Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

arcansR

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.008
Like
0
Πόντοι
16
τον φιλο σου τον μηχανικο ποιον εννοει αρκανς;
ρε φιλε φιλοξενω ενα κολλητο απο πειραια.ειναι πολιτικος μηχανικος χρονια.τον ξερει ολος ο πειραιας.ειναι διπλα μου τωρα κανει κατι σχεδια στο λαπτοπ του,και εχει πεθανει στο γελιο με αυτον το βλακα.αυτος μου ειπε να ρωτησω το πρεζακι σε ποια περιοχη χτιζει.αλλα οπως ειδες το πρεζακι την βουλωσε και την κοπανησε.
 

arcansR

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.008
Like
0
Πόντοι
16
αρκανς δενς λιγο αυτο:
απο ενα μυνημα του
Στριπτηζάδικα / Στριπτηζάδικα Αθήνα / Απ: Ημερήσια ενημέρωση για Stripclubs    στις: 11/03/09, 20:08
Nέος υπήρξα,όπως όλοι μας.
Ωραίος ΠΟΤΕ,καθότι το παρατσούκλι ποκαχόντας δε βγήκε τυχαία.
Φραγκάτος,εξαρτάται με ποιον γίνεται η σύγκριση.
Ξεχωριστός,μπορεί,λόγω μαλακίας.

Ξυνίλες μου φαίρνουν οι αγκινάρες κ οι γριές-λατέρνες στην εκκλησία ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.
Παράξενος = ; Όλοι είμαστε παράξενοι.Κοίτα λίγο γύρω σου,όλοι διαφορετικοί κ ίδιοι ταυτόχρονα!
Ποτέ δεν μιλάω με κακές λέξεις,αυτές τις χρησιμοποιούν όσοι ποτέ δεν μάθαν τρόπους!
Καλύτερα να υπάρξει διακοπή,αφού τα πνεύματα είναι τρελά !!!

............................Φαντάζομαι θα σου έλεγε ο παλιός σου φίλος αλλά αν ήταν τρελοκομείο σαν κι εμένα,καμμένο χαρτί!
ο τυπος δεν ειναι πιτσιρικας
φιλε οτι και να ειναι παραμυθας ειναι.ειναι ψευτης μεγαλος.δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι καποιος σοβαρος επιχειριματιας και μεγαλος σε ηλικια και να μας λεει βουλγαρους,και να μιλαει με τον τροπο που μιλαει να ξερεις.
 

arcansR

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.008
Like
0
Πόντοι
16
Δεν είμαι στριπόφιλος απλά προσπαθώ να ρεφάρω*.
*Λόγω των ιδιαιτεροτήτων/ελαττωμάτων μου,δεν ακούω πολλά θετικά σχόλια από τα θυληκά στην καθημερινότητά μου,οπότε προσπαθώ πληρώνοντας να εξαργυρώσω τις τελευταίες μου επιταγές.


Δεν γνωρίζω από basket παρόλο που είμαι Αμερικανόφιλος.
Είμαι κοντός όπως προείπα,δεν ξέρω αν είσαι στην κατηγορία του Φασούλα.
Λίντο είναι πολύ ωραία,όχι απλώς ωραία.Το καλύτερο πριβέ αυτή την εποχή,μαζί με το Ρασπούτνικ.
Ηράκλειο ? Εγώ Λασίθι ήμουν.

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΧΑΝΩ,ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΩΡΑ!

Δεν είμαι ο αγορίνας,είμαι πολύ γέρος για να είμαι αγορίνας.

φιλε μου ισως εχεις δικιο.μπορει να ειναι κανενας μοναχικος τυπος που εχει καμια περιουσια απο τον πατερα του και την τρωει στις πουτανες,κατι τετοιο μου δειχνει απο αυτα που γραφει.και τα παραπανω ειναι δικα του.νομιζω οτι εχει πολλα κομπλεξ παντως πανω του.
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.872
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66

αυτος πρεπει να ειναι εργολαβος η κατι σχετικο η επιχειρηματιας που ασχολειτε με τας οικοδομας και τα συναφη
και μαζι με τους αλλους κανανε οικοδομες στη χαβουζα
βγαλαν ζεστο χρημα και τα τρωνε στα πορνιδια
και καλα κανουν
ουτε θελησα να ασχοληθω με την παρτυ του
δεν με ενδιαφερει εμενα αυτο .
αλλα οταν αναφερεσε στην σαλονικη...ας την ησυχη σε παρακαλω
ασε ρε τις βουλγαριες κατα μερους αυτα ουτε ο τακης ο φιλος σου δεν τα λεει πλεον

 

arcansR

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.008
Like
0
Πόντοι
16
επειδη εχω σκασει
εκατσα και διαβασα μερικες σελιδες του παρων θρεντ
αυτος πρεπει να ειναι εργολαβος η κατι σχετικο η πειχειρηματιας που ασχολειτε με τας οικοδομας
γνωριζετε με τον χρηστη yorgo
που ειναι 100% αρχιτεκτονας
φαινετε απο τις γνωσεις του αλλωστε στο ποσταρισμα του
ρε φιλε οτι και να ειναι ειναι μαλακας.απο αυτα που διαβασα και εγω καταλαβα οτι ειναι ελευθερος,η ειναι χωρισμενος,μπορει να εχει καποια φραγκα και τα τρωει στις πουτανες,διοτι πρεπει να εχει πολλα κομπλεξ πανω του.επισης πρεπει να εχει και το στυλακι του γερονταβα γαμαω με τα φραγκα,αλλα στην τελικη ειναι ενα αρχιδι και μισο.απλως του κανουν οι πουτανες τα γλυκα ματια για να του τρωνε πιο ευκολα και αυτος χαιρετε.οσο για τις απειλες που λεει και οτι εχει δικους του σε πληροφωρω οτι εχει ενα αρχιδι.το πολυπολυ θα ξερει κανενα μπραβο απο τα στριπτιτζαδικα που παει και του τα τρωνε,και θα νομιζει το γνωριστικε με τον τονι μοντανα χαχαχαχαχα.στα χαμενα πρεπει να ειναι ο τυπος γενικος.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
ΚΑΙ Η ΕΠΑΡΣΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ .............






Καλοπουλητα τα ΑΠΟΥΛΗΤΑ και σε καλη μερια .........


Ερχονται πολυ δυσκολα χρονια για ΟΛΟΥΣ μας και αυτο δεν φαινεται οτι θελετε να το παραδεχτειτε


Συνεχιστε εσεις στον ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΑΓΓΕΛΙΚΑ πλασμενο κοσμο σας και αφηστε τους υπολοιπους στην μιζερια τους............
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.872
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
ΚΑΙ Η ΕΠΑΡΣΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ .............






Καλοπουλητα τα ΑΠΟΥΛΗΤΑ και σε καλη μερια .........


Ερχονται πολυ δυσκολα χρονια για ΟΛΟΥΣ μας και αυτο δεν φαινεται οτι θελετε να το παραδεχτειτε


Συνεχιστε εσεις στον ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΑΓΓΕΛΙΚΑ πλασμενο κοσμο σας και αφηστε τους υπολοιπους στην μιζερια τους............
φιλε και εσυ αρχιτεκτονας;
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Λοιπον βλεπω οτι συμφωνουμε ολοι σε μεσες ακρες οτι........

1ον . Το να παρεις αμαξι με δανειο ΔΕΝ ειναι καταστροφικο αμα αυτο σου δουλευει
πχ. φορτηγακι η κατι τετοιο παραγωγικο

ΟΧΙ αμαξι για βολτες ομως

2ον . Οι λιρες δεν ειναι ΕΠΕΝΔΥΣΗ αλλα ΑΣΦΑΛΕΙΑ !!!!!

3ον . Η αγορα ακινητου (διαμερισματος μιλαω παντα) ΔΕΝ ειναι ΕΠΕΝΔΥΣΗ προς εκμεταλευση μακροχρονια....... (οπως πιστευα παλια)

4ον . Η αγορα ΓΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΝΔΥΣΗ με ρισκο ομως (αλλα ποια επενδυση δεν εχει ενα ρισκο ?)

4ον . Η αποταμιευση μπορει να φανταζει ΛΑΘΟΣ ΣΑΝ επενδυση (λογω τις διαφορας στα ΕΠΙΤΟΚΙΑ καταθεσεων - δανειων)
αλλα δεν ειναι λαθος και εδω διαφωνω με την ΚΛΩΝΟ διοτι το οποιο επιτοκιο της καθε τραπεζας ΚΑΛΥΠΤΕΙ πρωτα απο ολα τον ΠΛΗΘΩΡΙΣΜΟ.....

και ΔΕΙΝΕΙ σε οσους εχουν λιγο μυαλο την ΕΥΚΑΙΡΙΑ να μεγιστοποιησουν το ρευστο τους σε διαφορες χρονικες στιγμες και συγκυριες.......


5ον . Το καλυτερο κατα την δικη μου αποψη παντα ειναι το να μπορει ο οποιοσδηποτε [glow=red,2,300]να εκμεταλευεται τα οποια κεφαλαια ο ΙΔΙΟΣ [/glow] αντι να τα εκμεταλευεται η καθε τραπεζα βγαζοντας υπερκερδη στην πλατη του καθε αποταμιευτη

Απο την αλλη θα ηθελα να ρωτησω την περιπτωση που καποιος εχει ενα δανειο 30+ ετων και στα 20 ετη αποφασισει ξαφνικα οτι το διαμερισμα δεν του κανει
(λογω ενως ΜΑΛΑΚΑ νοικαρη γειτονα οτι θελει ο καθενας ας βαλει)
μπορει να το πουλησει αφου ειναι προσημειωμενο στην τραπεζα ?
και αφου εξοφλησει ΚΑΙ ΑΝ........ να παρει αλλο.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Aξιότιμε Πρόεδρε κ.Αχαχούχα

Τελικά από όλα έχει αυτό το θρεντ.

ΑΠΟΥΛΗΤΑ - ΣΕΞ - ΒΙΑ - ΜΑΦΙΑ - ΓΕΛΙΟ

Εύγε σου Αχαχούχα έχεις ανοίξη το πλέον πετυχημένο θρεντ στο σάιτ
 

Επισκέπτης
Λοιπον βλεπω οτι συμφωνουμε ολοι σε μεσες ακρες οτι........

1ον . Το να παρεις αμαξι με δανειο ΔΕΝ ειναι καταστροφικο αμα αυτο σου δουλευει
πχ. φορτηγακι η κατι τετοιο παραγωγικο

ΟΧΙ αμαξι για βολτες ομως

2ον . Οι λιρες δεν ειναι ΕΠΕΝΔΥΣΗ αλλα ΑΣΦΑΛΕΙΑ !!!!!

3ον . Η αγορα ακινητου (διαμερισματος μιλαω παντα) ΔΕΝ ειναι ΕΠΕΝΔΥΣΗ προς εκμεταλευση μακροχρονια....... (οπως πιστευα παλια)

4ον . Η αγορα ΓΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΝΔΥΣΗ με ρισκο ομως (αλλα ποια επενδυση δεν εχει ενα ρισκο ?)

4ον . Η αποταμιευση μπορει να φανταζει ΛΑΘΟΣ ΣΑΝ επενδυση (λογω τις διαφορας στα ΕΠΙΤΟΚΙΑ καταθεσεων - δανειων)
αλλα δεν ειναι λαθος και εδω διαφωνω με την ΚΛΩΝΟ διοτι το οποιο επιτοκιο της καθε τραπεζας ΚΑΛΥΠΤΕΙ πρωτα απο ολα τον ΠΛΗΘΩΡΙΣΜΟ.....

και ΔΕΙΝΕΙ σε οσους εχουν λιγο μυαλο την ΕΥΚΑΙΡΙΑ να μεγιστοποιησουν το ρευστο τους σε διαφορες χρονικες στιγμες και συγκυριες.......


5ον . Το καλυτερο κατα την δικη μου αποψη παντα ειναι το να μπορει ο οποιοσδηποτε [glow=red,2,300]να εκμεταλευεται τα οποια κεφαλαια ο ΙΔΙΟΣ [/glow] αντι να τα εκμεταλευεται η καθε τραπεζα βγαζοντας υπερκερδη στην πλατη του καθε αποταμιευτη

Απο την αλλη θα ηθελα να ρωτησω την περιπτωση που καποιος εχει ενα δανειο 30+ ετων και στα 20 ετη αποφασισει ξαφνικα οτι το διαμερισμα δεν του κανει
(λογω ενως ΜΑΛΑΚΑ νοικαρη γειτονα οτι θελει ο καθενας ας βαλει)
μπορει να το πουλησει αφου ειναι προσημειωμενο στην τραπεζα ?
και αφου εξοφλησει ΚΑΙ ΑΝ........ να παρει αλλο.


Με ισοπέδωσες.....

Τα είπες πάρα πολύ καλα και περιεκτικά!!!
Πρωι πρωι που βρίσκεις τετοια διαύγεια?


Με κίνδυνο να πω μαλακία λόγω της ώρας θα σου λεγα ότι το προσημειωμένο μπορείς να το πουλήσεις αρκει αυτος που θα το πάρει να το πάρει με την προσημείωση.
Λεπτομέρειες μπορω να βρω αλλα δεν μου χει χρειαστε μέχρι τώρα.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Αν δεν καταλάβουμε από που ξεκινάει η ακρίβεια (από το κόστος της γης) τότε επι 10 χρόνια θα βλέπουμε τις τιμές να μένουν στάσιμες και θα περιμένουμε την πτώση.
Ο κατασκευαστής θα ρίξει το κέρδος του και όχι το κόστος.
Άρα σε κοστολόγιο κοντά στα 240000€ + κέρδος (τουλάχιστον 30000€) πάμε σε τιμή βάσης 270000€.
Το ίδιο διαμέρισμα μπορεί να το πουλούσαν πριν  2 χρόνια 350000€ αλλά να το δούμε στα 200000€ το κόβω λίγο δύσκολο
πάμε πάλι.
Υπάρχουνε περιοχές που απευθ΄θνονται σε εύπορους που θέλουνε και έχουνε τη δυνατότητα να χτίσουνε μόνοι τους βίλες.
Δεν σημαίνει πως όλες οι περιοχές είναι για να σηκώνονται πολυκατοικίες.
Το θέμα είναι πως το παράδειγμα που λέτε για το συντελεστή με 1,2 και λέτε πως δεν βγαίνετε, το ακολουθείτε και όταν ο συντελεστής είναι 1,8 και κοπανάτε ένα υπερκέρδος χωρίς λόγο.
Αποτέλεσμα, στην περιοχή με συντελεστή 1,2 είναι πανάκριβα επειδή είναι ακριβή η γη (και εκεί δεν θα έπρεπε καν να ξεκινήσετε να σηκώσετε) και στην περιοχή με 1,8 είναι επίσης πανακριβα επειδή εκεί βρίσκετε την ευκαιρία να κόψετε κώλους στους αγοραστές.

....
 

Επισκέπτης
πάμε πάλι.
Υπάρχουνε περιοχές που απευθ΄θνονται σε εύπορους που θέλουνε και έχουνε τη δυνατότητα να χτίσουνε μόνοι τους βίλες.
Δεν σημαίνει πως όλες οι περιοχές είναι για να σηκώνονται πολυκατοικίες.
Το θέμα είναι πως το παράδειγμα που λέτε για το συντελεστή με 1,2 και λέτε πως δεν βγαίνετε, το ακολουθείτε και όταν ο συντελεστής είναι 1,8 και κοπανάτε ένα υπερκέρδος χωρίς λόγο.
Αποτέλεσμα, στην περιοχή με συντελεστή 1,2 είναι πανάκριβα επειδή είναι ακριβή η γη (και εκεί δεν θα έπρεπε καν να ξεκινήσετε να σηκώσετε) και στην περιοχή με 1,8 είναι επίσης πανακριβα επειδή εκεί βρίσκετε την ευκαιρία να κόψετε κώλους στους αγοραστές.

....


τσέκαρε και παλιότερα ποστ
εδωσα παράδειγμα και με συντ/τη 1.8...
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
τσέκαρε και παλιότερα ποστ
εδωσα παράδειγμα και με συντ/τη 1.8...
μην ξαναρχισουμε το θρεντ από την αρχή.
σε λίγο θα μας πείτε πως δεν βγαίνετε κιόλας.
απλά είναι τα πράγματα. Αν δεν βγαίνετε, μην το κάνετε.
Σε αυτό το γαμοκράτος επιτέλους η λογική πότε θα υπάρχει; Σεδ αυτό το γαμοκράτος η λογική είναι πως πρέπει ντε και καλά να βγάλεις κέρδος (και κατά το δυνατόν μεγάλο) από οποιαδήποτε ενέργεια κάνεις.
Είναι ο άλλος γεωργός. Όταν του πάει καλά ο καιρός και έχει σοδειά, δεν ανοιγει μύτη. Οταν πάει κακοκαιρία, τότε πρέπει το κράτος να πληρώσει τα σπασμένα.
Η έννοια της επιχειρηματικότητας και του κοινού νου δεν υπάρχει.
Βγάζει ένας κατασκευαστής χρήματα επειδή κάνει καλές κατασκευές, βρίσκει και αγοράζει φιλέτα, είναι μάγκας; ΟΛΟΙ να γίνουμε κατασκευαστές. Αποτέλεσμα; γεμίσαμε με οικοδομήματα, χωρίς να υπάρχει τόση ζήτηση, και τα περισσότερα από αυτά δεν είναι οικοδομήματα, είναι κακουργήματα.
Βγάζει ένα κατάστημα dvd χρήματα; ΌΛΟΙ να ανοίξουμε από ένα. Γεμίσανε πια οι περιοχές από τέτοια καταστήματα και δεν βγάζουνε χρήμα πια (κορεσμός και εκεί).
Βγάζει η απέναντι κομμώτρια; Ανοίγουνε αμέσως σε μια περιοχή 20 τέτοια κομμωτήρια.

Σε αυτή τη γαμοχώρα δεν υπάρχει η έννοια του ορίου. Παίρνει ο διπλανός διαμέρισμα; Να πάρω κι εγώ και ας δίνω και το βρακί μου στην τράπεζα κάθε μήνα.

Έγινε εμπάρκο για τις καφετέριες μια μέρα. (φυσικά και απέτυχε παταγωδώς). Αλλά εδώ μέσα άνοιξε θρεντ για αυτό το θέμα. Τι λέγανε οι ιδιοκτήτες καφετεριών; ΠΩΣ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝΕ!!
και γιατί; Γιατί ένας άνθρωπος που έχει μαγαζί τέτοια πρέπει να κυκλοφορεί με τσερόκι και όχι με απλό όπελ άστρα!! Αυτή είναι η λογική στο Ελλάντα.
Όλοι πρέπει να είμαστε πλούσιοι και αν δεν μπορούμε πρέπει να δείχνουμε. Και το ψώνιο του κάθε παπάρα το εκμεταλλεύονται κάποιοι (μεταξύ αυτών και οι περισσότεροι κατασκευαστές).
Το εκμεταλλεύονται και οι ιδιοκτήτες της γης.

Αλλά για να κάνω μια ερώτηση προς τους κυρίους κατασκευαστές.
Αφού λέτε πως είναι ακριβή η γη, γιατί την αγοράζετε; Λέει ο αγοραστής τους διαμερίσματός σας πως πλέον είναι ακριβό το διαμέρισμά σας και δεν το αγοράζει. Φινίτο. Εσείς γιατί το αγοράζετε και μετά κλαίγεστε πως είναι ακριβή η γη;

Κάντε και εσείς το κουμάντο σας. Γιατί να πιέζετε τον υπεργολάβο να ρίξει τις τιμές του το τετραγωνικό και δεν πιέζετε τους ιδιοκτήτες γης να ρίξουνε τιμές;
Αν δεν τη ρίχνει ας του μείνει!
Νόμος της αγοράς είναι. Αν δεν ρίξεις την τιμή του διαμερίσματος όταν η αγορά σου ζητάει καλύτερη τιμή, τότε θα σου μείνει το διαμέρισμα. Τα υπόλοιπα είναι έπεα απτερόεντα.
Αν ο ιδιοκτήτης της γης αντέχει να του μείνει, τότε θα το κρατήσει. Αν εσείς αντέχετε να μείνετε με τα διαμερίσματα απούλητα, θα τα κρατήσετε απόύλητα όσο αντέχετε. Τόσο απλά.

Και αυτός που έχει ΑΝΑΓΚΗ να πάρει διαμέρισμα, θα πάρει από εκεί που θα του ρίξουνε την τιμή.

Αλλά όπως έχω ξαναπεί, για μένα το διαμέρισμα (΄η το σπίτι) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ. Είναι επιθυμία καλύτερης ζωής. Πιο αυτόνομης για κάποιους, για να αφήσουνε στα παιδιά τους κάτι κάποιοι άλλοι.

Από τη στιγμή λοιπόν που δεν έχετε να πουλήσετε ένα ΑΝΑΓΚΑΙΟ αγαθό, όσο εσείς κρατιέστε με τις τιμές, άλλο τόσο κρατιώνται και οι αγοραστές μέχρι να πέσουν οι τιμές.

Δεν πειράζει. Δεν είναι ανάγκη να χτιστεί κάθε τετραγωνικό μέτρο της Αθήνας.
 

Επισκέπτης
Αλλά για να κάνω μια ερώτηση προς τους κυρίους κατασκευαστές.
Αφού λέτε πως είναι ακριβή η γη, γιατί την αγοράζετε; Λέει ο αγοραστής τους διαμερίσματός σας πως πλέον είναι ακριβό το διαμέρισμά σας και δεν το αγοράζει. Φινίτο. Εσείς γιατί το αγοράζετε και μετά κλαίγεστε πως είναι ακριβή η γη;

Νόμος της αγοράς είναι. Αν δεν ρίξεις την τιμή του διαμερίσματος όταν η αγορά σου ζητάει καλύτερη τιμή, τότε θα σου μείνει το διαμέρισμα. Τα υπόλοιπα είναι έπεα απτερόεντα.
Αν ο ιδιοκτήτης της γης αντέχει να του μείνει, τότε θα το κρατήσει. Αν εσείς αντέχετε να μείνετε με τα διαμερίσματα απούλητα, θα τα κρατήσετε απόύλητα όσο αντέχετε. Τόσο απλά.

Δεν πειράζει. Δεν είναι ανάγκη να χτιστεί κάθε τετραγωνικό μέτρο της Αθήνας.


Προφανώς δεν έχεις διαβάσει τίποτα απ όσα έχω γραψει.

Γιατι αυτο ακριβως λέω.
Εξήγησα περίπου πως διαμορφώνονται οι τιμές αλλα ΔΕΝ ΚΛΑΦΤΗΚΑ!!!
Ξέρω πως παίρνω ένα επιχειρηματικό ρίσκο και φυσικά έχω κινδύνους.
Αν πρόσεξες, εδω μέσα δεν είναι οι κατασκευαστες που κλάίγονται, είναι οι υποψηφιοι ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ!!!

Και φυσικά δενν κλάφτηκα ούτε για τις τιμές των οικοπέδων, είναι αυτες που είναι διαμορφωμένες με το νόμο της αγορας
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Αν πρόσεξες, εδω μέσα δεν είναι οι κατασκευαστες που κλάίγονται, είναι οι υποψηφιοι ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ!!

εγώ δεν είδα τόσο καιρό πουθενά κλάματα....
μπινελίκια είδα......
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
εγώ δεν είδα τόσο καιρό πουθενά κλάματα....
μπινελίκια είδα......

Kανένας από την ΠΕΚΑΑΔ "ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ " ΔΕΝ έχει κλαφτεί.
Για τον απλό λόγο ότι δεν μας έχουν πουλήσει τίποτα.

Ούτε έχουμε βρίσει. :tickedoff:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
Οι μονοι που βριζουνε και μαλιστα χυδαιοτατα προσπαθωντας να μας διαφημισουνε τον ανυπαρκτο αντρισμο τους ειναι κατι κατασκευαστες σε απογνωση! Μου θυμιζουνε κατι παιδακια που κανουνε φασαρια αμα τους παρεις το γλυφιτζουρι! Ετσι ακριβως και αυτοι! Ειναι σε τετοια απογνωση που βλεπουνε την ολοκληρωτικη καταστροφη να τους πλησιαζει ανελεητα που εχουνε χασει πια την ψυχραιμια τους και επιδιδονται σε μπαραζ υβριστικων επιθεσεων θυμα των οποιων εχω πεσει αρκετες φορες ως τωρα!

χιχιχιχιχιχ

" μπαραζ υβριστικων επιθεσεων θυμα των οποιων εχω πεσει αρκετες φορες ως τωρα"

αχ κι είχα ανάγκη να γελάσω τώρα.................
 

AQ7

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2009
Μηνύματα
292
Like
0
Πόντοι
1
Mε 250 χιλιαρικα αγοραζεις 2 μαγαζια στην πρωτευουσα στη Ρουμανια ή 3 διαμερισματα δυαρια καινουρια, καθαριζεις 5 χιλιαρικακια το μηνα(στην πρωτη περιπτωση), αποσυρεσαι απο το ματαιο ελληνικο εργασιακο χωρο, και κατεβαινεις στην Ελλαδα για διακοπες και χαιρετας τα πληθη απο το μπαλκονι.

Αλλα αυτα...μονο ο Δημητρακης29 τα καταλαβαινει. Οι υπολοιποι ακομα δινουν 2 και 3 χιλιαρικα το τετραγωνικο για τρυπες στην Αθηνα και τα ξεπληρωνουν 40 χρονια....

Οτι ποθει κανεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom