Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Επισκέπτης
φιλε εχεις κανει καποιο λαθος στην προσθεση!
500+288 = 788 / 4= 197.000 το διαμερισμα!
Για πες μου τωρα ποσο πωλειται ενα τετοιο διαμερισμα?

Και το ξαναλεω για 1000 φορα! Αμα δεν σε συμφερει μην το χτισεις το συγκεκριμενο οικοπεδο! Απο τον αριθμο των απουλητων ειναι εμφανες οτι δεν υπαρχει πλεον τετοια ζητηση ωστε να χρειαζεται να χτιζεις οπου βρεις! Δεν καταλαβαινω τη λογικη σας ντε και καλα να χτισετε οπου βρειτε και να εχετε την απαιτηση να σας αγορασουνε πανακριβα διαμερισματα! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΖΗΤΗΣΗ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ!

Σου είπε κανείς να αγοράσεις πουλάκι μου?

Εσένα αμα δεν σε συμ΄φερει ΜΗΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!
 

hsdpa2004

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2007
Μηνύματα
537
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
6
φιλε εχεις κανει καποιο λαθος στην προσθεση!
500+288 = 788 / 4= 197.000 το διαμερισμα!
Για πες μου τωρα ποσο πωλειται ενα τετοιο διαμερισμα?

Και το ξαναλεω για 1000 φορα! Αμα δεν σε συμφερει μην το χτισεις το συγκεκριμενο οικοπεδο! Απο τον αριθμο των απουλητων ειναι εμφανες οτι δεν υπαρχει πλεον τετοια ζητηση ωστε να χρειαζεται να χτιζεις οπου βρεις! Δεν καταλαβαινω τη λογικη σας ντε και καλα να χτισετε οπου βρειτε και να εχετε την απαιτηση να σας αγορασουνε πανακριβα διαμερισματα! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΖΗΤΗΣΗ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ!

ΟΚ δίκιο έχεις έκανα λάθος στην άρθροιση.
Δεν είμαι κατασκευαστής, αγοραστής είμαι που απλά έψαξα 5 χρόνια την αγορά πριν να καταλλήξω (και τώρα έχω αγοράσει).
Η διαφορά είναι ότι οι κατασκευαστές που έχουν φράγκα και επιφάνεια έχουν τρόπους (παίρνουν από τράπεζες χρήμα υποθηκεύοντας τα έοιμα που έχουν ή ακόμα και με την μέθοδο sale and lease back σε εμπορικά ακίνητα) και σνεχίζουν να αγοράζουν γη.
Η ζήτηση είναι πράγματι χαμηλά, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν χτίζουν όπου βρουν
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.163
Κριτικές
150
Like
2.917
Πόντοι
6.925
Δηλαδη η λογικη σας ειναι πουλαω οτι θελω οσο θελω μεχρι να βρεθει το κοροϊδο να μου τα δωσει, αυτο δε μου λες?  Αυτο δεν λεγεται επιχειρηματικοτητα κοπελια ουτε εμπορικη συναλαγη! Αυτο ειναι απατη!

Το μπλουζάκι που στο πουλάν 80 ευρώ και στις εκπτώσεις το βλέπεις 15 τι είναι ?
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Δηλαδη η λογικη σας ειναι πουλαω οτι θελω οσο θελω μεχρι να βρεθει το κοροϊδο να μου τα δωσει, αυτο δε μου λες?  Αυτο δεν λεγεται επιχειρηματικοτητα κοπελια ουτε εμπορικη συναλαγη! Αυτο ειναι απατη!
www.greek-language.gr/greekLang/ancient_greek/tools/lexicon/search.html?lq=%CE%B1%CF%80%CE%AC%CF%84%CE%B7&dq=]απάτη[/url]

θα ξεχασουμε και τα ελληνικα μας..
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Το ίδιο έργο βλέπουμε συνέχεια.....

Αφού δεν το έχετε το θέμα με τους προϋπολογισμούς, τι το παλεύετε και καταλήγετε μονίμως σε λάθος συμπεράσματα?

Ουπς...μισό, πρέπει να φύγω, μόλις ήρθε ένα επείγον περιστατικό, συντριπτικό κάταγμα λεκάνης, κατευθείαν για χειρουργείο.

(αρχιτέκτονας είμαι, όταν βαριέμαι όμως κάνω και τον ορθοπεδικό)

:2funny:
 

hsdpa2004

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2007
Μηνύματα
537
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
6
το οτι δεν ειστε οι μονοι απατεωνες αλλα εχετε και συνενοχους σας κανει να αισθανεστε καλυτερα δηλαδη?

Η αλήθεια είναι ότι τα πράγματα έχουν ξεφύγει από τον έλεγχο γενικώς (όχι μόνο στην οικοδομή αλλά και σε πολλούς άλλους τομείς). Πως μπορεί ένας μέσος άνθρωπος να παίρνει 1200€ το μήνα να ζεί οικογένεια, να συντηρεί αυτοκίνητο (από 1600 κ.εκ. και πάνω)και να έχει αγοράσει και σπίτι, δεν μπορώ να το καταλάβω, παρά μόνο αν όλα τροφοδοτούνται με δανεικό χρήμα.
Γι' αυτό και όταν έκλεισαν οι κάνουλες από τις τράπεζες σφήνωσε όλη η αγορά.
Άρα όπως πολύ σωστά είπε φίλος παραπάνω, καλό είναι να απλώνουμε τα πόδια μας όσο φτάνει το πάπλωμα μας και να μην αναζητούμε δανεικό πάπλωμα
 

Επισκέπτης
Πως μπορεί ένας μέσος άνθρωπος να παίρνει 1200€ το μήνα να ζεί οικογένεια, να συντηρεί αυτοκίνητο (από 1600 κ.εκ. και πάνω)και να έχει αγοράσει και σπίτι, δεν μπορώ να το καταλάβω, παρά μόνο αν όλα τροφοδοτούνται με δανεικό χρήμα.


Η μάυρο χρήμα...
η εκποιηση παρικης περιουσιας.
 

hsdpa2004

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2007
Μηνύματα
537
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
6
Η μάυρο χρήμα...
η εκποιηση παρικης περιουσιας.

ΟΚ το δέχομαι
Πόσοι βγάζουν μαύρο χρήμα και πόσοι έχουν τόση πατρική περιουσία που να τους φτάνει τόσα χρόνια;;
Πόσα παιδιά είχε ο Νιάρχος και ο Ωνάσης;;;

Μήπως όλοι ζούσαν με δανεικά τελικά;;; :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Η μάυρο χρήμα...
η εκποιηση παρικης περιουσιας.

κοίτα να δεις τελικά, που τα τεκμήρια δεν είναι και τόσο κακή ιδέα

α) θα τσιμπήσουμε το μαύρο χρήμα
β) όσοι χαλάνε παραπάνω από όσο αντέχει η τσέπη τους....θα τους επαναφέρει στην τάξη ο προσδιορισμός τους εισοδήματός τους μέσω των τεκμηρίων

Μπράβο ρε Υπουργέ Οικονομίας...

:2funny:
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
ΟΚ το δέχομαι
Πόσοι βγάζουν μαύρο χρήμα και πόσοι έχουν τόση πατρική περιουσία που να τους φτάνει τόσα χρόνια;;
Πόσα παιδιά είχε ο Νιάρχος και ο Ωνάσης;;;
Μήπως όλοι ζούσαν με δανεικά τελικά;;; :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

μία απλή ερώτηση:

Ξέρεις τι εισόδημα χρειάζεσαι για να θεωρηθείς ότι ανήκεις στο πλουσιότερο 10% του ελληνικού πληθυσμού?

Εάν δεν γνωρίζεις (έστω περίπου), ψάξτο. Μόλις το ανακαλύψεις, είμαι σίγουρος ότι θα σταματήσεις να ασχολείσαι με το πόσα βγάζει και χαλάει ο μέσος Έλληνας.
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.163
Κριτικές
150
Like
2.917
Πόντοι
6.925
το οτι δεν ειστε οι μονοι απατεωνες αλλα εχετε και συνενοχους σας κανει να αισθανεστε καλυτερα δηλαδη?

Ναι
όλοι οι έμποροι είναι απατεώνες (πουλάν φύκια για μεταξωτές κορδέλλες)
όλοι οι κατακευαστές είναι απατεώνες (τα ξέρουμε)
όλοι οι βιοτέχνες/βιομήχνοι είναι απατεώνες (με ελάχιστο κόστος πουλάν ακριβά)
όλοι οι γιατροί είναι απατεώνες (σε σφάζουν κιας μην έχεις τπτ)
όλοι οι μεσίτες είναι απατεώνες (πουλάν αέρα)
όλοι οι υπάλληλοι είναι απατεώνες (κοιτάν να κλέψουν το αφεντικό χασομερωντας)
όλοι οι δημ. υπάλληλοι είναι απατεώνες (κλέβουν όλους τους έλληνες χασομερωντας)
κλπ. κλπ.


Εσύ τι απατεώνας είσαι ?
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.872
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
μία απλή ερώτηση:

Ξέρεις τι εισόδημα χρειάζεσαι για να θεωρηθείς ότι ανήκεις στο πλουσιότερο 10% του ελληνικού πληθυσμού?

Εάν δεν γνωρίζεις (έστω περίπου), ψάξτο. Μόλις το ανακαλύψεις, είμαι σίγουρος ότι θα σταματήσεις να ασχολείσαι με το πόσα βγάζει και χαλάει ο μέσος Έλληνας.
δηλαδη τι ταξεως εισοδημα χρειαζετε για να ανηκεις στο 10% του πλουσιου πληθυσμου;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
τα μονοσύλλαβα δεν τονίζονται στη νέα ελληνική δημοτική (για τα άρθρα σου το λέω)
και δεν είναι "τον Θεό" αλλά "το Θεό". Ως γνωστόν, πριν από το θήτα δεν μπαίνει νι. Νι μπαίνει πριν από τα φωνήεντα, το κάπα, το πί και το ταφ.

Φυσικά αυτό δεν έχει σχέση με το νόημα του σχολίου σου, απλά σε πειράζω, γιατί όταν κάνεις τέτοια διάλεξη, τουλάχιστον φρόντισε να τα γράφεις σωστά...χχεχεχεεχιχιχι

και επίσης....έχουμε ξεφύγει εντελώς από το θέμα εδώ ... νεσπά;
1. ορθά τα λες όταν μιλάς για Δημοτική.
2. η φράση είναι αρχαία ελληνική και εαν θέλεις να την πεις σωστά δε θα πεις μα τω Θεω αλλά μα τον Θεόν. Στη δημοτικη σαφώς και είναι μα το Θεό.


κοινώς εάν θες να χρησιμοποιήσεις την αρχαία θα γράψεις και θα πεις μα τον Θεόν και όχι μα τω Θεώ.
το κλείσαμε και αυτό;  :grin:
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
δηλαδη τι ταξεως εισοδημα χρειαζετε για να ανηκεις στο 10% του πλουσιου πληθυσμου;

τελευταία φορά που το έψαξα, το 2003, όταν έκανα και την πρώτη μου φορολογική δήλωση στην Ελλάδα, ήταν λιγότερο από 25.000 Ευρώ

καλό ε?

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
δηλαδη τι ταξεως εισοδημα χρειαζετε για να ανηκεις στο 10% του πλουσιου πληθυσμου;
ο Γιώργκος τα χει χάσει όλα στις πουτάνες, εχει χασει το μέτρημα και δεν μπορεί να σου απαντήσει αφού ακόμα και τα μύρια που έβγαλε γίνανε σι τι και έμιενε στον ασσο.
 

Επισκέπτης
1. ορθά τα λες όταν μιλάς για Δημοτική.
2. η φράση είναι αρχαία ελληνική και εαν θέλεις να την πεις σωστά δε θα πεις μα τω Θεω αλλά μα τον Θεόν. Στη δημοτικη σαφώς και είναι μα το Θεό.


κοινώς εάν θες να χρησιμοποιήσεις την αρχαία θα γράψεις και θα πεις μα τον Θεόν και όχι μα τω Θεώ.
το κλείσαμε και αυτό;  :grin:

με ποιον είχε διαφωνίσει ο Μικρούτσικος για το θέμα αυτο?
α ρε παλιοι καιροι που είχα τιβι τι δημιουργικά περνούσαν οι ώρες!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom