακους αλλα στους μετεωριτες, ξερεις καλα) την κατασκευη δεν την εβλεπαν σαν ενα προϊον στο οποιο ο αγοραστης επενδυει τους κοπους μιας ζωης αλλα σαν μεσο γρηγορου πλουτισμου! Εχουν γινει οργια και μακαρι να μη γινει κανενας μεγαλος σεισμος για να αποκαλυφθουν!
Συμφωνο απόλυτα οτι αφορά της εργολαβίες γίνονται και τετοια γιατι εκει τα κουκια είναι μετρημένα. τόσα θα βγάλεις τελειωσε ασχετος το γαμησι που θα φας πριν και μετά.....τον σεισμο.Για αυτο τον λογο δεν έχω αναλαβει εργολαβιες και αποφεύγω σθεναρα της αντιπαροχες δεν αξίζει μερικες φορές
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Συγνωμη κιολλας, με τα χερια τα ανεβαζουνε τα τσιμεντα οι εργατες σου? Γερανακια γιατι δε βαζεις? Φοβασαι μηπως ανεβει η τιμη ανα τ.μ.?
Που λέει ο λόγος ρε φιλε εντάξει χαλάρωσε λιγο γιατι υπάρχει άνθρωπος να ανεβάσει την καμινάδα μόνος του?τουλάχιστον 2-3
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Εκτός απο τους παλαιότερους οικοδόμους που δεν τους προτιμάνε γιατί δεν αποδίδουν λόγο ηλικίας εγω προσωπικά τους παίρνω για τα ψιλολογια γιατι και αυτη πρέπει να δουλέψουν.Αλλά όλοι οι έλληνες ειναι γέμάτοι πτυχεία με άδειες τσεπες.ΓΙα βρες μου έναν απο 18-30 να δουλέψει οικοδομη?ΕΛΑΧΙΣΤΗ. Εσένα  ευχαριστώς σε προσλαμβάνω εαν θέλεις

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ  !!!

ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΓΙΑ 3,60 ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΕΙΝΑΩ

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΜΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΜΑΙ.........

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ  !!!

ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΓΙΑ 3,60 ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΕΙΝΑΩ

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΜΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΜΑΙ.........

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ
Δεν πειράζει να σαι καλα.Παντως αυτο με το κονταρι να το κάνεις
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Συγνωμη κιολλας, με τα χερια τα ανεβαζουνε τα τσιμεντα οι εργατες σου? Γερανακια γιατι δε βαζεις? Φοβασαι μηπως ανεβει η τιμη ανα τ.μ.?
Αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν εχουν της ιδιες αντοχες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom