Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
1
Πόντοι
66
παντως οι τραπεζες δειλα-δειλα αρχισαν να διαφημιζουν παλι τα στεγαστικα τους,με πρωτη και καλυτερη την εθνικη.

και αρχισαν να δινουν και δανεια με χρηματοδοτηση στο 100% της αξιας του ακινητου με εγγύηση του ελληνικου δημοσίου
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Φίλοι εργολάβοι μην μαλώνεται  :headbang: :headbang:

Η ΦΤΩΧΙΑ ΦΕΡΝΕΙ ΓΚΡΗΝΙΑ :2funny: :2funny: :2funny:

Ποσες φορές θα πρέπει να το ξαναπούμε, ΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣ (περασαν οι καλές εποχες για σας - τερμα οι λαμογιες)
Oι καλές εποχές πέρασαν για τα λαμόγια. Όποιος είναι σωστός θα πουλήσει απλά κυριαρχεί ένα κλίμα μαλακισμένης καταστροφολογίας. ΑΠο την 1 η οικονομική κρίση (Μα που την είδαν?) και 2ον Η νέα γρίπη (17 νεκροί σε ευπαθής ομάδες και ξαφνικά έχουμε πανδημία)

Κρίση έχει το κράτος που δεν μπορεί να ελέγξη της τιμές στα super market - Καυσιμα κτλπ. Αυτη είναι η μόνη κρίση.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115


απο το γκαραζ οντως βγαινουν καλα λεφτα, αλλα συνηθως εχουν μπει στον ανάλυση κοστους-αναμενόμενου όφελους συνολικά της οικοδομής πριν ξεκινησεις το εργο, οπότε δεν θα το εθετα ετσι ακριβώς.
[/quote]

Ενοούσα και απο γκαράζ και αποθήκες βγάζεις κάτι. Της πουλας σαν extra και πιάνεις την τιμή που θέλεις.ΠΧ Διαμέρισμα με 4ο οροφος 350.000 με 4 θέσεις γκαραζ και 1 αποθηκη. Οπώς και να έχει τα λεφτα σου θα τα βγάλεις
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
1
Πόντοι
66
απο το γκαραζ οντως βγαινουν καλα λεφτα, αλλα συνηθως εχουν μπει στον ανάλυση κοστους-αναμενόμενου όφελους συνολικά της οικοδομής πριν ξεκινησεις το εργο, οπότε δεν θα το εθετα ετσι ακριβώς.


Ενοούσα και απο γκαράζ και αποθήκες βγάζεις κάτι. Της πουλας σαν extra και πιάνεις την τιμή που θέλεις.ΠΧ Διαμέρισμα με 4ο οροφος 350.000 με 4 θέσεις γκαραζ και 1 αποθηκη. Οπώς και να έχει τα λεφτα σου θα τα βγάλεις

εννοειται οτι θα τα βγαλεις οπως και να χει.
αν δεν χρωστας της μιχαλους και 2-3 χρόνια να σου μεινουν ξερεις οτι στο τελος τα λεφτα σου δεν τα χανεις
ποτε δεν θα ριξεις την τιμη κατω του κόστους

παντως εχω την αισθηση οτι δ/μα χωρις παρκιν δεν πουλιεται
αν μη τι αλλο πολυ δυσκολα θα πουληθει
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
καλα ρε εχετε ξεφυγει τελειως οι κατασκευαστες!
Φτασατε να διαφημιζετε ποσο ευκολα μπορειτε να κοροϊδευετε τους αγοραστες?

Αφου πιστευετε οτι η κριση ειναι ανυπαρκτη, κι εγω μαζι σας! Καμια κριση! Ολα μια χαρα ειναι! Ουτε επιταγες σφραγιζονται, δανεια δινονται με το τσουβαλι, το χρηματηστηριο σκιζει...για ποια κριση μιλανε οι καταστροφολογοι?

Συνεχιστε να ζειτε στο παραλληλο συμπαν σας και μετα θα κλαιτε παλι που δε φευγουν τα απουλητα
Μόνο στην Αμερική υπάρχει κρίση, στο Ελλάντα μόνο ανάπτυξη :2funny: :2funny: :2funny:

Η ΝΑΣΑ ψάχνει για Ελληνες αστροναύτες, οι εργολάβοι παρακαλώ να αποστήλουνε τα βιογραφικά τους  :2funny: :2funny: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :headbang:
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Μόνο στην Αμερική υπάρχει κρίση, στο Ελλάντα μόνο ανάπτυξη :2funny: :2funny: :2funny:

Η ΝΑΣΑ ψάχνει για Ελληνες αστροναύτες, οι εργολάβοι παρακαλώ να αποστήλουνε τα βιογραφικά τους  :2funny: :2funny: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :headbang:

Που εισαι βρε φιλαρακι και μου ελειψες ?

Εδω ειναι ΒΑΛΚΑΝΙΑ λενε .....  :2funny: :2funny: :2funny:
δεν μασανε απο τιποτα .....

η κριση φευγει και οι τραπεζες δινουν αβερτα δανεια λενε ...
τωρα πως οι δουλειες γλυφουν πατο ειναι απορειας αξιο


τι αμερικη και μλκιες ΒΑΛΚΑΝΙΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
καλα ρε εχετε ξεφυγει τελειως οι κατασκευαστες!
Φτασατε να διαφημιζετε ποσο ευκολα μπορειτε να κοροϊδευετε τους αγοραστες?


Ελα βρε συ που ξεφυγανε .....

απλα ομολογουν τι λαμογια ειναι ανοικτα και απροκαλυπτα  :2funny: :2funny: :2funny:

δεν ειναι ενδιαφερον να μαθαινουμε κι αυτα ?  :rockon:

Ακου 30.000 για ενα παρκινγκ....

βρε μην σωσω και παρω αμαξι ποτε.... 30.000 για ΠΑΡΚΙΝΓΚ ?

ΑΠΛΑ ΕΛΕΟΣ

αλλα σκεψου τι μαλακες υπαρχουν που δινουν 30.000
για 4 τμ μονο και μονο για να βαλουν το αμαξι τους  :jerking:
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
καλα ρε εχετε ξεφυγει τελειως οι κατασκευαστες!
Φτασατε να διαφημιζετε ποσο ευκολα μπορειτε να κοροϊδευετε τους αγοραστες?

Αφου πιστευετε οτι η κριση ειναι ανυπαρκτη, κι εγω μαζι σας! Καμια κριση! Ολα μια χαρα ειναι! Ουτε επιταγες σφραγιζονται, δανεια δινονται με το τσουβαλι, το χρηματηστηριο σκιζει...για ποια κριση μιλανε οι καταστροφολογοι?

Συνεχιστε να ζειτε στο παραλληλο συμπαν σας και μετα θα κλαιτε παλι που δε φευγουν τα απουλητα!
Ποιος σου ειπε ρε μεγάλε ότι τους κοροιδετυουμε? Είσαι σοβαρός? Μιλάμε για υπο πιες προηυποθεσεις μπορει να γινει ενα παζαρι και το κερδος τον κατασκευαστων. Εσυ εχεις δει καμια κρίση? Οχι ρε παπαρα δεν υπάρχει κριση απλα οι τράπεζες δεν δινουν δανεια γιατι κρατάνε για  παρτυ τους τα 28δις που βρέθηκαν σε 1 νυχτα για να μην χαμηλωσουν τα επιτοκια και τετιες μαλακιες
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
εννοειται οτι θα τα βγαλεις οπως και να χει.
αν δεν χρωστας της μιχαλους και 2-3 χρόνια να σου μεινουν ξερεις οτι στο τελος τα λεφτα σου δεν τα χανεις
ποτε δεν θα ριξεις την τιμη κατω του κόστους

παντως εχω την αισθηση οτι δ/μα χωρις παρκιν δεν πουλιεται
αν μη τι αλλο πολυ δυσκολα θα πουληθει
Παίζει ρόλο σε ποια θέση θα βρεθεί ο καθένας
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
1
Πόντοι
66
Ποιος σου ειπε ρε μεγάλε ότι τους κοροιδετυουμε? Είσαι σοβαρός? Μιλάμε για υπο πιες προηυποθεσεις μπορει να γινει ενα παζαρι και το κερδος τον κατασκευαστων. Εσυ εχεις δει καμια κρίση? Οχι ρε παπαρα δεν υπάρχει κριση απλα οι τράπεζες δεν δινουν δανεια γιατι κρατάνε για  παρτυ τους τα 28δις που βρέθηκαν σε 1 νυχτα για να μην χαμηλωσουν τα επιτοκια και τετιες μαλακιες


αυτο που λες ειναι κοινη λογικη
δεν εχει αξια σε αυτο το θρεντ

εδω μονο μιρλα....
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Ελα βρε συ που ξεφυγανε .....

απλα ομολογουν τι λαμογια ειναι ανοικτα και απροκαλυπτα  :2funny: :2funny: :2funny:

δεν ειναι ενδιαφερον να μαθαινουμε κι αυτα ?  :rockon:

Ακου 30.000 για ενα παρκινγκ....

βρε μην σωσω και παρω αμαξι ποτε.... 30.000 για ΠΑΡΚΙΝΓΚ ?

ΑΠΛΑ ΕΛΕΟΣ

αλλα σκεψου τι μαλακες υπαρχουν που δινουν 30.000
για 4 τμ μονο και μονο για να βαλουν το αμαξι τους  :jerking:
Δεν ξέρω που μένεις αλλα εγω καταριεμαι που δεν εχω parking εξάλου δεν στο δίνει κανείς με το ζόρι.Όσοι δεν θέλουν parking και μένουν τα νοικιάζω σε άλλους. Μαλάκας είσαι εσύ που όταν έχεις ένα αμάξι 20.000 και πάνω και το έχεις στο δρόμο και περνάει ο κάθε μαλάκας και στο τρακερνει η στο γρατζουνάει η οτι διποτε άλλο τότε λες γιατι δεν έδωσα να έχω μια θέση.Αιντε εξυπνάκιδες εδω μέσα. Ρωτα τι αιμα εχει φτυσει ο άλλος για να χτήσει αυτη την οικοδομή. Λίγα είναι τα λαμόγια που τα οικονομάνε απο της καρεκλες τους και αφήνους τα μαστορια μονα τους και μετα αναροτιομαστε γιατι έπεσαν σπίτια με τον σεισμό
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
1
Πόντοι
66
Δεν ξέρω που μένεις αλλα εγω καταριεμαι που δεν εχω parking εξάλου δεν στο δίνει κανείς με το ζόρι.Όσοι δεν θέλουν parking και μένουν τα νοικιάζω σε άλλους. Μαλάκας είσαι εσύ που όταν έχεις ένα αμάξι 20.000 και πάνω και το έχεις στο δρόμο και περνάει ο κάθε μαλάκας και στο τρακερνει η στο γρατζουνάει η οτι διποτε άλλο τότε λες γιατι δεν έδωσα να έχω μια θέση.Αιντε εξυπνάκιδες εδω μέσα. Ρωτα τι αιμα εχει φτυσει ο άλλος για να χτήσει αυτη την οικοδομή. Λίγα είναι τα λαμόγια που τα οικονομάνε απο της καρεκλες τους και αφήνους τα μαστορια μονα τους και μετα αναροτιομαστε γιατι έπεσαν σπίτια με τον σεισμό

ακομα και επενδυτικα να το παρεις, δινεις 30.000 αλλα μπορεις να παιρνεις ενα κατοσταρικο το μηνα αν το νοικιάζεις
και μάλιστα δεν χανει την αξια του οπως το δ/μα με τα χρόνια, ουτε φθορες, μπορεις να μην το δηλώνεις στην εφορια μια και δεν ειναι καθολου ευκολο να σου κατσικωθει νοικάρης, και δεν χανεις ενοικια οπως με την ενοικιαση δ/τος
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
ακομα και επενδυτικα να το παρεις, δινεις 30.000 αλλα μπορεις να παιρνεις ενα κατοσταρικο το μηνα αν το νοικιάζεις
και μάλιστα δεν χανει την αξια του οπως το δ/μα με τα χρόνια, ουτε φθορες, μπορεις να μην το δηλώνεις στην εφορια μια και δεν ειναι καθολου ευκολο να σου κατσικωθει νοικάρης, και δεν χανεις ενοικια οπως με την ενοικιαση δ/τος
100 λίγα λες
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
Ρωτα τι αιμα εχει φτυσει ο άλλος για να χτήσει αυτη την οικοδομή. Λίγα είναι τα λαμόγια που τα οικονομάνε απο της καρεκλες τους και αφήνους τα μαστορια μονα τους και μετα αναροτιομαστε γιατι έπεσαν σπίτια με τον σεισμό

Απολυτα σωστος

Αυτη ειναι η πραγματικοτητα, η σκληρη πραγματικοτητα της οικοδομης φιλε apoc

Δυστηχως καποιοι πιστευουν οτι κα8ομαστε σπιτι μας, παιζοντας....PS3, και η οικοδομη 'βγαινει'μονη της, 'πουλιεται'μονη της κοκ
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Απολυτα σωστος

Αυτη ειναι η πραγματικοτητα, η σκληρη πραγματικοτητα της οικοδομης φιλε apoc

Δυστηχως καποιοι πιστευουν οτι κα8ομαστε σπιτι μας, παιζοντας....PS3, και η οικοδομη 'βγαινει'μονη της, 'πουλιεται'μονη της κοκ
Αυτο φίλε θα ίσχυε εάν ξέραμε τι στο καλό υπάρχει κάτω απο το χώμα με αποτέλεσμα να μην μπλεξουμε με αυτό το οικοπεδο η αντιπαροχή. Ενοείται βέβαια πέρα απο τα διαδικαστικα,αδειες κτλπ. Με αποτέλεσμα στο τέλος να λες δεν άξιζε ο κόπος. Αυτο ισχύει μονο για σοβαρούς κατασκευαστες. Έαν πας με λαμογια στην δουλεια σε 6-8 μηνες στην έχω έτοιμη αλλά δεν σε γνωρίζω αύριο
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Χιλίαδες αιτήσεις φτωχευμένων-αστέγων εργολάβων έχουν φτάση στο ΠΕΚΑΑΔ ο πρόεδρος Αχαχούχας δέχεται πολιτικές πιέσεις
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
Χιλίαδες αιτήσεις φτωχευμένων-αστέγων εργολάβων έχουν φτάση στο ΠΕΚΑΑΔ ο πρόεδρος Αχαχούχας δέχεται πολιτικές πιέσεις

:2funny: :2funny: :2funny:

δεν βαζεις μυαλο......τι σου χει κανει η συμπα8ης μας καστα;

Εγω παντως ετοιμαζω και εκεινο το βιογραφικο για την NASA που προτεινες  :2funny: :2funny: :2funny:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
:2funny: :2funny: :2funny:

δεν βαζεις μυαλο......τι σου χει κανει η συμπα8ης μας καστα;

Εγω παντως ετοιμαζω και εκεινο το βιογραφικο για την NASA που προτεινες   :2funny: :2funny: :2funny:

Θα σε πάρουν σιγουρα :2funny: :2funny: :2funny:

[move]ΤΑ ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΤΑΙ;;;;;;;;;[/move]
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Ενας φίλος εντό στο Αμέρικα αγόρασε σπίτι αρχές του 2009 με 107000 ντόλαρς, ενώ η αξία του πριν 3 χρόνια ήταν 230000.
Με προσωπική εργασία και 6000 $ σε υλικά το έκανε κουκλί. 3 υ/δ στο όροφο και σαλόνι τραπεζαρία κουζίνα στο ισόγειο.

Αγαπητέ αντιπρόδρε Μεμοσαν εγώ συνεχίζω τον τίμιο αγώνα μας όσπου να μας τα χαρίσουνε στο τέλος ;)
Ο Σταριστο τι κάνει;;;;;;;; τα ξεπούλησε όλα τελικά :fuck1: 
μαλακία έκανε...
έπρεπε να γράψει στην εκπομπή στην τηλεόραση (extreme makeover) και να του το φτιάξουνε τσάμπα....χαχαχαχαχα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom